Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

I co mam powiedzieć... "Wasze miasto, wasz stadion, nasz puchar", "mamma mia", nie wiem co jeszcze :). Skazywani od dawna na pożarcie przez wszystkich The Blues nie dość, że przeszli Napoli, Barcę po ciężkich dwumeczach, to w Monachium pokazali ducha drużyny i wygrali LM :)

Kilka słów o poszególnych zawodnikach :

Petr Cech - maszyna do bronienia. Wszyscy zachwycają się Neuerem, Casillasem (i słusznie, bo są świetnymi bramkarzami klasy światowej), a Petr tak po cichu pracował na swoje i w finale (wcześniej też) pokazał, że jest kocurem. Może dlatego, że o Cechu mniej się mówi nie zwraca się na niego tak wielkiej uwagi - a to duży błąd (taki 196-ścio centymetrowy ;) ).

Ashley Cole - Zajął się Gomezem przy bramce dla Bayernu zupełnie zostawiając Thomasa Mullera (swoją drogą świetny chłopak, zaimponował mi grą na MŚ 2010 oraz w Bundeslidze). Bałem się o karnego w jego wykonaniu, jednak na szczęście uderzył zbyt precyzyjnie, by Neuer mógł mimo wyczucia intencji jego strzał obronić.

Cahill i Luiz - brawo panowie, przy takiej obronie naprawdę nie odczuwa się braku Terrego w składzie. Co jak co, ale środek obrony mamy naprawdę świetny (na boki też nie ma co narzekać ;) ). Nie dziwne, że gramy defensywnie, skoro mamy takich profesorów w obronie. I dla mnie nie ma czegoś takiego jak antyfutbol - gra się tak, by wygrać.

Didier Drogba - ah ta stara gwardia ;) Jedyne co wiedziałem przed meczem w tym finale to to, że Tito strzeli. I się nie przeliczyłem. Po prostu uwielbiam tego gościa, jego styl, jego osobę. Cieszę się, że to właśnie on strzelił decydującego karnego, nikt inny. Zasłużył (razem z Cechem) na tytuł gracza meczu. Marzę o tym, by przedłużono z nim kontrakt - tak jak marzyłem o zwycięstwie w LM :) Geniusz w jednej osobie. Didier Drogba. Człowiek legenda. Tyle w temacie.

Tak samo powinno się bardzo poważnie rozważyć kandydaturę Roberto Di Matteo na kolejny(/e) sezon(y). Dostarczył mi tyle radości jak mało kto.

Keep The Blue Flag Flying High!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Gomez to drewno jakich mało, ale ze względu na liczbę goli zasłuzył chociaż ja bym w jego miejsce wolal Van Persiego. Reszta bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lew Jaszyn to ostatni bramkarz ze ZP.


Messi pewnie wygra bo przecież to kochany chłopiec. Co z tego, że nic nie wygra znaczącego? W końcu w 2010 też plecy Sneijdera non stop oglądał, a i tak go wybrali głosami speców z Zimbabwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sen się spełnił. Sen Abramowicza, sen zawodników, sen kibiców. Piękny gest, kiedy Drogba podał Romanowi puchar do podniesienia.
Sam mecz - zdominowany przez Bayern. Dużo niedokładności w podawaniu z naszej strony, ale indywidualne umiejętności nie raz były po naszej stronie. Niemcy aż niemożliwie nieskuteczni pod bramką. A Chelsea - gola zdobyła po jedynym rożnym w meczu, kiedy Bayern miał już w tamtym momencie jakieś 18 na koncie, a skończył z ponad 20-ma.
Ogromnie się cieszę ze zwycięstwa! Karne były niesamowicie emocjonujące, ale Cech spisał się niesamowicie, przy karnym Robbena również. Wyczuł chyba każdego. Naprawdę świetnie się oglądało cieszących się The Blues.

Flying high, up in the sky,
We''ll keep the blue flag flying high
From Stamford Bridge to Wemb(er)ley
We''ll keep the blue flag flying high

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:21, Ziggy napisał:



Jak się barca dorobi bramkarza na poziomie światowym to będzie złota piłka dla bramkarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:54, Ecko09 napisał:

>

Jak się barca dorobi bramkarza na poziomie światowym to będzie złota piłka dla bramkarza
:D

Haha Racja:)

Wkurzyła mnie wypowiedź Torresa. Chłopak zachował się nie fair. Takie typowe gwiazdorzenie. Zamiast się cieszyć zwycięstwem w LM to się wypłakuje na lamach prasy w Hiszpanii. Spodziewałem się czegoś więcej Fernando po twojej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 15:42, Smooqu napisał:

Drogba i Złota Piłka. Proszę Cię, ale on w dwóch meczach z rzędu w kryzysowych momentach
sfaulował w polu karnym (no w sumie Cesc sam się wyłożył). Mógł być antybohaterem zarówno
w 1/2 jak i w finale.

Cech prędzej IMO :D


Napisałem, że nie śledzę zbytnio ligi angielskiej, więc w czym problem? Drogba akurat nieźle się zaprezentował w LM (przynajmniej z meczów, które widziałem, nie wszystkie oczywiście, bo to nie mój klub), natomiast to za mało, by wydać mi pewną ocenę. Fakt jest taki, iż mało prawdopodobne, by złota piłkę dostał ktoś, kto np. rewelacyjnie grął w lidze, ale w europejskich pucharach posysał po całości (stąd np. [przykład tylko, bez głębszej analizy, co by się zaraz ktoś bez sensu nie spinał] Lewandowski szans żadnych nie ma). A biorąc pod uwagę występy w LM, wydaje mi się uprawnione stanowisko, iż taki Drogba ma większe jak tylko przeciętne szasne na tytuł. Oczywiście jest paru kontrkandydatów, ale cóż, do czołówki należy.

Cech spoko, nie ryzykowałbym twierdzenia, iż to na dziś dzień najlepszy bramkarz, acz są ku temu podstawy, ale wydaje mi się, że raczej zawodnicy z pola (atak znająć życie), jako najbardziej wyeskoponawii, zwyczajnie mają większą przebitkę.

PS

Widzę, że wśród Was, sezonowców Chealsea (:P), już się odzwyją spiskowe teorie:
Smooqu: Messi pewnie wygra bo przecież to kochany chłopiec. Co z tego, że nic nie wygra znaczącego?
Ecko09: Jak się barca dorobi bramkarza na poziomie światowym to będzie złota piłka dla bramkarza

Bez urazy, ale sprawiacie wrażenie, jakbyś mieli coś z głową. Typowe gadki fanów realu, które notabene w tegorocznej edycji LM poszły się [cenzura] niczym mourinho z ronaldo. Prześmieszna wydaje mi się sytuacja, gdy temat jest np. o Chealsea (bardzo widać to na kwejku), fanboye realu, chcąc utulić swoje płacze, w co drugim komencie walą teksty tego typu albo i bardziej prymitywne. W sumie co ja się dziwię, w końcu to [cenzura], jaki (pseudo)klub, tacy fani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:59, vonArnold napisał:

Bez urazy, ale sprawiacie wrażenie, jakbyś mieli coś z głową. Typowe gadki fanów realu,
które notabene w tegorocznej edycji LM poszły się jebać niczym mourinho z ronaldo. Prześmieszna
wydaje mi się sytuacja, gdy temat jest np. o Chealsea (bardzo widać to na kwejku), fanboye
realu, chcąc utulić swoje płacze, w co drugim komencie walą teksty tego typu albo i bardziej
prymitywne. W sumie co ja się dziwię, w końcu to sreal i żeluś, jaki (pseudo)klub, tacy
fani...



Weź się tak nie spinaj człowieku. Po pierwsze nie obrażaj kibiców Realu (w tym mnie), nie jest to żaden pseudoklub. Ja o Barcie (pewnie im kibicujesz, co? sezonowiec?) nigdy tak nie napisałem, bo to dało by podstawy to pomyślenia, iż mam coś nie tak pod kopułą. Gdy mówi się o takich ekipach, to wypadałoby zachować trochę szacunku...

Nie będę już pomijał wypowiedzi fanbojów katalońskiego klubu, którzy twierdzą, że to "Barca na własne życzenie przegrała ligę" czy "To sama Barcelona przegrała mistrzostwo bardziej niż zdobył je Real". To jest dopiero żałosne. Widzę, że też musiałeś wylać swój żal. Barcelona nie osiągnąła w tym sezonie jak na razie nic, przykre. Został puchar Weszło, jak to wy mówicie. Nie spinaj pośladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:35, Ziggy napisał:

Wkurzyła mnie wypowiedź Torresa. Chłopak zachował się nie fair. Takie typowe gwiazdorzenie.
Zamiast się cieszyć zwycięstwem w LM to się wypłakuje na lamach prasy w Hiszpanii. Spodziewałem
się czegoś więcej Fernando po twojej osobie.


A co takiego powiedział? Akurat dzisiaj prasy hiszpańskiej nie czytałem.

Zapewne Złotą Piłkę dostanie ktoś ofensywny, gdyż by zwiększyc atrakcyjnośc futbolu promuje się właśnie tak grających zawodników. Gdyby takie wyróżnienie dostał ktoś mało medialny niedzielni kibice zapewne nie wiedziliby kto to <<Łeee, nie strzela goli, jest gorszy niż Messi i Ronaldo, cienias z niego>>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale sam wyrabiasz fatalną opinię kibicom Barcelony.
Nie dziw się, że kibice innych klubów nie darzą drużyny ze stolicy Kataloni specjalną miłością, kiedy od trzech lat ogólnie przyjętym stało się wielbienie "wirtuozów z Camp Nou", i to najczęściej przez osoby zupełnie nie znające się i nie interesujące piłką nożną. Cały czas słyszałem, że jest to drużyna wszechczasów, prezentująca football kompletny (cokolwiek to znaczy) i w ogóle bez jakichkolwiek wad. A teraz, kiedy Real pobił dwa rekordy i ma chyba najlepszy atak od czasów Di Stefano i Puskasa, Barca twierdzi, że to ona przegrała puchary, a nie przeciwnicy je zdobyli.
Prawda jest taka, że w tej chwili ten zespół zależy tylko i wyłącznie od formy jednego piłkarza - JEDNEGO. Oczywiście nie muszę wymieniać jakiego, bo to oczywiste. Xavi albo Iniesta nie kierują już grą Barcelony - tam każda akcja musi przejść przez Messiego i to na nim opiera się cała gra ofensywna.
I w tym sezonie Messi nie powinien dostać Złotej Piłki - nie taka była idea jej przyznawania i już 2 lata temu niezasłużenie ją zdobył. Serce mi mówi, że to Ronaldo powinien ją zdobyć, ale rozum podpowiada, że on też na nią nie zasłużył. W tym sezonie nikt na tą nagrodę nie zasłużył, bo nawet jeśli ktoś grał fantastycznie, to nie zdobył żadnych lkiczących się trofeów drużynowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 22:22, pawbuk napisał:

I w tym sezonie Messi nie powinien dostać Złotej Piłki - nie taka była idea jej przyznawania
i już 2 lata temu niezasłużenie ją zdobył. Serce mi mówi, że to Ronaldo powinien ją zdobyć,
ale rozum podpowiada, że on też na nią nie zasłużył.

Akurat Ronaldo ma jeszcze szanse sobie zasłużyć, jeśli poprowadzi reprezentację do medalu na Euro - w co wątpię, bo Portugalia cienka jest, ale nie takie rzeczy już się w piłce zdarzały. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 22:11, Pierogi_z_Cukrem napisał:

A co takiego powiedział? Akurat dzisiaj prasy hiszpańskiej nie czytałem.

http://www.sport.pl/pilka/1,65041,11763376,Premier_League__Torres_jest_nieszczesliwy_w_Chelsea.html
Najlepsze zdanie. To było największe rozczarowanie w moim zyciu. Ciekawe że jak w MŚ go nie wystawiał to jakoś tak nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że aktualnie nie ma sensownego faworyta do Złotej Piłki. Messi i Cristiano Ronaldo nastrzelali bramek w Hiszpanii, ale w najważniejszych momentach w Lidze Mistrzów zawiedli. Robben to samo. Z kolei w Chelsea nie było w tym sezonie jakiegoś fenomenalnie grającego piłkarza, zdecydowanego lidera - do The Blues najlepiej dziś pasuje określenie, że wygrała drużyna. Mam nadzieję, że triumfatora wykreuje Euro. Jeśli dostanie Messi, to będzie taki sam żart jak w 2010.
Może Van Persie, może Cristiano jeśli wprowadzi Portugalię chociaż do 1/2 finału, a może pora na Cecha, który osiągnął w drugiej połowie sezonu nieprawdopodobną formę. Już wiem komu będę życzył wyjścia z grupy obok Polski, ale będzie Czechom trudno, jeśli inni chociaż nie zbliżą się formą do wybitnego bramkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotfl, Robben ma naprawdę tylko 28 lat? Jakoś nigdy specjalnie nie interesowałem się jego osobą, myślałem, że ma przynajmniej 35 lat, wbijam na Wikipiedię i taki zonk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 22:43, Gumisiek2 napisał:

Rotfl, Robben ma naprawdę tylko 28 lat? Jakoś nigdy specjalnie nie interesowałem się
jego osobą, myślałem, że ma przynajmniej 35 lat, wbijam na Wikipiedię i taki zonk...


Cóż, taka uroda :P
Ale jeszcze wiele lat gry przed nim, może uda mu się wykorzystać jeszcze sytuację w jakimś meczu o triumf. Przypomnę, że też w finale w RPA przy 0:0 był sam na sam z Casillasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, w końcu to Messi już raz dostał Złotą Piłkę w 100% niezasłużenie co wg mnie jest skandalem bo Sneijder grał w tamtym sezonie NIESAMOWICIE. Potrójna korona z Interem + 5 goli w RPA, świetne podania. W finale 2 razy wyłożył piłkę na 1v1 Robbenowi. Był po prostu bezdyskusyjnym NR1. A kto zdobył Złotą Piłkę? Człowiek, który jest uważany za anioła bez skazy, sweet boy, który w tamtym sezonie wygrał jedynie La Ligę, a w RPA zawiódł.

Dnia 20.05.2012 o 21:59, vonArnold napisał:

w końcu to sreal i żeluś, jaki (pseudo)klub, tacy fani...


To żeś sobie świadectwo wystawił.


Co do tegorocznej ZP to wg mnie CR7 nie ma szans. Portugalia ma 3 piłkarzy ze ścisłego TOPu. CR, Nani, Pepe to za mało żeby coś wygrać. Chociaż życzę im dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:59, vonArnold napisał:

Bez urazy, ale sprawiacie wrażenie, jakbyś mieli coś z głową. Typowe gadki fanów realu,
które notabene w tegorocznej edycji LM poszły się jebać niczym mourinho z ronaldo. Prześmieszna
wydaje mi się sytuacja, gdy temat jest np. o Chealsea (bardzo widać to na kwejku), fanboye
realu, chcąc utulić swoje płacze, w co drugim komencie walą teksty tego typu albo i bardziej
prymitywne. W sumie co ja się dziwię, w końcu to sreal i żeluś, jaki (pseudo)klub, tacy
fani...

Nie wiem czy trollujesz, ale jesteś niezły. Piszesz o fanbojach Realu, a sam jako fanboj Barcy utulasz swoje żale podczas dyskusji o Chealsea, obrażając znienawidzony Real i to w sposób najbardziej prymitywny.
sreal? Bez jaj, do podstawówki chodzisz? ;p
Żeby nie było nie jestem kibicem klubu z Madrytu, ani żadnej innej części Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 23:00, Smooqu napisał:

Co do tegorocznej ZP to wg mnie CR7 nie ma szans. Portugalia ma 3 piłkarzy ze ścisłego
TOPu. CR, Nani, Pepe to za mało żeby coś wygrać. Chociaż życzę im dobrze.


Portugalia ma jeszcze innych bardzo dobrych piłkarzy, ale selekcjoner musi z nich zrobić DRUŻYNĘ, bo niestety zazwyczaj jest tak, że tam każdy chce sobie sam strzelić bramkę, a asysty nikt nie chce :D Portugalski środek też jest utalentowany, Coentrao również potrafi pociągnąc akcję. Moim zdaniem bardzo wiele będzie zależeć od selekcjonera i tego, czy uda mu się tą drużynę odpowiednio ustawić. Ronaldo potrafi znakomicie strzelać z dystansu, ale i wykańczać akcje, więc musi być ktoś, kto mu tą piłkę dostarczy. Może Meireles?
Najgorzej wypada formacja obronna, bo moim skromnym zdaniem Pepe dobrym stoperem nie jest - zbyt dużo mu się zdarza błędów i przez to nie jest zbytnio pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 23:24, pawbuk napisał:

Portugalia ma jeszcze innych bardzo dobrych piłkarzy


Bardzo dobrych. Ale porównując ich z Niemcami, Holandią, Hiszpanią, Francją itd. to potencjał mają mniejszy. Zwłaszcza brakuje im typowej ''9''tki.

Poza tym jak zauważyłeś brakuje im teamspirit. Zobaczymy. Może im się uda, ale wątpie w to.

A Pepe to IMO świetny obrońca, nie bez wad, ale piekielnie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 23:23, filip29 napisał:

sreal? Bez jaj, do podstawówki chodzisz? ;p


Farsa się przyjęła i nikomu nie przeszkadza, czemu i to miałoby nie przejść? : >
Żeby nie było, fanbojstwo w każdej postaci uważam za skrajnie, khem, głupie.


Przy okazji, gratulacje dla Chelsea, w sumie myślałem, że wygra Bayern - szczególnie pamiętając karne z pólfinału z Realem - no ale cóż, płakać nie będę przecież ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować