Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2012 o 13:35, Kadaj napisał:

A ja bym do tego dodał, że Real Mourinho (jak i Bayern) też potrafi się cofnąć i zagrać
z kontry świetną długą piłkę na napastników, więc naprawdę może być dynamicznie i ciekawie.

No właśnie. Tylko, że wśród fanów Barcy panuje przekonanie, że tylko ich styl gry jest ciekawy, dynamiczny, efektowny, a kto gra inaczej je be. Do tego tylko finał z Barcą będzie super, zestawień będzie nudna jak flaki z olejem. Dla mnie tacy ludzie to nie są fani piłki nożnej, a jedynie fani Barcelony. Ciekawe co się stanie jak Barca nie będzie już wstanie tak grać? No i najważniejsze. Nigdy, ale to NIGDY nie graj defensywnie przeciwko Katalończykom. Przecież to zabija piękno piłki nożnej i pozbawia Barcy uprawiania swojego stylu gry w taki sposób w jaki robiło by to z przeciwnikiem który nie ma nic do stracenia i pozwala sobie na wymianę ciosów jak równy z równym. Było już parę takich zespołów. Nie miały szans na wygranie, nawet jakby wstawiły autobus. Zagrali ofensywnie, strzelili 2 bramki tylko, że Barcelona wbiła przy okazji 10.

EDIT. Nie wiem czy oglądałeś Arsenal : Chelsea. Tam było widać jak piękny może być football bez miliona podań. Był taki czas, że piłka przechodziła z jednego pola karnego do drugiego po pięknych akcjach. Myślę, że z Realem/Bayernem The Blues zagrają podobnie i będziemy świadkami pięknego widowiska do ostatnich minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa kłótnia, nie powiem. ale do czego zmierza? Chelsea wygrało i taka jest prawda. Wielcy Z Barcelony nie pokazali się ( nie wszyscy) i przegrali. Szkoda że Pique zszedł, długo nie pograła, ale że mu Valdes z biodra wjechał to inna bajka ;] Messi znów przyćmiony, trochę grał ale bez polotu, jak kiedyś. O karnym nie wspomnę bo Fabregas się już czegoś w Katalonii nauczył(razem z innymi). Emocje były do końca ale końcówki nie widział bo streama wyłączyło ale się Londyńczycy nie dali ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wyraźnie nie lubisz Ronaldo - wątpię czy zasłużyłby na Twój "szacunek" nawet jakby 100 goli w każdym sezonie strzelał. Też nie jestem w jego przypadku obiektywny, bo kibicuję mu od 2004 roku (tylko dlatego kibicuję w tej edycji LM Realowi odkąd odpadł Manchester). Jednak muszę zauważyć, że gra i sposób zachowania Ronaldo zmieniły się w ciągu ostatnich lat diametralnie. Jakoś nie pamiętam jego złych zachowań w GD w ciągu ostatnich 2 lat. Nie stara się nikogo perfidnie faulować, nie rzuca się na przeciwników, nie wdaje w dyskusje i przepychanki, walczy o zwycięstwo. O ilu innych zawodnikach Barcy i Realu możesz tak jeszcze powiedzieć? O ile pamiętam Messi już taki kryształowy nie jest, bo oprócz tego, że sam był wiele razy wrednie faulowany, to i tak potrafił się w podobny sposób odgryźć :D
Więc nie generalizuj, że wszyscy zawodnicy Realu są tacy źli - i w Realu i w Barcy są różni zawodnicy. Co Ci zawinili Benzema, Higuain czy Ozil? W Barcy też grają niezłe ziółka - wystarczy wspomnieć Alvesa i Busquetsa.

A co do gry Chelsea...wg Ciebie jak powinni byli zagrać? Zaatakować od samego początku? Przecież wiadomo, że największym atutem tego zespołu jest dobrze zorganizowana obrona. To dlaczego mają tego atutu nie wykorzystać? Dlaczego wg większości kibiców Barcy jedynym dozwolonym rodzajem futbolu jest frontalny atak całą drużyną? Bo niby ładny i ciekawy? Mnie nudzi taka gra po 5 minutach - wolę sobie pooglądać Ligę Angielską gdzie idzie akcja za akcją - i to z obu stron. Każdy gra tak jak najlepiej umie - każmy Barcelonie grać z kontry to zobaczymy jak długo pociągnie. Już nie wspomnę o drugiej połowie wczorajszego meczu gdzie Chelsea nie miała innego wyjściia jak tylko cofnąć się na swoje pole karne, kiedy grali w 10 na wyjeździe.

A Twoja uwaga, że Chelsea jak i inne drużyny nie mają jaj - argument po prostu na poziomie. A i porównanie do Francuzów w czasie II WŚ - zupełnie bez sensu, bo Francuzi nie wycofali się do okopów, tylko po prostu uciekli. No i przegrali, w przeciwieństwie do Chelsea :D lepsze byłoby porównanie Chelsea do obrońców Częstochowy z XVII wieku - mimo przeważających sił przeciwnika odparli go dzięki swojej waleczności i determinacji :D

No i wejście Chelsea do finału jest niejako cudem, bo przegrywając dwoma bramkami, z jednym graczem mniej i w dodatku na wyjeździe potrafili doprowadzić do remisu - może to Barcy jednak brakuje jaj? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 09:25, Smooqu napisał:

Czyżby Xavi bez formy?


Najwidoczniej jego era się kończy, ma swoje lata. Ciężko grać cały czas na tak wysokim poziomie, a w Barcy jest to wymagane inaczej jest bezsilność. Tak samo Messi ostatnio nie błyszczy formą. Zapewne się to odmieni i podczas CdR zobaczymy starą dobrą Barcę.

Dnia 25.04.2012 o 09:25, Smooqu napisał:

Perfekcyjne kontry, 100% skuteczności. Mieli trochę szczęścia, ale wygrali umiejętnościami.
Nikt na świecie nie zrobiłby tak szczelnego muru w 10.


W skuteczności ciężko cokolwiek im zarzucić. Strzelili łącznie trzy bramki ale to nie była drużyna zasługująca na finał. Jedynie co potrafili robić to się bronić. Tych kontr też nie było za dużo. Solidnie grali w obronie, wykorzystywali sytuacje i dzięki temu wygrali. Szczęścia mieli dużo, umiejętności i taktyki również.
To było bez znaczenia czy grają w 11 czy 10. W 11, Drogba stał wysunięty i czekał na sytuację aby wykorzystać kontrę. W 10, Drogba a później Torres cofnęli się do obrony, dzięki czemu defensywa nic nie straciła.

Dnia 25.04.2012 o 09:25, Smooqu napisał:

Po golu Iniesty byłem pewien, że jest po meczu. Chelsea pokazała, że ma jajca.


Jaja by mieli ogromne gdyby zagrali otwartą grę, z atakami i pressingiem. Mieli szczęście i wygrali. W finale mogą pokazać że awans nie był przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 15:08, Kraju napisał:

Jaja by mieli ogromne gdyby zagrali otwartą grę, z atakami i pressingiem. Mieli szczęście
i wygrali. W finale mogą pokazać że awans nie był przypadkiem.

Jak by zagrali otwartą grę to pokazali by tylko i wyłącznie jak wielkimi głupcami są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chociaż jakby zaatakowali i by to wychodziło, wtedy można by było powiedzieć że mają jaja.
Czytałem całą tą dyskusję i nie uważam że Chelsea zrobiła błąd i jest to niedopuszczalne żeby się bronić. Jako ogromny kibic Barcy, szanuję postawę Milanu w pierwszym meczu, Levante, czy Chelsea. Wszystkie te zespoły zastosowały bardzo skuteczny autobus. Znaleźli sposób na grę Barcy i zrobili to najlepiej jak potrafili. Chelsea w pierwszej połowie grała otwartą piłkę. I jak się to skończyło? Kocham styl gry Barcelony. To jeden z powodów dlaczego im kibicuje, kocham taktyczną grę. Ale to nie wpływa na to że w jakikolwiek sposób neguję styl gry Milanu czy Chelsea w LM. Nie podoba mi się taka obrona, ale co zrobić, wolę otwartą grę. Real podczas GD zastosował bardzo dobrą taktykę. Gdy Barca była przy piłce postawili oszukany autobus ale nie na polu bramkowym, a na 30-40 metrze. To perfekcyjnie wychodziło bo zarówno dobrze się bronili jak i nie musieli biegać z bramki do bramki. I właśnie taki styl wolałbym oglądać w meczu przeciw Barcelonie niż typowy autobus, wręcz bunkry postawione na własnym polu. Co do tego czy wygrała/przegrała drużyna lepsza. Jest to bardzo subiektywna ocena. Dla mnie lepszą grą prezentowała Barcelona - atakowali, grali swoją grą. Dla innych może to być Chelsea bo mieli bardzo dobrą skuteczność i świetnie się bronili. Dlatego nie ma sensu się spierać która drużyna była lepsza. Wygranych się nie sądzi, a przegrani muszą dojść do jakiś wniosków. A kibicom pozostaje jedynie duma za dobrą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet będąc drużyną, która zdominowała ostatnie lata w piłce nożnej można się potknąć i to nie jest wina taktyki czy trenera.
Barca zagrała swoje i jak zawsze świetnie taktycznie. Jedyne czego im zabrakło to skuteczności i szczęścia.
Chelsea zagrała tak jak potrafiła i się udało, jednak z taką grą wątpię, by była w stanie pokonać inne zespoły (Real czy Bayern), bo nie można wygrać meczu stojąc przed własnym polem karnym. Zabrakło koncentracji Barcelonie bo 3 bramki zostały strzelone przez Chelsea w doliczonym czasie. Poza tym liczba słupków i niewykorzystanych sytuacji była niesamowita. Pewnie wystarczyło żeby wpadła bramka Alexisa w pierwszych minutach pierwszego meczu, a wszystko wyglądałoby inaczej. Chyba Barcelona za dużo osiągnęła w ostatnim czasie bo wypracowują sobie strzały na 5 metrze przed bramka i strzelają w słupki albo obok.
W piłce jedna bramka zmienia wszystko, a hejterzy teraz wypisują, że Guardiola jest do dupy trenerem albo Barcelona źle grała. Nie wszystko można wygrać taka już jest piłka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:22, Gorn7 napisał:

Barca zagrała swoje i jak zawsze świetnie taktycznie.

Naprawdę uważasz, że Barca zagrała świetnie taktycznie? Klepanie piłką na 30 metrze od bramki przeciwnika i atak pozycyjny to może i jest świetna taktyka, ale gdy się wygrywa, a nie gdy trzeba gonić wynik. Barca w meczu z Chelsea waliła głową w mur. Ciągle ta sama taktyka i próba wejścia z piłką do bramki. Niczym mucha uderzająca w szybę. Nie wyszło dziesięć razy to spróbuję jedenasty. Barca wczoraj poległa właśnie taktycznie, Guardiola najwyraźniej nie ma taktyki na to co robić, gdy mecz nie układa się po jego myśli, od ubiegłorocznego finału Pucharu Króla niczego się nie nauczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:32, mati285 napisał:

Naprawdę uważasz, że Barca zagrała świetnie taktycznie? Klepanie piłką na 30 metrze od
bramki przeciwnika i atak pozycyjny to może i jest świetna taktyka, ale gdy się wygrywa,
a nie gdy trzeba gonić wynik. Barca w meczu z Chelsea waliła głową w mur. Ciągle ta sama
taktyka i próba wejścia z piłką do bramki. Niczym mucha uderzająca w szybę. Nie wyszło
dziesięć razy to spróbuję jedenasty. Barca wczoraj poległa właśnie taktycznie, Guardiola
najwyraźniej nie ma taktyki na to co robić, gdy mecz nie układa się po jego myśli, od
ubiegłorocznego finału Pucharu Króla niczego się nie nauczył.

Barca strzeliła 2 pierwsze bramki i stwarzała masę sytuacji, których nie wykorzystali. Grali jak zawsze, teraz zabrakło tylko szczęścia i skuteczności.
Strzały z daleka mogły być oddawane częściej, jednak trudno znaleźć miejsce na strzał, gdy w polu karnym stoi 10 zawodników i się broni. Próbował tego Messi, Iniesta czy Mascherano,
Wrzutki w pole karne w stylu angielskim? Przy wysokości zawodników Barcelony i Chelsea kompletny bezsens.
Poza tym wszystko to wiąże się ze stratą piłki i bieganiem za nią. Chelsea ma po prostu dobre warunki na grę z Barceloną, co nie zmienia faktu, że gdyby mecz odbył się jeszcze raz to znowu Barca byłaby faworytem.
Dawno nie widziałem Messiego, który nie może strzelić bramki mając tyle sytuacji.
Swoją drogą mam nadzieję, że będę miał tyle szczęścia co Chelsea w tym meczu na maturze. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 15:08, Kraju napisał:

Jaja by mieli ogromne gdyby zagrali otwartą grę, z atakami i pressingiem.


Dla fanów Barcelony, najlepiej jest jak ktoś przeciw nim zagra otwarty futbol i dostanie 5-6:0.

Wtedy przeciwnik ma jaja.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 11 grali tak samo jak w 10, praktycznie nic się nie zmieniło.
Edit: Widzę, że edytowałeś posta.
Zgadza się, wtedy przeciwnik ma jaja.
Gratulacje dla Realu za ostatnie GD, bo właśnie tak zagrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej że szanuję każdy styl gry i jeżeli tylko jest skuteczny a zawodnicy konsekwentnie się go trzymają, to czemu nie. I wtedy mieli by jaja bo by pokazali że chcą grać i wygrać, tak jak wspomniany Real podczas GD. Czemu Chelsea tak nie zagrało? Bo zwyczajni się bali, woleli utrzymać wynik. Nie potępiam ich, ale mnie się taki futbol nie podoba. I również nie rozumiem hejtu na Barcę że przegrali przez taktykę. Zarówno Chelsea jak i Barca mieli swoje własne taktyki których się trzymali do końca. I wielkie brawa dla obydwu zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpoczęła się ostra dyskusja więc i ja swoje trzy grosze dorzucę. Barca przegrała bo grała gorzej niż Chelsea.Chelsea co prawda nie grała ładnie dla oka bo postawiła autobus w obronie ale dzięki takiej taktyce wygrała. Barcelona nie zagrała w swoim stylu , kiedyś Barsa nie stała i nie grała dziada tylko była cały czas w ruchu. Kolejnym błędem Barcelony była taktyka jak ktoś wcześniej określił "wejscia z piłką do bramki" oraz głupie dośrodkowania , które były bez sensu.Po za tym piłkarze Barcelony nie potrafią strzelać z daleka. Było kilka strzałów z daleka ale zazwyczaj słabych , piłkarze Blaugrany nie potrafią mocno uderzyć. Guardiola moim zdaniem też popełnił bład próbując grać 3 obrońcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 17:25, Kraju napisał:

Nie potępiam ich, ale mnie się taki futbol nie podoba.


Kwestia gustu, mi gra Barcelony się podobała w pierwszym sezonie Guardioli. Wtedy grali fantastyczną piłkę, mimo to Chelsea skutecznie im się opierała (pamiętny popis Ovrebo). Czyżby Chelsea miała patent na Barcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ponad godzina i następny półfinał ;D ciekawe czy Bayern zrobi niespodziankę jak THE BLUES :D Mam taką nadzieję. Finał Bayern-Chelsea to będzie dobry mecz.(lub z Realem też ) Może Robben się przełamię po tej ostatniej nie mocy i cuś strzeli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:26, Crummyadi087 napisał:

Jeszcze ponad godzina i następny półfinał ;D ciekawe czy Bayern zrobi niespodziankę jak
THE BLUES :D Mam taką nadzieję. Finał Bayern-Chelsea to będzie dobry mecz.(lub z Realem
też ) Może Robben się przełamię po tej ostatniej nie mocy i cuś strzeli ;D

Na szczęście dla mnie, jest mi obojętne kto wygra dzisiejszy mecz (mniej stresu). Choć będę dopingował ten zespół który w danym momencie będzie odrabiał stratę :) Oby widowisko było dzisiaj na wysokim poziomie.
Mój typ 2:1 Real i dogrywka. Do karnych nie dojdzie. Zwycięzce ciężko obstawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Casillas, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo; Khedira, Xabi Alonso; DI María, Özil, Cristiano Ronaldo y Benzema.

Oby Di Maria w końcu zagrał na wysokim poziomie. Stać go na to. Mecz będzie cięzki, ale wierzyć trzeba. 45 min!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem we Włoszech Juventus wygrywa na wyjeździe z Ceseną 1:0 po bramce Borriello. Milan również zakończył swój mecz wynikiem 1:0, tak więc Juve zachowuje 3-punktową przewagę w tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh oglądam Studio Futbol na Polszamcie. Pogadali chwile o wczorajszym meczu i żenua. Wojtuś K. powiedzaił że to "wypadek przy pracy". Ogólnie gadali że Barca gra dobrze stworzyli mnóstwo sytuacji zabrakło szczęścia. O Chelsea nie wspomnieli ani słowa. Specjaliści. Aha i jeszcze Messiego tłumaczyli że to tylko człowiek:)
Ehh zdziadziały te media podnieta tylko Realem i Farsa. Dlatego mimo że jestem fanem Mou w końcu legenda mojego ukochanego klubu wolę chyba spotkać się z Bayernem w finale żeby utrzeć nosa pierdolo... mediom. Chodź jak Real wygra będzie miło bo Mou chcial się już parę razy z nami spotkać w finale.
O wczorajszym meczu nie będę pisał bo każdy widzial każdy ma swoją opinię. Ja mam prostą. Mieliśmy 3 sytuacje i strzeliliśmy 3 gole. Mieliśmy trochę szczęścia tak jak barca miała sędziego kilka sezonów wcześniej. Sprawiedliwości stało się zadośc. W finale jesteśmy w stanie ograć i Real i Bayern. Napewno tam nie będziemy grać autobusu. Pokażemy sięz dobrej strony.
Ogólnie pokazaliśmy że stara gwardia ograła najlepszą drużynę świata zasłużenie i była po prostu lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie media sportowe to w tej chwili tuba propagandowa Barcelony. Jeżeli Ligę Mistrzów wygra Chelsea/Bayern to będą mówić o przypadku.

Gdy wygra Real to Mourinho będzie ich ulubieńcem i świata poza nim nie będą widzieć. Norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować