Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Za dużo jest w dalszym ciągu negatywnych głosów co do "farbowanych lisów" (co za głupie określenie). Ja nie wyobrażam sobie kadry bez Obraniaka i Polańskiego. To piłkarze którzy się wyróżniają i próżno szukać lepszych na ich miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że dla mnie Polański to jeden z zawodników po którym widać serce do gry, że przynajmniej się stara i nie ma w d***e kadry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego bardzo mi się podoba, bo nawet jak ma gorszy występ to nadrabia to walecznością. Czego zupełnie nie widać po Lewandowskim. Jak mu nie idzie od początku, to "obraża się" i czeka aż coś jego koledzy zrobią, a on strzelonym golem zbierze wszystkie laury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 20:20, ManweKallahan napisał:

A jak taki Lewandowski zagra kilka razy źle w kadrze to i tak nikt sobie nie wyobraża składu bez niego.


A kiedy Lewandowski zagrał dobry mecz w kadrze? Dodam, że ważny mecz o punkty i nie z San Marino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 11:15, Smooqu napisał:

A kiedy Lewandowski zagrał dobry mecz w kadrze? Dodam, że ważny mecz o punkty i nie z
San Marino :)


Nie chciałem być już taki okrutny :D
W zasadzie meczów o punkty to on w kadrze niewiele rozegrał, a z tych na Euro to z Grecją wykonał minimum oczekiwań, poza tym nie przypominam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 12:06, ManweKallahan napisał:

Nie chciałem być już taki okrutny :D
W zasadzie meczów o punkty to on w kadrze niewiele rozegrał, a z tych na Euro to z Grecją
wykonał minimum oczekiwań, poza tym nie przypominam sobie.


Lewy dla Reprezentacji nic pozytywnego nie zdziałał. Miejmy nadzieje , że to się w końcu zmieni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na jego statystyki w reprezentacji (na Wikipedii) i się aż zdziwiłem, nie sądziłem, że ma je aż takie słabe. Na 53 mecze w kadrze rozegrał 17 meczów o stawkę, 3 na Euro, 5 w aktualnych eliminacjach i 9 w eliminacjach do poprzedniego Mundialu. W tych meczach zdobył 5 bramek, jedną z Grecją na Euro i pozostałe cztery w trzech meczach z San Marino... Pozostałe 12 bramek w kadrze strzelił takim zespołom jak: Andora, Białoruś, Norwegia, Bułgaria, Singapur (2) i Irlandia, a z mocniejszych przeciwników strzelił Australii, Korei Płd, Wybrzeżu Kości Słoniowej (2) i Niemcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę , że nic pozytywnego do kadry nie wniósł i granie pod niego jej moim zdaniem dużym błędem , bo przeciwnik bez spoglądania na nasze mecze wie , co będziemy grać.
Nasi " specjaliści " wszystkie winy zwalają na nasza 10-tkę , że się nie rozumie z Lewym itp.
A złego słowa o Lewym , to nie potrafią powiedzieć.
A tak spojrzeć na jego sytuację bramkowe , to spokojnie jego dorobek mógłby być lepszy.
Z Grecją strzelił , fakt , ale takie bułeczki nie mógł nie wykorzystać. Kolejne mecze z Rosją , oraz z Czechami , w których mógł strzelić , oczywiście nie trafił.
Bramek z San Marino , to aż wstyd sobie zaliczać ...oczywiście cieszy bramka z Niemcami ( do pustej , ale cieszy) , szkoda tylko, że właśnie tak jak piszesz , w meczach o punktu Lewego nie ma.
A taki zawodnik , który prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi , powinien sobie lepiej radzić w Reprezentacji .... ale tak sobie też myślę , że w sumie w Reprezentacji nikt mu do pustej bramki nie poda .... a , gdy ma sam na sam ... to wiemy jak to się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dla Lewandowskiego absolutnie nie ma żadnego rywala. Milik jest tragiczny (grać piach z San Marino - sztuka), Teodorczyk niewidoczny, chociaż bramki strzela, a Sobiech to chyba już zapomniał na jakiej pozycji gra.

Może i Lewandowski nie strzela, ale czasem boję się, że dozna kontuzji i kto wtedy na szpicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2013 o 18:51, Diverso napisał:

Niestety, dla Lewandowskiego absolutnie nie ma żadnego rywala. Milik jest tragiczny (grać
piach z San Marino - sztuka), Teodorczyk niewidoczny, chociaż bramki strzela, a Sobiech
to chyba już zapomniał na jakiej pozycji gra.

Może dlatego w tym jest problem , bo on też to widzi i zawsze jak jedzie na zgrupowanie , to wie , że jest pewniakiem do 1-wszego składu.

Dnia 29.03.2013 o 18:51, Diverso napisał:

Może i Lewandowski nie strzela, ale czasem boję się, że dozna kontuzji i kto wtedy na
szpicy?

Może Ja :D?. Teraz tak serio , to szkoda , że Smolarek i Jeleń się podnieść nie mogą po słabym momencie kariery , bo pamiętamy , jaki pożytek był ze Smolarka w el.ME2008.
A kto zamiast Lewego... niestety nie ma kto grać , ale mam nadzieje , że ktoś się pojawi , w sumie powoli się zaczyna pojawiać ... Kacper Przybyłko ( 93r) gra w FC Koln , jako klasyczna 9-tką i w ostatnim sparingu w U21 z Łotwą strzelił bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2013 o 19:22, Bralo napisał:

A kto zamiast Lewego... niestety nie ma kto grać , ale mam nadzieje , że ktoś się pojawi
, w sumie powoli się zaczyna pojawiać ... Kacper Przybyłko ( 93r) gra w FC Koln , jako
klasyczna 9-tką i w ostatnim sparingu w U21 z Łotwą strzelił bramkę.


Eh.. czemu jedni z lepszych polskich piłkarzy grają dla Niemiec ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 12:06, DambialkoX napisał:

Eh.. czemu jedni z lepszych polskich piłkarzy grają dla Niemiec ;D


Tam chłopaki coś mogą osiągnąć w życiu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze smutniejsze jest to, że większość naszej kadry gra i mieszka za granicą. Reprezentacja Ukrainy składa się z prawie samych zawodników z ukraińskiej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 13:03, Bralo napisał:

http://mixgol.pl/img/5155d78a13392.jpg
Smutne , ale prawdziwe :).


My nawet z tych 40 mln nie potrafiliśmy skompletować w miarę dobrej "11", tylko musieliśmy kilku "sprowadzać" zza granicy. A i tak jak nasi grają każdy widzi. Dla porównania taka Czarnogóra liczy nieco ponad 600 tys. mieszkańców, a osiągają obecnie lepsze wyniki od nas. Cóż, kolejny dowód jak tragiczny jest nasz system szkolenia, tym bardziej, że piłka nożna to u nas sport narodowy i praktycznie każdy od dziecka ma kontakt z piłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że liga ukraińska jest nieporównywalnie lepsza od naszej. Gdyby u nas grały takie kluby jak Szachtar, Metalist, Dynamo Kijów czy nawet Dnipro to zdominowałyby ligę na co najmniej dekadę. Tam są oligarchowie, więc są też mocne kluby. A w Polsce - Śląsk ma za właściciela jednego z najbogatszych ludzi w kraju, a nawet to krajowego mocarza mu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A w Polsce - Śląsk

Dnia 30.03.2013 o 14:15, ManweKallahan napisał:

ma za właściciela jednego z najbogatszych ludzi w kraju, a nawet to krajowego mocarza
mu daleko.

Bo tutaj się przejmuje kluby dla gruntów budowlanych pod centra handlowe, a nie żeby się bawić piłką. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 14:51, mati285 napisał:

Nie takie prawdziwe, bo liczyć należy tylko mężczyzn w wieku 17-35 lat, a to będzie sporo
mniej niż 40 mln ;-)


Hehe.Racja , ale nie zmienia to faktu , że mając tak wielu zawodników , młodzieży , która może coś w życiu osiągnąć, to Polska piłka jest na b.niskim poziomie. Dlatego najwyższy czas coś zmienić , zaczynając oczywiście od systemu szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2013 o 22:48, Bralo napisał:

Hehe.Racja , ale nie zmienia to faktu , że mając tak wielu zawodników , młodzieży , która
może coś w życiu osiągnąć, to Polska piłka jest na b.niskim poziomie. Dlatego najwyższy
czas coś zmienić , zaczynając oczywiście od systemu szkolenia.

Nic a nic nie daje pisanie rzeczy oczywistych, warto zacząć od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować