Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2012 o 20:49, radek44564 napisał:

to ich taki noworoczny żart. Liga gdzie rozgrywa się tylko dwa ciekawe mecze w przeciągu
całego sezonu nie może być najlepsza.

a co ma jedno do drugiego?

Dnia 12.01.2012 o 20:49, radek44564 napisał:

Ja rozumiem, że Barca i Real i wogóle tyle tytułów,
tylko Premier League jest najchętniej oglądaną ligą na świecie.

no i co z tego? moze dlatego ze graja o innych godzinach?

Dnia 12.01.2012 o 20:49, radek44564 napisał:

"statystycy futbolu"
policzyli trofea, a nie popatrzyli na poziom itd. Nie sztuką jest wygranie z Realem sociedat
99:0, tylko sztuką jestnp. wygranie z MU, wiedząc, że za 3 dni zmierzysz się z Chelsea,
Arsenalem, MCity, Liverpoolem, Totenhamem...

slabe druzyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie sie pilka nozna i pięknymi meczami. Raz lepsze beda zespoly z hiszpani a raz z angli. Jesze niedwano real nie mogl dojsc do 1/4 w lm, a anglicy mieli conajmniej 2 zespoly w 1/2. Taki jest football. Napewno cieszyl bym sie ogromnie jakby MU wygrywal co roku lm ale po pewnym czasie stalo by sie to nie tak ekscytujace jak dawniej. Za pare lat moze zespol z wloch lub z niemiec stanie sie potega ktora ciezko bedzie zatrzymac, anglicy ogarna kryzys, a hiszpania oslabnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie sie pilka nozna i pięknymi meczami. Raz lepsze beda zespoly z hiszpani a raz z angli. Jesze niedwano real nie mogl dojsc do 1/4 w lm, a anglicy mieli conajmniej 2 zespoly w 1/2. Taki jest football. Napewno cieszyl bym sie ogromnie jakby MU wygrywal co roku lm ale po pewnym czasie stalo by sie to nie tak ekscytujace jak dawniej. Za pare lat moze zespol z wloch lub z niemiec stanie sie potega ktora ciezko bedzie zatrzymac, anglicy ogarna kryzys, a hiszpania oslabnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:55, Moutywator napisał:


http://www.iffhs.de/?b6e28fa3002f71504e52d17f7370eff3702bb1c2bb11

1. España 1.194,0
2. England 1.103,0
3. Brasil 889,0
4. Portugal 886,0
5. France 883,0
6. Deutschland 880,0
7. Italia 873,0
8. Argentina 840,0
9. Nederland 791,5
10. Chile 741,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te rankingi IFFHS są całkowicie bez sensu, bo wg nich obecnie trzecią "najlepszą" drużyną na świecie jest CA Vélez Sarsfield, które wyprzedza oba Manchestery :D a to nie pierwszy raz kiedy znajdziemy takie kwiatki w tym rankingu ;) a ranking lig prowadzi UEFA i on jest najbardziej miarodajny, bo wg niego jest ustalana liczba miejsc w pucharach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że się z nim zgadzam. ;) Własnie ten podrzucony link miał udowodnić głupotę rankingu, wg. którego liga brazylijska, portugalska czy francuska są lepsze od niemieckiej. Poza tym wykazywałem błąd w rankingu zawartym w linku podanym przez Moutywatora. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 22:42, JayL napisał:

Ja nie mówię, że się z nim zgadzam. ;) Własnie ten podrzucony link miał udowodnić głupotę
rankingu, wg. którego liga brazylijska, portugalska czy francuska są lepsze od niemieckiej.
Poza tym wykazywałem błąd w rankingu zawartym w linku podanym przez Moutywatora. ;)


Tak, wiem :) ale po prostu napisałem posta jako odpowiedź do całej dyskusji, nie konkretnie do Ciebie :D

Już od lat IFFHS publikuje najbardziej absurdalne rankingi, bo tak naprawdę w pierwszej dziesiątce powinny się znaleźć same europejski zespoły - żeby przekonać się o sile reszty świata wystarczy popatrzeć na KMŚ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 21:56, Moutywator napisał:

ciach

A ty znowu prowadzisz tą swoją krucjatę ;P Nawet jeśli uważasz, że masz rację to i tak wszystkich nie przekonasz do swojego zdania na temat: "która liga jest najlepsza na świecie". Jesteś jak ten Don Kichot walczący z wiatrakami. Nie wiem jaki jest cel tej krucjaty - nabijanie sobie postów? No nie ważne, ale ja bym sobie na Twoim miejscu odpuścił. Szkoda Twojego jak i innych czasu na gadanie o tym samym już od paru miesięcy. Z drugiej strony jak tak lubisz to sobie pisz, choć nie widzę sensu :] EOT

Już tak poza tym, co kolejka w lidze hiszpańskiej czy w Pucharze Króla to zerkam na końcowe wyniki - tak z ciekawości i trochę z naiwności, że może była sensacja i Barca czy Real przegrały - otóż nie, Real może przegrywać 0:2 z Malagą, a i tak wygra 3:2, a w rewanżu 3:0. Barca może sobie grać rezerwami, a i tak wygra z BATE Borysów miliard do zera - z Osasuną tymi rezerwami póki co przegrywa, ale mają zapas 4 bramek..

Normalnie piłka obecnie zeszła na psy - wszystko sprowadza się do jednego, albo góra dwóch pytań. 1. Który klub jest najlepszy Barca czy Real; 2. w sumie powiązane z tym pierwszym, kto jest lepszy Messi czy CR.. gdzie te czasy kiedy w LM były wyrównane boje i każdy mógł sięgnąć po ten puchar. Teraz od razu wiadomo, że będzie to Real, albo Barca, już nie ma nawet MU czy City w tych rozgrywkach co mogły namieszać w rywalizacji z najlepszymi. Najlepiej niech się jeszcze Barca z Realem spotka w finale LM -.- będzie przynajmniej o jedno Gran Derbi mniej, bo oczywiście teraz w następnej rundzie Pucharu Króla spotkają się wielcy rywale i znów będą walczyć o to kto jest najlepszym.. w tym miesiącu.

Są pomysły tych najbogatszych klubów by stworzyć taką ligę ponad narodową, po 4 najlepsze teamy z Hiszpanii, Anglii, Włoch, Niemiec, Francji i będą sobie tak grali xD ciekawe jak długo by to pociągło.. już mi się nudzi i chyba przestanę oglądać kolejne nic nieznaczące Gran Derbi - tabela pokazuje, że nawet nie wygrywając w tak prestiżowym meczu można mieć nad rywalem 5 pkt. przewagi wygrywając po prostu jak leci z każdym innym [cieniasem] z ligi, bo liczy się tylko Real i Barca. Jeszcze jakby w takich meczach było ciekawie, ale i tak zawsze Real dostaje w d... Kiedyś rozgrywki LM naprawdę fajnie się oglądało i taki naprawdę dobrych, wyrównanych i widowiskowych meczy między różnymi drużynami było od groma, ale teraz nie ma co oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 22:23, JayL napisał:

http://www.iffhs.de/?b6e28fa3002f71504e52d17f7370eff3702bb1c2bb11

1. España 1.194,0
2. England 1.103,0
3. Brasil 889,0
4. Portugal 886,0
5. France 883,0
6. Deutschland 880,0
7. Italia 873,0
8. Argentina 840,0
9. Nederland 791,5
10. Chile 741,5

bawilem sie na ich stronie, ale nie ogarniam takze nie wiem czy to prawda, moze zle szukales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 22:49, pawbuk napisał:

Już od lat IFFHS publikuje najbardziej absurdalne rankingi, bo tak naprawdę w pierwszej
dziesiątce powinny się znaleźć same europejski zespoły - żeby przekonać się o sile reszty
świata wystarczy popatrzeć na KMŚ :)

oczywiscie, dlatego jasno napisalem, ze to ciekawostka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

twoje argumenty są co najmniej dziecinne: "grają o lepszych godzinach" "słabe drużyny".
Liga gdzie na starcie wiadomo kto wygra bo są tylko dwa warianty (za sprawą zjawiska zwanego polaryzacją),
nie jest ciekawa. "Liga" z definicja zakłada członkostwo kilkunasty zespołów. Barca i Real są b. dobre - i co z tego jaak reszta to przeciętniaki i większość z nich mogłaby grać w 5 lidze angielskiej, czy 3 niemieckiej.
Barca i Real są b. dobrzy - mają technikę i takie tam, ale przez większość sezonów pozwalają sobię na oszczędzanie najlepszych, by na wiosnę w LM gdy spotykają Chelsea, Arsenal, MU z wygrać (wyjściowe 11 mają "w nogach" znacznie więcej meczy, od początku grudnia do lutego grają co 3 dni, potem wiosna LM i znowu co 3 dni, nie odpoczywają w święta, Nowy Rok - wtedy grają). Mają więcej możliwości złapania kontuzji itd. Liga angielska będzie zawsze lepsza od hiszpańskiej - no chyba że inne zespoły primera division zaprezętują to co królewscy, czy duma kataloni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

A ty znowu prowadzisz tą swoją krucjatę ;P

zes sie rozpisal, widze ze ty masz swoja wlasna. :)

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Nawet jeśli uważasz, że masz rację to i tak
wszystkich nie przekonasz do swojego zdania na temat: "która liga jest najlepsza na świecie".

to nie ma dla mnie znaczenia, to nie jest cel, wszal wiem ze ludzie maja swoje zdanie i wiele argumentow i tak tego nie zmieni.

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Jesteś jak ten Don Kichot walczący z wiatrakami. Nie wiem jaki jest cel tej krucjaty
- nabijanie sobie postów?

tak, zawsze marzylem o milionie. powoli do prozdu.

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

No nie ważne, ale ja bym sobie na Twoim miejscu odpuścił. Szkoda
Twojego jak i innych czasu na gadanie o tym samym już od paru miesięcy. Z drugiej strony
jak tak lubisz to sobie pisz, choć nie widzę sensu :] EOT

lubie :)

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Już tak poza tym, co kolejka w lidze hiszpańskiej czy w Pucharze Króla to zerkam na końcowe
wyniki - tak z ciekawości i trochę z naiwności, że może była sensacja i Barca czy Real
przegrały - otóż nie, Real może przegrywać 0:2 z Malagą, a i tak wygra 3:2, a w rewanżu
3:0. Barca może sobie grać rezerwami, a i tak wygra z BATE Borysów miliard do zera -
z Osasuną tymi rezerwami póki co przegrywa, ale mają zapas 4 bramek..

siła :)

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Normalnie piłka obecnie zeszła na psy - wszystko sprowadza się do jednego, albo góra
dwóch pytań. 1. Który klub jest najlepszy Barca czy Real;

ciekawe czy mowilbys to samo jakby zamiast realu czy barcy byl twoj ulubiony team :)

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

2. w sumie powiązane z tym
pierwszym, kto jest lepszy Messi czy CR.. gdzie te czasy kiedy w LM były wyrównane boje
i każdy mógł sięgnąć po ten puchar. Teraz od razu wiadomo, że będzie to Real, albo Barca,
już nie ma nawet MU czy City w tych rozgrywkach co mogły namieszać w rywalizacji z najlepszymi.

nie mogly namieszac bo nawet z grupy nie wyszly, takze po prostu pokazaly swoja moc i odpadli w przedbiegach :PP

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Najlepiej niech się jeszcze Barca z Realem spotka w finale LM

oby! bedzie najwieksza ogladalnosc w historii LM zapewne. :P

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

-.- będzie przynajmniej
o jedno Gran Derbi mniej, bo oczywiście teraz w następnej rundzie Pucharu Króla spotkają
się wielcy rywale i znów będą walczyć o to kto jest najlepszym.. w tym miesiącu.

dokladnie :D

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

Są pomysły tych najbogatszych klubów by stworzyć taką ligę ponad narodową, po 4 najlepsze
teamy z Hiszpanii, Anglii, Włoch, Niemiec, Francji i będą sobie tak grali xD ciekawe
jak długo by to pociągło.. już mi się nudzi i chyba przestanę oglądać kolejne nic nieznaczące
Gran Derbi - tabela pokazuje, że nawet nie wygrywając w tak prestiżowym meczu można mieć
nad rywalem 5 pkt. przewagi wygrywając po prostu jak leci z każdym innym [cieniasem]

przy realu i barcelonie kazdy cienias, w lm wyglada podobnie, klepia wszystkich cieniasow i tyle :D

Dnia 12.01.2012 o 22:59, Paoro napisał:

z ligi, bo liczy się tylko Real i Barca. Jeszcze jakby w takich meczach było ciekawie,
ale i tak zawsze Real dostaje w d... Kiedyś rozgrywki LM naprawdę fajnie się oglądało
i taki naprawdę dobrych, wyrównanych i widowiskowych meczy między różnymi drużynami było
od groma, ale teraz nie ma co oglądać.

no troszke sie nudno zrobilo przez ta rywalizacje realu i barcy. oni sami sie napedzaja nawzajem przez co wysrobowali kosmiczny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

twoje argumenty są co najmniej dziecinne: "grają o lepszych godzinach"

to jest fakt. dlatego wszystkie ligi powoli zmieniaja godziny rozgrywania swoich meczy na wczesniejsze, wzorem anglii, wlasnie po to by miec lepsza ogladalnosc i fakt iz nazywasz to dziecinnym argumentem jest obrazem twojej ignorancji lub niewiedzy.

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

"słabe drużyny".

no nie, manu i city sa mega mocni, lm odpuscili sobie i dlatego odpadli.

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

Liga gdzie na starcie wiadomo kto wygra bo są tylko dwa warianty (za sprawą zjawiska
zwanego polaryzacją),

tak samo wyglada sytuacja w LM, czemu nie krzyczysz ze LM jest taka slaba ze normalnie szok i juz premiership jest lepsze?

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

nie jest ciekawa. "Liga" z definicja zakłada członkostwo kilkunasty zespołów. Barca i
Real są b. dobre - i co z tego jaak reszta to przeciętniaki i większość z nich mogłaby
grać w 5 lidze angielskiej, czy 3 niemieckiej.

bzdury opowiadasz. te zespoly ktore moglyby grac w 5 lidze angielskiej, tak te cieniasy, radza sobie lepiej w lidze europejskiej niz pierwszoligowcy z anglii, takze najpierw sie doinformuj bo wychodzisz lekko na glupka.

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

Barca i Real są b. dobrzy - mają technikę i takie tam, ale przez większość sezonów pozwalają
sobię na oszczędzanie najlepszych, by na wiosnę w LM gdy spotykają Chelsea, Arsenal,
MU z wygrać (wyjściowe 11 mają "w nogach" znacznie więcej meczy, od początku grudnia
do lutego grają co 3 dni, potem wiosna LM i znowu co 3 dni, nie odpoczywają w święta,
Nowy Rok - wtedy grają).

ah, to spisek kosmitow i rzadu palestynskiego.

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

Mają więcej możliwości złapania kontuzji itd. Liga angielska
będzie zawsze lepsza od hiszpańskiej

przekonales mnie miszczu.

Dnia 12.01.2012 o 23:38, radek44564 napisał:

- no chyba że inne zespoły primera division zaprezętują
to co królewscy, czy duma kataloni

gdziezby, do takiego poziomu nikt sie nie zblizy przez kilka najblizszych lat pewnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 23:48, radek44564 napisał:

przeczytaj swoje posty. Nie piszesz nic poza negowaniem moich słów. Zero argumentów,
ile masz lat 7? Nie odpowiada się pytaniem na pytanie - to nie grzeczne. Nic sobą w ten
sposób nie reprezentujesz. http://demotywatory.pl/szukaj?q=Dominacja+Barcelony+
(statystyki z pełnych ostatnich 5 sezonów).

no tak, ja wiem, podawanie przezemnie faktow i argumentow sie dla ciebie nie liczy, udajesz ze tego nie czytales, ale nie ma co sie dziwic skoro udowodnilem ze jestes ignorantem, to coz, spodziewalem sie tego i wlasnie to dostalem. coz, podam jeszcze raz kluczowe argumenty z mojego poprzedniego postu ktore zignorowales:

"> twoje argumenty są co najmniej dziecinne: "grają o lepszych godzinach"

to jest fakt. dlatego wszystkie ligi powoli zmieniaja godziny rozgrywania swoich meczy na wczesniejsze, wzorem anglii, wlasnie po to by miec lepsza ogladalnosc i fakt iz nazywasz to dziecinnym argumentem jest obrazem twojej ignorancji lub niewiedzy."

Dnia 12.01.2012 o 23:48, radek44564 napisał:

nie jest ciekawa. "Liga" z definicja zakłada członkostwo kilkunasty zespołów. Barca i
Real są b. dobre - i co z tego jaak reszta to przeciętniaki i większość z nich mogłaby
grać w 5 lidze angielskiej, czy 3 niemieckiej.


bzdury opowiadasz. te zespoly ktore moglyby grac w 5 lidze angielskiej, tak te cieniasy, radza sobie lepiej w lidze europejskiej niz pierwszoligowcy z anglii, takze najpierw sie doinformuj bo wychodzisz lekko na glupka."

:)

PS. co ma wspolnego demotywator ktory pokazales z tematem dyskusji?

PS2. wspominanie z twojej strony o wieku i moich dziecinnych argumentach pokazalo ze nie tylko jestes ignorantem, ale tez hipokryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się "wcinać" w dyskusję, ale nie bardzo rozumiem tego demotywatora. Tam napisane jest że Barca wygrała jedną edycję ligi mistrzów od sezonu 2006/2007 do 2010/2011, chociaż że w ostatnich pięciu sezonach, Barcelona wygrała ligę mistrzów trzy razy, kolejno w 2006, 2009 i 2011 roku. Nastepnym razem proponuję zweryfikować informację, ewentualnie poprawić mnie gdy się mylę, ale statystyki ukazane na tym democie są nieprawdziwe.

edit./ W samych finałach ligi mistrzów, Barcelona pokonała dwukrotnie Man UTD, więc ten bilans też jest z tzw. "dupy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą supremację dwóch hiszpańskich gigantów patrzę z pewną dezaprobatą, bo jakby się tak przyjrzeć finansom klubowym to staje się oczywistym, że te zespoły obecnie są najlepsze. Po pierwsze same mogą negocjować prawa telewizyjne - rzecz zupełnie nie do pomyślenia w Anglii, gdzie bogate zespoły muszą się dzielić zyskami z tymi najmniej medialnymi, ażeby wyrównać poziom ligi. W tym też widać różnicę kulturową pomiędzy północą, a południem Europy. System hiszpański prowadzi IMO do upadku ligi, a nie jej wzmocnienia, bo żeby była liga to muszą być też inne zespoły, a nie tylko dwa.
Po drugie, z tego co wiem, to system podatkowy w Hiszpani jest dużo bardziej korzystny dla piłkarzy (zarabiających ogromne pieniądze) niż ten w Anglii. Bo żeby angielski zespół mógł zaoferować piłkarzowi taką samą pensję netto jak hiszpański to musi tak naprawdę zaoferować większą pensję brutto. Co automatycznie oznacza, że łatwiej ściągnąć piłkarza do klubu hiszpańskiego niż angielskiego. W tym systemie podatkowym także widać dlaczego Hiszpania bankrutuje, a Anglia jak na razie ma się dobrze.
Po trzecie, w Anglii obowiązują pewne ograniczenia w szkoleniu piłkarzy, które uniemożliwiają sprowadzanie do klubu najzdolniejszych młodzików z całego kraju - system ten wspiera przede wszystkim mniejsze kluby, którym nikt nie podbiera najbardziej uzdolnionej młodzieży. Choć jeśli chodzi o skutki takiej polityki dla całego angielskiego futbolu to myślę, że nie są zbytnio pozytywne.
Tak więc Hiszpania może mieć 2 najlepsze kluby na świecie, ale to Premier League jest najlepszą ligą - to nie tylko moje zdanie, ale także oficjalne stanowisko UEFA ( o czym mówi ranking lig europejskich ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 23:55, Kraju napisał:

Nie chce się "wcinać" w dyskusję, ale nie bardzo rozumiem tego demotywatora. Tam napisane
jest że Barca wygrała jedną edycję ligi mistrzów od sezonu 2006/2007 do 2010/2011, chociaż
że w ostatnich pięciu sezonach, Barcelona wygrała ligę mistrzów trzy razy, kolejno w
2006, 2009 i 2011 roku. Nastepnym razem proponuję zweryfikować informację, ewentualnie
poprawić mnie gdy się mylę, ale statystyki ukazane na tym democie są nieprawdziwe.

faktycznie, ja nawet tego demotywatora nie czytalem bo nie ma za bardzo wspolnego nic z nasza rozmowa, ale fakt, statystyki mocno "umilone". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że ludzie w to ślepo wierzą, zamiast to samemu zweryfikować. Rozumiem że ktoś nie lubi danej drużyny, ma do niej niechęć czy coś w tym stylu, ale gdy podaje się jakiekolwiek argumenty warto je wcześniej sprawdzić, aby właśnie nie doszło do takich sytuacji. Bo rozumiem osobę która stworzyła tego demota, albo głupota ludzka, albo zwyczajna prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale wygranie Ligi Mistrzów w 2006 roku nie wchodzi do sezonu 2006/2007, a tabela była robiona przed zakończeniem poprzedniego sezonu.
A bilans meczów bezpośrednich to moim zdaniem 2-1-1 dla Barcelony (w chwili obecnej). Do maja, czyli wygranej Barcelony w LM to MU był na pierwszym miejscu w rankingu UEFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować