Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2012 o 22:41, ManweKallahan napisał:

Straciłem wiarę w sędziów bramkowych. Piłka przekroczyła linię i gol powinien być zaliczony,
gdyby wcześniej nie było spalonego. Tak więc wyszło ok.
Brawa dla Ukrainy, zaprezentowali się według mnie lepiej niż Polska, ale mieli trudniejszą
grupę. Wielka szkoda, że nasi nie byli tak przygotowani i tak zmotywowani jak współgospodarze.
Tylko z Francją zagrali słabiej, ale z Anglią potrafili grać jak równy z równym.


Dokładnie. Nasi pieprzą, że biletów nie dostali, że premie nie były ustalone, jakby to ich jakoś usprawiedliwiało, że zagrali beznadziejny mecz i po prostu nie chciało im się biegać. Ukraina pokazała jak się walczy, wielki szacun dla nich. Chciałbym, żeby mecz Polski z Czechami wyglądał jak ten Ukrainy z Anglią, bo były emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 22:41, ManweKallahan napisał:

Straciłem wiarę w sędziów bramkowych. Piłka przekroczyła linię i gol powinien być zaliczony,
gdyby wcześniej nie było spalonego. Tak więc wyszło ok.
Brawa dla Ukrainy, zaprezentowali się według mnie lepiej niż Polska, ale mieli trudniejszą
grupę. Wielka szkoda, że nasi nie byli tak przygotowani i tak zmotywowani jak współgospodarze.
Tylko z Francją zagrali słabiej, ale z Anglią potrafili grać jak równy z równym.


Dokładnie, ja już nie raz zastanawiałem się czy ci sędziowie po coś tam są, czy tylko żeby ładnie wyglądało, bo nie zauważyć gola stojąc kilka metrów od bramki to już naprawdę trzeba mieć coś ze wzrokiem. Tyle dobrze, że wcześniej był spalony, więc wyszło na "0".
Za to Francja dzisiaj dno, sporo strzałów oddali, ale prawie wszystkie niecelne, a Szwecja ładnie zagrała, już w pierwszej połowie Toivonen nie trafił na pustą bramkę praktycznie, ale w drugiej Ibracadabra popisał się pięknym strzałem, a w końcówce Szwedzi dobili rywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Francuzi nie zachwycają. Póki co jedynie drugą połowę z Ukrainą zagrali na dobrym poziomie. Hiszpanie powinni się po nich przetoczyć*

*- co w przypadku tej drużyny oznacza nudny mecz z milionem podań zakończony wynikiem 1:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 22:59, mati285 napisał:

Ogólnie Francuzi nie zachwycają. Póki co jedynie drugą połowę z Ukrainą zagrali na dobrym
poziomie. Hiszpanie powinni się po nich przetoczyć*
*- co w przypadku tej drużyny oznacza nudny mecz z milionem podań zakończony wynikiem
1:0


Francuzi coś się chyba zapatrzyli na Hiszpanów, bo też dużo utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Wygląda na to, że mecz Francja - Hiszpania nie będzie porywającym widowiskiem, choć pewnie Trójkolorowi na ten mecz zmienią styl i bardziej nastawią się na kontry, a poklepać sobie dają Hiszpanom.

Btw. Kto z tego forum prowadzi drużynę FC Kolodi na fantasy EURO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2012 o 23:09, Wszystkozajete napisał:

Btw. Kto z tego forum prowadzi drużynę FC Kolodi na fantasy EURO?

A tak się składa, że ja ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 07:25, mati285 napisał:

Btw. Kto z tego forum prowadzi drużynę FC Kolodi na fantasy EURO?
A tak się składa, że ja ;D


To widzę, że nieźle menadżerujesz ;D Ale mi też z każdą kolejką idzie coraz lepiej, więc mam zamiar powalczyć o końcowe zwycięstwo ;]

Jeszcze takie przemyślenia odnośnie fazy grupowej. Ukraina mimo, że odpadła podobnie jak Polska, to jednak zostawiła wg mnie lepsze wrażenie po sobie. Mieli 3 mocnych rywali (bo Szwecja też dobrze grała, tylko czegoś zawsze brakowało, aż do wczoraj), a mimo to zagrali dwa dobre mecze. Szczególnie ten wczorajszy pokazał, że Ukraińcy byli dobrze przygotowani do EURO, potrafili zagrać ofensywnie przez 90 (nie jak nasi przez 20-30) minut z Anglikami i byli optycznie lepszym zespołem w tym spotkaniu. Cóż, słaby mecz z Francją najprawdopodobniej zaważył na ich losie, ten deszcz i przerwanie meczu bardzo im przeszkodziły, bo pozwoliło to trenerowi Francji dobrze ustawić drużynę pod grę Ukraińców z początku meczu. Patrząc pod kątem eliminacji do Mundialu w Brazylii, wygląda na to, że póki co nie jesteśmy kandydatem do awansu, trzeba jak najszybciej znaleźć nowego trenera, który będzie miał czas dobrze poukładać zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2012 o 09:53, pobite_gary napisał:

Juz wiemy do czego wykorzystac boiska po Euro :D

Zorganizować własne EURO w PES''a :]

Tak przy okazji... nie wiem po kiego wała są ci sędziowie przy bramkach skoro g**** widzą :P
Swoją przydatność w sposób dobitny pokazali wczoraj na meczu Ukrainy xp

Szkoda mi Ukrainy ,bo grali naprwdę dobrze... nie to co Nasi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukraina o wiele lepiej zaprezentowała się od Polski mimo mocniejszej grupy i teoretycznie słabszych piłkarzy w składzie. Z tej drużyny najbardziej zapadł mi w pamięć i fajnie grał Konoplyanka. Szkoda mi trochę ich wczoraj było, bo zagrali fajne mecze.

Wrócę jeszcze do wypowiedzi Błaszczykowskiego na temat biletów i premii. Był chłopak lekko podłamany i rozgoryczony przegraną, więc postanowił oddalić krytykę od drużyny i skierować ją w PZPN. Z tego co mówił Lato, to wcale tak źle piłkarze z biletami nie mieli, w przeciwieństwie z piłkarzami zasłużonymi dla naszej reprezentacji. Takie zachowanie naszego kapitana mi się nie spodobało i myślę, że było trochę nie na miejscu. Drużyna dała dupy, a on próbuje usprawiedliwiać się biletami. Jak nie dach, to znów bilety.
Jeśli chodzi natomiast do nowego trenera to byłbym za trenerem z zagranicy. Wiadomo, większa płaca, ale każdy kibic chciałby zobaczyć nową jakość w naszej drużynie narodowej. Jeśli chodzi o kandydaturę polską, to przychylałbym się ku Kasperczakowi, który już ma nie małe doświadczenie z reprezentacjami. Skorży w ogóle nie widzę w reprezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam Błasczu przyznawał, że głupio to brzmią takie oskarżenia po przegranej i że w żaden sposób nie chce się usprawiedliwiać. Nie poruszali tematu podczas Euro, bo takie problemy były ostatnią rzeczą potrzebną między meczami.
Gościu jest kapitanem i to jest jego obowiązek wobec drużyny, musiał to powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że moim zdaniem i niektórych ludzi zrobił to w nieodpowiednim momencie. Gdyby zrobił to trochę później, to brzmiałoby to trochę inaczej, a nie tak jak teraz, czyli "przegraliśmy, ale spójrzcie na PZPN, żeby nie najeżdżać cały czas na kadrę". Wiadomo jaką organizacją jest PZPN, ale wyszło to trochę głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesi jednak okazali się słabi na tle silniejszego rywala. Zagrali dobrze przez pierwsze 20-30 minut, ale później już całkowita przewaga Portugalii, która jednak raziła nieskutecznością, aż do momentu, kiedy Ronaldo znalazł się tam gdzie trzeba. Ogólnie ten mecz pokazał przepaść pomiędzy naszą grupą (grupa marzeń), a grupą B (grupa śmierci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zabawny mecz. Obstawiałem 2:0 dla Portugalia, ot przeliczyłem się. Co prawda nie miałem wątpliwości co do ich awansu (nawet jak na początku to raczej Czesi dominowali), nie mniej jednak, ile zepsuto okazji...
Nasi sąsiedzi grali w zasadzie począwszy od od 30-40 min. piach, obrona, obrona, przypadkowe akcje. Widać ewidentnie róznicę w poziomie umiejętności, ba nawet troszkę cżłowiek się zastanawia, skąd oni się wzięli w tym ćwierćfinale. Ano, grali z nami :)
Emocji raczej niewiele, parę fajnych momentów, jak krysia marnuje 100%, żałuję natomiast, iż Nani nie wykorzystał swojej szansy. No i ta brameczka ze spalonego. A mogło być lepiej jak 1:0!

Żenujące był poziom murawy na stadionie. Wiem, że krajem rządzi ekipa darmozjadów i partaczy, która powsadzała swoich nieudaczników na stołki, ale bitch please, żeby ci ludzie, tak ochoczo marnujący kasę, nie potrafili porządnie przygotować murawy do meczu? W pamięci nie mam żadnego meczu takiej klasy, w którym boisku przypominałoby pastwisko, trawa w wielu miejscach była wydeptana (co w szczególności widać na zbliżeniach), a w polu bramkowych znajdowała się kupa piachu. Jeszcze deszczu zabrakło i mielibyśmy błotko. Aż mi się dzieciństwo przypomniało i te podwórkowe boiska. Tyle tylko, że darmowe, o której nikt nie dbał, a mimo to w lepszym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham moment w którym CR7 ucisza stadionowych januszy gwiżdżących na niego. <3

A poza tym, mam nadzieję, że Złota Piłka trafi do niego. Bardziej zasłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 22:56, vonArnold napisał:

Żenujące był poziom murawy na stadionie...


Nie żebym bronił polskich działaczy piłkarskich, ale czy nie jest tak, że to UEFA przejęła kontrolę nad stadionami jakiś czas temu i to jej ludzie decydują o zmianach murawy, przykryciu dachu stadionu itp.? Komentatorzy wiele razy o tym wspominali, również dzisiaj, a szczególnie podczas meczu Hiszpania - Włochy, kiedy Hiszpanie tak narzekali na stan murawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 23:10, Wszystkozajete napisał:

Nie żebym bronił polskich działaczy piłkarskich, ale czy nie jest tak, że to UEFA przejęła
kontrolę nad stadionami jakiś czas temu i to jej ludzie decydują o zmianach murawy, przykryciu
dachu stadionu itp.? Komentatorzy wiele razy o tym wspominali, również dzisiaj, a szczególnie
podczas meczu Hiszpania - Włochy, kiedy Hiszpanie tak narzekali na stan murawy.


Oczywiście, że tak jest, ale trzeba się czymś jeszcze interesować, a nie tylko pluć jadem jak vonArnold. Podobno ceremonia otwarcia przyczyniła się do takiego stanu murawy.
Co do meczu, Portugalia zagrała dużo lepiej niż Czesi, w drugiej połowie właściwie nie pozostawili naszym południowym sąsiadom złudzeń, że są drużyną lepszą. Ronaldo kolejny raz bardzo aktywny, ale miał też trochę pecha. Nie mam za to pojęcia dlaczego był tak wygwizdywany na Narodowym. Nie wiem, co on ludziom takiego strasznego zrobił, że tak go nie lubią. Być może ma rację mówiąc, że są zwyczajnie zazdrośni. A co do jego gestów i wkurzania się na partnerów - wcale mu się nie dziwię, skoro ci marnują szansę na znakomitą kontrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 23:33, pawbuk napisał:

Oczywiście, że tak jest, ale trzeba się czymś jeszcze interesować, a nie tylko pluć jadem
jak vonArnold. Podobno ceremonia otwarcia przyczyniła się do takiego stanu murawy.


Jakbyś się tematem zainteresował to:
- wiedziałbyś, iż stadion ma wady konstrukcyjne, które niedostatecznie pozytywnie wpływają na kondycję murawy
- wiedziałbyś, że nie ceremonia, a 10-dniowe przygotowania do niej; wybitnie mądrzy zarządcy notorycznie wpuszczali tam po ok 800 osób na treningi, zamiast znaleźć im stosowniejsze miejsce; a takie stadko swoje zrobiło z trawką
-wiedziałbyś, że kasę na zarówno projekty, budowę, jak i całą otoczkę wydano za nasze pieniądze, a jak widać, ani z kosztami, ani z należytym traktowaniem obiektów nikt się nie liczy, a powinni, w końcu kryzyz; no tak, lepiej połatać dziury z pieniędzy podatników, w końcu są nieograniczone, a przy okazji, znów się mówi o podatku katastralnym w skali 1% rocznie

Tak wiele wymagam? A jak ja pluję jadem, to Ty ewidentnie musisz być lemingiem, co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować