Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

mam dla ciebie radę - nie wdawaj się z nim w dyskusje - argumenty do niego nie trafiają, tylko je neguje a swoje wprowadza tylko sporadycznie. Nabija sobie tylko posty. Zachowuje się tak od bardzo dawna, kiedyś ja i ludzie z których argumenty negował postanowilismy go olać - nie będzie w ten sposób spamował. Nie komentuj go (moja rada, bo go i tak nie przekonasz - on wie wszystko najlepiej, zna PL lepiejj niz my pomimo tego, że ostatni ich mecz oglądał w średniowieczu (żart). Moja rada?
A co do Swansea, to jedyny zespół z PL który preferuje styl Kataloński, w ubiegłym sezonie wymieniała średnio 526 podań na mecz i utrzymywała się ponad 60% przy piłce, ale i tak daleko jej do LM.
Jakiemu zespołowi w PL kibicujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 23:31, Kraju napisał:

Ciekawy był chociaż ten mecz? Jednostronny czy raczej oba zespoły atakowały?

Niestety mecz nie był ciekawy, ale przeważał chyba jednak Inter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:53, MisticGohan_MODED napisał:

AC Milan vs. inter 0:1

Jedna wielka tragedia...

Pato powinien już na spokojnie przesiedzieć ten sezon na ławce :p
Seedorfa już dawno powinni byli oddać szejkom za wygórowane pieniądze i mieć go z głowy
:P

Nerazzurri wygrywają Derby Mediolanu! Nie to żebym ich lubił, bo przed aferą Calciopoli to o mistrzostwie nawet nie mogli marzyć. Cieszę się z porażki Milanu, bowiem faworyci w tej kolejce zawodzili - Udinese przegrało, a Juve jedynie zremisowało, a mimo to udało się odskoczyć na pkt. od Milanu. Patrząc na tabele myślałem, że cóż Milan wygra swój mecz, będzie miało przewagę, którą utrzyma i Scudetto znów trafi w ich ręce - zapomniałem kompletnie o derbach i tu taka niespodzianka ze strony Interu :)

Mam nadzieje, że w tym sezonie Juve wygra ligę, należy im się - mało, że zawsze ten klub lubiłem ze względu na takich piłkarzy jak Del Piero czy Zizou, to jeszcze dostali największą karę - degradacje do Serie B, co zniszczyło świetną drużynę jaką wtenczas mieli. Na szczęście Stara Dama powoli wraca na swoje miejsce. Co do tej afery to winni byli pewnie tak samo, jak nie mniej od Milanu, czy nawet Interu - choć początkowo był czysty, to potem się jakieś poszlaki pojawiły, ale sprawa się przedawniła i Nerazzurrim sie upiekło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 23:31, Kraju napisał:

Ciekawy był chociaż ten mecz? Jednostronny czy raczej oba zespoły atakowały?

Raczej bardziej chaotyczny niż ciekawy ;/
Siły były mniej więcej wyrównane - Milan częściej przy piłce ,a Inter groźnie kontrował... bramkę strzelili po dramatycznym błędzie Abate niestety ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kibicem Manchesteru United, ale oglądam różne spotkania PL :D choć najśmieszniejsze jest to, że chyba najrzadziej udaje mi się oglądać mecze właśnie MU - nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze jak akurat jestem zajęty, gdzieś umówiony czy coś takiego, to grają swoje mecze. Czyli jak grają mecz w sobotę to zawsze mam coś do roboty w sobotę, jak grają w niedzielę, to akurat mam zajętą niedzielę. Dlatego już się cieszę na spotkania w LE (choć sama obecność tam to dla MU powód do wstydu), bo akurat czwartki wieczorem mam zawsze wolne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2012 o 01:02, pawbuk napisał:

Dlatego już się cieszę na spotkania
w LE (choć sama obecność tam to dla MU powód do wstydu), bo akurat czwartki wieczorem
mam zawsze wolne :D


do wstydu nie, to przecież rozgrywki międzynarodowe, ale znając życie będzie tak jak zawsze gdy kluby z Anglii grają w LE - albo wystawią rezerwy, albo będą testowali nowe ustawienia. Trochę szkoda zespołów z Angli w tej edycji LM. (Chelsea (jestem kibicem), Arsenal - tylko dwie, szkoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Wymiary boiska podane są od-do i każdy klub może je sobie sam ustalać wg pewnych reguł.
Dlatego moim zdaniem boiska w Anglii są węższe - wynika to z moich obserwacji, bo nie
sprawdzałem tego. Po prostu patrzę na odległość od lini bocznych do pola karnego.

aha, nie z\gadzam sie z tym boiska w anglii sa w wiekszosci takie same jak w hiszpanii.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Przecież napisałem, że to ciekawostka, ale też dodałem, że jest to dowód, że w Anglii
tak źle z tymi podaniami nie mają :D

to w koncu ciekawostka czy dowod? bo jako ciekawostka, jest ok, jako dowod - nie.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Właśnie dlatego obejrzyj sobie PL, bo widać, że ostatni kontakt z nią miałeś chyba kilka
sezonów temu.

oj gosciu... mm c+ sport i goladam premiership co tydzien. lige wloska troche rzadziej, ale wczoraj derby mediolanu, beznadziejne zreszta, ogladalem, takze jestem na bierzaco pewnie bardziej niz ty.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Otóż dla Twojej wiadomości - w Anglii są zespoły, które obecnie rozgrywają
piłkę lepiej od Arsenalu. Choćby dzisiaj Swansea - posiadanie piłki było 63-37 dla Swansea.

od kiedy posiadanie pilki swiadczy o rozgrywaniu?

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

A to przykład zespołu z dolnej połowy tabeli. Są jeszcze MC, Chelsea, MU, Fulham.

fulham, to ten zespol slabszy od wisly krakow?

chelsea, united czy city ogladam systematycznie. czy mozna powiedziec to samo o tobie i lidze hiszpanskiej?

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

No to jeśli uważasz celne, wysokie podania do wysokiego odgrywającego za zagrania na
pałę to gratuluję.

dziekuje, przyjmuje gratulacje. taka taktyka jest prymitywna.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Element taktyki jak każdy inny.

jak na przyklad symulacje, brawo. :)

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

I nie jest to prymitywne podejście
do piłki, tylko po prostu taka właściwość niektórych angielskich zespołów.

dokladnie, dlatego ta liga jest mniej techniczna i widowiskowa.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Wykorzystujesz
każdą przewagę nad rywalem jaką masz. Jeśli jest to przewaga wzrostu, dobierasz pod to
odpowiednią taktykę i grasz jak równy z równym z lepszym zespołem, a nie jak niektóre
hiszpańskie zespóly, które już przed meczem kłaniają się Barcy i Realowi w pas i błagają
tylko o jak najmniejszy wymiar kary.

to ty chyba nie ogladasz ligi hiszpanskiej. o jakich zespolach mowisz? wczoraj sie uklonili united w pas i czekali na becki, tak? brawo.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

Jak wiesz, że jesteś słabszy technicznie i nie potrafisz
tak rozgrywać piłki to po prostu grasz piłki wysoko, ponad przeciwnikiem i wykorzystujesz
wszelkie stałe fragmenty gry. Dla przykładu podam zespół Stoke City, które ma niezwykle
wysokich zawodników i najlepszego wykonawcę rzutów z autu na świecie. Nieraz już widziałem
jak po wyrzucie z autu ten zespół zdobywał gola. Moim zdaniem wykorzystanie takich warunków
w taktyce to nie oznaka prymitywizmu piłkarskiego, ale inteligencji.

moim zdaniem fakt iz ma sie mase pieniedzy i sciaga sie slabych technicznie zawodnikow swiadczy raczej o prymitywnym podejsciu do futbolu, nie o inteligencji.

Dnia 15.01.2012 o 22:16, pawbuk napisał:

EDIT: Nie kontynuuję już wątku stylu i ortografi Twoich postów, to nie jest chyba temat
przeznaczony na to. Cóż, widać poniosłem pedagogiczną porażkę...

nie pierwsza, nie ostatnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chloptaksu, przeciez jeszcze kilka dni temu, starales sie mi wmowic, ze godziny trwania meczow nie maja wplywu na ogladalnosc na swiecie, takze nie wiem z kim ta decyzje podjales o nieodpowiadaniu, czy ze swoja mama, czy moze ze swoim tata, nie mniej byla ona z korzyscia dla ciebie, jako ze po prostu androny mowiles. dawanie nieaktualnych demotywatorow jako odpowiedz na przytoczenie faktow to zaiste nieignorancki ruch, a tak wlasnie robiles, takze skoncz opowiadac bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

aha, nie z\gadzam sie z tym boiska w anglii sa w wiekszosci takie same jak w hiszpanii.

Policzyłem i średnio boiska w Anglii są o ok 2 metry węższe od hiszpańskich :D podam przy okazji, że odchylenie standardowe jest również większe w Anglii, ale bardzo niewiele. W obu przypadkach modalna wynosi 68 :)

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

to w koncu ciekawostka czy dowod? bo jako ciekawostka, jest ok, jako dowod - nie.


Jest to dowód, bo twierdziłeś, że angielskie zespoły nie potrafią zupełnie podawać ;)

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

oj gosciu... mm c+ sport i goladam premiership co tydzien. lige wloska troche rzadziej,
ale wczoraj derby mediolanu, beznadziejne zreszta, ogladalem, takze jestem na bierzaco
pewnie bardziej niz ty.


Widać Twój mózg zupełnie nie przyswaja tego, co oglądasz :D ja nie mam np C+, ale nie oznacza to, że meczów nie oglądam ;) Twoje komentarze wskazują jednoznacznie, że nie masz pojęcia, co się obecnie dzieje w PL. Arsenal jako jedyny niegrający na pałę, uśmiać się można...

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

od kiedy posiadanie pilki swiadczy o rozgrywaniu?


Podałem akurat statystykę posiadania piłki. Zazwyczaj jest tak, że zespół lepiej rozgrywający ma też większe posiadanie. No ale rzeczywiście trzeba było obejrzeć ten mecz, żeby zobaczyć, że to Swansea przez większą część meczu lepiej rozgrywało niż Arsenal, grało szybciej, celniej i skuteczniej :D

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

fulham, to ten zespol slabszy od wisly krakow?


Owszem :D zespół, który potrafi grać naprawdę ciekawą piłkę, świetnie rozgrywać, ale też jest niezwykle chimeryczny. A tak przy okazji na Craven Cottage Wisła przegrała dość wysoko.

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:


chelsea, united czy city ogladam systematycznie. czy mozna powiedziec to samo o tobie
i lidze hiszpanskiej?


Real czy Barcę też oglądam systematycznie :D a tak to bardzo często Puchar Króla :)

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

to ty chyba nie ogladasz ligi hiszpanskiej. o jakich zespolach mowisz? wczoraj sie uklonili
united w pas i czekali na becki, tak? brawo.


Jakie United wczoraj? Nie wiem o czym piszesz :)

Dnia 16.01.2012 o 11:06, Moutywator napisał:

moim zdaniem fakt iz ma sie mase pieniedzy i sciaga sie slabych technicznie zawodnikow
swiadczy raczej o prymitywnym podejsciu do futbolu, nie o inteligencji.


Kto ma niby masę pieniędzy? :D w dodatku gdzie ja napisałem o zawodnikach słabych technicznie? :D pisałem o słabszych technicznie zawodnikach...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Policzyłem i średnio boiska w Anglii są o ok 2 metry węższe od hiszpańskich :D podam
przy okazji, że odchylenie standardowe jest również większe w Anglii, ale bardzo niewiele.
W obu przypadkach modalna wynosi 68 :)

linki prosze. ;)

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Jest to dowód, bo twierdziłeś, że angielskie zespoły nie potrafią zupełnie podawać ;)

stwierdzilem, ze w angli gra sie inna, bardziej prymitywna pilke niz w hiszpanii, a oporcz tego stwierdzilem, ze w angli sa zespoly ktore potrafia podaawac, jak arsenal, takze nie krec. :P

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:


Widać Twój mózg zupełnie nie przyswaja tego, co oglądasz :D

kolejny twojk przyklad hipokryzji.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

ja nie mam np C+, ale nie
oznacza to, że meczów nie oglądam ;)

no tak, na sopcascie w rozdzielczosci smiesznej. nie dziwota ze bzduy wypisujesz.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Twoje komentarze wskazują jednoznacznie, że nie
masz pojęcia, co się obecnie dzieje w PL. Arsenal jako jedyny niegrający na pałę, uśmiać
się można...

przeczysz sam sobie, ostatnio mowiles ze uwazam ze wszystkie graja, a zaraz potem mowisz ze uwazam ze arsenal nie gra, takze wiecej myslenia bo sie osmieszasz.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Podałem akurat statystykę posiadania piłki. Zazwyczaj jest tak, że zespół lepiej rozgrywający
ma też większe posiadanie. No ale rzeczywiście trzeba było obejrzeć ten mecz, żeby zobaczyć,
że to Swansea przez większą część meczu lepiej rozgrywało niż Arsenal, grało szybciej,
celniej i skuteczniej :D

a moze pixele ci sie pomylily na tym smiesznym malym okienku na ktorym "ogladasz" mecze?

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Owszem :D zespół, który potrafi grać naprawdę ciekawą piłkę, świetnie rozgrywać, ale
też jest niezwykle chimeryczny. A tak przy okazji na Craven Cottage Wisła przegrała dość
wysoko.

co z tego. podajac przyklad fulhamu ktory pokazuje sie slabszy od wisly, jako przyklad zespolu ktory potrafi grac pilka osmieszasz sie po raz kolejny.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Real czy Barcę też oglądam systematycznie :D a tak to bardzo często Puchar Króla :)

a ogladasz valencie? seville? atletico? nie, nie ogladasz, a lubisz sie na ich temat wypowiadac. zenujace.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Jakie United wczoraj? Nie wiem o czym piszesz :)

przedwczoraj sie uklonili w pas united, tak? taka anglia, przykro mi.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

Kto ma niby masę pieniędzy? :D w dodatku gdzie ja napisałem o zawodnikach słabych technicznie?

jak to kto? udajesz czy taki jestes? angielska liga to najbogatsza liga swiata.

Dnia 16.01.2012 o 13:23, pawbuk napisał:

:D pisałem o słabszych technicznie zawodnikach...

czyli o 95% pilkarzy premiership?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 14:56, Moutywator napisał:

no tak, na sopcascie w rozdzielczosci smiesznej. nie dziwota ze bzduy wypisujesz.


Uważasz, że można się wypowiadać jedynie oglądając mecze w C+ HD na 40-50'''' tv? Zejdź na ziemię, bo jedyną osobą, która wypisuje bzdury jesteś ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:04, sirufok napisał:

Uważasz, że można się wypowiadać jedynie oglądając mecze w C+ HD na 40-50'''' tv? Zejdź
na ziemię, bo jedyną osobą, która wypisuje bzdury jesteś ty.

teoretycznie powinno sie ogladac na stadionie, wtedy masz wieksza wiedze, natomiast jesli ogladasz na sopcascie czy innym internetowym czyms, to tak, nie widzisz wielu rzeczy ktore widac w hd na duzym telewizorze, takze nie pisz bzdur ze to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:14, Moutywator napisał:

teoretycznie powinno sie ogladac na stadionie, wtedy masz wieksza wiedze, natomiast jesli
ogladasz na sopcascie czy innym internetowym czyms, to tak, nie widzisz wielu rzeczy
ktore widac w hd na duzym telewizorze, takze nie pisz bzdur ze to jest to samo.


Człowieku, bzdury takie wypisujesz, że aż szkoda gadać :D na stadionie tak naprawdę nic nie widać, szczególnie z wyższych rzędów ;) to samo jest z trybunami zlokalizowanymi w narożnikach czy też za bramkami. W dodatku nie masz jakiegokolwiek pojęcia w jakiej rozdzielczośći oglądam mecze na Sopcast-ie, więc czemu się w ogóle wypowiadasz?
Reszty Twoich wpisów nawet nie będę komentował, bo do tak niskiego poziomu nie zejdę. Inni forumowicze mieli jednak rację, nie będę kontynuował naszej dyskusji.
A co do wymiarów boisk to opierałem się na oficjalnych danych pochodzących albo ze strony PL, albo ze stron klubowych lub Wiki w przypadku La Ligi. Obliczenia wykonałem sam w Excelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:14, Moutywator napisał:

teoretycznie powinno sie ogladac na stadionie, wtedy masz wieksza wiedze, natomiast jesli
ogladasz na sopcascie czy innym internetowym czyms, to tak, nie widzisz wielu rzeczy
ktore widac w hd na duzym telewizorze, takze nie pisz bzdur ze to jest to samo.


Nie piszę, że to jest to samo. Chodzi mi o to, że tych, którzy oglądają mecze np. poprzez streamy (bo przecież nie każdy ma Cyfrę w domu), uwazasz za niewiarygodnych, bo oglądają mecz w małym okienku. Guzik prawda, bo jest wiele streamów, również tych w jakości HD i wrażenia z oglądania są takie same jak w tv. No ale nie ma to jak głupi stereotyp i tego się trzymaj, bo i tak zawsze masz rację.
Zresztą pawbuk, jako już kolejny forumowicz, dobrze cię podsumował.
EoT "kibicu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:25, pawbuk napisał:

Człowieku, bzdury takie wypisujesz, że aż szkoda gadać :D na stadionie tak naprawdę nic
nie widać, szczególnie z wyższych rzędów ;)

bzdury to ty wypisujesz, nie masz zadnej wiedzy. dlaczego trenerzy ogladaja rywali ze stadionu, dlaczego selekcjonerzy ogladaja ze stadiony, dlaczego komentatortzy na najwazniejsze mecze udaja sie na stadion? a no dlatego, ze na stadionie najlepiej widac, jak gra zespol, jak sie ustawia, jak poruszaja sie dani pilkarze i ogladajac ze stadionu masz najwieksza wiedze, takze gosciu, zamilknij bo nie masz zielonego pojecia o czym mowisz i bredzisz.

Dnia 16.01.2012 o 15:25, pawbuk napisał:

to samo jest z trybunami zlokalizowanymi
w narożnikach czy też za bramkami. W dodatku nie masz jakiegokolwiek pojęcia w jakiej
rozdzielczośći oglądam mecze na Sopcast-ie, więc czemu się w ogóle wypowiadasz?

jw

Dnia 16.01.2012 o 15:25, pawbuk napisał:

Reszty Twoich wpisów nawet nie będę komentował, bo do tak niskiego poziomu nie zejdę.
Inni forumowicze mieli jednak rację, nie będę kontynuował naszej dyskusji.
A co do wymiarów boisk to opierałem się na oficjalnych danych pochodzących albo ze strony
PL, albo ze stron klubowych lub Wiki w przypadku La Ligi. Obliczenia wykonałem sam w
Excelu.

bla bla bla, tacy jak ty nie powinni ze mna rozmawiac to prawda, rozmowe ze mna powinni prowadzic ludzie, ktorzy maja jakiekolwiek pojecie o pilce noznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:35, sirufok napisał:

Nie piszę, że to jest to samo. Chodzi mi o to, że tych, którzy oglądają mecze np. poprzez
streamy (bo przecież nie każdy ma Cyfrę w domu), uwazasz za niewiarygodnych, bo oglądają
mecz w małym okienku. Guzik prawda, bo jest wiele streamów, również tych w jakości HD
i wrażenia z oglądania są takie same jak w tv.

nieprawda, sam ogladam czasem przez neta bo nie wszystko jest w tv i wiem jak to wyglada. nawet najlepsza jakosc transmisji przez internet nie dorasta do piet tym w hd.

Dnia 16.01.2012 o 15:35, sirufok napisał:

No ale nie ma to jak głupi stereotyp i
tego się trzymaj, bo i tak zawsze masz rację.

jw, mam racje, ty nie. zaraz bedziesz mowic, ze nie warto kupowac filmow blu ray, bo ogladaja przez internet masz taka sama jakosc.

Dnia 16.01.2012 o 15:35, sirufok napisał:

Zresztą pawbuk, jako już kolejny forumowicz, dobrze cię podsumował.
EoT "kibicu".

forumowicze w tym dziale wyjkazuja skandaliczne braki, i po raz kolejny kiedy te braki obnazam zachowujecie sie tak:

http://www.youtube.com/watch?v=j3Cn7slInGo

i udajecie ze wy macie racje, a do mnie nie trafiaja argumenty. otoz kolejny raz udowodnilem ze klamiecie po prostu a wasze "nie rozmawiam z toba bo to za niski poziom" to desperacka proba wyjscia z twarza po tym jak obalilem wasze denne teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:03, ManweKallahan napisał:

Oficjalnie: Gary Cahill w Chelsea, będzie miał numer 24, kosztował prawdopodobnie
7 mln funtów.


No pierwszy transfer Chelsea w tym okienku. Na pierwszy rzut oka wydaje się być świetnym zakupem bo zapełnia lukę po Alexie i ogólnie przydałoby się 4 środkowych obrońców w klubie, ale ja widzę w tym transferze jeden minus. Mianowicie nie można wystawić w jednym składzie Terry''ego, Cahila i Davida Luiza. Właśnie martwię się o Luiza że usiądzie na ławce, bo chłopak może i popełnia błędy ale daje drużynie trochę polotu swoimi rajdami z własnej połowy. Ale poczekamy zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować