Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2014 o 00:40, Traitor napisał:

A tam Niemcy, a tam Brazylia.
Tylko Kostaryka xd


Nawet niech wygra Kostaryka byle nie Niemcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam się dzieje, tyle sytuacji Holandii, a jednak o wszystkim zdecyduje konkurs jedenastek. Dodatkowo jakieś zagrywki ze zmianą bramkarza rodem z piłki ręcznej. Czyżby Kostaryka sensacyjnym półfinalistą? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz choć powoli się rozkręcał oj powoli ... Długi, rozkręcający się, męski, brutalny miejscami choć nie chamski, waleczny. Brawa dla Kostaryki za to co zrobili do tej pory jak i dzisiaj, brawa dla Holandii za wyczekanie do samego końca i perfekcyjną końcówkę. Mimo wszystko, mimo braku goli Oranżetki wygrały zasłużenie. Parę akcji sędziowkich na ich korzyść nie uznano. Oby więcej takich widowisk choć w regulaminowym czasie. Jestem zadowolony z ich awansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze holandia wygrala w karnych, bo polfinal z argentyna bedzie wygladal na pewno ciekawiej niz spotkanie dwoch partaczy, (argentyna i kostaryka), gdzie na poczatku meczu moznaby bylo pojsc spac i obudzic sie dopiero przy rzutach karnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Kostaryki, pokonać Urugwaj, Włochów, remis z Grecją i Holandią no nieźle. Polaczki mogliby brać przykład z nich. Oczekiwałem więcej od Campbella w tym meczu, ciekawe czy wróci do Kanonierów.

Brazylia - Niemcy, Argentyna - Holandia, ciężko powiedzieć, mimo przeciętnie grającej Argentynie chcę dać szansę. Niby Holandia ma dodatkowe 30 minut w nogach, ale Kostaryka pokazała, że wystarczy się spiąć.

Jeżeli chodzi o Brazylię, brak Neymara, brak T.Silvy jak już wspominałem Dante musi być perfekt. Ciekawe kto weźmie grę na swoje barki, na pewno nie Fred xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 01:03, SplitGrave napisał:

Dobrze, ze holandia wygrala w karnych, bo polfinal z argentyna bedzie wygladal na pewno
ciekawiej


No żebyś się nie zdziwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym meczu nie mogę powiedzieć że Holadnia zagrała źle ... Wg mnie ten mecz był ogólnie na najwyższym poziomie ze wszystkich Cwiećfinałów, bo co prawda Kostaryka miała swój "autobus" w polu karnym ale czy ktoś się spodziewał że ta taktyka może okazać się taka skuteczna ? Moje typy na półfinał Niemcy wygrywają z Brazylią a Holandia z Argentyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 11:58, DambialkoX napisał:

Polaczki mogliby brać przykład z nich.


Napisać "Polacy" już za ciężko? Ale przecież trzeba dać upust swojej pseudowyższości. Jakie to teraz popularne wyzywanie na każdym kroku od polaczków. O jaką to ja jestem hardkorową osobą decydującą kto jest polaczkiem a kto nie, beka z podludzi, yolo. Nie ma chyba bardziej denerwującego określenia jak "polaczki" w polskim internecie.

Kostaryka pokazała jaja oraz potwierdziła, że jak się chce to się da. To teraz dwa półfinały Europa - Ameryka Pd. Robben wchodzący w pole karne jak gorący nóż w masło może poprowadzić Oranje do finału,pytanie tylko kto po drugiej stronie. O tyle Holandia wydaje mi się że przebrnie w regulaminowym/dogrywce to Niemcy - Brazylia skłaniam się ku karnych. Po co usuwali złotą bramkę to ja nie wiem.

Przyzwyczaiłem się że coś jednak w tym tv jest, a tu raptem 4 mecze jeszcze i znów posucha na dłuższy okres. Jak żyć Panie Premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 12:33, Wipu napisał:

> Polaczki mogliby brać przykład z nich.

Dnia 06.07.2014 o 12:33, Wipu napisał:

Napisać "Polacy" już za ciężko? Ale przecież trzeba dać upust swojej pseudowyższości.
Jakie to teraz popularne wyzywanie na każdym kroku od polaczków. O jaką to ja jestem
hardkorową osobą decydującą kto jest polaczkiem a kto nie, beka z podludzi, yolo. Nie
ma chyba bardziej denerwującego określenia jak "polaczki" w polskim internecie.

A dla mnie dobrze że tak napisał . Taki wyraz podkreśla jak marną mimo 38 mln mieskańców mamy reprezentację , chociażby w porównaniu do 4 mln Kostaryki która udowodniła że jak się naprawdę chcę to nawet bez wielkich gwiazd można do czegoś dojśc, A odchodząc od tematu Robben to powinien piłkarzem mundialu zostać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 12:49, Morrdin napisał:

A dla mnie dobrze że tak napisał . Taki wyraz podkreśla jak marną mimo 38 mln mieskańców
mamy reprezentację , chociażby w porównaniu do 4 mln Kostaryki która udowodniła że jak
się naprawdę chcę to nawet bez wielkich gwiazd można do czegoś dojśc, A odchodząc od
tematu Robben to powinien piłkarzem mundialu zostać ...


Komentator podczas meczu podawał teoretyczną wartość drużyny Kostaryki (30 mln euro?) w stosunku do wartości drużyny holenderskiej (chyba ok 300 mln).
Pierwsza jedenastka naszej reprezentacji na pewno jest więcej warta niż ta kostarykańska, ale nasi grają kilka razy slabiej. Przypadek?
A może brakuje nam solidnego, zagranicznego trenera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 15:55, pawbuk napisał:

Pierwsza jedenastka naszej reprezentacji na pewno jest więcej warta niż ta kostarykańska,
ale nasi grają kilka razy slabiej. Przypadek?
A może brakuje nam solidnego, zagranicznego trenera? :)


A może te kwoty to często czyjeś pobożne życzenia, a tak zwane rynkowe wyceny są bardziej oparte na modzie niż faktycznych umiejętnościach?

Są tacy co zapłaciliby za Messiego/Ronaldo 250 mln euro. Wątpię, by jeden grał tyle co cała drużyna, choćby i naszych patałachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 16:04, vonArnold napisał:

A może te kwoty to często czyjeś pobożne życzenia, a tak zwane rynkowe wyceny są bardziej
oparte na modzie niż faktycznych umiejętnościach?

Są tacy co zapłaciliby za Messiego/Ronaldo 250 mln euro. Wątpię, by jeden grał tyle co
cała drużyna, choćby i naszych patałachów.


Wiadomo, że to tylko przybliżona wartość rynkowa :D Natomiast o czymś to mówi. Pewnie żaden z graczy Kostaryki nie zostanie wielką międzynarodową gwiazdą, indywidualnie są za słabi. Natomiast jako drużyna zostali świetnie ustawieni i dlatego tak daleko dotarli.
Jasne, że taki Ronaldo czy Messi nie są w stanie wygrać meczu przeciwko 11 graczom. Natomiast mogą oni stanowić tą przewagę, która pozwoli choćby wygrać LM :) I wlasnie ta przewaga, którą oni gwarantują jest tyle warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przypomnieć kiedy nasza reprezentacja postawiła autobus w polu karnym? Na pewno brakuje nam dobrych obrońców ale gdybyśmy całą drużyną bronili to może lepiej byśmy na ugrali. Co z tego że zabije się piłkę skoro będą efekty. Naszym kopaczom się wydaje że taką Szkocję czy Irlandię się na hita weźmie. W grupie kibicowałem Kostryce bo siadli na Urugwaju niemiłosiernie a i Włochów skompomitowali . Od 1/8 jedna i ta sama ale taktyka. Holandia zasłużenie wygrała. Ale gratulować trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią ujrzał bym jakąkolwiek taktykę/grę naszej reprezentacji nawet jeśli była by ona kompletnie nieefektowna byleby tylko przyniosła dobre efekty. Kostaryka pokazała że można , nawet mimo tego że Holandia była wyraźnie lepsza to kto by się spodziewał że taka drużyna wyjdzie z " grupy śmierci " (ale jak się okazało ta grupa wcale taka mocna na tym mundialu nie była ) i dojdzie do ćwierćfinału, i napsuje Holendrom sporo krwi ;D Nic tylko podziwiać ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować