Zaloguj się, aby obserwować
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu z Saragossą i remisowi Barcelony z Villarealem, Real powiększył przewagę nad Barcą o siedem punktów. To jest dobra sytuacja dla Realu, tylko denerwuje mnie gadanie niektórych kibiców, że już mamy mistrza. Do końca sezonu jeszcze sporo meczów. Mam jednak nadzieję, że Real będzie kontynuował swoją passę zwycięstw.

Udostępnij ten post

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki La Liga w tym sezonie:
RM bramki 70:19 pkt. 52
Barca 59:12 45
Valencia 29:20 35 (ma co prawda o jeden mecz mniej)
Ta liga jest nienormalna. Jedna drużyna miażdży, druga jeszcze daje radę, ale też traci dystans, a reszta drużyny od 3 miejsca w dół to już w ogóle odstają bardzo. Śmiesznie to wygląda, zrobiła się z tego liga szkocka, tyle tylko, że z 20 drużynami. Ja naprawdę wolę PL czy Bundesligę, które są wyrównane chociaż.

Arsenal vs Aston Villa 3:2, Puchar Anglii

Początek meczu nudny, Villa okopana na własnej połowie, Arsenal próbujący coś rozgrywać z miernym skutkiem. Dopiero po 30 minutach zaczęły się jakieś ataki AV, wzrost i siła Dunne''a przydały się w polu karnym Arsenalu i mamy pierwszą bramkę po rzucie rożnym. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to dalsze próby ataku kanonierów rozbijające się o świetnie grającą linię obrony gości. Warto też wspomnieć parę dobrych interwencji Givena. Druga bramka dla AV to mistrzowska kontra, która nie dziwi patrząc na zestawienie linii ataku: Bent, Agbonlahor i Keane (chyba tylko ofensywa Tottenhamu w lidze może się z nimi równać pod względem szybkości). Fabiański dobrze wybronił pierwszy strzał Benta, przy dobitce nie miał szans. HT 0:2
Od początku drugiej połowy Arsenal rzucił się do ataku. Dobrze zagrali Walcott, Ramsey i Rosicky, niewidoczni w pierwszej połowie. Wynikiem szybszej gry Arsenalu dwa karne pewnie wykorzystane przez Van Persiego i trochę szczęśliwa bramka Walcotta po indywidualnym rajdzie. Chamberlain potwierdził swoją dobrą formę kilkoma udanymi rajdami i może być z niego pożytek dla reprezentacji może już nawet na Euro :) Jeśli Arsenal w każdym meczu będzie grał z taką agresją i zawziętością jak w drugiej połowie może do końca sezonu podskoczyć o kilka pozycji w tabeli PL.