Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2012 o 16:56, Paoro napisał:

Smuda nie chce brać Boruca, bo zepsuł by atmosferę w reprezentacji - wg niego oczywiście.


Żewłakow też psuł, Peszko tak samo. Efekty? Żewłakow skończył karierę reprezentacyjną, a Peszko gra dalej. Gdzie konsekwencja?

Dnia 03.03.2012 o 16:56, Paoro napisał:

Ja szanuję Boruca za to jak dobrym jest bramkarzem, ale faktycznie może robić zamęt w
szatni, gdyby np. przegrywał rywalizacje ze Szczesnym.


Nie sądzę, by robił, no ale to moja opinia. Próbowałby wygryźć Szczęsnego, co wyszłoby na dobre i Wojtkowi, i Arturowi.

Dnia 03.03.2012 o 16:56, Paoro napisał:

Podsumowując Boruc by się przydał,
ale nie wyobrażam sobie by przeżył siedzenie na ławie, gdy jakiś małolat gra w najlepsze.


Zawsze jest ciężko pogodzić się z siedzeniem na ławie, więc to jest jasne, że tak będzie - ale to go zmotywuje, żeby pokazać Smudzie, że warto na niego postawić.

Dnia 03.03.2012 o 16:56, Paoro napisał:

Poza tym po co Smudzie drugi bramkarz, teraz takie gadanie, ale zapewne Szczęsny zagra
we wszystkich meczach na Euro, nie jesteśmy taką potęgą by ostatni mecz w grupie zagrać
rezerwami, raczej będzie walka do końca, mam nadzieje jednak, że awansujemy dalej.


Też mam nadzieję, że awansujemy, pomogę swoim dopingiem na Narodowym w meczu otwarcia :) Takie gadanie, ale jak chociażby TFU na EURO w 1 meczu Szczęsny dozna jakiegoś urazu, to kto ma wejść? Fabian, który gra od święta? Tytoń? Sandomierski? A tak w obwodzie byłby Boruc, który raz po raz gra w Fiorentinie, zbiera dobre opinie. Po co pozbywać się tak dobrego bramkarza przez widzimisię Smudy?

Dnia 03.03.2012 o 16:56, Paoro napisał:

Bez
jaj ze Szczęsnym, oraz Obraniakiem, Lewym, Kubą i Piszczkiem możemy coś zdziałać.


Też tak uważam, i tego im, a zarazem nam, życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FC Liverpool - Arsenal Londyn 1:2
I za takie mecze kocham Premier League! 1 połowa wyraźnie pod dyktando Liverpoolu, a wielkie brawa dla Szczęsnego za wiele obronionych strzałów i przede wszystkim za obronionego karnego, którego nomen omen sam sprokurował. Kiedy tak na prawdę każdy czekał na końcowy gwizdek, Van Persie zdobył bardzo ładną bramkę i punkty pojechały do Londynu.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0
Legia słabo grała w tym meczu. Widać, że byli pewni zwycięstwa i było tak jak było. Mieli szczęście, że Wolski strzelił gola, bo to uspokoiło grę Wojskowych. Potem dużo dogodnych okazji Łodzian, ale albo na przeszkodzie stawał Kuciak, albo poprzeczka/słupek. Potem bramka Kucharczyka co dobiło ostatecznie ŁKS. Trzeba jednak przyznać, że ŁKS nie grał złych zawodów.

US Palermo - AC Milan 0:4
Cóż powiedzieć o tym meczu... Totalna dominacja Milanu udokumentowana 4 bramkami. Świetny mecz Ibrahimovicia, który walnął hat-tricka i już w I połowie rozstrzygnął wynik spotkania.

FC Barcelona - Sporting Gijon 3:1
Kolejne pewne zwycięstwo Barcelony. Po bramce Gijon myślałem, że utrzymają remis, ale niestety.

Sevilla CF - Atletico Madryt 1:1
Wyrównany mecz, który tak na prawdę mogła rozstrzygnąć każdy z tych drużyn. Z remisu powinno cieszyć się Atletico, które grało bodajże bez 5 podstawowych zawodników, w tym gwiazdy Falcao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BVB znów wygrywa tym razem z Mainz 2:1 (8 z rzędu wygrana i bodajże 18 mecz bez porażki z rzędu) przy sporym udziale Polaków, Piszczek asysta w swoim stylu, czyli włączenie się do akcji ofensywnej, płaskie dośrodkowanie i gol Kagawy. Kuba za to strzelił bardzo ładną bramkę z linii pola karnego. Szkoda że Lewy nie podwyższył, bo miał ku temu okazję. Co do Kuby i Piszczka to są w wielkiej formie, podejmują szybkie decyzje i wszystko im ostatnio wychodzi. Fajnie by byli w takiej formie na Euro. No i Bayern przegrał z Bayerem, a i Schalke straciło pkt. :)

Odniosę się do meczu Wisły z Lechią w Gdańsku - pierwsza wygrana Probierza na trudnym terenie. Widać, że zmiana trenera podziałała pozytywnie na zawodników, Wisła myślę, że wróciła do gry po puchary. Śląsk gra o lidera dzisiaj, ale przegrana tydzień temu z Legią aż 4:0 może odbić się na grze w spotkaniu z Widzewem. Zobaczymy jak zmiana trenera zadziała w Lechu, bo w Wiśle zadziałała bardzo dobrze i to nawet przy zmianie systemu na 4-4-2 z dwoma napastnikami Bitonem i Genkowem - dobra decyzja trenera, bo szkoda by się jeden z nich marnował, Probierz w krótkim czasie wpłyną na drużynę, barwa dla niego - szkoda, że nie prowadzi Lecha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:00, karolekx23x napisał:

>


Niech se zrobi operacje jak Drogba przed jakimś turniejem tydzień czy dwa, co tez złamał rękę w łokciu bodajże i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legia nowym liderem Ekstraklasy :]
----------

Palermo vs. AC Milan 0:4

Przez pierwsze 10 minut Milan kompletnie dominował nad Palermo :]
Potem się trochę obudzili i nawet zaczęło być groźnie ,ale potem Ibra strzelił hat-trika ośmieszając z kolegami beznadziejnie grającą obronę Palermo :P

Drugiej połowy niestety nie widziałem ,ale podejrzewam że nic wielkiego się nie wydarzyło poza golem Thiago Silvy :]

FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andre Villas-Boas nie jest już trenerem Chelsea.

Panie Abramowicz, niech pan nie zapatruje się w pana Wojciechowskiego. To półowę składu trzeba było wywalić, a nie trenera.

Według mnie to fatalna decyzja. Do końca sezonu menedżerem ma być dotychczasowy asystent, Di Matteo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 16:55, ManweKallahan napisał:

Panie Abramowicz, niech pan nie zapatruje się w pana Wojciechowskiego. To półowę składu
trzeba było wywalić, a nie trenera.

Ciekawe jakie transfery można by zrobić po kosztach odprawy Ancelottiego, sprowadzenia Boasa i odprawy Boasa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej dwóch bardzo wysokiej klasy zawodników. Odprawa Ancelottiego i sprowadzenie Boasa wyniosło Romana 60 mln, nie wiem ile odszkodowanie dla Andre. Pewnie coś w okolicach kolejnych 20 mln. Za 80 mln przyszliby chociażby tacy Cavani i Hazard...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 18:23, MisticGohan_MODED napisał:

Pffff... zwolnienie Boasa było wielkim błędem ;p


Tym bardziej, że jak pisze ManweKallahan, do końca sezonu menadżerem ma być Di Matteo. Piłkarze chelsea nie czuli tego co Boas. Po prostu nie pasowali do niego albo on do nich. W ostatnim czasie kilku trenerów już poszło. W tym w polskiej lidze. 75 minuta tottenham 0:3 ManUTD . W pierwszej połowie dużo lepsze koguty, ale w 45'' Rooney strzelił 13 gola głową w tym sezonie przez UNITED.

PS. Obrona Szczęsnego w meczu z liverpoolem genialna. Inna sprawa, że Kuyt powinien był lepiej to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 18:46, Luk04229 napisał:

Tym bardziej, że jak pisze ManweKallahan, do końca sezonu menadżerem ma być Di Matteo.
Piłkarze chelsea nie czuli tego co Boas. Po prostu nie pasowali do niego albo on do nich.
W ostatnim czasie kilku trenerów już poszło.

Jak dla mnie to połowa składu powinna wylecieć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 20:15, MisticGohan_MODED napisał:

Jak dla mnie to połowa składu powinna wylecieć ;/


Nie. Są piłkarze do odstrzału, ale prawda jest taka, że Abram popełnia błąd za błędem, ale zwolnienie Boasa jest akurat moim zdaniem słuszne. Już pisałem raz post, że wszystkie błędy zaczęły się od zwolnienia Mourinho i całej "roszady" trenerskiej, a wśród piłkarzy mamy takie wpadki jak Shevchenko i... Torres, którego powinniśmy sprzedać jak najszybciej gdzie tylko go będą chcieli i pogodzić się z kolejnymi pieniędzmi wyrzuconymi w błoto...

Po za tym na pewno do odstrzału Malouda i Kalou. Ktoś jeszcze? Może Mikel. Zmarnowane potencjały? Lukaku. Świetny piłkarz, który na pewno by rozwinął skrzydła, gdyby tylko dostał więcej zaufania.

Prawda jest taka, że Boas nie potrafił zapanować nad drużyną. Nie ma winy piłkarzy. Zastanówmy się jak byśmy my grali w drużynie, w której nie czulibyśmy zaufania i respektu do trenera? Gralibyśmy na odwal się i tak też dzieje się teraz, dlatego bardzo dobrze, że Boas został zwolniony. Mam nadzieję, że Di Matteo zdąży uporządkować drużynę przez ten tydzień i z Napoli zgramy tak jak powinniśmy, awansujemy chociaż do tego ćwierćfinału LM i skończymy sezon na 4 miejscu.

Blue is the colour.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie zgadzam. Zacznę od końca.

Jak my byśmy grali w takiej sytuacji? Co to w ogóle za myślenie - ci goście zarabiają miesięcznie więcej, niż przeciętny obywatel przez całe życie, mają kontrakty, więc mają zasuwać choćby ich trenował pięciolatek. W drużynie się zrobiło jakieś kółko zawodnikom, którzy z braku konkurencji i wysokich kontraktów uznali, że to oni rządzą klubem. Stracę do połowy składu resztki szacunku jeśli nagle okaże się, że z nowym trenerem zaczną biegać jak dawniej. A poza tym, skoro do Andre nie mieli szacunku, to jak mają go mieć dla mającego jeszcze mniejsze doświadczenie i będącego niewiele starszym Di Matteo?

Jak możesz pisać, że Lukaku to zmarnowany potencjał? Nie gra u nas nawet sezonu, a ma dopiero 18 lat. Spodziewałeś się, że będzie grał w połowie meczów? Nie nadaje się jeszcze do regularnej gry na tym poziomie, dobrze pamiętam jak wchodził kilka razy na boisko i pokazywał drybling niczym Grzegorz Rasiak. Od początku twierdzę, że to transfer na przyszłość i on będzie stanowił o sile zespołu najwcześniej za 2, 3 lata.

Piszesz, że błędem była karuzela trenerska, a teraz co się stanie? Di Matteo pociągnie pewnie tylko do końca sezonu, potem przyjdzie nowy trener, który znowu nie dostanie czasu na przebudowę zespołu, na dodatek pieniędzy na transfery nie będzie, bo Roman wyda ze 100 mln na zmiany trenerów w ciągu 1 roku, więc znowu przyjdzie tylko taki ktoś jak Meireles (to jest dopiero chybiony transfer, nie Torres, który się zwrócił marketingowo, a zdarzały się mecze, w których to on był zdecydowanie najbardziej aktywny na boisku - szkoda, że często przeplatywał je z zupełnie bezbarwnymi). Za to Drogba obecnie jest w stanie zagrać jeden dobry mecz na kilka słabych - taki zawodnik może jedynie łapać się na ławkę, ale on się z tym nie godzi i dlatego nie ma już dla niego miejsca.

Z drużyny powinni odejść: Drogba, Bosingwa, Ferreira, Malouda, Kalou, Obi Mikel, Meireles. Jeśli Lampard nie zrozumie swojej roli, to też będzie musiał. Torres tylko jeśli pojawi się oferta co najmniej 30 mln. Ze starej gwardii zostawić tylko Cecha, Terry''ego i Essiena. Oprzeć zespół na Ivanoviciu, Luizie, Ramiresie i Macie, także na Sturridge''u, ale jemu też trzeba kilka rzeczy wyjaśnić. Do tego Bertrand, Romeu, McEachran, Kakuta, De Bruyne, Piazon, Lukaku i budować zespół przez sezon. Ten co właśnie mija miał być przejściowy, ale oczywiście się nie udało i kolejny rok stracony.

A jak przyjdzie, nie daj Boże, ktoś pokroju Beniteza, to w ogóle będzie koniec z nadziejami na dobry zespół przez kilka lat.

A teraz zapewne będzie tragedia, zapewne odpadniemy z Pucharu Anglii już we wtorek, za tydzień z Ligi Mistrzów, zanotujemy kilka wpadek w lidze i skończymy poza europejskimi pucharami. To najczarniejszy scenariusz, ale bardzo prawdopodobny. Jedynie jak może mnie Roberto pozytywnie zaskoczyć, to zmienić ustawienie. Jak dalej będzie katował 4-3-3 to chyba nie będę już oglądał meczów w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zgadzam się z Twoim postem, także i moim zdaniem przyczyną obecnych problemów Chelsea jest zbyt częsta zmiana trenerów. Poprzedni trener nie zdobył mistrzostwa - zmieniamy. Takie podejście jest idiotyczne, bo żaden z trenerów nie może narzucić zespołowi własnej koncepcji gry. W dodatku znów porobiła się wśród piłkarzy jakaś paczka, która chce rządzić całym zespołem. A to powinno być tak, że właściciel jednoznacznie popiera trenera, nieważne kto nim jest. Wtedy zawodnicy dostają jasny sygnał, że jak im się nie podoba to wynocha.

Problemem będzie tak gigantyczna wymiana składu. Postawienie na tylu młodych, nieogranych zawodników byłoby gigantycznym ryzykiem, a znowu zakup 10 nowych graczy to gigantyczne koszty i kłopoty ze zgraniem. Nowy trener (nie mówię o Di Matteo, chyba, że zostanie trenerem na stałe) będzie musiał zrobić listę graczy, którzy w pierwszej kolejności powinni wylecieć i na icch pozycje kupić jakichś nowych graczy. Tylko w ciągu jednego okienka moim zdaniem takich transferów nie powinno być więcej niż 4. Dokupić jeszcze kogoś w zimie i sezon potraktować jako okres na zbudowanie zespołu. Do zrobienia, tylko trzeba zaufać trenerowi, nawet jeśli będzie ponosił porażki. Trzeba tutaj powiedzieć, że Sir Alex Ferguson był co najmniej raz bliski wyrzucenia z MU, więc jest to przykład, że trzeba dać szansę nowemu trenerowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że ta "karuzela" nie będzie trwać dalej. Mam jedynie nadzieję, że to wkrótce się skończy, i że w końcu jakiś szkoleniowiec zostanie w Chelsea na dłużej. Di Matteo? Hmm... Myślę, że może mieć większe poparcie piłkarzy niż Boas, ale jedynie snuję takie domysły. Wciąż liczę, że damy radę i powalczymy o to, o co możemy jeszcze powalczyć. Ustawienia raczej nie zmieni, nie będzie chciał się wychylać (a może?), naprawdę chciałbym, aby czymś zaskoczył jak to napisałeś. Wolę powrót do starego 4-4-2.

Widzisz, teoretycznie powinno być tak jak mówisz. Piłkarze zarabiają tyle pieniędzy, że powinni harować jak woły, jednak tak nie jest i nie będzie tak dopóki, ktoś im nie każe ruszyć d*py, a od tego jest właśnie trener.
Nierówna forma jaką prezentujemy jest moim zdaniem w większości przyczyną atmosfery w szatni za sprawą nieudolnego Boasa oraz po drugie właśnie za sprawą zbędnych piłkarzy, których podałeś, ale z tej listy wykreślił bym Drogbę, dlatego, że jest bardzo przydatny, choć na ten moment raczej jako zmiennik na ostatnie 20/30 minut meczu, bo gra jak od niechcenia.

Tak. Też boję się o Beniteza. Jeżeli Di Matteo poprowadzi drużynę do "czegoś konkretnego" albo chociaż widocznie poprawi grę Chelsea to powinien zostać na dłużej niż do końca sezonu, ale jeżeli sobie nie poradzi to raczej pewne jest, że zarząd poszuka kogoś innego na to stanowisko i jeżeli miałbym typować to widzę tylko trzy nazwiska: Hiddink (ale z tego co wiem obecnie trenuje on jakiś zespół bądź reprezentację, więc nie ma na to szans), Mourinho (o ile opuści Real) i Capello.

Ale poczekajmy a zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować