Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2012 o 19:46, Malcollm napisał:

Hmm po tym, że śląsk prezentuje poziom piłki rosyjskich drwali

Owszem, ciężko temu zaprzeczyć, ale chodziło mi o to, z jakiej racji Ruch miałby mieć większe szanse w el. LM od tego Śląska. Bo jak sam napisałeś dla nich też zbyt szerokich perspektyw by tam nie było.

Dnia 06.05.2012 o 19:46, Malcollm napisał:

zresztą nie wiem czy dobrze na to patrzę ale poziom naszej ligi z roku na rok leci na łeb na szyję - Śląsk

Z tym się do końca nie zgodzę. Co roku na wszelakich możliwych forach czytam, że "w tym sezonie mamy najsłabszego mistrza od x lat", a tymczasem to że liga jest wyrównana nie znaczy że jest słaba. Siłę ligi weryfikują puchary - a w ostatnich latach wcale coraz gorzej w tym aspekcie u nas nie jest, a wręcz przeciwnie. Zobaczymy co się będzie w pucharach działo w przyszłym sezonie i wtedy ocenimy jak to jest z tą ligą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 19:20, Rogalenko napisał:

Kpina z widza ten mecz Wisły ze Śląskiem, szczególnie zachowanie Genkova pod koniec.
W sytuacji z główką z 2m przed bramką trudniej było chybić niż strzelić tą bramkę.


Czyli jednak meczyk odpuszczony... ;P Nie no chyba lepiej by to Śląsk zdobył, niż Ruch, bo ci odpadliby w 1 rundzie jak Wisła z Lewadią czy z kim tam oni wtedy przegrali. Lech w sumie zaprezentował się najgorzej z naszych pucharowiczów w tej ostatniej 30 kolejce, ale co tam i tak sukces, bo jeszcze po 2-3 kolejkach rundy wiosenniej mówiło się, że to sezon stracony i nie do uratowania, a jednak ;) Szkoda, że nie mamy miejsca chociaż na podium, z drugiej strony najważniejsze są puchary, w których na jesieni gramy :) Gratulacje dla Śląska, za to że po wielu perypetiach w rundzie wiosennej to jednak im się udało, ktoś tego mistrza zdobyć musiał. Choć muszę przyznać, że znów jakby tego tytułu nikt nie chciał, tyle razy Legia, Śląsk mogły odjechać rywalom, a jednak na finiszu liczyło się aż 5 drużyn. Ciężko będzie teraz Solorzowi, jak nie rzuci kaską i szybko Śląsk odpadnie, to go zaczną we Wrocławiu bardziej nienawidzić niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 20:13, Paoro napisał:

Czyli jednak meczyk odpuszczony... ;P

Oglądałem mecz i nie mogę się z tym zgodzić. Wisła stworzyła dużo sytuacji i je albo marnowała albo jakoś bronił Kelemen, ale podczas nich równocześnie jakaś bramka mogła paść przypadkowo więc jakby chcieli odpuścić to pewnie by w ogóle nie próbowali stwarzać takich zagrożeń. W szczególności w doliczonym czasie Wisła miała olbrzymią przewagę - gdyby mecz był ustawiony to wtedy by już najnormalniej czekali na gwizdek zamiast atakować.

A jeśli chodzi o tą główkę pod koniec - to nie był Genkov, tylko Rojewski (zawodnik z MESY). I w tej sytuacji nie spudłował, tylko po prostu nie dosięgnął piłki (jedynie lekko otarła mu o głowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 20:24, Hoplita napisał:

Oglądałem mecz i nie mogę się z tym zgodzić. Wisła stworzyła dużo sytuacji i je albo
marnowała albo jakoś bronił Kelemen, ale podczas nich równocześnie jakaś bramka mogła
paść przypadkowo więc jakby chcieli odpuścić to pewnie by w ogóle nie próbowali stwarzać
takich zagrożeń. W szczególności w doliczonym czasie Wisła miała olbrzymią przewagę -
gdyby mecz był ustawiony to wtedy by już najnormalniej czekali na gwizdek zamiast atakować.


Musieli coś robić na tym boisku bo za stanie i brak ruchu groziłyby im kryminał.

Dnia 06.05.2012 o 20:24, Hoplita napisał:

A jeśli chodzi o tą główkę pod koniec - to nie był Genkov, tylko Rojewski (zawodnik z
MESY). I w tej sytuacji nie spudłował, tylko po prostu nie dosięgnął piłki (jedynie lekko
otarła mu o głowę).


Nie dosięgnął, bo zamiast starać się trafić w piłkę, robił wszystko żeby w nią czysto nie trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 20:13, Paoro napisał:

Nie no chyba lepiej by to Śląsk zdobył, niż Ruch, bo ci odpadliby w 1 rundzie jak Wisła z Lewadią czy z kim tam oni wtedy przegrali.


Nie zdziw się gdy Śląsk zaprezentuje się tak samo jak swego czasu Wisła - nie stawiam by mieli co pokazać zwłaszcza po tej żenadzie którą zaprezentowali w ostatnim występie w pucharach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 20:38, Rogalenko napisał:

Musieli coś robić na tym boisku bo za stanie i brak ruchu groziłyby im kryminał.

Ano tak. Czyli oddali mecz, mimo że wcale tego nie chcieli. Nie wiem czy w ogóle orientujesz się, jak wyglądała gra Wisły w tym sezonie. Bo jak na nich w tym meczu i tak prezentowali się przyzwoicie. Jakby zagrali tak jak zazwyczaj to pewnie wszystkie te akcje kończyły by się jakieś 25 metrów od bramki Śląska i Wrocławianie nie mieli by najmniejszych problemów ze zwycięstwem.

Dnia 06.05.2012 o 20:38, Rogalenko napisał:

Nie dosięgnął, bo zamiast starać się trafić w piłkę, robił wszystko żeby w nią czysto
nie trafić

Pytanie tylko po co się w ogóle pchał w pole karne, skoro jest pomocnikiem i równie dobrze mógł sobie czekać gdzieś kilkanaście metrów od bramki i patrzyć co się dzieje? Żeby wszystko wyglądało wiarygodniej? W ogóle cały ten mecz to pewnie jeden wielki spisek, a w Wiśle i Śląsku już od dawna wszyscy wiedzieli co się stanie w której minucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już tak z innej beczki, duży błąd sędziego pod koniec pierwszej połowy przy prowadzeniu Interu 1:0. Sędzia wskazał na wapno i Ibra strzela karnego mimo, że Cesar trafił najpierw w piłkę, a nie w Boatenga. Walne oszustwo, a teraz Milan prowadzi już 2:1... Ta a ponąć Juve kupuje mecze i sędziowie tylko im pomagają ;P

EDIT: No chociaż karny dla Interu i remis, bo to byłoby przegięcie. Ogólnie warto oglądać Derby Mediolanu, bo fajny meczyk póki co ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskutować. Przy tekstach w stylu "Nie dosięgnął, bo zamiast starać się trafić w piłkę, robił wszystko żeby w nią czysto nie trafić" ręce opadają i odechciewa się nawet komentować... Taki typowy przykład słynnej Polskiej zawiści - mój klub nie wygrał, więc to na pewno ustawka/sędzia/fuks/itp. (niepotrzebne skreślić). Słowem, winni są wszyscy, tylko nie "nasi". A.. no i najlepiej dorzucić jakieś oczywiste oczywistości pokroju: jakby w eliminacjach grało xxx, na pewno zaszłoby dalej.

Cieszę się, że Śląsk został mistrzem, choć pewnie podobnie bym się czuł w przypadku Lecha. Niestety, w przeciwieństwie do niektórych, nie potrafię wróżyć z fusów i nie wiem jak się spiszą w pucharach. W każdym razie życzę wszystkim naszym klubom powodzenia i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 22:01, Paoro napisał:

Ta a ponąć Juve kupuje mecze i sędziowie tylko im pomagają ;P


I tak po meczu wskoczy tu Mistic i powie coś w ten deseń ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bramka na 4:2 po prostu wspaniała, piękny przecudny strzał - u nas w naszej lidze też takie się przytrafiają a zwą się "centrostrzałami" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 22:22, sirufok napisał:

I tak po meczu wskoczy tu Mistic i powie coś w ten deseń ;]

Pewnie się nie pojawi, bo jak tu by pogratulować Starej Damie scudetto, przecież Milan zasługiwał na tytuł ;)
Rossoneri tracą tytuł mistrzowski przegrywając w Derbach Mediolanu, musi boleć ;P Przecież Ibra w życiowej formie...

Brawo Juve! Należało się to mistrzostwo, czas teraz namieszać w Lidze Mistrzów ;) w przyszłym sezonie będę mocno 3mał kciuki za polską Borussie (Lewy i Kuba błysnęli w ostatniej kolejce Bundesligi :) i właśnie Juventus w Champions League :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

inter vs. AC Milan 4:2

Ogólnie fajny meczyk, piękna bramka Maicona ,tylko wynik już nie tak satysfakcjonujący.
Szkoda że Rizzoli był beznadziejnym sędzią i zepsuł w dużej mierze to spotkanie :P

------
W kontekście całego sezonu Milan niestety zostaje najbardziej poszkodowanym i oszukanym zespołem...
I tak podopieczni Allegriego zrobili wiele ,a nawet najwięcej biorąc pod uwagę jak układał się sezon od początku do końca chociażby z kontuzjami :P

Cóż... szkoda ,że życie jest niesprawiedliwe i korupcja ponownie włazi otwartymi drzwiami do Serie A :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 23:23, Rogalenko napisał:

GRATULACJE I RESPEKT DLA JUVE. Scudetto niestety zasłużone.


No nie wiem czy tak niestety, ale nie będę się kłócił ;]

Na uwagę zasługuje też fakt, że nie przegrali ani jednego meczu w sezonie... Choć tych remisów było zdecydowanie zbyt wiele.

@up
Poor kid ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 00:08, MisticGohan_MODED napisał:

Szkoda że Rizzoli był beznadziejnym sędzią i zepsuł w dużej mierze to spotkanie :P


Przecież to Milan dostał karnego z kapelusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Niemcy/lewandowski-pikarzem-sezonu-w-bundeslidze.html
Gratulacje dla Roberta, oby tylko nie postanowił nagle podbijać Europy z innym klubem, według mnie jeszcze 1 sezon powinien pograć w Borussii i podjąć drugą próbę walki w LM.

Gratulacje również za tytuł dla Juventusu. Przy okazji spóźnione dla Realu ;P

Jeszcze tak BTW.
Jeśli dobrze się orientuję, to w kadrze na Euro nie będzie ani jednego gracza z drużyny Mistrza Polski i prawdopodobnie ani jednego wicemistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 00:22, sirufok napisał:

Na uwagę zasługuje też fakt, że nie przegrali ani jednego meczu w sezonie... Choć tych
remisów było zdecydowanie zbyt wiele.


Dlatego właśnie jest to zwycięstwo zasłużone. Nie przegrać ani jednego meczu w sezonie to naprawdę wielka sztuka.

Śmieszy mnie natomiast trochę sytuacja z kibicami Juve i ich przekonaniem, że to ich 30. Scudetto. Trochę to dziwne bo spamują tym wszędzie i rozgłaszają wszem i wobec a osoby niewtajemiczone łykną to na spokojnie, nie wiedząc że równocześnie Juve i Inter przyznają sobie 2 dodatkowe tytuły do kolekcji. Wiem, że macie swoje racje i wyrok Calciopoli był niesłuszny ale jakoś to musi być rozwiązane. Równie dobrze moglibyśmy (kibice Milanu) i my dołożyć do pieca i liczyć Milanowi 19. Scudetto za sezon 04/05, ale jakoś tego nie robimy.


@Smooqu

Spóźnione gratki za zasłużonego Mistrza Hiszpanii. Trochę nie ogarnąłem, śledziłem głównie walke w Serie A, choć fete na stadionie w Bilbao oglądałem.


co do Mistica - DON''T FEED THE TROLL


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 12:14, ManweKallahan napisał:

Jeśli dobrze się orientuję, to w kadrze na Euro nie będzie ani jednego gracza z drużyny
Mistrza Polski i prawdopodobnie ani jednego wicemistrza.


Nie ma, bo Smuda patrzy na nazwiska, a nie grę. A Śląsk jest po prostu solidną (jak na nasze podwórko) drużyną, ale bez wielkich nazwisk. Mimo wszystko wydaje mi się, że Mila, Celeban, czy Kaźmierczak pokazali w ostatnim czasie znacznie więcej, niż np. Brożek, Boenisch, czy Matuszczyk. Oni chociaż grali... :/ Podobnie w przypadku Ruchu - Piech powinien znaleźć się w kadrze, a nie na jakiejś liście rezerwowej. Nie od nas to jednak zależy i trzeba kibicować tym, którzy dostaną szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 13:41, conradzik napisał:

ciach

Zgodzę się Celeban - jeden z najlepszych jak nie najlepszy obrońca w polskiej lidze - mało, że solidny w obronie to skuteczny pod bramką przeciwnika. Choć miał też fatalny mecz z Kolejorzem. Mimo to bym go widział w Lechu ;P ponąć odchodzi ze Śląska, bo nie może się dogadać, a u nas odchodzi Wojtkowiak i Kikut i przydałby się ktoś na prawą stronę obrony :) Co do kadry to moim zdaniem lepszy od Wojtkowiaka i spokojnie by mógł pojechać na Euro, ale na ławę, bo wiadomo lepszych mamy (Wasyl i Piszczek).

Trzeba pamiętać, że i tak Brożek, Boenisch, czy Matuszczyk to gracze na ławkę. Nie wiem po co ludzie wciąż komentują, że brakuje Mili, Kaźmierczaka, Piecha jak wiadomo, że i tak weszliby na Euro w końcówce, albo w ogóle. Smuda nie lubi mieszać, że składem i coś mi się wydaje, że będzie grał ciągle tym samym składem. Owszem może się przeliczyć, ale wtedy z tymi czy innymi graczami i tak nic nie ugramy, gdy ktoś z żelaznej jedenastki złapie kontuzje. Mamy 4 gwiazdy, do tego 6 solidnych grajków i Warzywniaka, reszta to figuranci. Nasza kadra to nie świetnie działający mechanizm, w którym można zmieniać trybiki, a poziom się nie zmieni, tak to jest może w Realu, BVB, czy w reprezentacji Hiszpanii. Nasza gra opiera się na silnej prawej stronie, dobrym bramkarzu i skutecznym napastniku, no może mamy dobrego wykonawce rzutów wolnych z prawej strony, czyli Obraniaka, reszta drużyny to mam nadzieje, że po prostu się dostosuje, albo chociaż nie będzie przeszkadzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować