Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2012 o 20:17, Moutywator napisał:

czyli mieszkaniec madrytu, ktory jest np. inwalida, albo nie stac go na ogladanie na
zywo ukochanego zespolu, ktorych kocha, ktorym zyje nie jest fanem, tylko sympatykiem.
swietny tok rozumowania.


Skrajnym absurdem można obalić kazdą tezę.
Myślę, że wiesz o co mi chodziło w tamtym poście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto błędów nie popełnia? Ja też oglądam sporo Premier League i uważam, że w porównaniu do takich ''magików'' jak Chris Foy czy Martin Atkinson (który z Jasiem Fasolą ma wspólnego chyba więcej niż tylko nazwisko) Webb spisuje się w ogólnym rozrachunku całkiem przyzwoicie. W żadnym wypadku nie twierdzę, że jest jakimś mega dobrym arbitrem, ale nie jest aż tak zły jak niektórzy ( w domyśle Polacy) go malują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekręt goni przekręt, Lessi tą nagrodę już chyba za samo nazwisko dostaje, bo jak w tym roku nie zasłużył na nią Xavi to nie mam pytań. Rok temu Sneijder, teraz Xavi, idę o zakład że Messiemu tą złotą piłkę będą dawać jeszcze po zakończeniu kariery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 20:32, mati285 napisał:

Chris Foy czy Martin Atkinson


Równie mierny sędzia co wyżej wymienieni. Jego uwielbienie bierze się z hype''u jaki wokół niego robi FA. Że niby łysy to myślą, ze drugi Pierluigi Colina. Nie jest w niczym lepszy od tych dwóch, za dużo OKROPNYCH BŁĘDÓW! Jak np. karny w meczu Sunderland-Everton.

Jeszcze niedługo a w europejskich ligach zobaczymy takie cuda jak w Korei i Japonii w 2002 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 20:31, Vaksinar napisał:

Skrajnym absurdem można obalić kazdą tezę.
Myślę, że wiesz o co mi chodziło w tamtym poście. :)

nie nie wiem. taki mieszkaniec jest kibicem, czy nie? i jesli tak, to czym on sie rozni od takiego kibica z polski?

prosze o rzeczowa i konkretna odpowiedz, bez migania sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henry wraca i daje zwycięstwo Arsenalowi w FA Cup! Napisałbym więcej, ale raz że meczu nie widziałem, dwa - spadam już z kompa, tylko to jedno chciałem napisać. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Henry... klasa. Facet, którego darze dużym szacunkiem i sympatią (słowa te padają z ust kibica Tottenhamu). Z jednej strony jestem przeciwny takiemu rozmienianiu legend na drobne, ale z drugiej... kurde, aż się łezka w oku zakręciła jak zobaczyłem tą bramkę. Wróciły wspomnienia z przed paru lat i nawet pojawiła się ekscytacja (raz jeszcze, mówi kibic Tottenhamu). Nie mogę się doczekać derbów.

A teraz zmiana tematu...

Niedługo rusza Puchar Narodów Afryki. W tym roku piłkarze zagrają na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej czyli krajach, które delikatnie mówiąc do potentatów futbolu (nawet afrykańskiego) nie należą. Turniej nie wygląda zbyt elektryzująco dla kibiców ze Starego Kontynentu, w końcu zabraknie wielu piłkarzy znanych z lig europejskich, bo drużyny takie jak Nigeria, Kamerun czy RPA zwyczajnie się nie zakwalifikowały. Nie zakwalifikował się też Egipt, który wygrał trzy ostatnie turnieje, ale wiadomo jak w ostatnim czasie wygląda sytuacja w ich kraju (chociaż taka reprezentacja Libii wywalczyła awans). Wygląda, więc na to, że bój o zwycięstwo będzie się toczył między Ghaną i WKS, chociaż jest kilka ekip, które mogą powalczyć o sensację (Mali, Tunezja, Maroko, Senegal). Ja osobiście będę ten turniej śledził, jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany to start 21 stycznia. Wszystkie mecze na antenie Eurosportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 23:56, Czarek188 napisał:

Meczu nie oglądałem, ale wystarczyła powtórka by się łezka zakręciła w oku ;D Henry jak za dawnych lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 20:31, Vaksinar napisał:

Skrajnym absurdem można obalić kazdą tezę.
Myślę, że wiesz o co mi chodziło w tamtym poście. :)

I co z odpowiedzią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: na mecz Legii z Wisłą na stadionie narodowym można wejść na karcie kibica jednego z klubów? jeśli nie, to jak zdobyć bilety itd? Możecie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka - wedlug Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) liga hiszpanska jest obecnie najlepsza liga na swiecie, potem jest anglia i wlochy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tottenham wygrał zaległy mecz z Evertonem i zrównał się punktami z United, a strata do lidera wynosi 3 punkty. Chelsea jest 11 punktów do tyłu, Arsenal 12, Liverpool 14 i Newcastle 15. Te kluby (Chelsea zawiniła końcówką roku, zaliczając 3 remisy i porażkę - z Kogutami to niezły wynik, ale w pozostałych meczach straciliśmy 7 punktów, bylibyśmy nadal na 4. miejscu, ale tylko 1 punkt za Tottenhamem) już wielkich szans na tytuł nie mają, chyba, że zacznie się jakaś wielka pogoń duetu z Londynu, bo The Reds i Sroki już raczej czołówki nie dogonią.
Myślicie, że Tottenham stać na niespodziankę, jaką byłoby zwycięstwo w Premier League? United przeżywa jako taki kryzys, City ma za to świetny skład (jak dla mnie TOP 3 świata, a już na pewno nie niżej niż TOP 5), ale jak z motywacją to nie wiadomo - ta drużyna to wielka niewiadoma, ale na pewno będą faworytem do samego końca. Londyńczycy mają za to bardzo dobry skład, wyrównany i bez jednej całkowicie wybijającej się postaci - jest Bale, jest Modrić, jest Van Der Vaart, jest Adebayor, są Parker, Lennon, Defoe, Friedel, Assou-Ekotto, Kaboul, King, Gallas - mocna paczka, którą stać na sensację - tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 16:39, Moutywator napisał:

jako ciekawostka - wedlug Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu
(IFFHS) liga hiszpanska jest obecnie najlepsza liga na swiecie, potem jest anglia i wlochy.
:)


Włochy są przecież na 7. miejscu:

1. Hiszpania - 1194 pkt.
2. Anglia - 1103 pkt.
3. Brazylia - 889 pkt.
4. Portugalia - 886 pkt.
5. Francja - 883 pkt.
6. Niemcy - 880 pkt.
7. Włochy - 873 pkt.
8. Argentyna - 840 pkt.
9. Holandia - 791 pkt.
10. Chile - 741 pkt.

Portugalia przed Niemcami lol

Zawsze mnie bawiły te plebiscyty/ rankingi, dlatego w ogóle nie wzracam na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 16:39, Moutywator napisał:

jako ciekawostka - wedlug Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu
(IFFHS) liga hiszpanska jest obecnie najlepsza liga na swiecie,


to ich taki noworoczny żart. Liga gdzie rozgrywa się tylko dwa ciekawe mecze w przeciągu całego sezonu nie może być najlepsza. Ja rozumiem, że Barca i Real i wogóle tyle tytułów, tylko Premier League jest najchętniej oglądaną ligą na świecie. "statystycy futbolu" policzyli trofea, a nie popatrzyli na poziom itd. Nie sztuką jest wygranie z Realem sociedat 99:0, tylko sztuką jestnp. wygranie z MU, wiedząc, że za 3 dni zmierzysz się z Chelsea, Arsenalem, MCity, Liverpoolem, Totenhamem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2012 o 20:49, radek44564 napisał:

to ich taki noworoczny żart. Liga gdzie rozgrywa się tylko dwa ciekawe mecze w przeciągu
całego sezonu nie może być najlepsza. Ja rozumiem, że Barca i Real i wogóle tyle tytułów,
tylko Premier League jest najchętniej oglądaną ligą na świecie. "statystycy futbolu"
policzyli trofea, a nie popatrzyli na poziom itd. Nie sztuką jest wygranie z Realem sociedat
99:0, tylko sztuką jestnp. wygranie z MU, wiedząc, że za 3 dni zmierzysz się z Chelsea,
Arsenalem, MCity, Liverpoolem, Totenhamem...

E tam, nie ma co narzekać, to ranking, który uwzględnia pewne aspekty, najbardziej wymierne, resztę pomija, nie jest to ranking na najbardziej zaciętą ligę, bo wtedy trzebaby było liczyć np. ilość nierozstrzygniętych do 75 minuty meczy, czego oczywiście Tobie nikt nie zabrania zrobić. IFFHS patrzy wymiernie, pewnie dało by radę przeliczyć, który piłkarz na świecie jest najlepiej (wypracować wzór uwzględniający straty, celne/niecelne podania, asysty, bramki/strzały) i też wyniki pewnie byłby nieco inne niż Messi, Ronaldo, Iniesta. Więc nie ma co się oburzać, że żart, po prostu taka formuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować