Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Przeczytaj mój poprzedni post. Nie jest tak jak mówisz bo Guardiola zrezygnował z kilku kluczowych piłkarzy, kilku innym, wcześniej pomijanym dał szansę, a w samej taktyce czy ustawieniu niemal wszystko pozmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 01:11, Kraju napisał:

Przeczytaj mój poprzedni post. Nie jest tak jak mówisz bo Guardiola zrezygnował z kilku
kluczowych piłkarzy, kilku innym, wcześniej pomijanym dał szansę, a w samej taktyce czy
ustawieniu niemal wszystko pozmieniał.

problem w tym, że rezygnacja z Eto''o była przejawem czystego debilizmu, a nie inteligencji.
edit: byłbym zapomniał, ze 3-4-3 zostało wprowadzone dopiero w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 00:53, Pernia napisał:


Dnia 28.04.2012 o 00:53, Pernia napisał:

Faktycznie rewolucja. nie wprowadzić nic do taktyki, zmian personalnych, tylko zmotywować
piłkarzy którzy mają papiery na bycie najlepszymi na świecie. Mourinho się chowa.

Dlaczego pijesz do Mourinho? Gdzie Ja o nim coś wspomniałem?

Fakty są takie, że w ostatnim roku pracy Rijkarda, Barca kaleczyła, a od realu w el clasco dostała 1-4. W następnym sezonei wygrywa wszystko i niszczy real na SB 6-2. Guardiola zdobywa w 4 lata 13 trofeów. Genialne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2012 o 02:10, Sob-styl napisał:

Dlaczego pijesz do Mourinho?

Dlatego, że w przeciwieństwie do Guardioli ma w CV drużyny które prowadził od zera, w róznych ligach, wygrywając najwyższe trofea. Guardiola nie.

Dnia 28.04.2012 o 02:10, Sob-styl napisał:

Fakty są takie, że w ostatnim roku pracy Rijkarda, Barca kaleczyła, a od realu w el clasco
dostała 1-4. W następnym sezonei wygrywa wszystko i niszczy real na SB 6-2. Guardiola
zdobywa w 4 lata 13 trofeów. Genialne wyniki

Owszem, genialne. Nie zmienia to jednak faktu, że w mojej opini Guardiola dostał drużyne prawie gotową - czekam na prawdziwy sprawdzian jego umiejętności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2012 o 02:14, Pernia napisał:

Dlatego, że w przeciwieństwie do Guardioli ma w CV drużyny które prowadził od zera, w
róznych ligach, wygrywając najwyższe trofea. Guardiola nie.


Fajnie, Ja to wiem, Ty to wiesz, wszyscy to wiedzą. Tylko nie wiem dlaczego w moim poście porwónujesz Pepa dop Jose, skoro nic nie wspomniałem o Portugalczyku. Ja osobiście uważam, że jak narazie Guardiola nie man startu do The special one.

>Owszem, genialne. Nie zmienia to jednak faktu, że w mojej opini Guardiola dostał drużyne prawie gotową - >czekam na prawdziwy sprawdzian jego umiejętności

Ja również czekam na większy sprawdzian, i cieszę się że jest to gość z ambicjami, któy nie chce się kisić w jednym ''zespole bogów'', a szuka nowych, ambitniejszych wyzwań. Życzę mu powodzenia, bo jednak nie da się go nie lubić, ma klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 23:45, Smooqu napisał:

To niech przyjdzie za darmo trenować Lech Poznań, skoro z niego taki altruista. Jego
kumpel Bakero mu pomoże.

My tam Guradioli nie potrzebujemy, tym bardziej w pakiecie z Bakerem ;P Po zwycięstwie z Polonią puchary coraz bliżej :) już prawie na wyciągnięcie ręki, fajnie dziś wygląda tabela polskiej ligi, Lech na drugim miejscu ze stratą 1 pkt. do lidera, kto by o takim czymś pomyślał jeszcze nie dawno. No nic na MP nie ma co liczyć chyba, ale zostały jeszcze 2 mecze przed Lechem, trzeba je wygrać.

Co ciekawe w meczu z Czarnymi koszulami Artjoma pauzującego za żółte karki zastąpił udanie Ubiparip, który w tej rundzie zaczyna strzelać bramki regularnie, szkoda, że nie wykorzystuje 2/3 sytuacji, ale to szczegół. Powinno cieszyć ze mamy zastępce reprezentanta Łotwy, ale z drugiej strony wolałbym by latem kupili porządnego snajpera klasy Rudniewa, a nie wyciskali ostatnie soki z tej drużyny co mamy, bo z niej już chyba więcej niż Rumak wyciska to się po prostu nie da.

Latem do innych klubów odejdą Wojtkowiak, Stilić, Rudniew, także będzie co łatać, mam nadzieje, że władze nie będą tak naiwne by w ich miejsce dawać tylko młodych, bo w pucharach nic nie ugramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea - QPR 6:1
Torres strzela hat-tricka, a my rewanżujemy się za porażkę w kontrowersyjnym meczu z jesieni. Bardzo dobry mecz, ofensywna gra, jak widać - umiemy grać do przodu, ale wtedy, kiedy ma to sens.

Przy okazji dodam, że latem do Chelsea przychodzi Marko Marin. Tak to jest, że transferowe seriale zwykle nie mają finału, a prawdziwe transakcje wyłaniają się bez zapowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siena vs. AC Milan 1:4

Milan zaczął ospale ten mecz podobnie jak przeciwko Genoi... na szczęście obudzili się szybko po trafieniu Cassano po dość przypadkowej sytuacji i zaczęli grać coraz szybciej i ciekawiej :]

Bardzo dobry występ Cassano :]
FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię film dokumentalny o szkoleniu piłkarskiej młodzieży w Polsce oraz o rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Pierwszy zwiastun możecie zobaczyć tutaj - http://youtu.be/QC3eeZML8Q4

Zapraszam też wszystkich na bloga - http://pilkarskieliceum.pl - mam kupę materiałów "behind the scenes" do pokazania. Będę w miarę regularnie blogował. Jestem pewny, że każdy, kto choć odrobinę interesuję się tematem znajdzie tam sporo ciekawych treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:21, Ecko09 napisał:

Torres walnął hat-tricka! Czyżby gol z Barca go odblokował? Miejmy nadzieję. Przyda się
w formie na finał LM.


Powiedziałbym, że przełom nastąpił po przejęciu zespołu przed Di Matteo. Z Leicester strzelił 2 gole i 2 asysty, niedługo potem asysta z Benficą oraz 1 gol i 2 asysty z Aston Villą no i po miesiącu przyszła Barcelona, a teraz QPR. Jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mega ciekawie jest w Premier League. Wczoraj Wigan rozbiło Newcastle, dziś Chelsea rozbiła QPR, a Tottenham w końcu się przełamał i ograł Blackburn. Tym samym pogrubioną trójkę na trzy kolejki przed końcem dzieli zaledwie punkt. Trzeci w tabeli Arsenal ma cztery punkty przewagi nad Spurs, ale również rozegrany mecz więcej, więc podopieczni Wengera też nie mogą być niczego pewni, zwłaszcza, że nie wygrali od trzech kolejek. Na prawdę mam nadzieję, że ta wspaniała walka nie okaże się bezsensowna, gdyby The Blues byli poza czwórką, ale wygrali Champions League. Na szczycie też gorąco, jutro czekają nas derby Manchesteru decydujące o mistrzostwie. Naprawdę ciężko o jakiekolwiek prognozy na ten mecz. Jeśli chodzi o wieści z Championship to po ośmiu latach do elity powraca Southampton. Już wcześniej awans zapewniło sobie Reading, a w barażach zagrają West Ham, Birmingham, Blackpool i Cardiff czyli wciąż jest szansa na dwa walijskie kluby w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:38, mati285 napisał:

Na prawdę mam nadzieję, że ta wspaniała walka nie okaże się bezsensowna, gdyby The Blues
byli poza czwórką, ale wygrali Champions League.


Pamiętam jak Liverpool wygrał LM, ale w lidze zajął jakąś dalszą pozycję to UEFA pozwoliła im bronić trofeum, ale musieli grać w eliminacjach, bodajże od pierwszej rundy.

Co do polskiej ligi, to wpadki zanotowały Legia i Ruch, Śląsk w końcu wygrał, ale przez to wszystko aż 5 drużyn walczy o Mistrzostwo Polski. W tym gronie jest Lech :) bardzo ciekawie rozwija się sytuacja w lidze na dwie kolejki przed końcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:50, Paoro napisał:

Pamiętam jak Liverpool wygrał LM, ale w lidze zajął jakąś dalszą pozycję to UEFA pozwoliła
im bronić trofeum, ale musieli grać w eliminacjach, bodajże od pierwszej rundy.

Ja też. Nie wiem komu to przeszkadzało, ale w tym sezonie czwarta drużyna wypada z LM w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:50, Paoro napisał:

Pamiętam jak Liverpool wygrał LM, ale w lidze zajął jakąś dalszą pozycję to UEFA pozwoliła
im bronić trofeum, ale musieli grać w eliminacjach, bodajże od pierwszej rundy.


Ale po tamtej edycji zmieniono przepisy, żeby nie było 5 drużyn z jednego kraju i jeśli wygramy Champions League, a w lidze będziemy 5. albo 6. to niestety ktoś z czwartego miejsca trafi do LE.
Proszę nie mówić, że to nie fair wobec ich ciężkiej pracy, bo do finału Ligi Mistrzów też nie trafia się przez leżakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz przyznać, że jest to nie fair. Nie chodzi o mi o to, że Chelsea nie zasługuje na obronę ewentualnego trofeum, bo jak najbardziej zasługuje, ale nie kosztem drużyny z czwartego miejsca. Pięć drużyn w LM to jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 19:50, Paoro napisał:

Co do polskiej ligi, to wpadki zanotowały Legia i Ruch, Śląsk w końcu wygrał, ale przez
to wszystko aż 5 drużyn walczy o Mistrzostwo Polski. W tym gronie jest Lech :) bardzo
ciekawie rozwija się sytuacja w lidze na dwie kolejki przed końcem.


O tak, będzie niesamowicie ciekawie w 2 ostatnich kolejkach. Można by znów żartować, że nikt w Polsce nie chce być mistrzem, bo drużyny z czołówki nagminnie tracą punkty w głupi sposób. No cóż teraz wszyscy grają o tej samej porze, więc nie będzie już żadnego kunktatorstwa i każdy musi grać o zwycięstwo, nie wiedząc co zrobią rywale. Jedno mogę powiedzieć już teraz. Kto by nie wygrał ligi, będzie mieć marne szanse na wejście do Ligi Mistrzów, Legia po zimowej wyprzedaży gra słabo, Śląsk też na wiosnę słabo, Ruch i Korona bez szans (mało punktów i brak rozstawienia), najlepiej chyba wygląda Lech, ale latem zapewne pozbędą się Rudniewa i będzie to samo co po sprzedaży Lewandowskiego 2 sezony temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 20:09, mati285 napisał:

Niekoniecznie. Można też dać jakimś szczęściarzom wolny los do kolejnej rundy i wszyscy
byliby zadowoleni.


No właśnie chyba nie bardzo da się to jakoś ułożyć. Kiedyś w eliminacjach grali wszyscy razem tzn. drużyny z Anglii, Hiszpanii i np. Polski. Teraz po reformie mamy eliminacje z podziałem na grupę mistrzowską i niemistrzowską, gdzie jest ściśle określona ilość drużyn (15) i najpierw mierzy się 10 ekip z niżej rozstawionych państw (6-15 miejsce w rankingu), a następnie zwycięzcy grają z drużynami z 5 najlepszych federacji i 5 zwycięzców tych dwumeczów awansuje do fazy grupowej. Tak więc w tym układzie nie da się dołączyć do eliminacji kolejnej drużyny z czołowych lig, bo by cały system nie działał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować