Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2006 o 12:14, Danio X napisał:

Legia trafiła na Szachtar Donieck, czyli ogromny fart naszej drużyny. Niech tylko udowodnią
swoją piłkarską wyższość na biosku.


Musza, musza! Szachtar jest w naszym zasiegu, to chyba taka sama szansa jak w zeszlym roku Wisly z Panathinaikosem. Musza sie tylko rozegrac, bo z forma z ostatnich 2 meczow to co najwyzej Hafnarfjoerdur pokonaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 12:14, Danio X napisał:

Legia trafiła na Szachtar Donieck, czyli ogromny fart naszej drużyny. Niech tylko udowodnią
swoją piłkarską wyższość na biosku.


Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.
Najpierw trzeba awansować - co raczej powinno nastąpić. Pozatym Szachtar to nie kelnerzy i w piłke grac potrafią.
Inna sprawa że można było trafić znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 12:19, paweusz napisał:

Jeżeli przejdą drużynę islandzką, to będzie nieźle. Nie wierzę, że legia awansuje do LM. Nie
chodzi o to, że nie chcę by się tamn znaleźli, ale zdrowy rozsądek nie pozwala mi ujrzeć CWKS
w LM.


Islandczycy musieliby strzelić na Łazienkowiskiej najmniej dwie bramki i żadnej nie stracić. Niewielka szansa na to.

Rozumiem, że ten sam zdrowy rozsądek mówił, że rok temu Wisła musiała zagrać w LM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 12:14, Danio X napisał:

Legia trafiła na Szachtar Donieck, czyli ogromny fart naszej drużyny. Niech tylko udowodnią
swoją piłkarską wyższość na biosku.


Fart jak fart, już wcześniej miałem się nie zgodzić z Twoimi typami na temat szans z poszczególnymi zespołami i zaliczeniu Szachtara jako drużyny jak najbardziej do przejścia. Tam są naprawdę ogromne pieniądze, zespół jest reguralnie wzmiacniany, o ich bazie treningowej możemy w Polsce pomarzyć, poza tym doświadczenie jeśli chodzi o występy w LM już mają dość spore jak na tego typu drużynę. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś wspomniał - mają mniej więcej taką szansę jak Biała Gwiazda przed rokiem z koniczyniskami.

Oby tylko lekki optymizm nie przerodził się w obniżanie wartości rywala.

W ramach ciekawostki - gdyby Wisła zdobyła w poprzednim sezonie mistrzostwo Polski, to dzisiaj miałaby zagwarantowane rozstawienie w 3 rundzie. A tak, to przyjdzie nam męczyć się z austriackim Mattersburgiem - niby obowiązkowy do przejścia, ale ostatnio różnie z tym bywało. Wisła Płock, jeśli zdoła potwierdzić, że bez Jelenia faktycznie stanowi zgraną drużynę, to może awansować dalej - chociaż jakoś nie mam przekonania wobec ich możliwości w pucharach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 14:22, .Darnok napisał:

W ramach ciekawostki - gdyby Wisła zdobyła w poprzednim sezonie mistrzostwo Polski, to dzisiaj
miałaby zagwarantowane rozstawienie w 3 rundzie.


Tak to prawda i jest to pewien smutny paradoks który według mnie nie powinien mieć miejsca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki Szachtara w europejskich pucharach:
00/01
el. LM
Levadia Maardu (Est) 4-1, 5-1
Slavia 0-1, 2-0

LM
Lazio 0-3, 1-5
Arsenal 3-0, 2-3
Sparta 2-1, 2-3

UEFA
Celta 0-0, 0-1

01/02
el. LM
Lugano (Sui) 3-0, 1-2
Dortmund 0-2, 1-3

UEFA
CSKA Sofia 2-1, 0-3

02/03
el. LM
Club Brugge 1-1, 1-1, k. 1-3

UEFA
Austria Wiedeń 1-0, 1-5

03/04
el. LM
Sheriff Tiraspol (Moł) 0-0, 2-0
Lokomotiv Moskwa 1-0, 1-3

UEFA
Dinamo Bukareszt 0-2, 2-3

Sezon 2004/05
LIGA MISTRZÓW
II runda eliminacyjna
Pjunik Erewan 1-3 Szachtar Donieck
Szachtar Donieck 1-0 Pjunik Erewan

III runda eliminacyjna
Szachtar Donieck 4-1 Club Brugge
Club Brugge 2-2 Szachtar Donieck

Faza grupowa:
Szachtar Donieck 0-1 AC Milan
FC Barcelona 3-0 Szachtar Donieck
Szachtar Donieck 3-0 Celtic Glasgow
Celtic Glasgow 1-0 Szachtar Donieck
AC Milan 4-0 Szachtar Donieck
Szachtar Donieck 2-0 FC Barcelona

[Szachtar zajął 3. miejsce i odpadł z LM, przeszedł do Pucharu UEFA]

PUCHAR UEFA
III runda
Szachtar Donieck 1-1 FC Schalke 04
FC Schalke 04 0-1 Szachtar Donieck
IV runda
Szachtar Donieck 1-3 AZ Alkmaar
AZ Alkmaar 2-1 Szachtar Donieck

Sezon 2005/06
LIGA MISTRZÓW
III runda eliminacyjna
Szachtar Donieck 0-2 Inter Mediolan
Inter Mediolan 1-1 Szachtar Donieck

PUCHAR UEFA:
I runda
Szachtar Donieck 4-1 Debreceni VSC
Debreceni VSC 0-2 Szachtar Donieck

Faza grupowa
Szachtar Donieck 1-0 PAOK Saloniki
VfB Stuttgart 0-2 Szachtar Donieck
Szachtar Donieck 0-1 Rapid Bukareszt
FC Rennes 0-1 Szachtar Donieck

[Szachtar zajął II miejsce w grupie i awansował dalej]

III runda
Lille OSC 3-2 Szachtar Donieck
Szachtar Donieck 0-0 Lille OSC
---
Wnioski: Szachtar to na pewno silny zespół, ale bez przesady. Optymizm można opierać na ich porażkach z zespołami pokroju Legii (CSKA Sofia, Dinamo Bukareszt), czy nie aż tak dużo silniejszymi (Sparta, Club Brugge, Austria, Lokomotiv), ale jeśli Polacy nie osiągną szczytowej formy na ten dwumecz, to awansie można zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła Płock wylosowała ukraiński Czernomorec Odessa. Nie jest źle, jest nawet dobrze. Spodziewałem się lepszego rywala. Sądzą, że jak Wisła Płock nie straci zapału do gry i pewności siebie to powinni ich przejsć bez większych problemów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 15:21, HumanGhost napisał:

Wisła Płock wylosowała ukraiński Czernomorec Odessa. Nie jest źle, jest nawet dobrze. Spodziewałem
się lepszego rywala. Sądzą, że jak Wisła Płock nie straci zapału do gry i pewności siebie to
powinni ich przejsć bez większych problemów. :-)

Trzeba przyznać że w tym sezonie nasze drużyny mają szczęście ale mnie jeszcze ciekawi na kogo trafi Wisła;)
Znając ich szczęście w losowaniach to nie wróżę takiego szczęścia ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 28.07.2006 o 15:34, spider88 napisał:

Trzeba przyznać że w tym sezonie nasze drużyny mają szczęście ale mnie jeszcze ciekawi na kogo
trafi Wisła;)
Znając ich szczęście w losowaniach to nie wróżę takiego szczęścia ;P


Moment, o co Ci teraz chodzi? O potencjalnego rywala Wisły Płock w kolejnej rundzie czy Wisła Kraków w obecnej? Bo to już jest wiadome, nawet pisałem, rywalem będzie austriacki Mattersburg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 15:42, .Darnok napisał:

Moment, o co Ci teraz chodzi? O potencjalnego rywala Wisły Płock w kolejnej rundzie czy Wisła
Kraków w obecnej? Bo to już jest wiadome, nawet pisałem, rywalem będzie austriacki Mattersburg.

Sorry nie wiem dlaczego ale wydawało mi się (nie wiem dlaczego) że Wisła Kraków dopiero od następnej rundy będzie grać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 13:12, Bambusek napisał:

Islandczycy musieliby strzelić na Łazienkowiskiej najmniej dwie bramki i żadnej nie stracić.
Niewielka szansa na to.
Rozumiem, że ten sam zdrowy rozsądek mówił, że rok temu Wisła musiała zagrać w LM :P

Myślisz, że tak gadam o legii, bo kibicuje Wiśle, ale to nieprawda. Sądzisz, że nie chciałbym w końcu po latach obejrzeć polskiego klubu w champions league ? To się mylisz. Ja tam legionistom życzę w eliminacjach jak najlepiej, w III runidzie czeka tema, który jest w ich zasięgu, ale w końcu muszą zacząć grać. Wolę być nastawiony pesymistycznie do gry warszawian i miło się zakoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, czy śmiać się czy martwić z powodu tej wypowiedzi prezesa Mattersburga:

Mamy pewne obycie w międzynarodowych meczach. Niedawno graliśmy z rosyjską Krylią Sowietow, a rok temu byliśmy bliscy remisu z Amicą Wronki
.

Skoro dla nich "prawie" remis z Amiką jest swego rodzaju sukcesem czy tam wyznacznikiem doświadczenia międzynarodowego, to martwię się, żeby nasi ich przypadkiem nie zlekceważyli :/ Pod względem sportowym powinny być dwa pewne zwycięstwa - punkty do rankingu trzeba zbierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podawana wcześniej liga w piłkarzykach była prywatna, więc pozwoliłem sobie założyć oficjalną ligą z naszego forum, mam nadzieję, że ktokolwiek tam się dopisze ;)

Grampions League - kod 6173010725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 18:53, .Darnok napisał:

Sam już nie wiem, czy śmiać się czy martwić z powodu tej wypowiedzi prezesa Mattersburga:

Mamy pewne obycie w międzynarodowych meczach. Niedawno graliśmy z rosyjską Krylią Sowietow,
a rok temu byliśmy bliscy remisu z Amicą Wronki
.

Skoro dla nich "prawie" remis z Amiką jest swego rodzaju sukcesem czy tam wyznacznikiem doświadczenia
międzynarodowego, to martwię się, żeby nasi ich przypadkiem nie zlekceważyli :/ Pod względem
sportowym powinny być dwa pewne zwycięstwa - punkty do rankingu trzeba zbierać!


Ubawilem się setnie czytając to:)
Prawie robi wielką różnicę. Co by nie mówić to jest jednak jakieś międzynarodowe obycie:P Bójcie się tam w Krakowie bo galaktyczni przyjeżdżają:P
A tak na poważnie, to o mobilizację Wisly nie ma się co bać. Jak zlekceważą tego przeciwnika to Cupial, tu zacytuje Jana Englerta z pewnego filmu, "A teraz po 200 zlotych, osobowym, drugą klasą i do domu"(z jakiego to filmu? Maly quiz), zrobi porządek. Zresztą Petrescu nie należy do trenerów którzy owijają w bawelnę.

Ja tam się będe cieszyl jak nasze wszystkie drużyny wygraja po 1:0, oba mecze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 19:24, .Darnok napisał:

Podawana wcześniej liga w piłkarzykach była prywatna, więc pozwoliłem sobie założyć oficjalną
ligą z naszego forum, mam nadzieję, że ktokolwiek tam się dopisze ;)

Grampions League - kod 6173010725


Nigdy w pilkarzyki nie gralem, ale musi kiedyś byc ten pierwszy raz.
Dopiszę się do ligi(jeśli jeszcze bedzie można, nie znam zasad), jak tylko wrócę z obozu. Trzeba szlifować formę przed sezonem.

Pozdrówka tymczasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 20:54, Quire napisał:

(...)
A tak na poważnie, to o mobilizację Wisly nie ma się co bać. Jak zlekceważą tego przeciwnika
to Cupial, tu zacytuje Jana Englerta z pewnego filmu, "A teraz po 200 zlotych, osobowym, drugą
klasą i do domu"(z jakiego to filmu? Maly quiz), zrobi porządek. Zresztą Petrescu nie należy
do trenerów którzy owijają w bawelnę.


Już nie przed takimi meczami mieli być ultrazmobilizowani, a później... po klęsce w Gruzji padła "propozycja" obniżenia pensji o bodajże 30%, ale oczywiście nikt się nie zgodził. Ale faktycznie, Petrescu może ich naprawdę nieźle zjechać jak sie zaczną obijać. A tytułu filmu nie kojarzę :)

Za nami pierwszy mecz pomarańczówki 2006/07 - drużyna Wernera L. przegrała spotkaniu na boisku beniaminka, Widzewa Lódź. Czyżby wiec zmiany personalne w Grodzisku to nie wszystko, może jednak problem tkwi w obsadzie innego stanowiska? :P A dla łódzkiej drużyny gola zdobył Iwan - ciekawe, czy po tym sezonie w końcu trafi na stałe do Wisły, czy też nadal będzie trwał zaciąg zagranicznych graczy z wolnym kontraktem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować