Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2014 o 22:02, Morrdin napisał:

Jestem kibicem Legii od dawna ale i tak szkoda mi było ich kibiców.

Dzięki za wsparcie, w tych trudnych chwilach.. wuefista powinien stracić robotę już po blamażu z Litwinami, ale zarabia grosze, słucha pana Rutka i na wszystko się zgadza. Nom jak zwolnić kogoś takiego? Serio brakuje Smudy, ostatnich dwóch trenerów mieliśmy niepozazdroszczenia, najpierw Kopernik, a teraz wuefista Rumak. 3 lata w plecy, wysokie miejsce w rankingu poszło się... a szkoda gadać, za Legię będę 3mał kciuki by awansowała do LM, odskoczy pewnie, ale już mam dosyć tych polskich porażek. Są w formie, mają 40 osobową kadrę, fakt połowa to młodzi piłkarze, ale to i tak lepiej niż w Lechu, gdzie na 3 fronty mieliśmy 23 piłkarzy, łącznie z młodymi.. żal d*pę ściska. Rumak człowiek bez honoru, gdyby był prawdziwym mężczyzną przyjąłby to na klatę i powiedział, że odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku tez myślałem, że Paoro wylewa frustracje na Legię po kompromitacji Lecha z synami rybaków, ale w co trudno uwierzyć, oni naprawdę popełnili taki błąd! Jak zostanie przyznany walkower 3:0 dla Celticu, to w świetle dwumeczu i tych karnych, będzie to chyba najbardziej frajerskie odpadnięcie z LM (i nie tylko) ever...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z punktu widzenia UEFA, to więcej ludzi będzie chciało obejrzeć w tv mecz Celtów niż Legii, więc obstawiam walkower. No i jeśli teraz ustąpią, to powstanie precedens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 00:51, Ecko09 napisał:

O co kaman, czemu miały być walkower dla Celticu?

Chodzi o Bereszyńskiego, który wszedł w końcówce środowego meczu, choć miał pauzować trzy mecze za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu. W teorii tak właśnie było, bo nie grał też w dwumeczu z St. Patrick''s, ale do tego dwumeczu nie został w ogóle przez Legię zgłoszony, a przepisy UEFA mówią, że żeby zawodnik mógł odpokutować karę otrzymaną w danych rozgrywkach musi być do tych rozgrywek zgłoszony. Tak więc w praktyce Bereszyński pauzował tylko jeden mecz (pierwszy z Celticiem) i w środę był nieuprawniony do gry, a mimo to pojawił się na boisku.

To, że Celtic domaga się walkoweru (kto by się nie domagał po takim blamażu) to nie znaczy, że go dostanie. Na 99% skończy się na grzywnie jak w przypadku, który przywołał Hoplita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 07:57, mati285 napisał:

To, że Celtic domaga się walkoweru (kto by się nie domagał po takim blamażu) to nie znaczy,
że go dostanie. Na 99% skończy się na grzywnie jak w przypadku, który przywołał Hoplita.


Ale w tamtym przypadku był zawodnik nie zgłoszony do rozgrywek... równie dobrze kluby mając taki precedens mogły by wpuszczać kartkowiczów, a następnie płacić grzywnę, może dla Legii to sporo, ale jak Xabi Alonso nie mógł zagrać w finale LM, to co Real zapłaciłby pewnie nawet milion ojro żeby tylko mógł zagrać.. Poza tym Celtic tego nie zgłosił, tylko delegat UEFA. A Celtic może się teraz odwołać do Lozanny i wygrać sprawę. Dla nich to być albo nie być, więc będą walczyć. A u nas głupota goni głupotę. Pani kierownik Legii mówi, że "to nie ona" zawiniła, to ja się pytam od czego jest?! Kto podejmuje decyzje w tym klubie jak nie kierownik drużyny? Sprzątaczka? Jakieś jaja. Pamiętam jak jakiś czas temu w Lechu kierownikiem był Mowlik i opowiadał, że ta funkcja jest bardzo ważna, wszystko załatwiał, wyjazdy, sprawy regulaminowe UEFA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nie można porównywać wystawienia kluczowego zawodnika w meczu finałowym do wpuszczenia rezerwowego na kilka minut przy rozstrzygniętym już wyniku dwumeczu. Kara powinna być adekwatna do przewinienia. W komisji UEFA nie siedzą wbrew pozorom kołki i na pewno zdają sobie z tego sprawę dlatego ja w ten walkower nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 10:04, mati285 napisał:

Ale przecież nie można porównywać wystawienia kluczowego zawodnika w meczu finałowym
do wpuszczenia rezerwowego na kilka minut przy rozstrzygniętym już wyniku dwumeczu. Kara
powinna być adekwatna do przewinienia. W komisji UEFA nie siedzą wbrew pozorom kołki
i na pewno zdają sobie z tego sprawę dlatego ja w ten walkower nie wierzę.

Oczywiście, że nie można, ale przepis to przepis i wg. niego nie ma znaczenia czy zawodnik grał cały mecz, czy pojawił się na jedną sekundę. Ponoć UEFA najchętniej Legię by puściła, ale boją się, że Celtic będzie chciał się sądzić, co może potem nieźle namieszać w rozgrywkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 10:04, mati285 napisał:

Ale przecież nie można porównywać wystawienia kluczowego zawodnika w meczu finałowym
do wpuszczenia rezerwowego na kilka minut przy rozstrzygniętym już wyniku dwumeczu. Kara
powinna być adekwatna do przewinienia. W komisji UEFA nie siedzą wbrew pozorom kołki
i na pewno zdają sobie z tego sprawę dlatego ja w ten walkower nie wierzę.


Niestety głupota to najgorsze usprawiedliwienie. To byłoby nagięcie prawa, które można by potem wykorzystywać to kolejnych przegięć. Niestety w Polsce może by to przeszło, ale w takiej organizacji liczą i wiedzą, że mogą potem w jakimś trybunale przegrać i płacić jako UEFA, organizator który pozwala na nie przestrzeganie zasad, które sam wyznaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się śmiać czy co? Przecież to żenada.

Ps
Przypominam, ze prezes Legii jest prawnikiem i podobno tez specjalistą od prawa sportowego.
Takie przeoczenie?

Lol x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 10:56, Hoplita napisał:

I walkower. Co jak co, ale jeśli mówimy o kompromitacjach polskiej piłki to to przebija
wszystkie Levadie, Vetry i inne Zalgirisy.


Można było się tego spodziewać.. kilku ludzi w Legii powinno stracić pracę i to dyscyplinarnie.. na Legii mści się wszystko głupia czerwień Bereszyńskiego z zeszłego sezonu w pucharach, dwa niewykorzystane karne Vrdoljaka, głupota kierownika drużyny i prezesa, który zatrudnił takich ludzi. Wszyscy ci ludzie, może jeszcze inni zawiedli, szkoda mi kibiców Legii. Dla mnie kibica Lecha pocieszenie jest takie, że nie tylko w moim klubie rządzą głupcy. Szkoda, ale chyba LM szybko się nie doczekamy... szkoda gadać, po takim czymś piłka nożna traci w moich oczach, ciency Szkoci uratowani..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znów zabrakło 3 minut do awansu xD nie mogę, to się dzieje naprawdę? co za durnie! jakby to jeszcze były wyrównane mecze, ale to była masakra Celticu. Idiotyzm i tak to już jest w naszym pięknym kraju, niedbalstwo, głupota, jakoś to będzie.. prawnik prezesem i takie coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc jednak walkower. Ciągle uważam, że takie sztywne przepisy to idiotyzm i powinno się brać pod uwagę wkład nieuprawnionego zawodnika w mecz przy orzekaniu kary, ale nie ma co zrzucać winy na UEFA, bo ta leży w całości po stronie zarządu Legii. Teraz pewnie będą apelacje, biadolenie nad werdyktem i z Ligą Europy też się szybko pożegnają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 11:33, mati285 napisał:

No więc jednak walkower. Ciągle uważam, że takie sztywne przepisy to idiotyzm i powinno
się brać pod uwagę wkład nieuprawnionego zawodnika w mecz przy orzekaniu kary, ale nie
ma co zrzucać winy na UEFA, bo ta leży w całości po stronie zarządu Legii. Teraz pewnie
będą apelacje, biadolenie nad werdyktem i z Ligą Europy też się szybko pożegnają.

Wyobrażasz sobie jakie musi być morale u piłkarzy? Żyro już napisał, że to wszystko bez sensu.. dramat i tyle. Mnie najbardziej wkurza, że taki Celtic jeszcze zagra w LM po takim czymś, oby wylosowani najgorzej jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i najbardziej frajerskie odpadnięcie z rozgrywek stało się udziałem Legii. Szczerze nie spodziewałem się tego, nawet po przeczytaniu wczoraj tych informacji o możliwości walkowera, widziałem tu raczej jakąś karę finansową. Tym razem jednak UEFA trzymała się sztywno przepisów i biadolenie, że zawodnik miał prawie zerowy wpływ na losy meczu nic nie da. Jak się okazuje osiągnęliśmy poziom dna nie tylko sportowo ale także organizacyjnie, no bo jak można nie znać przepisów?
PS. Nie wierzę, że Celtic nie maczał w tym palców, pewnie załatwili to kanałami nieoficjalnymi, żeby nie robić sobie wstydu, a teraz siedzą cicho i umywają ręce od wszelkich decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować