Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2013 o 13:53, BoloMaster napisał:

http://www.90minut.pl/news/208/news2086552-Reforma-rozgrywek-Ekstraklasy-w-sezonie-2013-14.html
czyli kolejny pomysł jakiegoś idioty jak dobić konającą ekstraklasę, jakby mało było
kompromitacji w pucharach co roku...


Kolego , to jest b.dobry pomysł. U nas piłkarze nie są przyzwyczajeni do gry co 3dni i w takich Lidze Europy jak już graliśmy , to klub grał dobrze , a w lidze grał paździerz.
Będzie więcej meczy=lepiej-ciekawiej-nie będzie odpuszczania " a tam , mamy tyle pkt przewagi , na pewno się utrzymamy , to gramy na luzie ".
Kolejna sprawa. Zobacz , że nasze zespoły jak startowały w el.LE/LM , to wchodziły na mecz z wakacji , przegrywały i było gadanie " a , bo u nich to liga trwa ".
Ja jestem jak najbardziej za tym i może troszeczkę pożytku z tego będzie.
Bo co to jest 28 meczy w lidze , z takimi przerwami jakie u nas są ? , to jest nic w porównaniu do innych lig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co da tym patałachom 7 dodatkowych meczy w sezonie? 90% zespołów po podziale będzie grać o "pietruszkę"
Wystarczyłoby powiększyć ligę do 18 zespołów. A co rocznej kompromitacji w pucharach nie tłumaczy ilość meczy tylko ilość pieniędzy. Mamy bodaj najbardziej przepłaconą ligę w Europie, nigdzie nieudacznicy nie zarabiają tyle co u nas. Ta reforma to manna z nieba dla "Gikiewiczów i innuch pseudopiłkarzy". Większa liczba gier=możliwość zażądania większego kontraktu. Zespoły z innych krajów(Białoruś, Czechy, Słowacja..), gdzie płaci się mniejsze pieniądze nie mają takich problemów z grą w pucharach. U nas jak zwykle, zamiast pójść po rozum do głowy i zrobić dobrą reformę obejmująca np szkolenie młodzieży, ktoś wpadł na pomysł wydojenia jescze większych pieniędzy z nędznej ekstraklapy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa zawsze była problemem. A z tym nic się nie da zrobić , jak przeciętnemu piłkarzowi płaci 40tyś ( euro ) miesięcznie, to ja za taką kasę , to bym zapier### jak głupi , ba , 10tyś zł już bym biegał i trawę gryzł.

Plus jest taki , że będą w rytmie meczowym i w el. LM/LE nie będą mogli powiedzieć , że u nas liga nie trwa , dlatego nie są w formie , a jak przegrają to jeba# ich.

Za granicą są ligi po 18 drużyn , tylko różnica jest taka , że te 18 drużny reprezentuje jakiś poziom , a u nas? 16 drużyn , z czego dwie coś mogą ładnego dla oka grać ( rzadko , ale się zdarza ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 13:53, BoloMaster napisał:

http://www.90minut.pl/news/208/news2086552-Reforma-rozgrywek-Ekstraklasy-w-sezonie-2013-14.html
czyli kolejny pomysł jakiegoś idioty jak dobić konającą ekstraklasę, jakby mało było
kompromitacji w pucharach co roku...


Już kiedyś taką reformę wprowadzono i po jednym sezonie z niej zrezygnowano, bo okazała się kompletna klapą. Jak widać ludzie podejmujący takie decyzje nie potrafią uczyć się nawet na własnych błędach. Według mnie najlepszym pomysłem dla podniesienia ogólnego poziomu sportowego i komercyjnego ekstraklasy byłoby zmniejszenie liczby zespołów do 12 i rozegranie każdy z każdym 3 meczy w trakcie sezonu, zamiast 2. Takie rozwiązanie spowodowałoby rozegranie 33 kolejek w trakcie sezonu, a także zwiększyłoby ilość meczów pomiędzy tymi najlepszymi drużynami. Dodatkowo ze względu na mniejszą rozpiętość tabeli, zmniejszyła by się liczbą drużyn grających ostatnie kilka meczy o pietruszkę.

Należy też pamiętać, że mieszkamy w Polsce, w dużo chłodniejszej strefie klimatycznej niż kraje zachodniej Europy, a co za tym idzie mamy o wiele mniej czasu na rozegranie sezonu ligowego. W takiej Anglii czy Hiszpanii można grać przez cały rok, a coś takiego jak przerwa zimowa tam praktycznie nie istnieje, co też ma z pewnością spore przełożenie na wyniki grających w tych ligach drużyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z kwalifikacją do Ligi Europy z naszej ligi w przypadku, gdy drużyna z miejsc 1-3 zdobywa trofeum? Gra 4 zespół czy finalista pucharu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 15:38, witkab napisał:

Jak wygląda sprawa z kwalifikacją do Ligi Europy z naszej ligi w przypadku, gdy drużyna
z miejsc 1-3 zdobywa trofeum? Gra 4 zespół czy finalista pucharu?


Wydaje mi się, że jak w ligach zachodnich, gra 4 zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 15:38, witkab napisał:

Jak wygląda sprawa z kwalifikacją do Ligi Europy z naszej ligi w przypadku, gdy drużyna
z miejsc 1-3 zdobywa trofeum? Gra 4 zespół czy finalista pucharu?

Jeżeli puchar zdobędzie mistrz to finalista, jeśli zespół z 2 lub 3 miejsca to w LE gra 4 drużyna ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile oczywiste jest, że Galatasaray wygra 5:0, więc nie ma o czym dyskutować, o tyle gol dla Malagi może już przesądzić o wyniku.

Drużyny (BvB, Malaga) są całkiem wyrównane, choć BvB dziś i tydzień temu miało lekką przewagę na boisku, to o tyle, arytmetyka jest przeciw nim. No i rzecz kolejna, pewnie Malaga się obuduje, a BvB otworzy - będzie ciekawie. Zarazem już dogrywki nie będzie, a szkoda, bo z całej 4 meczów, sądziłem, że tu jest najbardziej prawdopodobna.
A gol to cieniutki, zupełny przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M się wydaje, czy kibole (jak chce politpopr) wykrzyknęli po bramce: "Lobelt"?
I wreszcie jakaś piękna akcja, piętka Goetzego - cudo!

PS

Orgazm komentatorów po golu Lewego był żenujący, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 21:29, vonArnold napisał:

M się wydaje, czy kibole (jak chce politpopr) wykrzyknęli po bramce: "Lobelt"?
I wreszcie jakaś piękna akcja, piętka Goetzego - cudo!

PS

Orgazm komentatorów po golu Lewego był żenujący, przynajmniej dla mnie.

Jak dla mnie uzasadniony. Lewandowski to fenomen i powinniśmy się cieszyć póki jest :P Ale rozumiem niechęć do niego- media spaczyły nam obraz piłki w ogóle, na przestrzeni lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 21:33, Bithda napisał:

Jak dla mnie uzasadniony. Lewandowski to fenomen i powinniśmy się cieszyć póki jest :P
Ale rozumiem niechęć do niego- media spaczyły nam obraz piłki w ogóle, na przestrzeni
lat.


Jednak trochę przesadził. Wiadomo, że Borussia traktowana jest w Polsce jako nasz rodzimy zespół, ale jednak wymagałoby się od komentatora pewnego obiektywizmu. Radość uzasadniona, ale przesadzona. Ale Ryczel z tego słynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 21:29, vonArnold napisał:

Orgazm komentatorów po golu Lewego był żenujący, przynajmniej dla mnie.


Mam nadzieję, że ich na zbity ryj wywalą po fuzji z Cyfrą. Każdy kto oglądał np. derby Manchesteru wczoraj wie jak wygląda prawdziwy komentarz na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 21:37, Kraju napisał:

Ale Ryczel z tego słynie.

Dokładnie :P To nie pierwszy mecz gdzie go słyszę i właściwie to "ryczy" zawsze przy golach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I gol ze spalonego. Po meczu.

Za to bramkarz Malagi, nie wiem czy farci, czy po prostu miażdży. Ale cóż, BvB zmarnowała swoje szanse. II połowa słabiutko, choć od ok 65 minuty były przebłyski i te 2 100%...

Edit:

I co tam się w meczu sąsiednim dzieje? Galatasaray wygrywa 3:1? O_O
W ogóle to byłoby 4:1, gdyby nie spalony dla Droghby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować