Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Wolny los. Najlepsze rozwiązanie. Z powodu nieparzystej ilości drużyn w każdej rundzie eliminacji ktoś dostawałby wolny los. Nikt by nie tracił, jedynie ktoś by zyskiwał.

Albo jeszcze lepsze rozwiązanie. Baraż pomiędzy Tottenhamem, a Chelsea o to kto bardziej zasługuje na grę w Lidze Mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 11:12, mati285 napisał:

Nie musieliby nikogo wyrzucać.

Przeanalizuj zamieszczoną w tym artykule tabelke i wyjaśnij mi gdzie chcesz upchnąc 5 drużynę angielską.

>Drużyna angielska zaczęłaby od pierwszych rund eliminacji
Wtedy obowiązywał jeszczę inny system , nie było podziału na grupę mistrzoswką i niemistrzowską.
>Prościej jest po prostu wyrzucić jedną angielską ekipę z rozgrywek, a że niweczy się w ten sposób ich trudy z >całego sezonu.

Zgadzam się , że wyrzucanie z eliminacji drużyny która zajęła premiowane awansem miejsce jest niesprawiedliwe , ale zwiększanie liczby drużyn z danego kraju też. Gdyby obrońcę tytuły umieścić w I rundzie eliminacji byłaby w uprzywilejowanej sytuacji względem drużyn które zajeły w swoich ligach miejsca 2,3 czy 4. Moim zdanie zwycięsca LM który w swojej lidze nie zajął miejsca gwarantującego start w eliminacjach , nie powinien mieć możliwości obrony trofeum.

Dnia 19.05.2012 o 11:12, mati285 napisał:

Dlatego właśnie w finale trzymam kciuki za Bayern, aby wszystko było jak należy i bez
niesmaku.

Ja też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 11:33, mati285 napisał:

Wolny los. Najlepsze rozwiązanie. Z powodu nieparzystej ilości drużyn w każdej rundzie
eliminacji ktoś dostawałby wolny los. Nikt by nie tracił, jedynie ktoś by zyskiwał.

Tylko że tym sposobem dochodzimy do ostatniej rundy eliminacji - i co wtedy? Tutaj też dajemy jednej drużynie wolny los? Wtedy będziemy mieli w LM o jeden zespół za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc - nie mam pojęcia. Sam się w tym zamotałem, ale to nie moja działka. Jestem pewien, że gdyby UEFA poświęciła na to trochę czasu to z łatwością znalazłaby rozwiązanie, które zadowala wszystkich. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, Bayern wygrywa i wszystko jest OK ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie proste - Chelsea jako mistrz (klubowy Europy), gra w eliminacjach w grupie mistrzowskiej, po odpowiednim zmodyfikowaniu drabinki nikogo nie trzeba wyrzucać, ktoś najwyżej wcześniej odpadnie po przegranym dwumeczu.

Obecny system:
I runda - 4 zespoły, 2 przechodzą dalej
II runda - 34 zespoły (32 nowe), 17 przechodzi dalej
III runda - 20 zespołów (3 nowe), 10 przechodzi dalej
IV runda - 10 zespołów, 5 wchodzi do CL

Po modyfikacji:
I runda - 4 zespoły, 2 przechodzą dalej
II runda - 36 zespołów (34 nowe), 18 przechodzi dalej
III runda - 20 zespołów (1 nowy + Chelsea), 10 przechodzi dalej
IV runda - 10 zespołów, 5 wchodzi do CL


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Tak, tylko pewnie w regulaminie jest zapisane (tak przypuszczam), że zwycięzca Ligi Mistrzów gra w następnym sezonie w fazie grupowej i broni tytułu, więc granie eliminacjach raczej odpada. Z drugiej strony chciałbyś by np. taki Śląsk Wrocław w III lub IV rundzie eliminacji (jeśli tam dojdzie, a to mało prawdopodobne) trafił na Chelsea, podczas gdy inni grali by z jakimiś średniakami.

@mati285

Rozwiązania, które tu forsujesz byłyby do zrealizowania, ale w starym systemie eliminacji. Przypadek Liverpoolu był kilka lat temu, więc wyglądało to zupełnie inaczej. Dziś w eliminacjach w grupie niemistrzowskiej bierze udział 15 zespołów (10 w III + 5 w IV rundzie) i nikogo nie da się już tam upchać bez drastycznych zmian w systemie.
Z kolei wrzucanie Tottenhamu do eliminacji w grupie mistrzowskiej jest niemożliwe, bo przecież Tottenham nie jest mistrzem swojego kraju.

Według mnie najlepsze rozwiązanie tego problemu to baraż pomiędzy Chelsea i Tottenhamem o grę w LM, który byłby rozgrywany w tym samym czasie co eliminacje np. w czasie IV rundy. Minusem tej opcji jest możliwość odpadnięcia Chelsea, co byłoby równoznaczne z brakiem obrońcy tytułu z fazie grupowej, a jak wspomniałem na początku jest to raczej niezgodne z regulaminem.

Proponuje jednak odłożyć te dywagacje na bok i poczekać na wynik finału, bo może się okazać, że ta dyskusja nie miała żadnego sensu, jeśli wygra Bayern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 13:44, Wszystkozajete napisał:

Tak, tylko pewnie w regulaminie jest zapisane (tak przypuszczam), że zwycięzca Ligi Mistrzów
gra w następnym sezonie w fazie grupowej i broni tytułu, więc granie eliminacjach raczej
odpada.

Więc w równie sprytny sposób dałoby się zmodyfikować eliminacje tak, by z grupy mistrzowskiej wchodziły 4 zespoły zamiast 5 - proste przesunięcie kilku drużyn do wcześniejszej rundy.

Dnia 19.05.2012 o 13:44, Wszystkozajete napisał:

Z drugiej strony chciałbyś by np. taki Śląsk Wrocław w III lub IV rundzie eliminacji
(jeśli tam dojdzie, a to mało prawdopodobne) trafił na Chelsea, podczas gdy inni grali
by z jakimiś średniakami.

Ktoś by miał pecha, a patrząc na wyniki drużyn kwalifikujących się z grupy mistrzowskiej choćby w ostatnim sezonie, gdzie tylko APOEL (rozstawiony w eliminacjach!) pokazał dobrą piłkę - niewielka strata. A nawet zysk dla atrakcyjności rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ emocjonujący finał. ^^

Gratulacje dla zwycięzców, ja z pucharu dla przedstawiciela Premier League jak najbardziej się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 23:32, Maurycy_69 napisał:

To ich pierwszy puchar w historii?

Tak.
Szkoda trochę Bayernu który w tym sezonie przegrał wszystko co było do przegrania. Duża w tym zasługa Robbena , który nie wykorzystal dwóch karnych w najważniejszych spotkaniach. Gratulacje dla Chealse za charakter , widać było jak zależało tym zawodnikom na zwycięstwie . Pewnie dla wielu z nich to była ostatnia okazja na takie zwycięstwo. W tym wszystkim żal tylko Tottenhamu , który wypadł z LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pałam miłością do piłki nożnej, ale ten finał był piękny :). Gratulacje dla Chelsea. Tyle lat grali i wytrwali, aby w końcu zdobyć puchar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocna końcówka regulaminowych 90 minut, bo tak wiało nudą i wydawało się, że będzie dogrywka po 0:0, a tu bramka Mullera, która przyznam wkurzyła mnie i potem kosmiczna odpowiedz Drogby :) tak czy inaczej była dogrywka, ale na szczęście już po golach. Na początku ładna akcyjka Torresa, potem karny bardziej z głupoty Drogby (i to już drugi raz w tej edycji LM, z Barcą było tak samo) i znów Robben... od tego karnego ponownie nuda aż do karnych, gdzie myślałem ze będzie podobnie jak z Realem, a jednak mnie Schweinsteiger uszczęśliwił!

Brawo The Blues!! Heh dawno takich emocji nie było, owszem mogło być więcej z gry, mniej taktyki, ale i tak piękny finał, najważniejsze, że wyrównany i emocjonujący do końca. Miło było spojrzeć na Abramowicza podnoszącego sobie puchar, fajny gest. Co do Bayernu to mieli koszmarny sezon ;P 2 finały i mecz z Borussią w końcówce sezonu też przegrany, czyli praktycznie w 3 finałach dali ciała. Miny Bastiana, Neuera, Gomeza bezcenne! Chelsea w następnym sezonie w el. LM, uratowali sezon, brawa! tym bardziej się cieszę, że wygrali, bo trzymałem za nich kciuki w tym meczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Chelsea, bo pokazali, że żeby wygrać nie trzeba mieć największych umiejętności, ale ogromne serce do gry i walki :) fenomenalny Drogba i Cech - pierwszy dał The Blues dogrywkę, drugi uratował zespół przed głupotą tego pierwszego i świetnie bronił w karnych. Znakomity mecz zagrał także Cahill, Gomez nie miał prawie żadnych sytuacji strzeleckich.
Ale tak ogólnie to wygrał zespół, który w przeciągu całego meczu grał dużo słabiej i miał masę szczęścia. No ale cóż, żeby wygrać szczęście jest także potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za widowisko, co za dramaturgia. Piękne wyrównanie przez Drogbę. Facet na prawdę napracował się na to zwycięstwo. Potem ten niewykorzystany karny. Neuer ma nosa do karnych, szczególnie umie bronić techniczne strzały, ale potem poszło kilka bomb i niski po ziemi Didiera. Od samego początku byłem za Chelsea. Za Bayernem nie przepadam, a szczególnie nie lubię kilku zawodników tejże drużyny. Kto by się spodziewał, że Di Matteo poprowadzi ten zespół do tryumfu w tych elitarnych rozgrywkach. Naprawdę ciesze się, że właśnie The Blues byli w tym finale lepsi, bo taki Lampard, Drogba, Cole, Malouda nie są młodziutcy. Świetny finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdy zaczyna mi się robić żal Bayernu, myślę sobie o przechwałkach Beckenbauera, jego nieuzasadnionej pogardy dla sukcesów Borussi i wypowiedzi jacy to oni są boscy. Mieli w zasięgu ręki trzy puchary, teraz kończą z niczym. ;)
A Chelsea się należało. W ostatnich latach mieli mnóstwo pecha w CL. Cech pokazał klasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 00:03, SongoX napisał:

Co za widowisko, co za dramaturgia. Piękne wyrównanie przez Drogbę. Facet na prawdę napracował
się na to zwycięstwo. Potem ten niewykorzystany karny. Neuer ma nosa do karnych, szczególnie
umie bronić techniczne strzały, ale potem poszło kilka bomb i niski po ziemi Didiera.

Drgoba kozak - po karnym Maty było widać, że z takimi słabymi, ale technicznymi strzałami Neuer sobie radzi, a on podszedł do karnego, pokazując krótkim rozbiegiem, że będzie tak strzelał. Ryzykował wiele, ale pokonał bramkarza, brawa dla Didiera, należało mu się, bo teraz pewnie kończy karierę, a nawet jeśli jeszcze pogra to gdzieś u szejków. Mało jest takich kozaków, więcej ulizanych lalusi takich jak Gomez, CR, Nani. No jedno trza przyznać, Drgoba na obrońce się nie nadaje ;) No i Cech, obronił karnego w dogrywce, jeszcze jednego w karnych, a ogólnie wyczuł niemal wszystkich w karnych, tylko miał lekkiego pecha przy 1-2 strzałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować