Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

To sarkazm, tak? Czy naprawdę uważasz, że jest dobrze ze ślepymi arbitrami, którzy notorycznie wypaczają wyniki spotkań? Oczywiście GLT nie wyeliminuje wszystkich błędów, ale jednak te krytyczne dla losów meczu już tak. Piłka nożna wreszcie zaczyna wkraczać do XXI wieku, gdzie są już wszystkie inne dyscypliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 10:32, ManweKallahan napisał:


Pierwszy dobry krok w w kierunku całkowitego wyeliminowania (co mam nadzieję nastąpi) wpływu błędów sędziowskich na wyniki spotkań. Jeśli sprawdzi się w bramkach, to IMO można by to rozszerzyć na cały obwód boiska.

Teraz niech się wezmą za spalone i załata się przynajmniej sytuacje bezkontaktowe. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:36, mati285 napisał:

To sarkazm, tak? Czy naprawdę uważasz, że jest dobrze ze ślepymi arbitrami, którzy notorycznie
wypaczają wyniki spotkań? Oczywiście GLT nie wyeliminuje wszystkich błędów, ale jednak
te krytyczne dla losów meczu już tak. Piłka nożna wreszcie zaczyna wkraczać do XXI wieku,
gdzie są już wszystkie inne dyscypliny.

Jescze kilka lat temu nie było takich usprawnień. I co? I wszystko bylo dobrze. Dla mnie prawdziwa piłka (przynajmniej ta, którą ja pamiętam) to ta sprzed kilku lat, a nawet kilkunastu. 3 sędziów dawało radę. Nie było żadnych spin, czasami po prostu decydowało szczęście, błedy sędziowskie też dodawały uroku. Ile krzyku i zdenerwowania było w domu podczas oglądania meczu, gdy sędzia ewidentnie (lub też nie) pomylił się. Jak tak na to spojrzeć, to było to fajne. Dodawało takiej nerwowości i ogólnie podnosiło adrenalinę. Błędy są nieodłączną częścią sportu, a już na pewno piłki nożnej. Wprowadzenie kolejnej nowości, dorzucająć do tego 6 arbitrów, a może niedługi i kilkadziesiątki kamer pokazujących najmniejsze detale na boisku to moim zdaniem przegięcie. Rozumiem, wszystko ma być lepsze, sprawniejsze i bardziej uczciwe. Ale ja bym zostawił to tak jak jest, zbytnio nie kombinował, bo i tak piłka już poszłą w gorszym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Jescze kilka lat temu nie było takich usprawnień. I co? I wszystko bylo dobrze. Dla mnie
prawdziwa piłka (przynajmniej ta, którą ja pamiętam) to ta sprzed kilku lat, a nawet
kilkunastu. 3 sędziów dawało radę.

Błędy sędziowskie były zawsze. To technologia TV poszła do przodu i widz siedzący przed odbiornikiem może coraz więcej zobaczyć, przez co uwypukla się coraz dokładniej wszelkie nieścisłości. A że FIFA nie podąża z duchem czasu, stąd ta nagonka.

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Nie było żadnych spin, czasami po prostu decydowało
szczęście, błedy sędziowskie też dodawały uroku.

Urokiem sportu nazywasz wypaczanie wyników i oszukiwanie zespołów przez sędziów?

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Ile krzyku i zdenerwowania było w domu
podczas oglądania meczu, gdy sędzia ewidentnie (lub też nie) pomylił się.

Wolisz się kłócić z domownikami niż mieć wolny od błedów sport, w którym wszystko zależy jedynie od zawodników?

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Jak tak na
to spojrzeć, to było to fajne.

Nie, nie było.

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Dodawało takiej nerwowości i ogólnie podnosiło adrenalinę.

Raczej poczucie po każdym większym turnieju, że coś jest z tym sportem nie tak. O błędach w ligach już nawet nie wspomnę.

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Błędy są nieodłączną częścią sportu, a już na pewno piłki nożnej.

Bo gdy sport powstawał nie było możliwości na ich wyeliminowanie. Teraz są.

Dnia 06.07.2012 o 11:48, Chaotizz napisał:

Wprowadzenie kolejnej
nowości, dorzucająć do tego 6 arbitrów, a może niedługi i kilkadziesiątki kamer pokazujących
najmniejsze detale na boisku to moim zdaniem przegięcie.

Jeśli ma to pomóc w wyeliminowaniu błędów sędziowskich z piłki noznej, to jestem jak najbardziej za. Przegięciem nie jest zmiana na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki urok jest w tym, że ktoś został oszukany lub skrzywdzony? Jak pojedziesz, gdzieś na wakacje i zostaniesz napadnięty na ulicy i okradziony to też będziesz zachwycony, bo dodało to wyjazdowi "uroku" i podniosło Ci adrenalinę? Owszem błędy zawsze będą częścią sportu, ale błędy zawodników. Błędy sędziów nie muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:59, Kadaj napisał:

Urokiem sportu nazywasz wypaczanie wyników i oszukiwanie zespołów przez sędziów?

Tak to jest dla mnie urok sportu. Gdyby nie błędy sędziowskie w meczu Barcelona - Chelsea z 2009 (?) roku nie byłoby takiego widowiska. Owszem była spina wtedy nienaganna, ale mimo wszystko ta irytacja na sędziów dodaje czegoś niespotykanego meczom piłki nożnej.

Dnia 06.07.2012 o 11:59, Kadaj napisał:

Wolisz się kłócić z domownikami niż mieć wolny od błedów sport, w którym wszystko zależy
jedynie od zawodników?

Tak, tak wolę. Ponieważ odkąd pamiętam, krzyczałem i irytowałem się na błędy sędziów. Ile razy po meczu Realu z Barceloną, byłem zdenerwowany, że sędzia wypaczył wynik, że nie podyktował karnego itp. Ale po pierwsze, takie mecze pozostają w pamięci, a po drugie rewanże smakują wtedy jeszcze lepiej.

Dnia 06.07.2012 o 11:59, Kadaj napisał:

Raczej poczucie po każdym większym turnieju, że coś jest z tym sportem nie tak. O błędach
w ligach już nawet nie wspomnę.

Zależy jak kto to odbiera. Tak zgadzam się, momentami tych błędów było za dużo, ale ja NIE CHCĘ ich całkowitego wyeliminowania. Tak jak ktoś wspominał w tym temacie, żeby jeszcze zrobili coś ze spalonymi. Akurat kombinowanie i kłócenie się o centymetrowe spalone to już byłoby przegięcie w piłce. Więc według mnie, spalonych nie powinno się ruszać. W piłce chodzi też o to, żeby wykorzystywać błędy przeciwnika, przy okazji błędy sędziego jak pomyłka przy spalonym też można wykorzystać. Suma sumarum i tak szczęście zazwyczaj obdziela wszystkich po równo. Więc raz ten spalony nie będzie odgwizdany dla drużyny A, a raz dla drużyny B.

Dnia 06.07.2012 o 11:59, Kadaj napisał:

Jeśli ma to pomóc w wyeliminowaniu błędów sędziowskich z piłki noznej, to jestem jak
najbardziej za. Przegięciem nie jest zmiana na lepsze.

Jak dla mnie, mogą próbować wyeliminować te błędy, ale mimo wszystko chcę, by nadal one się pojawiały. Może i w ilości mniejszej, ale IMO być muszą, bo od lat są nieodłączną częścią tego sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i wypluł bym całe śniadanie na monitor. Tu już nie chodzi i kibiców, ale o piłkarzy. Lata treningów, wyrzeczeń i tysiące godzin na treningu by stawać się oraz lepszy mogą pójść na marne bo jakiś palant nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Większość ze sportów kożysta z jeszcze bardziej zaawansowanych technologi i emocje pozostały, a wyniki nie są wypaczane przez błędy.

Po meczu Barcy z Chelsea pozostał niesmak. Wyglądało to jak jeden wielki cyrk w którym to piłkarze The Blues są małpami z których robi się idiotów. NIE ma to jak emocje nie? Szczególnie, że po meczu nie ma miejsca na te piłkarskie bo zostało się obrabowanym z należnej pozycji.

Teraz zminimalizuje się choć trochę te błędy i liczę na więcej takich inicjatyw. Bo nieuznane gole to tylko ułamek błędów popełnianych przez arbitrów.

Lepiej jest przegrać i łatwiej pogodzić się z przegraną, ponieważ bramka którą się zdobyło niezaliczona (ponieważ nie przekroczyła lini) niż dlatego, że sędzie nie zaliczył tej prawidłowo zdobytej.

Liczę na więcej takich inicjatyw bo teraz sędzia będzie od tego by pilnować prawidłowego przebiegu gry, a nie ustalać jej wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:46, Kadaj napisał:

Pierwszy dobry krok w w kierunku całkowitego wyeliminowania (co mam nadzieję nastąpi)
wpływu błędów sędziowskich na wyniki spotkań. Jeśli sprawdzi się w bramkach, to IMO można
by to rozszerzyć na cały obwód boiska.

Teraz niech się wezmą za spalone i załata się przynajmniej sytuacje bezkontaktowe. ;p


Zobaczymy jak się Goal line sprawdzi w praktyce, na tę chwilę nie mam zdania. Ale co byś chciał wprowadzać do kontroli spalonych? Jakąś kamerę z laserowymi czujnikami za bocznymi liniami? Tak się składa, że błędnie (nie)odgwizdane spalone ostatnio pojawiają się marginalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 13:38, ManweKallahan napisał:

Ale co
byś chciał wprowadzać do kontroli spalonych? Jakąś kamerę z laserowymi czujnikami za
bocznymi liniami?

Czujniki w butach plus system identyfikacji w przestrzeni, pokazujący położenie zawodników na całym boisku?

IMO w spalonych największym problemem jest zsynchronizowanie momentu podania z ustawieniem graczy i nawet zostawienie w tym przypadku sędziemu obserwacji kopnięć piłki dałoby już pozytywne rezultaty.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 14:24, Kadaj napisał:

ciach

Ostatnio problem ze spalonymi nie występuje tak często, czujniki w butach? moim zdaniem pomysł za drogi, a goal line to spokojnie nasza ekstraklasa może wprowadzić. Za dużo techniki ten sport może zniszczyć, z drugiej strony nieuznane bramki bardzo mnie irytowały, głównie te po strzałach z dystansu, gdy piłka odbijała się o poprzeczkę, potem o murawę już za linią i wylatywała na zewnątrz.. piękne bramki często niestety nieuznawane :/ także dobrze, że chcą z tym coś zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jutro o godzinie 14 zaplanowana jest konferencja PZPN, na której nasz ukochany i znakomity prezes Lato przedstawi nowego trenera Reprezentacji. Najwięcej mówi się o dwóch nazwiskach - Fornalik i Engel. Nic nie zapowiada, żeby zatrudniono jakiegoś trenera z zagranicy, co byłoby według mnie dobrym rozwiązaniem. Fornalik jest nie byle jakim trenerem, ale reprezentacja to inna bajka. Engel już miał swoje pięć minut i nie odszedł w blasku chwały. Jestem ciekaw na kogo leśne dziadki postawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym trenera z zagranicy. Zawsze to inne podejście piłkarzy. Ale jak gdzieś czytałem lub słyszałem to najlepszym rozwiązaniem byłby Ranieri lub Capello. To oczywiście tylko czysto teoretycznie, bo na to żeby ktoś z nich był selekcjonerem naszej kadry musiałoby się złożyć kilka czynników. Wiadomo aspekt finansowy i przede wszystkim chęci. Chęci nawet nie tyle obu trenerów co PZPN''u. Wiadomo, że tym nazwiskom nie można nic nakazać itd. To oni podporządkują sobie wszystkich, a jak wiadomo w naszym związku matki babki siostry itd. i nikt nie dałby nic tym ludziom zrobić. Z polskiego podwórka rzeczywiście najjaśniej błyszczy nazwisko Fornalik. Troche nie jestem do tego przekonany, ale chyba nie mamy lepszych ludzi na to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 16:19, SongoX napisał:

Nic nie zapowiada, żeby zatrudniono jakiegoś trenera z zagranicy,
co byłoby według mnie dobrym rozwiązaniem.

No cóż, w siatkówce postawiono na trenerów z zagranicy (i to nie byle jakich), co przynosi profity. Niestety PZPN zbyt mocno stoi obrońcami "polskiej myśli szkoleniowej". : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 18:47, Kadaj napisał:

No cóż, w siatkówce postawiono na trenerów z zagranicy (i to nie byle jakich), co przynosi
profity. Niestety PZPN zbyt mocno stoi obrońcami "polskiej myśli szkoleniowej". : /


Przecież większe wydatki dla trenera zagranicznego to cięcia w płacach członków i leśnego prezesa. Lato tylko pokazuje ostatnio przywiązanie do swojej pensji. Jego kandydatura w następnych wyborach nie powinna dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fornalik oficjalnie trenerem Reprezentacji Polski. Wygrał większością głosów, zdobył ich 11, Engel uzyskał tylko 3 głosy, a Zieliński żadnego. Oczywiście życzę mu samych sukcesów i dobrych wyników w reprezentacji. Jestem ciekaw kto zostanie nowym trenerem w Ruchu i czy bardzo odczują brak Fornalika. Ciekawi mnie też czy nowy trener zdecyduje się na jakieś większe roszady w kadrze i zaskakujące decyzje. Oglądam konferencję leśnych dziadów i strasznie mnie irytują :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc "polska myśl szkoleniowa" dalej w cenie? W sumie ze wszystkich tych kandydatów wybrano najlepszego, zobaczymy co z tego będzie. Na pewno pomoże mu to, że poprzednik nie zawiesił wysoko poprzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fornalik selekcjonerem, mam nadzieje, że nie zacznie powoływać swoich "pupili" jeśli takich ma z Ruchu, by ich wypromować, ma naprawdę spore możliwości, świetnych zawodników, bo dawno nie mieliśmy piłkarzy grających co tydzień w tak dobrych zagranicznych klubach. Z tego jego Ruchu to był sprawdził tylko Piecha nikogo więcej póki co. Jak zacznie powoływać więcej zawodników z Chorzowa tzn. ze już mu tam menago szeptają do ucha kogo ma powołać, oby się okazał człowiekiem asertywnym i powoływał tylko tych, którzy na to zasługują. Powodzenia panie Waldku!

SongoX@
Podobno jednym z kandydatów jest brat nowego selekcjonera, dotychczasowy asystent w Ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2012 o 14:24, Kadaj napisał:

IMO w spalonych największym problemem jest zsynchronizowanie momentu podania z ustawieniem
graczy i nawet zostawienie w tym przypadku sędziemu obserwacji kopnięć piłki dałoby już
pozytywne rezultaty.

Kolego, czy Ty udajesz, czy naprawdę nie masz wyobraźni? Jak Ty sobie odgwizdywanie takich spalonych wyobrażasz? Co z sytuacjami, kiedy podanie kierowane jest do innej osoby niż może się na początku wydawać? Kiksami? Sędzia gwizdnie spalonego, którego nie było, bo piłka leciała do kogoś innego? Czy może chcesz wszczepiać piłkarzom blachy do mózgu tylko po to, żeby uznać prawidłową bramkę? Nie mam słów po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 18:47, Kadaj napisał:

> Nic nie zapowiada, żeby zatrudniono jakiegoś trenera z zagranicy,
> co byłoby według mnie dobrym rozwiązaniem.
No cóż, w siatkówce postawiono na trenerów z zagranicy (i to nie byle jakich) co przynosi
profity. Niestety PZPN zbyt mocno stoi obrońcami "polskiej myśli szkoleniowej". : /

Ja Chyba jednak wolę, żeby w reprezentacji Polski grali POLACY z POLSKIM trenerem. A Siatkówka niespecjalnie mnie obchodzi od momentu, w którym nasz kapitan upokorzył się po meczu z bułgarią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałem, żeby selekcjonerem został Nowak, ale już po pierwszych wypowiedziach Laty po euro pewne było, że nikogo obcego do swojego bagienka nie wpuszczą. Fornalikowi życzę oczywiście jak najlepiej, ale póki co jest on wielką niewiadomą, bo oprócz wicemistrzostwa z Ruchem nie osiągnął na razie nic, nie miał także okazji prowadzić żadnego silniejszego klubu z naszej ligi. Mimo wszystko powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować