Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2012 o 19:30, vonArnold napisał:

No i ten narodowy, najdroższy w świecie, a nie mieści choćby
2/3 tego co Camp Nou :/


Narodowy, najdroższym stadionem na świecie? A skąd taka informacja? Z pewnością taki Santiago Bernabeu, a pewnie i Camp Nou były droższe. Zresztą - w jaki sposób porównać koszty budowy stadionów które dzieli 60, 40 czy nawet 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do najdroższych stadionów to taki Wembley prawie 800 mln funtów kosztował, również Stadion Olimpijski w Kijowie był chyba minimalnie droższy niż Narodowy, a był przecież tylko modernizowany, a nie budowany od 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 21:45, Smooqu napisał:

Będzie cholernie ciężko. Dudka, Polanski, Murawski razem na boisku to zły omen. Oni nic
nie potrafią z przodu pograć. Ehh.

Czesi próbowali coś pograć z przodu z Rosjanami i widzieliśmy jak to się skończyło. Może zabezpieczenie tyłów i liczenie na kontrę to nie jest taki zły pomysł? Tyle, że (i tu chyba pierwszy raz zgadzam się z "ekspertami" Polsatu) kluczem do gry z kontry są szybkie skrzydła, a Obraniak nie bardzo się do tego nadaje. Widziałbym w jego miejsce Rybusa albo Grosickiego. Najważniejsze jest jednak to, że Smuda najwyraźniej nie przespał tych czterech dni od meczu z Grecją i ma jakiś plan na to spotkanie. Czy skuteczny to się okaże, ale najważniejsze, że wyrwał się z tego stanu "nie ogarniania" jaki miał podczas meczu z Grekami. Poza tym - nie ukrywajmy- to wcale nie jest "mecz o wszystko" wbrew temu co próbują nam wmówić media. Mecz o wszystko będzie z Czechami, dzisiaj każde zdobyte punkty bardzo by nam pomogły, ale ich brak wcale naszych szans na awans nie przekreśla, więc myślę, że to dobrze, że Smuda chce trochę zdjąć presję z piłkarzy. Ja jestem dobrej myśli, a wcześniej przydałoby się potrzymać kciuki za Czechów, bo bez wątpienia to ich zwycięstwo byłoby nam najbardziej na rękę. Dlatego też dodałem Rosicky''ego do mojej drużyny fantasy i nawet wybrałem go kapitanem. Mam nadzieję, że z Grekami będzie miał więcej okazji by zabłysnąć ;-)

Jeszcze słówko o meczu Ukrainy. Łezka się zakręciła w oku jak taka legenda jak Sheva uradowała cały naród. Ukraińcy będą teraz na fali i mogą być groźni dla faworytów grupy. Świetnie byłoby, gdyby wyszli z tej grupy razem z Anglikami (choć przed turniejem obstawiałem do awansu Francuzów i Szwedów ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam 1:1 cudem wymęczone dzisiaj z Rosją i trzymam się swojego zdania - Smuda jeszcze będzie chciał grać z takimi rywalami jak Grecja, kiedy to wmówił zawodnikom i kibicom, że remis spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 22:55, Smooqu napisał:

Nasza lewa strona będzie w tym meczu żałosna.

Jak słysze "Benisz" to mnie coś trafia. Fakt, że nie mamy dobrej lewej strony, ale czy na prawde musi tam grać człowiek, który od półtora roku nie grał w piłke. On biega jak słoń.
Jaka jest wasza jedenastka po pierwszych meczach? Goal.com wytypował takową i musze przyznać, że oprócz def. i Szirokowa wybrałem sobie takich samych piłkarzy. Miałem i nadal mam problem z wytypowaniem prawego obrońcy.To 11 Goal.com
Tytoń (Polska) - Mathieu Debuchy (Francja), Daniele De Rossi (Włochy), Simon Kjar (Dania), Ashley Cole (Anglia) - Roman Szirokow (Rosja), Luka Modrić (Chorwacja), Andres Iniesta (Hiszpania) - Ałan Dzagojew (Rosja), Andrij Szewczenko (Ukraina), Mario Mandżukić (Chorwacja)
To moje odczucia:
Tytoń--Coentrao,Chiellini,Hummels,xXx-Iniesta,Snejider,Modrić--Mandżukić,Szewa i Dżagojew.
O taka moja 10 właściwie. Dobrze się też pokazał konoplyanka, pirlo, buffon i kilku innych graczy, których tak na szybko sibie nie przypomne. Oby po dzisiejszym meczu można było dodać jeszcze jakiegoś polaka ;) Czekanie mnie zabija xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 00:09, Smooqu napisał:

Stadion Olimpijski w Kijowie był chyba minimalnie droższy niż Narodowy, a był przecież
tylko modernizowany, a nie budowany od 0.

Ja bym skorygował, że nie od 0 a od minus ileś tam milionów, bo przecież najpierw trzeba było rozebrać stadion dziesięciolecia, co sporo kosztowało. I dopiero po rozebraniu i wyrównaniu terenu miało się punkt 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja znowu dałem się wkręcić trochę w ten szał piłkarski i wierzyć w reprezentację Polski.

Mimo, że każda nasza formacja jest słabsza niż rosyjska.
Indywidualnie jesteśmy słabsi.
Oni mają TRENERA, my idiotę.
Są lepiej przygotowani do turnieju niż my.
Mają mocną ławę, z której ich trener UMIE skorzystać.


Po prostu mam nadzieję, że doping poniesie naszych graczy i wywalczą ten remis, mimo przewagi rosjan i bałwanie na ławce rezerwowych.

@A-cis


Nie mówiąc o tym, że Narodowy jest piękniejszy niż Olimpijski ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 15:59, Smooqu napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja znowu dałem się wkręcić trochę w ten szał piłkarski i wierzyć
w reprezentację Polski.

Ja zawsze się wkręcam chwilę przed meczem. Szkoda tylko, że po meczu ten szał opada. Mam nadzieję, że uda im się wywalczyć ten remis. Byleby nie było kompletnej kompromitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym Tytoniem to trochę przesada. Owszem wszedł i obronił karnego - chwała mu za to- ale poza tym nie miał w tym meczu nic do roboty. Z drugiej strony obronić karnego po wejściu z ławki to trochę jak dla napastnika zdobyć hat-tricka ;-) Boczni obrońcy faktycznie się jakoś nie wyróżniali, więc ja bym dał moją jedenastkę w formacji 3-5-2:

Andersen - De Rossi, Hummels, Agger- Gerrard, Modric, Dzagoev, Ozil, Arshavin- Mandzukic, Shevchenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 16:01, mati285 napisał:



Polemizowałbym z tymi bocznymi obrońcami, F. Coentrao i Debuchy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 16:01, Mange napisał:

Byleby nie było kompletnej kompromitacji.


Już bym nie przesadzał z tą kompromitacją. W kółko słyszę to słowo, aż ręce opadają. Jeszcze Polacy nie wyszli na boisko a już im sromotną klęskę wróżą. Nawet jak przegrają, no to co? Jesteśmy najsłabszą drużyną na tych mistrzostwach, sytuacja gdy nie wychodzimy z grupy to nie tragedia tylko coś, co było do przewidzenia. Niektórym naprawdę by się trochę dystansu przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 17:50, NeroNarmeril napisał:

>Jesteśmy najsłabszą drużyną na tych mistrzostwach

A Irlandia to co?


Drużyna, tak jak reszta, grubo przewyższająca nas np rankingiem FIFA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 18:01, rob006 napisał:

Drużyna, tak jak reszta, grubo przewyższająca nas np rankingiem FIFA :D


Ranking FIFA to akurat można sobie włożyć wiadomo gdzie, bo według niego Holandia powinna Danię spokojnie sklepać. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 18:12, NeroNarmeril napisał:

Dlaczego mnie nie dziwi, że wynik dla nas wymarzony a i tak ludzie narzekają?


Nie chodzi mi o wynik, tylko o styl i szybkość z jaką Czesi objęli prowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować