Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2012 o 13:29, Bambusek napisał:

Jeszcze co do reprezentacji - gdyby mierzyć wartosć zawodnika tym jak gra reprezentacyjnie to obawiam się, że obecnie cieniasami są wszyscy oprócz Hiszpanów :P


Raczej Hiszpanie są nadbogami, a reszta jest po prostu ludźmi :)


Ja tam nie lubię takich porównań jak np. Mueller vs Messi. To zupełnie inny sport. Wystarczy obejrzeć jakieś stare powtórki meczów na YT z lat 70. Ostatnio w ESPN widziałem archwialny mecz Manchesteru United z Georgem Bestem (w którym Best strzelił sporo goli). Boże, na jakiej murawie oni grali. Toć tam kępki trawy na tym boisku nawet nie było, nierówności większe niż na polskich drogach.

Ani Ronaldo, ani Messi, Zlatan i Falcao też nie strzeliliby nawet 10 goli w sezonie grając na takich boiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 w moim poście to była różnica meczy, nie bramek. ;p Zresztą po prostu ciekaw jestem jak to w końcu rzeczywiście jest, bo różne statystyki można znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monterrey 1 - 3 Chelsea
Pewne zwycięstwo i wejście do finału KMŚ. Mieliśmy wyraźną przewagę i kontrolowaliśmy mecz, tylko kilka razy Meksykanom udało się przeprowadzić jakąś akcję, honorową bramkę zdobyli już w doliczonym czasie gry. Ogólnie nie było zbyt ciekawie, szczególnie w drugiej połowie, bo 2 bramki padły tuż po rozpoczęciu gry i przez resztę meczu Chelsea po prostu nie dopuszczała przeciwnika pod swoją bramkę z rzadka atakując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:46, JayL napisał:

25 w moim poście to była różnica meczy, nie bramek. ;p

wiem, tylko zwróciłem uwagę że taka liczba to ilość karnych messiego ;)a meczy ma 6 czy już teraz 7 więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja zaprezentuję na kogo głosowałem:

Jakbym był bardziej obiektywny to bym brał Messiego ale, że Barcy nie trawię i jako fan Realu postawiłem na Ronaldo:P

20121213175155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 17:52, Citkowsky napisał:

To i ja zaprezentuję na kogo głosowałem:

Jakbym był bardziej obiektywny to bym brał Messiego ale, że Barcy nie trawię i jako fan
Realu postawiłem na Ronaldo:P


obiektywnie Lewy i Błaszczykowski?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:32, Pernia napisał:

/ciach/

to już mogłeś piszcza wrzucić, bo jest chyba bliższy bycia najlepszym na swojej pozycji
od dwóch wyżej wymienionych ;p

No niestety nie można głosować na Piszczka, bo nie jest wśród nominowanych :D A Błaszczykowski jest w tym zestawieniu bez wątpienia najlepszym prawym pomocnikiem :)
Jak dla mnie te kandydatury są dość dziwne i niektórych nazwisk na pewno bym tam nie chcial widzieć, bo ci zawodnicy absolutnie niczym szczególnym się nie wyróżnili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>...........

Jakby był nominowany to i Piszcza bym wziął a, że nie było to się nie dało;)

Skoro już nominowali Lewego i Błaszcza to trzeba głosować bo w końcu Polacy i na prawdę ładnie grają;)

Wiadomo, że Lewy to nie Messi ale i tak podoba mi się jego gra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 19:57, Citkowsky napisał:

Jakby był nominowany to i Piszcza bym wziął a, że nie było to się nie dało;)

a, true that, moja wina :P

Dnia 13.12.2012 o 19:57, Citkowsky napisał:

Wiadomo, że Lewy to nie Messi ale i tak podoba mi się jego gra;)

Mi też, imo world class ale i tak można śmiało wymienić z 10 napastników lepszych od niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC Milan vs. Reggina 3:0

Pewne zwycięstwo Milanu :]
Gdyby nie przytomna postawa bramkarza drużyny przeciwnej ,to mogłoby się to skończyć prawdziwym pogromem :P
Ale najważniejsza jest wygrana i awans do kolejnej rundy :]

FORZA MILNA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torres is back:)
Pewne zwycięstwo Corithians, w sumie spodziewałem się tego. Tak to jest jak sie nie atakuje mimo że mamy potencjał piłkarski w ofensywie duży. A Corithians zagrał taki typowo Brazylijski futbol. Piękny, z pełną magią. Te zgrania czy dryblingi oglądało się o wiele przyjemniej niż klepanie Barcy. Brawa jeszcze raz dla Corithians.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykują się rewolucyjne zmiany w T-Mobile Ekstraklasy. Nowa formuła rozgrywek ma zapewnić większe emocje, większe zainteresowanie kibiców do ostatniego meczu rozgrywek, a co za tym idzie większe przychody. Po zakończeniu rundy zasadniczej przyjdzie czas na mecze grupy mistrzowskiej i grupy spadkowiczów. Jestem ciekaw tych zmian i póki co jestem do tego nie tak źle nastawiony. Ubiegły sezon pokazał, że drużyna grająca średnio może zdobyć mistrzostwo. tylko czy ta formuła pomoże podnieść poziom sportowy ligi? Tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC Milan vs. Pescara 4:1

Bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn i jeszcze lepsze zwycięstwo Milanu na uczczenie 113. urodzin klubu :]

Mecz zaczęliśmy o szybkiego strzelenie gola w 30 sekundzie spotkania ,po bardzo ciekawej akcji ,którą po podaniu Shaarawiego wykończył Nocerino :] Milan grał pewnie i z wysokim pressingiem ,ale Pescara nie pozostawała dłużna i równie często atakowała.

Druga połowa zaczęła się od samobójczego trafienia obrońcy Pescary po rzucie rożnym. To nie przeszkodziło Pescarze strzelić kilka minut później bramkę kontaktową. W ostatnich 10 minut to jednak Milan zadał decydujący cios. Najpierw ponownie bramkę samobójczą strzelił jeden z obrońców Pescary (też po rzucie rożnym) ,a zaraz potem po świetnej akcji i podaniu Pazziniego El Shaarawi ustalił wynik spotkania na 4:1 :]

FORZA MILAN !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:10, Kraju napisał:

Przede wszystkim trzeba zmniejszyć liczbę zespołów. Najlepiej do 12, w ostateczności
do 14.


Pieprzenie...

Dlaczego? Może i wtedy w naszej lidze nie grały by wynalazki pokroju GKS''u i Podbeskidzia, zostały by w niej tylko najsliniejsze drużyny, w końcu między 1. Legią a 12.Wisłą różnica jest duża, a między Legią a Podbeskidziem kolosalna, więc zwiększenia liczby zespołów do 18 czy 20 jeszcze bardziej umniejeszy emocje. Przy 12 drużynach i 3 rudnach (każdy z każdym 3 mecze) mielibyśmy 33 kolejki czyli 3 dodatkowe mecze, gdzie przy 18 drużynach były by 34 kolejki czyli tylko o 1 więcej lub jak w Primera Division przy 20 byłoby by 38 kolejek. Różnica 5 kolejek już jest duża ale 1 - żadna.


Jednak - JEST TO KOMPLETNIE IDIOTYCZNE I NIEREALISTYCZNE.

To nie malutki kraj jak Szkocja, mamy wiele lig i drużyn. Chodzi działaczą o zwiększenie liczby zespołów, aby sezon trwał dłużej. A wszelkie bajki o tym że to zwiększy poziom naszej ligi i emocje są wzięte z dupy, bo co to za emocje kiedy między Legią a Podbeskidziem są ogromne dysproporcje a co dopiero gdy dołożymy kolejne 2 czy 4 drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 13:47, SongoX napisał:

Szykują się rewolucyjne zmiany w T-Mobile Ekstraklasy. Nowa formuła rozgrywek ma zapewnić
większe emocje, większe zainteresowanie kibiców do ostatniego meczu rozgrywek, a co za
tym idzie większe przychody. Po zakończeniu rundy zasadniczej przyjdzie czas na mecze
grupy mistrzowskiej i grupy spadkowiczów.


Już kiedyś w okolicach 2005 r. takie rozwiązanie zostało zastosowane i obowiązywało bodajże 1 sezon. A czy się sprawdziło? Według mnie niestety nie. Minusem takiego systemu jest fakt, że gdy drużyna która nie ma zbyt wielkich ambicji i walczy tylko o utrzymanie, w momencie, gdy załapie się na te ostatnie miejsca 1 połówki tabeli w zasadzie może zacząć wakacje...
Oczywiście są też plusy, takie jak kilka dodatkowych meczy pomiędzy tymi teoretycznie najsilniejszymi zespołami, co jest korzystne głównie z marketingowego punktu widzenia.

>Jestem ciekaw tych zmian i póki co jestem do

Dnia 16.12.2012 o 13:47, SongoX napisał:

tego nie tak źle nastawiony. Ubiegły sezon pokazał, że drużyna grająca średnio może zdobyć
mistrzostwo. tylko czy ta formuła pomoże podnieść poziom sportowy ligi? Tego nie wiem.


Nie ma co się łudzić, że takie zabiegi podniosą poziom sportowy naszej ligi. Wystarczy popatrzeć, co się dzieje wokół klubów, sponsorzy odchodzą, albo zaczynają oszczędzać, żadnych ciekawych transferów z zagranicy (jak choćby te 2 lata temu Ljuboja), a co zdolniejsza młodzież ucieka za granicę przy pierwszej lepszej ofercie. Jedyne co mogłoby na tę chwilę podnieść poziom to jacyś bardzo bogaci sponsorzy, którzy włożyliby w te polskie futbolowe bagienko mnóstwo kasy (ale z głową) i naściągali przynajmniej średnich jak na europejskie warunku piłkarzy, jak np. miało to miejsce na Ukrainie. A, że taka sytuacja raczej nie będzie mieć miejsca, to pozostaje nam rozwijać system szkolenia młodzieży i czekać na efekty za kilka-kilkanaście lat.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować