Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2012 o 21:34, bobobo napisał:

Kurde,wierzyłem we Włochów. Teraz ich szanse maleją,i to bardzo. Może w drugiej połowie
wyrównają chociaż,bo spodziewałem się karnych.


Nie wiem co by musiało się stać by Hiszpania oddała 2 bramkowe prowadzenie. Ja od początku Euro stawiałem na Hiszpanię i jak do tej pory słusznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 21:49, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Powiedzcie mi - czy w tamtym pamiętnym meczu Szwajcarzy grali z Hiszpanami
otwarty futbol? Bo moja definicja otwartej gry w piłce nożnej w jednej chwili legła w
gruzach. :S

Oczywiście, że tak. Otworzyli się prawie tak jak Chelsea z Barceloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa bardzo udana. Moim zdaniem Hiszpania kolejny raz udawadnia, że na tytuł mistrzowski jak najbardziej zasługuje. A Włosi na wiele w tym meczu nie mają co liczyć, jak uda im się w podstawowym czasie gry dobić tego jednago honorowego gola, to będą mieli powód do zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej jednostronny finał wielkiej imprezy jaki widziałem. Szkoda Włochów, przetoczyli się po nich Hiszpanie. W końcu dało się na ich grę patrzeć i to nawet z przyjemnością, choć ja nigdy fanem takiego futbolu nie będę, ale bez wątpienia Hiszpanie to obecnie najlepsza drużyna świata i ciężko będzie komuś przerwać ich hegemonię.

PS. Mam nadzieję, że Xavi nie zostanie piłkarzem turnieju za ten jeden mecz, bo zupełnie na to nie zasłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 22:38, mati285 napisał:

W końcu dało się na ich grę patrzeć i to nawet z przyjemnością, choć ja nigdy fanem takiego futbolu nie będę


Mówisz o milionie podań ? Jak dla mnie to jest właśnie piękna gra. Pokazuje zgranie i grę zespołową, a nie wychwalanie jednostki. Tak czy inaczej, mimo że kibicowałem Hiszpanii, to Włosi i tak jak dla mnie wygrali, grając do końca, pomimo osłabienia. Chwała im za to !

¡Viva España!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 22:52, Bambadil napisał:

Mówisz o milionie podań ?

Tak, mówię o milionie podań, często usypiających podań, choć nie dziś. Mówię o wychodzeniu na bosko niezwykle ofensywnym ustawieniem 4-6-0. Są ludzie, których taki futbol jara, mnie nigdy nie będzie, choć na pewno szacunek dla Hiszpanów mam. Za umiejętności, za osiągnięcia i dzisiejszy świetny mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 22:42, mati285 napisał:

No i jeszcze Torres królem strzelców. To dopiero historia!


Ale z Balotellim ex equo a nie samodzielnym. Chyba, ze o jakiejś jego bramce nie pamietam, bo według moich wyliczeń ma 3: dwie z Irlandią i jedna dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 23:06, Bambusek napisał:

> No i jeszcze Torres królem strzelców. To dopiero historia!

Ale z Balotellim ex equo a nie samodzielnym. Chyba, ze o jakiejś jego bramce nie pamietam,
bo według moich wyliczeń ma 3: dwie z Irlandią i jedna dzisiaj.


W takim przypadku to asysty decydują (a nie wiem kto ma ile asyst).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hiszpania zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo. Wyszło na to, że Włosi mieli formę tylko parę dni. Najbardziej mi szkoda Portugalii. Jak dla mnie to wicemistrzowie tego turnieju.
Najlepszego piłkarza "eksperci" wybiorą na pewno z Hiszpanii, więc jak dla mnie najbardziej zasługuje na to Silva, niesprawiedliwie zmieniany w każdym meczu przez del Bosque. Nagroda pewnie powędruje do Iniesty. Nie wierzę żeby pokusili się o wybranie jakiegoś obrońcy (np. Alby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania pokazała dzisiaj, że potrafi zagrać szybką, dynamiczną i ładną dla oka piłkę, zamiast wymieniać mnóstwo podań przed polem karnym przeciwnika. Włosi zdecydowali się iść od początku na wymianę ciosów i wiadomo jak się dla nich skończyło, choć mieli też swoje okazje w pierwszej i na początku drugiej połowy. Końcówka to już dobijanie leżącego przez Hiszpanów. Ja osobiście nie przypominam sobie, bym oglądał finał wielkiej imprezy zakończony tak wysokim zwycięstwem jednego zespołu. Nietypowa także sytuacja Włochów, którzy przez wyczerpany limit zmian i kontuzję musieli grac ok. 30 minut w osłabieniu. Pozostaje pogratulować Hiszpanii, gdyż dzisiaj byli zespołem zdecydowanie lepszym i wygrali w pełni zasłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie piłkarzem turnieju powinien zostać Casillas. Tylko jedna puszczona bramka, pewna forma i kilka genialnych interwencji, ale wątpię w taki wybór. Najlepszym zawodnikiem z pola całego turnieju był bez wątpienia Pirlo, ale dziś akurat zupełnie nie istniał, więc też raczej nie ma szans. Pewnie będzie tak jak mówisz - Iniesta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom finału godny podziwu, szkoda mi Włochów, a dokładniej dwóch kontuzji w drużynie i późniejszej konieczności grania w osłabieniu. To może tylko trochę działało na ich niekorzyść, bo technicznie prezentowali się wyraźnie gorzej niż faworyci - Hiszpanie. Po 63 minucie Włochom jak ręką odjęło wolę walki i wynik był jaki był. Cztery naprawdę ładne bramki. To niesamowite, że w hiszpańskiej reprezentacji każdy zawodnik jest na tak wysokim poziomie, czy z pierwszego składu czy z ławki, nieważne, tam każdy jest z najwyższej półki. Nie wiem co to będzie za dwa lata na mistrzostwach świata ale już teraz stawiam tezę, że Hiszpania znów będzie faworytem. A Polska znów nie wyjdzie z grupy i znowu będą te same gadki, by budować szkółki, by wpajać ducha piłki już najmłodszym etc etc...ale oczywiście wyjdzie z tego wielkie NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować