Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2013 o 11:19, Ecko09 napisał:

Ale jaja :D Goetze podobno podpisał kontrakt z Bayernem. I że to oficjalne już niby.


Też jestem zaskoczony, tym bardziej, że wcześniej nie spotkałem się z żadnymi pogłoskami na temat takiego transferu. Za to sporo słychać było o transferze Isco do Bayernu, być może ten transfer nie wypalił, bo w przeciwnym razie Bawarczycy mieli by już przesyt pomocników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 11:36, Wszystkozajete napisał:

> Ale jaja :D Goetze podobno podpisał kontrakt z Bayernem. I że to oficjalne już niby.


Też jestem zaskoczony, tym bardziej, że wcześniej nie spotkałem się z żadnymi pogłoskami
na temat takiego transferu. Za to sporo słychać było o transferze Isco do Bayernu, być
może ten transfer nie wypalił, bo w przeciwnym razie Bawarczycy mieli by już przesyt
pomocników.

Przecież Goetze to talent czysta woda, młody, a pyka jak Messi, to był nr 1 na liście Bayernu. Wydawało się jednak, że Mario nie przejdzie tam ze względu na BVB.. cóż pieniążki, marka, Guardiola, przyszłe sukcesu zmieniły podejście do lojalności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 11:43, Paoro napisał:

Przecież Goetze to talent czysta woda, młody, a pyka jak Messi, to był nr 1 na liście
Bayernu. Wydawało się jednak, że Mario nie przejdzie tam ze względu na BVB.. cóż pieniążki,
marka, Guardiola, przyszłe sukcesu zmieniły podejście do lojalności..


Rozumiem potrzebę transferów, ale nie zrozumiem przechodzenia do największych rywali - w Dortmundzie stanie się wrogiem numer jeden, a i w Monachium kibice nie uznają go w pełni za swojego. I to nie jest tak, że nie miał innych ofert - założę się, że byłby rozchwytywany.
Do tej pory gościa lubiłem, ale przejście do Bayernu to kończy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwna sytuacja, wygląda to tak jakby Goetze specjalnie chciał zagrać na nosie BVB. Czytałem, że miał zapisaną klauzule na 37 mln, więc można było domniemywać, że będzie chciał odejść, ale czemu akurat wykorzystał to akurat teraz przed decydującymi meczami w LM? Ciekawe czy Klopp uwzględni go teraz w ogóle w kadrze meczowej na mecz z Realem, bo ja na jego miejscu odesłałbym takiego delikwenta na trybuny jeszcze każąc mu płacić z bilet. Tyle, że wtedy będzie trzeba nieco inaczej zestawić skład i jakby nie patrzeć będzie to osłabienie dla Borussii, chociaż patrząc na to co Goetze grał z Malagą może być dokładnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie polska liga, gdzie dochodzi do sytuacji, że zawodnicy są oddelegowani do drugiej drużyny. Tam, jak i w innych ligach, zawodników się szanuje. To tylko biznes, chociaż czas ogłoszenia transferu jest nietaktowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 11:19, Ecko09 napisał:

Ale jaja :D Goetze podobno podpisał kontrakt z Bayernem. I że to oficjalne już niby.


Świetnie, tuż przed meczem z Realem zepsuł atmosferę w szatni, zagranie w stylu Ikera normalnie ;p Świetna wiadomość dla mnie, gdyby jeszcze gruchnęła wieść że Lewandowski odchodzi do np. United to w ogóle morale Borussi by się posypały :D

A co do Goetze to wg mnie trochę przereklamowany jest, na pewno gdyby mial inną narodowość to nie wzbudzałby takich emocji w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 12:13, Kraju napisał:

To nie polska liga, gdzie dochodzi do sytuacji, że zawodnicy są oddelegowani do drugiej
drużyny. Tam, jak i w innych ligach, zawodników się szanuje. To tylko biznes, chociaż
czas ogłoszenia transferu jest nietaktowny.

Nikt tego nie chciał teraz ogłaszać tylko głupi Bild na usługach Bayernu napisał i BVB musiała się do tego odnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 12:39, Smooqu napisał:

A co do Goetze to wg mnie trochę przereklamowany jest, na pewno gdyby mial inną narodowość
to nie wzbudzałby takich emocji w Niemczech.

To chyba za dużo Bundesligi nie oglądasz, koleś błyszczy co mecz, Klopp go fajnie wprowadzał, mogł zagrać na pełnych obrotach 45 minut, a potem zejść. Szkoda, że przechodzi do Bayernu, nie lubie tego klubu. Fakt taka niemiecka gwiazdeczka której wszystko wolno, ale trzeba pamiętać, że każdy Niemiec marzy go grze dla Bayernu. Bayern od lat może pozwolić sobie na wykupienie kogo zechce z każdej drużyny ligi niemieckiej, z drugiej strony kto gra w pierwszym składzie Bayernu to gra w reprezentacji Niemiec, więc nie ma się co dziwić wyborom piłkarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba Bayern nie jest w Polsce specjalnie lubiany :D W Niemczech zresztą też (coś jak Legia w Polsce :D ) ;) Nawet patrząc na to forum - widać wielu sympatyków Barcy, Realu, Chelsea czy United, ale jakoś nie Bayernu. Zresztą, mnie do tego kluby najbardziej zrazili działacze, którzy cechują się niezwykłą butą, pychą i uważają się za lepszych od innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 11:48, pawbuk napisał:

Rozumiem potrzebę transferów, ale nie zrozumiem przechodzenia do największych rywali
- w Dortmundzie stanie się wrogiem numer jeden, a i w Monachium kibice nie uznają go
w pełni za swojego. I to nie jest tak, że nie miał innych ofert - założę się, że byłby
rozchwytywany.
Do tej pory gościa lubiłem, ale przejście do Bayernu to kończy :D


Przesadzasz, Manuel Neuer jakoś dal sobie radę, to i Goetze to będzie potrafił.

Ogółem nieco nie rozumiem hejtowania tego transferu, ludzie zapominają że w Niemczech jednak Bayern to absolutny top i finansami/prestiżem wszystkie inne kluby mu ustępują(nie, nie jestem kibicem Bayernu, ani żadnego innego niemieckiego klubu). Nic dziwnego, że niemal każdy piłkarz grający w Bundeslidze chciałby być częścią takiego zespołu, który obecnie imo równa się siłą(nie tylko tą boiskową ofc) z wszystkim topowymi klubami pokroju Barcelony, Realu czy Manchesteru United.

Co do tego co się w Dortmundzie stanie, to myślę że...nic się nie stanie. Dograją sezon do końca tak jak dograliby bez żadnych wieści transferowych(czyli pewnie powalczą z Realem i zajmą 2 miejsce w lidze). To w końcu zachód jest, tam się nie robi z takich spraw niepotrzebnych afer. Potem Klopp mądrze wyda kasę jaką zarobi klub(ot przykładowo, chociażby może zapolować na André Schürrle) i nagle okaże się że grają tak samo dobrze bez Mario jak z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 15:24, Nephren-Ka napisał:

Co do tego co się w Dortmundzie stanie, to myślę że...nic się nie stanie. Dograją sezon
do końca tak jak dograliby bez żadnych wieści transferowych(czyli pewnie powalczą z Realem
i zajmą 2 miejsce w lidze). To w końcu zachód jest, tam się nie robi z takich spraw niepotrzebnych
afer. Potem Klopp mądrze wyda kasę jaką zarobi klub(ot przykładowo, chociażby może zapolować
na André Schürrle) i nagle okaże się że grają tak samo dobrze bez Mario jak z nim.

No a ja myślę, że ekipa się rozpadnie, Goetze to szok dla BVB, ale nie od dziś wiadomo, że odejdzie Lewy, możliwe, że i Hummels, już odszedł Santana do Schalke. Także będzie brakowało 2 obrońców, pomocnika, napastnika. Odejście Goetze to dobra wiadomość dla Kuby, w końcu nie będzie miał rywala do składu. Owszem ma dojść jakiś Belg, ściągną pewnie kogoś za Goetze, ale tak naprawdę zespół będzie musiał się zgrać, a właśnie zgranie było mocną stroną BVB, inaczej jak odchodzi jeden jak rok temu Kagawa a inaczej jak odchodzi pół składu. Oby wyglądało to tak jak swego czasu w FC Porto, po sukcesie w LM odeszli niemal wszyscy, a w ich miejsce przyszli Hulk, Falcao. Co do Roberta to prawdopodobnie też odejdzie, bo jak skład zacznie się sypać, to już tak udanego sezonu może nie mieć. Bayern już raczej nieaktualny, pewnie odejdzie do MU. Rooney pewnie też przejdzie do innej drużyny.

A najwięcej to skorzysta Guardiola.. przechodzi do najlepszej drużyny tego sezonu, i nie zmienia to nawet to czy wygrają LM czy nie. Do tego jeszcze wzmacnioną przed następnym sezonem. I tak Guardiole zostanie najlepszym trenerem... ta w Barcelonie miał najlepszych graczy, teraz też w Bayernie. Mou chociaż z niczego potrafi zrobić zespół jak z Porto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

już odszedł Santana do Schalke.


To już oficjalne?

Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

Odejście Goetze to dobra wiadomość dla Kuby, w końcu nie będzie miał rywala do składu.


Jak na moje oko, to on już teraz ma tam pewny skład, a rywalem jest Grosskreutz.

Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

Owszem ma dojść jakiś Belg


Chyba masz na myśli Kevina De Bruyne - dużo się mówi, że ma być rozliczeniem w transferze Schuerrle do Chelsea, ale jak już coś to raczej w formie wypożyczenia, ale kierownictwo Chelsea też się zarzeka, że Belga nie puści (zresztą popełniliby głupotę, w Werderze gra bardzo dobrze i przyda się w CFC, może już w najbliższym sezonie)

Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

Oby wyglądało to tak jak swego czasu w FC Porto, po sukcesie w LM odeszli niemal wszyscy,
a w ich miejsce przyszli Hulk, Falcao.


Triumf w LM był w 2004 roku, Hulk przyszedł w 2008, a Falcao w 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

No a ja myślę, że ekipa się rozpadnie /ciach/


Strasznie czarny ten scenariusz.xD Ja jednak będę dalej trzymał się tego jaśniejszego, który zakłada Dortmund mocny cały czas. To nie jest ''jakieś'' Hoffenheim z małego miasteczka, gdzie klub jest rozprzedawany z dnia na dzień i potem słabuje w lidze.

Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

A najwięcej to skorzysta Guardiola.. przechodzi do najlepszej drużyny tego sezonu, i
nie zmienia to nawet to czy wygrają LM czy nie. Do tego jeszcze wzmacnioną przed następnym
sezonem. I tak Guardiole zostanie najlepszym trenerem... ta w Barcelonie miał najlepszych
graczy, teraz też w Bayernie. Mou chociaż z niczego potrafi zrobić zespół jak z Porto.


Tu też bym się kłócił - zobaczymy jak będzie teraz w LM, ale może się okazać że ciężko będzie mu przebić osiągnięcia Bayernu z tego sezonu. A nie chcę nic mówić co będzie, jak wyniki będą słabsze.:P
Ogółem to niezbyt sprawiedliwa jest opinia że trenował samogrającą Barcelonę. Było widać w tym sezonie co się dzieje, kiedyś nie ma żadnego trenera przy tym zespole(asystent asystenta jakoś sobie nie poradził) i powiedzonko ''że nawet moja babcia wygrałaby z nimi LM'' nijak się ma do rzeczywistości. Pewnie, Mourinho ogółem trenował zespoły w dłuższym przedziale czasowym, ale też chyba trafiał raczej do topowych klubów w swoich ligach. Imo to obaj są świetnymi menadżerami, i cieszę się że mogę od czasu do czasu zobaczyć jeden z klubów które prowadzą.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2013 o 16:36, Paoro napisał:

Bayern już raczej nieaktualny, pewnie odejdzie do MU. Rooney pewnie też przejdzie do
innej drużyny.

Piszesz tak jakbyś czytał tylko onet i ich transferowe newsy. Rooney na 99% nigdzie się nie wybiera.
Nie zagrał w 2 meczach i wszyscy go sprzedają. MU było zainteresowane lewym, ale kupili rvp więc Robert nie ma szans na taki transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 17:00, ManweKallahan napisał:

To już oficjalne?

Tak. Szkoda, bo jeśli Hummels odejdzie zostanie tylko Subotic, a Santana w końcu miałby swój upragniony 1 skład w BVB, a tak będzie miał 1 skład w Schalke.

Dnia 23.04.2013 o 17:00, ManweKallahan napisał:

Jak na moje oko, to on już teraz ma tam pewny skład, a rywalem jest Grosskreutz.

Ja pamiętam czasy kiedy to Kuba rywalizował z Goetze. Fakt ostatnio to Grosskreutz jest tym rywalem, ale tak czy siak jak przyjdzie jakiś lewy pomocnik np. ten De Bruyne, albo Schuerrle, albo jeszcze inny np. taki Niemiec z Eintrachtu dobry jest, to znów Kuba wędrowałby na ławkę, a tak ma pewny skład.

Dnia 23.04.2013 o 17:00, ManweKallahan napisał:

Chyba masz na myśli Kevina De Bruyne - dużo się mówi, że ma być rozliczeniem w transferze
Schuerrle do Chelsea, ale jak już coś to raczej w formie wypożyczenia, ale kierownictwo
Chelsea też się zarzeka, że Belga nie puści (zresztą popełniliby głupotę, w Werderze
gra bardzo dobrze i przyda się w CFC, może już w najbliższym sezonie)

W Chelsea młodzi zawodnicy się marnują.. np. ten młody, czarnoskóry Belg, został wypożyczony i gra jak w Anderlechcie, moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby jakby De Bruyne poszedł do BVB.

Dnia 23.04.2013 o 17:00, ManweKallahan napisał:

> Oby wyglądało to tak jak swego czasu w FC Porto, po sukcesie w LM odeszli niemal
wszyscy,
> a w ich miejsce przyszli Hulk, Falcao.
Triumf w LM był w 2004 roku, Hulk przyszedł w 2008, a Falcao w 2009.

No tak, ale udało im się w końcu odbudować, BVB też będzie potrzebowało czasu.

Nephren-Ka@
Dortmund budowany jest już od wielu lat, Hummels i Subotic byli tam jak przychodził Kuba, a to lata świetle temu, Goetze był młody i gwarantował wysoki poziom przez wiele lat, co na pewno zatrzymałoby gwiazdy przed odejściem, teraz uważam, że będzie lawina taki transferów, Piszczek pójdzie na operacje i skład się całkowicie posypie. Oczywiście odbudują się i może nadal będą 2 siłą w Bundeslidze, ale równie dobrze mogą być jak Schalke, czy Bayer - nigdy nie pewni na którym miejscu skończą ligę. A na triumf w LM, albo chociaż półfinał będą czekali kolejne 10 lat, podobnie zresztą jak teraz czekali.

filip29@
Przecież Rooney dla Fergusona to takie jakby 5 koło u wozu, fakt wartościowe alusy, ale jednak piąte.. Spokojnie mógłby sprzedać go i nieźle zarobić, kupić młodszego Lewego i mieć zabezpieczenie na lata. RvP już młody nie jest, choć w MU to i do 40 potrafią grać jak Giggs :P Rooney ostatnią ładną asyste zaliczył przy golu Robina - bramka stadiony świata :) coś jak Zidane w meczu z Bayerem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 17:38, filip29 napisał:

Nie zagrał w 2 meczach i wszyscy go sprzedają. MU było zainteresowane lewym, ale kupili
rvp więc Robert nie ma szans na taki transfer.


Szczególnie wczoraj RVP pokazał, że środkowy napastnik nie jest potrzebny w United ;)

Odejście Goetze też mnie lekko, tfu, nawet bardzo zaskoczyło. Trochę taki policzek dla kibiców BVB. Ciekawe czy zachęciła go możliwość pracy z Guardiolą, czy gaża? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować