Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Gratulację dla The Citizens, zasłużone Mistrzostwo Anglii, dwa zwycięstwa z United i niesamowita końcówka dzisiejszego meczu zwieńczona bramką Kuna :) Liga Mistrzów dla Arsenalu. Tottenham musi poczekać na finał Chelsea-Bayern. Ciekawe czy to BVB taka dobra była, czy Bayern słaby w finale Pucharu Niemiec. Tak czy siak będę 3mał kciuki za The Blues :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meczu nie oglądałem, śledziłem tylko wyniki w pierwszej połowie, a później wróciłem zobaczyć końcowe, ale gdy zobaczyłem przebieg meczu City przeżyłem niemały szok. Bramki w 90+1 i 90+3 minutach i City uratowało mistrzostwo (nie wiem jakim cudem oni dali sobie strzelić dwa gole w tym 1 grając w przewadze). Cóż tam się musiało dziać na Eithad Stadium, najpierw łzy, a potem szaleństwo. Współczuje kibicom United, jakby City gładko wygrało to pewnie żalu by nie było wielkiego, a tak długo będzie siedzieć w głowach ta końcówka.

Tylko się zastanawiam czy tak by się to zakończyło, gdyby Bolton wygrał ze Stoke (a niewiele zabrakło). Nie wiem który mecz zakończył się wcześniej, ale przypuszczam, iż ludzie z QPR dowiedzieli się, że Bolton nie wygrał, a więc mają utrzymanie i rozluźnili szyki w ostatnich minutach, bo patrząc na statystki posiadania to cały mecz murowali własną bramkę, z całkiem niezłym skutkiem. Dziwne jest też, że trener QPR przy korzystnym wyniku nie dokonał zmiany w doliczonym czasie, chociażby przy 2:2, widać, że zostawił sobie zmianę na koniec, aby zagrać na czas, a ostatecznie jej nie wykorzystał.

Cóż, wygląda to, jakby wszystko sprzymierzyło się przeciwko United, ale sami są sobie winni, roztrwaniając sporą przewagę, jaką mieli jeszcze kilka kolejek temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dobra końcówka sezonu w Premier League. Pieniądze wydane na transfery w końcu przyniosły sukces City. Ostateczna przegrana tytułu była kwintesencją słabego sezonu. Klęska w Lidze Mistrzów, klęska w Lidze Europy i ostatecznie drugie miejsce w PL powinny dać włodarzom do zrozumienia, że czas na większe ruchy transferowe. Najbardziej prawdopodobny jest transfer Kagawy. Mówi się także o Hazardzie i Modriciu, których chętnie bym widział w składzie United. Pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 18:58, Wszystkozajete napisał:

(nie wiem jakim cudem oni dali sobie strzelić dwa gole w tym 1 grając w przewadze).

Pierwszego walnął złotówa Cisse po błędzie Lescotta - Lescott chciał wybić główką do przodu, ale poszła do tyłu prosto pod nogi Dżibrila, sam na sam z Hartem i 1:1.
Drugi - nie upilnowali Mackiego, który wbiegł w pole karne i wbił główką.
A Barton drugi Terry normalnie :P.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Realu za zdobycie 100 pkt. i ustanowienie nowego rekordu. Co za sezon w La Liga rekord pkt. chyba też bramkowy, w Bundeslidze rekord w ilości pkt.... a u nas w polskiej lidze mistrz zdobywa najmniej pkt. od lat ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec sezonu w Primera Division. Tragiczny dla graczy Villarreal, którzy w wyniku porażki na własnym stadionie z Atletico oraz zwycięstwach Zaragozy i Vallecano spadają z ligi. To kolejny z rzędu sezon w którym drużyna występująca dość regularnie w europejskich pucharach zalicza fatalny sezon kończąc w strefie spadkowej (rok temu Deportivo). Wprawdzie Villarreal cały sezon balansował na granicy utrzymania, ale ostatnio wydawało się jakby zaczęli ciułać punkty. Jak widać to nie wystarczyło, gdyż świetną końcówkę zaliczyła Zaragoza (taki Hiszpański Wigan ;p), a inne zespoły wygrały w najważniejszym momencie.
A na górze Real kończy sezon z setką na koncie - imponujący wyczyn, nawet w tak niewyrównanej lidze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 22:04, Wszystkozajete napisał:

To kolejny z rzędu sezon w którym drużyna występująca dość regularnie w europejskich
pucharach zalicza fatalny sezon kończąc w strefie spadkowej (rok temu Deportivo). Wprawdzie

Ja dodam, że rok temu spadło Monaco, teraz spada kolejny niedawny uczestnik LM z ligi francuskiej - Auxerre, z Dudką w składzie. Ciekawe gdzie po sezonie trafią Dudka, Peszko ich drużyny spadają i wątpię by chcieli grać w nich dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 22:04, Wszystkozajete napisał:

Koniec sezonu w Primera Division. Tragiczny dla graczy Villarreal, którzy w wyniku porażki
na własnym stadionie z Atletico oraz zwycięstwach Zaragozy i Vallecano spadają z ligi.

Jestem ciekaw czy w końcu Rossi zdecyduje się odejść do lepszego zespołu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu wszędzie w TV mówią, że jeśli Chelsea nie wygra finału LM, to Tottenham nie zagra w następnej edycji? Zawsze wchodziły po 4 (3+1 eliminacje) zespoły. Uefa coś zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 19:51, filip29 napisał:

Wie ktoś czemu wszędzie w TV mówią, że jeśli Chelsea nie wygra finału LM, to Tottenham
nie zagra w następnej edycji? Zawsze wchodziły po 4 (3+1 eliminacje) zespoły. Uefa coś
zmienia?


Pewnie się walnęli - jeśli Chelsea WYGRA finał LM, to Tottenham nie zagra w następnej edycji, bo jak słusznie zauważyłeś, z Anglii wchodzą 4 zespoły (3+1 eliminacje, i te eliminacje będzie grała właśnie albo CHelsea, jak wygra, bądź Tottenham, jak LM wygra Bayern).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 19:51, filip29 napisał:

Wie ktoś czemu wszędzie w TV mówią, że jeśli Chelsea nie wygra finału LM, to Tottenham
nie zagra w następnej edycji? Zawsze wchodziły po 4 (3+1 eliminacje) zespoły. Uefa coś
zmienia?

A jeśli wygra to zagra też Tottenham i wejdzie 5 zespołów? Albo się przesłyszałeś, albo mamy zdolnych inaczej dziennikarzy.

Czwartym angielskim zespołem w CL będzie:
-Chelsea, jeśli wygra w finale
-Tottenham, jeśli wygra Bayern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 19:58, Kadaj napisał:

A jeśli wygra to zagra też Tottenham i wejdzie 5 zespołów? Albo się przesłyszałeś, albo
mamy zdolnych inaczej dziennikarzy.

Kilka razy to słyszałem wczoraj na Canał+
Mówili, że Tottenham powinien modlić się aby Chelsea wygrało więc coś mi nie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 19:57, paweldomar1 napisał:

Pewnie się walnęli - jeśli Chelsea WYGRA finał LM, to Tottenham nie zagra w następnej
edycji, bo jak słusznie zauważyłeś, z Anglii wchodzą 4 zespoły (3+1 eliminacje, i te
eliminacje będzie grała właśnie albo CHelsea, jak wygra, bądź Tottenham, jak LM wygra
Bayern).


Zaraz, zaraz bo nie łapię! Obrońca tytułu wchodzi odrazu do fazy grupowej (czyli jak wygra to to będzie Chelsea),a w przypadku Angli też 3 pierwsze drużyny. Plus czwarta drużyna w barażach. Zwycięstwo Chelsea eliminuje Tottenham z baraży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:10, darsz napisał:

Zaraz, zaraz bo nie łapię! Obrońca tytułu wchodzi odrazu do fazy grupowej (czyli jak
wygra to to będzie Chelsea),a w przypadku Angli też 3 pierwsze drużyny. Plus czwarta
drużyna w barażach. Zwycięstwo Chelsea eliminuje Tottenham z baraży?


Jeszcze małe sprostowanko - zwycięzca LM nie zaczyna walki od 1 rundy? (chyba, że w lidze zdobył miejsce gwarantujące mu grę od wyższej rundy bądź od razu w fazie grupowej?) Coś mi tak świta, ale pewny nie jestem. Dobrze mówię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:10, darsz napisał:

Plus czwarta
drużyna w barażach. Zwycięstwo Chelsea eliminuje Tottenham z baraży?


Tak, ponieważ Anglia ma ogólnie cztery miejsca w LM. Jesli Chelsea wygra finał to wskakuje na jedno z nich, a że w lidze nie zajęli pozycji premiowanej grą w LM to zabiorą miejsce normalnie rezerwowane dla drużyny kończącej sezon na czwartej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:36, Bambusek napisał:

Tak, ponieważ Anglia ma ogólnie cztery miejsca w LM. Jesli Chelsea wygra finał to wskakuje
na jedno z nich, a że w lidze nie zajęli pozycji premiowanej grą w LM to zabiorą miejsce
normalnie rezerwowane dla drużyny kończącej sezon na czwartej pozycji.


Czyli Chelsea będzie grała w barażach, zamiast Tottenham, bo nie ma zapewnionego udziału wśród 22 drużyn, które zajeły miejsca premiowane odrazu fazą grupową?
Czy też jako OT wchodzi do fazy grupowej i spycha Arsenal do baraży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:45, darsz napisał:

Czyli Chelsea będzie grała w barażach, zamiast Tottenham, bo nie ma zapewnionego udziału
wśród 22 drużyn, które zajeły miejsca premiowane odrazu fazą grupową?
Czy też jako OT wchodzi do fazy grupowej i spycha Arsenal do baraży?


A tego nie wiem akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 21:33, paweldomar1 napisał:

Jeszcze małe sprostowanko - zwycięzca LM nie zaczyna walki od 1 rundy? (chyba, że w lidze
zdobył miejsce gwarantujące mu grę od wyższej rundy bądź od razu w fazie grupowej?) Coś
mi tak świta, ale pewny nie jestem. Dobrze mówię?


Niemożliwe by tak było, od 1 rundy to eliminację zaczynają drużyny z San Marino, Wysp Owczych itp., najprawdopodobniej będą grać tak jakby zajęli 4 miejsce w lidze, czyli rozpoczną od 4 rundy eliminacji w grupie nie mistrzowskiej. Chyba, że w ogóle będą zwolnieni z kwalifikacji, a w nich wystąpi 3 w lidze Arsenal, tego akurat nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować