Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Nie oszukujmy się wszystkie zespoły z czołówki Premier League to drużyny budowane za grube miliony. Gdyby o mistrza biło się jakieś Crystal Palace to co innego ;-)

Co do zwolnienia Moyesa to jestem mimo wszystko zaskoczony. Sądziłem, że dostanie jednak szansę na kolejny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 12:36, mati285 napisał:

Co do zwolnienia Moyesa to jestem mimo wszystko zaskoczony. Sądziłem, że dostanie jednak
szansę na kolejny sezon.


Zarząd i właściciele United i tak wykazali się gigantyczną cierpliwością, większość zespołów dawno by się już Moyesa pozbyła :D
W United mu nie poszło, ale być może go ta sytuacja przerosła. Drużyny z środka tabeli to może dla niego maksimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 12:36, mati285 napisał:

Co do zwolnienia Moyesa to jestem mimo wszystko zaskoczony. Sądziłem, że dostanie jednak szansę na kolejny sezon.


Mam podobne odczucia, myślę jednak że zarząd Man United nie chciał ryzykować ponownej wpadki podczas okna transferowego, nowy szef potrzebuje czasu na identyfikację gdzie i w jaki sposób trzeba wzmocnić skład oraz kogo się pozbyć. Nie pamiętam kiedy ostatnio klub tak bardzo był zależny od transferów.

Cała sytuacja jest skomplikowana, żal mi Moyesa bo w pełni poświęcił się naprawdę ciężkiemu wyzwaniu i wytoczył najcięższe działa. Zostawił drużynę budowaną przez 11 lat i podjął rękawicę. Szczerze życzyłem mu sukcesu i wierzyłem osąd SAFa. Niestety, głową muru nie przebijesz i co było wystarczające na dla klubu o ambicji Evertonu, dla United to za mało, klub z górnej półki nie potrzebuje rzemieślnika tylko eksperta, a Moyes wskoczył w za duże buty. Z drugiej strony szykuje się wolna posadka w Barcelonie :D

Nie mniej nie kryjmy się po krzakach, to trzeba powiedzieć - dobrze się stało. Mam nadzieję że podrażniona ambicja United i chęć udowodnienia swojej wartości nowego trenejro (ach, Klopp by się marzył; raczej mało prawdopodobne) przywróci klub na właściwe tory. Łudzę się też że Diabły nie wpadną w pułapkę zatrudniania menedżerów dla trofeów, to wiedzie do nikąd; z drugiej strony trzeba zadać sobie pytanie czy model prezentowany przez United przez dekady wciąż daje radę. Zobaczymy jak potoczy się historia Liverpoolu, Rogers odwala świetną robotę, a fani z Merseyside są bardzo lojalni.
Interesujące jaki los czeka teraz nie przymierzając kilku zawodników, byłoby miło gdyby fotel szefa dostał ktoś z jajami w odróżnieniu od Moyesa i spółki i pozwolił paru graczom na zderzenie ich umiejętności z twardą rzeczywistością. W drugą stronę zaś obawiam się, że po odpadnięciu z czego się da w parszywym stylu i blamażu w Premier League jedyną kartą przetargową będzie mamona i w efekcie zespół złożony z najemników. Żenujący sposób w jakim rozstrzygnięto kwestię Rooneya (de facto pierwszy cętuś) z pewnością niczemu się nie przysłużył. Nie możemy też zapomnieć, że cały ambaras to wina nie tylko menedżera, cała drużyna dała ciała. Poza momentami Rooneya i De Gea nie kojarzę kilku dobrych spotkań w sekwencji żadnego zawodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 14:43, Shlafrok napisał:

Mam podobne odczucia, myślę jednak że zarząd Man United nie chciał ryzykować ponownej
wpadki podczas okna transferowego, nowy szef potrzebuje czasu na identyfikację gdzie
i w jaki sposób trzeba wzmocnić skład oraz kogo się pozbyć. Nie pamiętam kiedy ostatnio
klub tak bardzo był zależny od transferów.


Jeśli rzeczywiście są spore pieniądze na transfery, to pewnie zarząd bał się dać taką kasę Moyesowi, nie będąc do końca przekonanym, że jest odpowiedni człowiek na tym stanowisku.
Transfery są rzeczywiście United potrzebne, szczególnie na środek pomocy i do obrony (prawa obrona, lewa, środek...wszędzie są braki), jednak kilku graczy powinno też pożegnać się z Old Trafford - Young, Cleverley, Anderson, być może van Persie albo Chicharito, Ferdinand... Jednak w ofensywie to źle nie wygląda, a tacy gracze jak Mata, Rooney, Kagawa, Januzaj, Welbeck, Nani (w formie) gwarantują pewną jakość. Ktoś musi to jednak poukładać, Moyes nie potrafił.

Dnia 22.04.2014 o 14:43, Shlafrok napisał:

Interesujące jaki los czeka teraz nie przymierzając kilku zawodników, byłoby miło gdyby
fotel szefa dostał ktoś z jajami w odróżnieniu od Moyesa i spółki i pozwolił paru graczom
na zderzenie ich umiejętności z twardą rzeczywistością. W drugą stronę zaś obawiam się,
że po odpadnięciu z czego się da w parszywym stylu i blamażu w Premier League jedyną
kartą przetargową będzie mamona i w efekcie zespół złożony z najemników. Żenujący sposób
w jakim rozstrzygnięto kwestię Rooneya (de facto pierwszy cętuś) z pewnością niczemu
się nie przysłużył. Nie możemy też zapomnieć, że cały ambaras to wina nie tylko menedżera,
cała drużyna dała ciała. Poza momentami Rooneya i De Gea nie kojarzę kilku dobrych spotkań
w sekwencji żadnego zawodnika.


Być może osoba nowego menedżera będzie w stanie przekonać graczy do uwierzenia w siłę United i ktoś nowy przyjdzie. Trzeba pamiętać, że United to nadal potęga, tylko akurat ma gorszy okres. Przede wszystkim potrzeba odpowiedniego menedżera i dobrego sztabu szkoleniowego. Nawet w obronie znajdą się gracze, którzy spokojnie mogą rywalizować o najwyższe cele - Rafael, Jones, Evans. Do tego jakiś lewy obrońca (najlepiej Shaw) i kilku zawodników na zmianę (Smalling?).
Zgodzę się z Tobą, że Rooney dostaje za dużo - to jest zawodnik znakomity, ale nie kandydat do złotej piłki. Może grać prawie wszędzie na boisku, ale bardziej ceni się obecnie specjalizację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym kandydatem według prasy jest van Gaal. Nie jestem do niego do końca przekonany, ale nikogo lepszego chyba nie uda się ściągnąć (chodzą ploty, że MU kontaktowało się z Mou :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 17:38, filip29 napisał:

Głównym kandydatem według prasy jest van Gaal. Nie jestem do niego do końca przekonany,
ale nikogo lepszego chyba nie uda się ściągnąć (chodzą ploty, że MU kontaktowało się
z Mou :D).


Też nie jestem do Holendra przekonany, wolałbym kogoś młodszego i bardziej perspektywicznego. Kogoś takiego jak Simeone, Klopp albo Martinez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy te nazwiska są perspektywiczne i odpowiednie. Myślę że każdy szkoleniowiec może się sprawdzić w określonych klubach. Simeone świetnie sobie radzi w Hiszpanii, ale we Włoszech zawodził. Klopp też miał gorsze okresy w swojej karierze, a za kadencji Martineza Wigan spadło, ale za to teraz Hiszpan świetnie sobie radzi w Evertonie. Czy van Gaal się sprawdzi? Nie wiadomo, wiadomo natomiast że ma znakomity warsztat, doświadczenie z kilku lig (Niemcy, Holandia, Hiszpania) i obycie w europejskich pucharach. Może na tak rozbitą drużynę jaką jest teraz United, taki trener kierujący się dyscypliną i żelaznymi zasadami będzie jak znalazł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2014 o 16:13, pawbuk napisał:

Przede wszystkim potrzeba odpowiedniego menedżera i dobrego sztabu szkoleniowego.


Tutaj uderzyłeś we właściwą strunę, już pierwszego dnia po ogłoszeniu decyzji o następcy SAFa zastanawiałem się jak potoczą się losy asystentów. Srogo się rozczarowałem kiedy doczytałem że Moyes pozbył się wszystkich, sprowadzając swoich na miejsce. Oczywiście miał do tego święte prawo, zawsze lepiej otoczyć się swoimi zaufanymi ludźmi, ale w mordę jeża, "Do you realise you’re going from a yacht to a cruise ship?" (Meulensteen do Moyesa). Zwłaszcza, że poprzednia obsada była bardzo chwalona przez zawodników. Ostatnia sprawa, mowa ciała każdego z asystentów (o managerze nie wspominając) wręcz krzyczała "pojęcia nie mam co robimy". Za każdym razem zalatywało mi to chłopcami do bicia. No i z obu Neville''ów starszy robi zdecydowanie lepsze wrażenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 18:09, Mange napisał:

Chelsea wygrywa 2:0 z Liverpoolem i teraz to City jest w lepszej pozycji do zdobycia
mistrza.

City ma też jednak do rozegrania więcej spotkań czyli więcej okazji do potknięcia się. Ja nadal uważam, że to The Reds zdobędą tytuł. Mourinho znowu udowodnił, że jest mistrzem od wygrywania ważnych pojedynków. Szkoda tylko, że te mniej ważne mu ostatnio słabo wychodzą i tytuł przegrał już tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 18:32, mati285 napisał:

City ma też jednak do rozegrania więcej spotkań czyli więcej okazji do potknięcia się.
Ja nadal uważam, że to The Reds zdobędą tytuł. Mourinho znowu udowodnił, że jest mistrzem
od wygrywania ważnych pojedynków. Szkoda tylko, że te mniej ważne mu ostatnio słabo wychodzą
i tytuł przegrał już tydzień temu.


Patrząc na tabelę ligi angielskiej mam wrażenie, że tam każdy z trzech pierwszych zespołów może jeszcze zdobyć tytuł.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być dla Gerrarda najczarniejszy dzień w karierze. Szkoda, bo City jest ostatnim zespołem, jaki chciałbym widzieć z tytułem mistrza.

Tak BTW, tekst meczu: (o Suarezie) Ivanović jest dziś dla niego nie do ugryzienia. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować