Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2012 o 23:09, sirufok napisał:

Twoje fanbojstwo i brak szacunku do innego klubu jest naprawdę zadziwiające.

Ma się z czego cieszyć, zwycięstwo po karnym z kapelusza, a i tak 14 pkt. straty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catania vs. AC Milan 1:3

Catania po strzeleniu swojego gola postanowiła przez resztę meczu grać bardzo pasywnie ,nawet wtedy gdy już przegrywała :P
Tak czy siak Milan przeważał ,chodź w pierwszej połowie kompletnie nie wychodziły te ataki.
Po wykluczeniu zawodnika Catanii ,ataki Milanu wreszcie zaczęły się układać i dość szybko objęliśmy prowadzenie po strzałach Faraona i Boatenga ,który zaliczył wreszcie swoje pierwsze trafienie w tym sezonie :P
Było jeszcze z 5-6 świetnych okazji (szczególnie Shaarawiego i Robinho) na podwyższenie wyniku ,ale dopiero w doliczonym czasie udało się Shaarawiemu strzelić swojego drugiego gola w tym meczu.

Niepotrzebnie Boateng czerwoną kartkę :P Mógł sobie darować xp

FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś fatalnie idzie ostatnio Chelsea - przegrana 1:3 z West Ham, nawet jeśli w tym sezonie ta drużyna radzi sobie dobrze, to cios dla Beniteza i fanów The Blues. Coś mi się nie wydaje, żeby Rafa zagrzał długo miejsce na ławce Chelsea :D Pewnie Abramowicz by chciał Guardiolę, ale nie wydaje mi się, żeby ten zgodził się na to wiedząc, ile do powiedzenia ma właściciel klubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie , bo jestem kibicem Chelsea od paru ladnych lat. Bedzie rekord w tym sezonie i bedzie trzeci trener. I nie ze teraz se to wymyslilem tylko na dwoch stronkach naszego klubu na forum to pisalem, przed przyjsciem Rafy "przyszlem po kase" Beniteza. Mysle ze Roman wywali go zaraz po KMŚ. Moge sie zalozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 19:32, ManweKallahan napisał:

Dlatego też liczyłem, że Guardiola obejmie Brazylię, to może Abramowicz przestałby na
niego czekać. Bo też mi się wydaje, że Josep nie przyjąłby propozycji Romana.

Pep podobno juz na rozmwach w Paryzu byl, a z tego co widac z Chlsea mu nie po drodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ligo Europejska. Szachtar nie sprostał Starej Damie i mimo wysokiego zwycięstwa nad Duńczykami, Chelsea trafia do LE. Ciekawe jak serio podejdziemy do meczów w tych rozgrywkach, jak dla mnie warto będzie powalczyć, zwycięstwo daje szansę na Superpuchar Europy no i to zawsze jakiś puchar.
Sam mecz z Nordsjaelland był jednostronny, szczególnie w drugiej połowie, za to w pierwszej doszło do dość komicznej sytuacji. W ciągu 7 minut podyktowano 3 rzuty karne, z których tylko ostatni udało się wykorzystać. Najpierw obronił Cech, potem nie gorszy był bramkarz gości przy strzale Hazarda, ale chwilę później Luiz już trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie potraktują te rozgrywki równie poważnie co United i City rok temu. ;p Na wiosnę, w zależności od tego co zdziała Benitez, albo wrócą do walki o mistrza, albo będą bronić/atakować miejsce w pierwszej czwórce, gwarantujące LM, przez co to Premier League będzie priorytetem. Obecnie dla klubów angielskich LE cieszy się chyba porównywalnym, albo nawet mniejszym prestiżem niż rodzimy Puchar Ligi. ;p

Edit: A w City pewnie cieszą się, że 4 miejsce zamiast 3. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak wypadły angielskie zespoły w tegorocznej edycji LM, to jakiś koszmar jest :D tylko 2 weszły do fazy pucharowe, w dodatku tylko United z pierwszego miejsca :D jeszcze niedawno do półfinału docierały 3... Co się stało od tego czasu? Przecież kasa jest, kibice na mecze gromadnie przychodzą, na transfery idą grube miliony. Może problemem są angielscy piłkarze albo menedżerowie angielskich zespołów? Bardzo ciekawy przypadek :)

Mam wrażenie, że hiszpanie ze swoim stylem łączącym znakomita technikę z fantastyczną taktyką poszli do przodu. Najbliżej nich są chyba obecnie Niemcy, bo i Borussia i Bayern prezentują bardzo ciekawy i skuteczny futbol. Szczególnie Borussia w LM, gdzie tworzy fantastyczne, kombinacyjne akcje, ale równocześnie używa do ich przeprowadzenia znacznie mniejszej liczby podań niz np Barcelona. Real połączył za to genialną technikę z umiejętnością gry z kontry i także gra fenomenalnie, choć nie jest tak regularny jak Barcelona.

Niestety, na tym tle gra United, City czy Chelsea wygląda po prostu słabo. Zespoły angielskie są w grze mniej precyzyjne, wolniejsze, gorzej podaja. Być może musi odejść obecne pokolenie menedżerów, które chyba nie rozumie, że obecnie ciężar ataku spoczywa głównie na rozgrywających. Same skrzydła nie wystarczą.

Jak dla mnie najdziwniejsze wydają się zwycięstwa United, które gra od 2 lat po prostu słabo mając jedynie przebłyski dobrej gry. Jednak w tym czasie potrafiło dojść do finału LM, zdobyć mistrzostwo, być drugie w lidze przegrywając jedynie różnicą bramek... A przecież brak rozgrywających wręcz powala - Scholes już nie gra tak dobrze jak jeszcze kilka lat temu, Carrick to typowy defensywny pomocnik, który zazwyczaj podaje do tyłu, Giggs jest skrzydłowym i rzadko kiedy potrafi celnie podać, Cleverley jest jeszcze młody i chimeryczny, Anderson prawie w ogóle nie gra, a Rooney dopiero od niedawna przeszedł do tyłu. Sytuacja w środku pola jest tragiczna i byle beniaminek potrafi zdominować United :D
Czy tylko mi się wydaje, że gra United wygląda fatalnie, a zwycięstwa to wynik połączenia szczęścia, determinacji i woli walki, czy po prostu inne drużyny są jeszcze gorsze? Bo nie mogę tego rozgryźć - niby obecnie środek pola jest kluczowy w grze, a jednak Manchester United odnosi mnóstwo zwycięstw mimo braku dobrych rozgrywających. Może jednak nawet bez uzdolnionych rozgrywających da się odnosić sukcesy? Jak Wam się wydaje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi to Van Persie i Hernandez :D
Zawsze jest ktoś kto bierze na siebie ciężar gry, w tamtym sezonie to był Rooney, a teraz oni.
Jeśli chodzi o rozgrywającego, to Anderson, miał kilka niezłych meczy, ale oczywiście złapał kontuzję... Poza tym bardzo liczę na Powella, a zawsze jest też Kagawa, który już podobno wznowił treningi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

To jak wypadły angielskie zespoły w tegorocznej edycji LM, to jakiś koszmar jest :D tylko
2 weszły do fazy pucharowe, w dodatku tylko United z pierwszego miejsca :D

W zeszłym roku wcale nie było lepiej, jedynie cud w Chelsea przysłonił trochę ten obraz.

Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

Co się stało od tego czasu? Przecież kasa jest, kibice na
mecze gromadnie przychodzą, na transfery idą grube miliony.

Co do kasy - system podatkowy też robi swoje i żeby zawodnikom trzeba płacić większe tygodniówki brutto niż w takiej Hiszpanii, aby zachować konkurencyjność. Natomiast taka Borussia czy Juventus (na tle tych drużyn najbardziej było widach słabość angielskich potentatów) potrafiły zbudować zespoły za znacznie mniejsze pieniądze, więc to nie tu leży problem.

Ja jako fan angielskiej piłki oglądam regularnie 2-3 spotkania PL w tygodniu, przy czym większość z nich to ciekawe i rozgrywane w szybkim tempie mecze. Jak przychodzi do CL to padaka, bez względu na rywala - a miałem okazję widzieć w akcji wszystkie zespoły z wysp. I największe wrażenie zrobił na mnie ubogi sąsiad wielkiej czwórki - Celtic. Takiego zaangażowania w grę tylko pozazdrościć.

Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

Może problemem są angielscy
piłkarze albo menedżerowie angielskich zespołów? Bardzo ciekawy przypadek :)

Co do piłkarzy - może po prostu młodym Anglikom nie chcę się za bardzo kopać piłki?

Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

Być może musi odejść obecne pokolenie
menedżerów, które chyba nie rozumie, że obecnie ciężar ataku spoczywa głównie na rozgrywających.

Akurat stare lisy (SAF i Wenger) grają dalej, a nowe pokolenie trenerskie już odpadło. ;p

Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

Sytuacja
w środku pola jest tragiczna i byle beniaminek potrafi zdominować United :D

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że po bokach wcale dużo lepiej nie jest. Mamy 3 skrzydłowych (bo Giggs często w środku grywa i w ogóle lata nie te) i każdy z nich ma jakieś mankamenty.

Dnia 06.12.2012 o 01:52, pawbuk napisał:

Może jednak nawet
bez uzdolnionych rozgrywających da się odnosić sukcesy? Jak Wam się wydaje? :)

Zobaczymy w maju. ;p

A ogólnie - w zasadzie każdy angielski zespół boryka się z jakimiś problemami. Arsenal wykrwawia się od lat, tracąc w każdym okienku transferowym najlepszych piłkarzy, ale mimo wszystko jako jedyni w obu ostatnich 2 sezonach wychodzili z grupy. W Chelsea nadchodzi schyłek kariery zawodników, którzy przez lata stanowili kręgosłup zespołu - Drogba już odszedł, Lampard i Terry szczyt formy mają pewnie już za sobą, nerwowość Romka też nie wpływa na stabilność - a ta obecnie przydałaby się najbardziej, by zbudować nowy zespół, choćby w oparciu o Hazarda i Oscara. O United się wypowiedziałeś, City zaś... Oni to dopiero są ewenementem, tu pewnie największym problemem jest trener. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 15:07, ManweKallahan napisał:

Wchodząc w ten link widzę drużynę, którą sam wybrałem ;)

Fakt zapomnialem fotki wrzucić:)

20121206195108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować