Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2012 o 00:35, Sob-styl napisał:

Bo nie szanujesz naszego języka. A Ja tego bardzo nie lubię. Poza tym - kilka osób Ci
już to wytykało, a i twoje posty się ciężko czyta(czasami pod względem merytorycznym
:)))

to forum internetowe, tu rzadza troszke inne prawda i nie zgadzam sie z tym co mowisz, takze przykro mi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 11:43, Ecko09 napisał:

A czytał pan regulamin? Jestem pewien ,ze coś się tam znajdzie o takim pisaniu.

pan z malej litery? to wyraz braku szacunku i jednoczesnie okazanie braku dojrzalosci! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:22, Moutywator napisał:

pan z malej litery? to wyraz braku szacunku i jednoczesnie okazanie braku dojrzalosci!
;)


Najwyraźniej nie ma do Ciebie szacunku :D a tak swoją drogą to w miarę poprawne pisanie naprawdę nie szkodzi, a myślę, że wreszcie możnaby Cię zrozumieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scholes strzela bramkę w wygranym mecze (3:0) i stał się najstarszym anglikiem który strzelił gola dla MU :) Dzisaj mam nadzieję, Wigan urwie punkty City.

BTW Na szacunek trzeba sobie zasłużyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:30, pawbuk napisał:

Najwyraźniej nie ma do Ciebie szacunku :D a tak swoją drogą to w miarę poprawne pisanie
naprawdę nie szkodzi, a myślę, że wreszcie możnaby Cię zrozumieć :D

przeciez kazdy mnie rozumie, fakt iz nie kazdy umie czytac ze zrozumieniem to juz inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 12:35, Mange napisał:

BTW Na szacunek trzeba sobie zasłużyć :)

no wlasnie, to dlaczego zakladasz ze ty zasluzyles na niego i mam sie starac piszac do ciebie? moze wlasnie pisze tak dlatego, ze nie mam szacunku dla osob twierdzacych ze zespoly ktore w lidze europejskie radza sobie lepiej niz angielskie, gdyby graly w anglii, to gralyby w trzeciej czy piatej lidze?

na innych forach wypowiadam sie poprawna polszczyzna, na tym nie widze takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 13:08, Moutywator napisał:

> BTW Na szacunek trzeba sobie zasłużyć :)
no wlasnie, to dlaczego zakladasz ze ty zasluzyles na niego i mam sie starac piszac do
ciebie? moze wlasnie pisze tak dlatego, ze nie mam szacunku dla osob twierdzacych ze
zespoly ktore w lidze europejskie radza sobie lepiej niz angielskie, gdyby graly w anglii,
to gralyby w trzeciej czy piatej lidze?

na innych forach wypowiadam sie poprawna polszczyzna, na tym nie widze takiej potrzeby.

Po pierwsze, odpowiadałem na post Ecko. Bo to prawda, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nigdzie nie napisałem, że to chodzi o ciebie bo mi to zwisa jak piszesz.
Po drugie, nie obchodzi mnie do kogo masz, a do kogo nie masz szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 14:00, Mange napisał:

Po pierwsze, odpowiadałem na post Ecko. Bo to prawda, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
Nigdzie nie napisałem, że to chodzi o ciebie bo mi to zwisa jak piszesz.
Po drugie, nie obchodzi mnie do kogo masz, a do kogo nie masz szacunku.

no to dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie o co Ci w tym fragmencie chodziło: "tu rzadza troszke inne prawda"? :D
Potrafię czytać ze zrozumieniem, ale tylko tekst, który jest napisany poprawnie. Jak ktoś olewa totalnie znaki interpunkcyjne to albo chodzi jeszcze do pierwszych klas podstawówki i jeszcze po prostu pisać nie potrafi, albo ma wyraźne problemy z językiem polskim :D a argument, że specjalnie tak piszesz, bo ktoś ma inne zdanie jak Ty uważam za idiotyczny ;) pewna kultura powinna obowiążywać, czy to w życiu codziennym, czy też na forach internetowych.

EDIT: Chodziło mi o wielką literę i wszelkie litery z ogonkiem, a nie znaki interpunkcyjne, których używasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal przegrał 2:3 ze Swansea na Liberty Stadium. Naprawdę fantastyczny mecz, niezwykle szybki i techniczny. :D tak jako ciekawostkę podam, że Swansea jest piątą najlepszą drużyną w Europie jeśli chodzi o celność podań. Chyba 86% mają, dla porównania Barcelona 89% :D i niech mi ktoś powie, że zespoły PL wybijają piłkę na pałę do przodu :D a trzeba pamiętać jeszcze, że w Anglii jest mniej miejsca na grę niż w Hiszpanii, bo stadiony są wąskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:04, pawbuk napisał:

Arsenal przegrał 2:3 ze Swansea na Liberty Stadium. Naprawdę fantastyczny mecz, niezwykle
szybki i techniczny. :D tak jako ciekawostkę podam, że Swansea jest piątą najlepszą drużyną
w Europie jeśli chodzi o celność podań. Chyba 86% mają, dla porównania Barcelona 89%
:D i niech mi ktoś powie, że zespoły PL wybijają piłkę na pałę do przodu :D a trzeba
pamiętać jeszcze, że w Anglii jest mniej miejsca na grę niż w Hiszpanii, bo stadiony
są wąskie.

czemu w angli stadiony sa waskie?

w anglii wywalaja na pale i fakt iz jakies gniotowaty zespol ma duzo celnych podan nic tutaj nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 15:34, pawbuk napisał:

W takim razie o co Ci w tym fragmencie chodziło: "tu rzadza troszke inne prawda"? :D
Potrafię czytać ze zrozumieniem, ale tylko tekst, który jest napisany poprawnie.

wdala sie literowka, powinno byc prawa, to chyba logiczne i oczywiste. czy gdybym napisal "Tu rządzą troszkę inne prawda" to byś zrozumiał? za literowki bedziesz lapal?

Dnia 15.01.2012 o 15:34, pawbuk napisał:

Jak
ktoś olewa totalnie znaki interpunkcyjne to albo chodzi jeszcze do pierwszych klas podstawówki
i jeszcze po prostu pisać nie potrafi, albo ma wyraźne problemy z językiem polskim :D

albo mu sie nie chce po prostu ich pisac, proste. brak ci wyobrazni.

Dnia 15.01.2012 o 15:34, pawbuk napisał:

a argument, że specjalnie tak piszesz, bo ktoś ma inne zdanie jak Ty uważam za idiotyczny

nie pisze tak specjalnie, komus na zlosc. po prostu nie chce mi sie wkladac jeszcze wiecej czasu w dyskusje z wami i sprawdzac poprawnosc moich postow, dlatego pisze jak pisze, bo tak latwiej i szybciej. :)

Dnia 15.01.2012 o 15:34, pawbuk napisał:

;) pewna kultura powinna obowiążywać, czy to w życiu codziennym, czy też na forach internetowych.

i obowiazuje.

Dnia 15.01.2012 o 15:34, pawbuk napisał:

EDIT: Chodziło mi o wielką literę i wszelkie litery z ogonkiem, a nie znaki interpunkcyjne,
których używasz :)

jak wyzej. czy gdybym uzyl wielkiej litery i liter z ogonkiem to bys ogaral, skoro tego nie zrobiles bez? watpie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:26, Moutywator napisał:

czemu w angli stadiony sa waskie?

w anglii wywalaja na pale i fakt iz jakies gniotowaty zespol ma duzo celnych podan nic
tutaj nie zmienia.


Nie wiem, być może wynika to ze stylu gry. Ale wystarczy sobie popatrzeć, naprawdę mało miejsca jest na skrzydłach.
Po pierwsze, polecam Ci obejrzeć jakiś mecz Swansea i wtedy dopiero stwierdzić, że to gniotowaty zespół. Aczkolwiek widzę, że zabolało, bo zespół z drugiej dzisiątki PL ma więcej procentowo celnych podań niż takie potęgi La Ligi jak choćby Osasuna Pampeluna czy też Levante.
Po drugie, nie wszystkie drużyny PL wywalają piłkę. Jest oczywiście kilka, których taktyka opiera się na wrzutach w pole karne, ale zazwyczaj są to wrzuty kierowane konkretnie do jakiegoś piłkarza. I powtarzam, nikt nie wybija na pałę robiąc z tego podstawę taktyki. Ewentualne wybicia są tylko w sytuacjach zagrożenia pod bramką, kiedy nie ma czasu się zastanawiać nad dokładnymi podaniami, a tym bardziej nad kiwaniem. A nawet jeśli jakiś zespół robi wybicia do przodu na kilkadziesiąt metrów, to mają one konkretnego adresata, zwanego odgrywającym, który ma odbić głową albo przyjąć piłkę i albo samemu zrobić akcję, albo podać ją do kolegów. I jest to element ćwiczony, fragment taktyki (w dodatku często bardzo skuteczny). Niektóre zespoły opierają swoją grę na dośrodkowaniach, stałych fragmentach gry i ogólnie grze główkowej i nie mogę powiedzieć, że ta taktyka jest gorsza od hiszpańskiej strategii mnóstwa podań. Jest po prostu inna. Nawet jeśli któraś z nich mi się nie podoba, to nie twierdzę, że zespoły ją stosujące słabiej grają w piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to na tkakich wybiciach Real oparł swoją grę przeciwko Barcelonie rok temu w któryś derbach. I to był taki sam element taktyki jaki uskutecznia wiele drużyn. Nie widzę w tym nic złego. Uważam tez, że jest to też ważny element jaki kazdy zespół ćwiczy. Jeden mniej drugi więcej. Bo taki wybicie to element gry w pilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:29, Moutywator napisał:

wdala sie literowka, powinno byc prawa, to chyba logiczne i oczywiste. czy gdybym napisal
"Tu rządzą troszkę inne prawda" to byś zrozumiał? za literowki bedziesz lapal?


Ja po prostu pokazuję, że Twój tekst może być niezrozumiały. A przecież można zawsze sprawdzić swój post przed obuplikowaniem i nie będzie takiego problemu :D

Dnia 15.01.2012 o 19:29, Moutywator napisał:

albo mu sie nie chce po prostu ich pisac, proste. brak ci wyobrazni.


Widać oceniam innych swoją miarą :D dla mnie jest oczywiste, że jeśli z kimś dyskutuję, to żeby mu okazać choć odrobinę szacunku sprawdzę swojego posta pod kątem błędów i jego zrozumiałości. Nawet jeżeli się nie zgadzam z jego zdaniem. Ale widać do okazywania szacunku innym trzeba dorosnąć.

Dnia 15.01.2012 o 19:29, Moutywator napisał:

nie pisze tak specjalnie, komus na zlosc. po prostu nie chce mi sie wkladac jeszcze wiecej
czasu w dyskusje z wami i sprawdzac poprawnosc moich postow, dlatego pisze jak pisze,
bo tak latwiej i szybciej. :)


jak wyżej

Dnia 15.01.2012 o 19:29, Moutywator napisał:

jak wyzej. czy gdybym uzyl wielkiej litery i liter z ogonkiem to bys ogaral, skoro tego
nie zrobiles bez? watpie. :)


Już używania wszelkich ogonków się nie będę czepiał, ale może choć wielka litera? :D to naprawdę ułatwia innym czytanie ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Nie wiem, być może wynika to ze stylu gry. Ale wystarczy sobie popatrzeć, naprawdę mało
miejsca jest na skrzydłach.

zaraz, to ty mowisz bo to wiesz, czy bo tak ci sie wydaje? bo dla mnie to bezsens, a stadiony w angli sa takie same.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Po pierwsze, polecam Ci obejrzeć jakiś mecz Swansea i wtedy dopiero stwierdzić, że to
gniotowaty zespół. Aczkolwiek widzę, że zabolało, bo zespół z drugiej dzisiątki PL ma
więcej procentowo celnych podań niż takie potęgi La Ligi jak choćby Osasuna Pampeluna
czy też Levante.

xD
uwazam ze taka statystyka to tylko ciekawostka i mi wisi czy ma taka statystyke zespol z ligi angielskiej, wloskiej, czy moze bengalskiej.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Po drugie, nie wszystkie drużyny PL wywalają piłkę.

wiem, sa wyjatki - arsenal.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Jest oczywiście kilka, których taktyka
opiera się na wrzutach w pole karne, ale zazwyczaj są to wrzuty kierowane konkretnie
do jakiegoś piłkarza. I powtarzam, nikt nie wybija na pałę robiąc z tego podstawę taktyki.

no wiadome ze zawsze wybija sie liczac ze pilka trafi do jakiegos roslego typa, niemniej dla mnie to sa wybicia na pale.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Ewentualne wybicia są tylko w sytuacjach zagrożenia pod bramką, kiedy nie ma czasu się
zastanawiać nad dokładnymi podaniami, a tym bardziej nad kiwaniem.

ale o takich rzeczach nie mowilem.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

A nawet jeśli jakiś
zespół robi wybicia do przodu na kilkadziesiąt metrów, to mają one konkretnego adresata,
zwanego odgrywającym, który ma odbić głową albo przyjąć piłkę i albo samemu zrobić akcję,
albo podać ją do kolegów.

o wlasnie o tym mowilem. to tepa "taktyka"

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

I jest to element ćwiczony, fragment taktyki (w dodatku często
bardzo skuteczny). Niektóre zespoły opierają swoją grę na dośrodkowaniach, stałych fragmentach
gry i ogólnie grze główkowej i nie mogę powiedzieć, że ta taktyka jest gorsza od hiszpańskiej
strategii mnóstwa podań. Jest po prostu inna.

jest zenujaca.

Dnia 15.01.2012 o 19:40, pawbuk napisał:

Nawet jeśli któraś z nich mi się nie podoba,
to nie twierdzę, że zespoły ją stosujące słabiej grają w piłkę.

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia w tej sytuacji. jestes kibicem ligi angielskiej ,stad starasz sie tlumaczyc takie prymitywne podejscie do pilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:48, Mange napisał:

O ile się nie mylę to na tkakich wybiciach Real oparł swoją grę przeciwko Barcelonie
rok temu w któryś derbach. I to był taki sam element taktyki jaki uskutecznia wiele drużyn.
Nie widzę w tym nic złego. Uważam tez, że jest to też ważny element jaki kazdy zespół
ćwiczy. Jeden mniej drugi więcej. Bo taki wybicie to element gry w pilke :)

tak, i nie podobalo mi sie to specjalnie, niemniej co innego jest zagrac tak raz na jakis czas by wylapac slaby punkt rywala, a co innego jest to uskuteczniac co tydzien i liczyc na punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:49, pawbuk napisał:

Ja po prostu pokazuję, że Twój tekst może być niezrozumiały. A przecież można zawsze
sprawdzić swój post przed obuplikowaniem i nie będzie takiego problemu :D

ale ten post mial byc argumentem abym zaczal uzywac ą ę ó i duzych liter takze nie spelnil on swojej roli. oczywiscie ze mona przeczytac, tu sie zgadzam, ale mi sie nie chce :(

Dnia 15.01.2012 o 19:49, pawbuk napisał:

Widać oceniam innych swoją miarą :D dla mnie jest oczywiste, że jeśli z kimś dyskutuję,
to żeby mu okazać choć odrobinę szacunku sprawdzę swojego posta pod kątem błędów i jego
zrozumiałości. Nawet jeżeli się nie zgadzam z jego zdaniem. Ale widać do okazywania szacunku
innym trzeba dorosnąć.

znow brak ci wyobrazni i usprawiedliwiasz swoje bolaczki tym, ze ktos jest niedojrzaly. a jemu po prostu sie nie chce, przelknij to. :)

Dnia 15.01.2012 o 19:49, pawbuk napisał:

jak wyżej

hw :D

Dnia 15.01.2012 o 19:49, pawbuk napisał:

Już używania wszelkich ogonków się nie będę czepiał, ale może choć wielka litera? :D
to naprawdę ułatwia innym czytanie ;)

Prosze bardzo. Specjalnie dla ciebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 21:59, Moutywator napisał:

zaraz, to ty mowisz bo to wiesz, czy bo tak ci sie wydaje? bo dla mnie to bezsens, a
stadiony w angli sa takie same.


Wymiary boiska podane są od-do i każdy klub może je sobie sam ustalać wg pewnych reguł. Dlatego moim zdaniem boiska w Anglii są węższe - wynika to z moich obserwacji, bo nie sprawdzałem tego. Po prostu patrzę na odległość od lini bocznych do pola karnego.

Dnia 15.01.2012 o 21:59, Moutywator napisał:

uwazam ze taka statystyka to tylko ciekawostka i mi wisi czy ma taka statystyke zespol
z ligi angielskiej, wloskiej, czy moze bengalskiej.


Przecież napisałem, że to ciekawostka, ale też dodałem, że jest to dowód, że w Anglii tak źle z tymi podaniami nie mają :D

Dnia 15.01.2012 o 21:59, Moutywator napisał:

wiem, sa wyjatki - arsenal.


Właśnie dlatego obejrzyj sobie PL, bo widać, że ostatni kontakt z nią miałeś chyba kilka sezonów temu. Otóż dla Twojej wiadomości - w Anglii są zespoły, które obecnie rozgrywają piłkę lepiej od Arsenalu. Choćby dzisiaj Swansea - posiadanie piłki było 63-37 dla Swansea. A to przykład zespołu z dolnej połowy tabeli. Są jeszcze MC, Chelsea, MU, Fulham.

Dnia 15.01.2012 o 21:59, Moutywator napisał:

no wiadome ze zawsze wybija sie liczac ze pilka trafi do jakiegos roslego typa, niemniej
dla mnie to sa wybicia na pale.


No to jeśli uważasz celne, wysokie podania do wysokiego odgrywającego za zagrania na pałę to gratuluję. Element taktyki jak każdy inny. I nie jest to prymitywne podejście do piłki, tylko po prostu taka właściwość niektórych angielskich zespołów. Wykorzystujesz każdą przewagę nad rywalem jaką masz. Jeśli jest to przewaga wzrostu, dobierasz pod to odpowiednią taktykę i grasz jak równy z równym z lepszym zespołem, a nie jak niektóre hiszpańskie zespóly, które już przed meczem kłaniają się Barcy i Realowi w pas i błagają tylko o jak najmniejszy wymiar kary. Jak wiesz, że jesteś słabszy technicznie i nie potrafisz tak rozgrywać piłki to po prostu grasz piłki wysoko, ponad przeciwnikiem i wykorzystujesz wszelkie stałe fragmenty gry. Dla przykładu podam zespół Stoke City, które ma niezwykle wysokich zawodników i najlepszego wykonawcę rzutów z autu na świecie. Nieraz już widziałem jak po wyrzucie z autu ten zespół zdobywał gola. Moim zdaniem wykorzystanie takich warunków w taktyce to nie oznaka prymitywizmu piłkarskiego, ale inteligencji.

EDIT: Nie kontynuuję już wątku stylu i ortografi Twoich postów, to nie jest chyba temat przeznaczony na to. Cóż, widać poniosłem pedagogiczną porażkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować