Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Polacy patrzą na jego grę z perspektywy reprezentacji. Jakim cudem tak wychwalany na świecie zawodnik, tak kiepsko gra w reprezentacji. Nie strzela bramek, nie potrafi porządnie uderzyć, źle podaje, nie gra głową, źle się ustawia. Kiedyś oglądałem filmik pokazujący dlaczego Lewandowski gra kiepsko w reprezentacji. Powód był tylko jeden. On w reprezentacji chciałby grać jak w klubie, ale nasza reprezentacj nigdy nie będzie grać tak szybko i odważnie. Dlatego on często nie dostaje piłki, a powinien, przez co ma dużo mniej sytuacji do strzelenia niż w klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 16:02, JayL napisał:

"Niżej od Polaka w rankingu znaleźli się tak znakomici piłkarze jak John Terry, Javier
Pastore, Pedro Rodriguez, Hulk, Ezequiel Lavezzi, Samir Nasri czy Marek Hamsik. "


Obecnie Lewy na tle wymienionych zawodników prezentuje się o wiele lepiej. Pod względem umiejętności i potencjału to rzeczywiście można by się pokłócić, ale jeśli o formę to już nie.
Jeśli chodzi natomiast o hejt, to sam długo się przekonywałem do umiejętności Lewandowskiego. Najbardziej uderza mnie i wielu innych kibiców mała efektowność jego akcji. Lewy najczęściej wykańcza akcje sam na sam z bramkarzem lub dokłada nogę w odpowiednim momencie. Technicznie jest dobry i próbuje dryblingu, także inicjuje fajne akcje, ale jego styl jest trochę inny niż czołowych światowych napastników ;> Trzeba jednak się cieszyć, że mamy piłkarza, którym interesują się wielkie firmy, pokroju Juventusu, United, Chelsea, bo dawno takiego piłkarza w naszej reprezentacji nie mieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja się cieszę i Lewego nie hejtuję. Co prawda jak słusznie zauważyłeś nie gra efektownie i właśnie to mnie trochę do niego zniechęca, ale talentu i świetnych statystyk nie mogę mu odmówić. Mimo to nie wydaje mi się, by był lepszy od niektórych wymienionych zawodników. Racja, niektórzy z nich w tym sezonie są w cieniu, ale z newsa wynika że to 100 najlepszych obecnie piłkarzy świata, a czy Lewy zasługuje za całokształt na tak wysokie miejsce? Moim zdaniem nie. No ale mogę się mylić, nie doceniać jego umiejętności, whatever. ;p To po prostu moje zdanie.

A co do zmiany klubu, moim zdaniem nie ma ona dla niego sensu, bo większość silniejszych od BVB teamów ma już obsadzony napad. A w Borussi czuje się on dobrze, strzela bramki, walczy o najwyższe cele w kraju i w Europie, czego chcieć więcej? Jeśli koniecznie chce pograć też w PL niech posiedzi jeszcze rok czy dwa w Niemczech i dopiero się przenosi. Bo póki co w żadnym klubie Premiership go nie widzę - albo nie ma miejsca w składzie [ManUtd] albo zespoły są za słabe [Chelsea, ManCity, niestety też Arsenal].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No stara dobra Chelsea. Klepano 8 do zera dostali gracze Aston Villi od nas. Mogło sie skonczyc wiecej, bo Piazon ( ktory dal super zmiane)spalil karnego. Widze ze poprawiamy gre, licze na serie zwyciestw w lidze w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ligą włoską nie przepadam, nie znam się na niej, i z takich prywatnych powodów wolałbym żeby tam nie szedł. ;P Poza tym jest raczej gorsza od niemieckiej, także i tak nie ma to sensu. Choć coś ostatnio tam ruszyło [Napoli, Lazio], więc może za ten rok-dwa będzie to dobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za piękny mecz. To, że straciliśmy 3 gole z Newcastle to porazka( i boję się ile stracimy z realem), ale właśnie takie mecze decydują o mistrzostwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w Lechu widać było, że Lewy to kozak z innej planety. Co dotknął zamieniał na bramkę. Do tego ma poukładane w głowie, ciągle poprawia swoje umiejętności, nie to co większość piłkarzyków w polskiej lidze. Po przenosinach do BVB przypakował, nie tracąc szybkości i zwinności. Z tego co mówi w wywiadach do próbuje poprawić drybling. Profesjonalista pełną gębą. Mam wrażenie, że gdybyśmy mieli więcej zawodników realizujący marzenia o zostaniu wielkim piłkarzem to kadra walczyłaby o najwyższe laury. Niestety młodzi kiedy trochę zarobią to od razu super furka, laseczki, imprezki, alko, fajki i po piłkarzu. Oczywiście na polską ligę styknie, ew. na wyjazd, ale potem będzie brakowało kondychy i ława, następnie trybuny i powrót z podkulonym ogonem.. Talent Lewy też ma, bo mieliśmy Rudniewa w Lechu, niby też Bundesliga, ale to nie przypadek, że trafił do HSV a nie do BVB. I nie zgodzę się, że Lewy to jedynie taki łowca bramek. Co ciekawe Kryśka ma wrócić do MU, ale by była paka jakby jeszcze Robert tam trafił to ma szanse wygrywać seryjnie trofea. Z drugiej strony przy CR7, Rooneyu, van Persim ciężko będzie o grę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każdy zawodnik chce grać w wielkim klubie przy pełnych trybunach i stawać się coraz lepszy. Ci którzy zmarnowali swoje kariery to pewnie mały procent w porównaniu z tymi, którzy są zwyczajnie za słabi i pewnych rzeczy nigdy nie opanują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

To prawda, Lewandowski to bardzo utalentowany piłkarz, ale gdybym miał tworzyć rankingi, to Lewy w rankingu napastników (powiedzmy grających w ligach europejskich) byłby znacznie niżej niż Błaszczykowski w rankingu najlepszych prawych pomocników, czy Piszczek w rankingu prawych obrońców :) W samym BVB dużo bardziej od niego utalentowany jest Goetze. Jak dla mnie Lewandowski nie powinien nigdzie odchodzić, a już na pewno nie do MU - taka konkurencja mogłaby się dla niego skończyć tak, jak się skończyła dla Sahina w Realu - rzadko gra nawet w słabiutkim Liverpoolu. BVB to bardzo mocny zespół, który może dołączyć do kilku najlepszych drużyn w Europie :) Moim zdaniem bardzo szkodliwy wpływ na Roberta ma jego menedżer, który w przypadku transferu do MU zostanie pewnie milionerem i dba tylko o swoją kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 16:30, pawbuk napisał:

Moim zdaniem bardzo szkodliwy wpływ na Roberta
ma jego menedżer, który w przypadku transferu do MU zostanie pewnie milionerem i dba
tylko o swoją kasę.


Kucharski strasznie mąci Lewandowskiemu w głowie. W tamtym sezonie Zorc nawet niepochlebnie wypowiadał się o Kucharskim. Za wszelką cenę chce go wypromować do jakiejś wielkiej firmy europejskiej i liczy się tylko kasa jaką za to zgarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie podobne do twojego.

Piszczka z chęcią bym w Realu widział, bo niestety boki obrony bez Marcelo są kompletnie niekreatywne. Essien? Por que?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lewandowski gdyby przeszedł do MU, to byłoby to samobójstwo. Van Persie świetnie się wprowadził do drużyny i potrafi "zrobić różnicę", Rooney to zbyt wielka marka, Hernandez - co z bólem przyznaję - świetnie się sprawdza w roli ratownika w ważnych momentach, a Welbeck to utalentowany Anglik, więc chcąc nie chcąc będzie dostawał szanse. Po prostu nie ma tam miejsca dla Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 22:02, ManweKallahan napisał:

Lewandowski gdyby przeszedł do MU, to byłoby to samobójstwo.

Ja bym dorzucił jeszcze Ronaldo, który imo wróci do MU na 100% jeśli te plotki o takiej kasie są prawdziwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 22:08, qq_MoaR napisał:

> Lewandowski gdyby przeszedł do MU, to byłoby to samobójstwo.
Ja bym dorzucił jeszcze Ronaldo, który imo wróci do MU na 100% jeśli te plotki o takiej
kasie są prawdziwe..


Na 100% powiadasz? Ciekawe za co niby MU miałby go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2012 o 22:34, Ecko09 napisał:

Na 100% powiadasz? Ciekawe za co niby MU miałby go kupić.

za pieniądze Glazerów. Jeżeli ktoś uważa, że finanse klubu mają sie słabo, bo są długi, to radzę się zapoznać, w jakich okolicznościach długi zostały zaciągnięte i w jaki sposób są spłacane - United nigdy nie miało problemu, żeby wyłożyć na piłkarza sporą kasę, a że największym transferem jest 30mln Berbatov, to druga sprawa. Jednak ilość gotówki wydana przez ostatnie 3 lata nie jest wcale taka mała.

Co do samego Ronaldo - owszem, imo jest możliwość by chłopak wrócił, ale 150 czy tam nawet 120 mln jak za piłkarza 27letniego, który ma dwa lata kontraktu, którego przedłużać NIE CHCE, to przesada. Dodając do tego fakt, że Real się raczej targować nie potrafi i perełki wypuszcza za grosze, to kwota odstępnego będzie pewnie dużo niższa. Lewy w United? Fajnie, ale nie widzę dla niego miejsca. Świetny grajek, ale najzwyczajniej w świecie nie ma go gdzie pomieścić.

@filip29

nie rozumiem tego strachu przed Realem. Królewscy w tym sezonie grają straszny piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować