Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2014 o 16:01, Accid napisał:

Słyszał ktoś poza mną wczoraj, jak Szpaku nazwał Neuer''a -Hart''em

Owszem, myślałem że się poprawi bądź zrobi to Majdan - tak się nie stało. Szpakowski z czasem zaczął mówić dużo dziwniejsze rzeczy podczas meczów niż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 17:49, Transylvanian_Hunger napisał:

> Słyszał ktoś poza mną wczoraj, jak Szpaku nazwał Neuer''a -Hart''em
Owszem, myślałem że się poprawi bądź zrobi to Majdan - tak się nie stało. Szpakowski
z czasem zaczął mówić dużo dziwniejsze rzeczy podczas meczów niż to.

Pomyślałem sobie wczoraj-ale wtopa! Nie pobije tego!
Ale przypomniało mi się, jak nazwał Messi''ego Maradoną.
Dziadków do domu a nie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę aż tak wam przeszkadza Szpakowski??? On naprawdę jest dobry. Fakt, że często się przejęzycza, i poprawia co chwila, ale on ma ogromny zasób słownictwa, porównań itd. Do tego ma ogpowiedni głos, emocje itd. I przypominam, że to nie jest łatwa praca. Straszna jest nagonka na Pana Dariusza. Oczywiście jest kilku fajnych komentatorów np. para Twarowski-Nahorny z Canal+. A Szpaka i tak wole niż panów z N-ki na przykładi. Jedynie pan Ryczel trzyma tam poziom! ;p Albo reszta panów 'komentatorów z TVP też można ze 2 jeszcze w miare, a reszta... po prostu się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego język jest barwny, ale się nie rozwija. Jego powiedzenia są znane w większości, i ciągle je powtarza. Czasami mam wrażenie, że gram mecz w fife, bo teksty są te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 20:22, Accid napisał:

Jego język jest barwny, ale się nie rozwija. Jego powiedzenia są znane w większości,
i ciągle je powtarza. Czasami mam wrażenie, że gram mecz w fife, bo teksty są te same.

Bo on już rozwijać się nie będzie. Jest charakterystyczny zarówno pozytywnie jak i w niektórych kwestiach negatywnie. Jestem świadom tego co tu piszecie, ale serio akurat on nie przeszkadza mi zupełnie, baaa ja go nawet lubie, pomimo setek godzin przegranych w FIFE. I jest wielu innych panów, których stacje TV powinny ''wymienić''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 20:22, Accid napisał:

Jego język jest barwny, ale się nie rozwija.

Szpakowski to rocznik 51, jakiego rozwoju oczekujesz od człowieka w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę racji w tym jest. Ekipa BVB zapieprzała po tym boisku jakby od tego zależało ich życie. Klopp grozi że ich rozstrzela czy co? [badum tssss] Jednak akurat po zespołach grających w twardej lidzie angielskiej można by się spodziewać, że wezmą sobie za punkt honoru aby się postawić. A jednak nie. Dziwi to, bo jeszcze parę dni wcześniej Arsenal zagrał naprawdę mocno i agresywnie fizycznie z City. Zobaczymy, sam jako kibic BPL jednak liczę, że w końcu pokażą na co ich stać, bo patrząc na personalia ciężko wierzyć, że te zespoły aż tak je przewyższają.

@Wszystkozajete
Fakt, zapomniałem o tym wspomnieć. A to tym bardziej dobitny przykład, że Ludogorec jakością indywidualną zawodników nie grzeszy... Choć z drugiej strony Liverpool musi się dostosować do braku Suareza. Co do Chelsea - taktyka Mou to jedno, ale genialne transfery to drugie. Ostatnio każdy z nich wypala - Costa, Fabregas, Matić. Szczególnie ta pierwsza dwójka, która zapewniła już zespołowi łącznie chyba ponad 10 goli. Do tego paru niezłych zmienników... Mogą jeszcze w tej edycji namieszać.

@Paoro
Może zmieniłbym ten pierwszy znak na >=. ;p Ale fakt, angielska ostatnio nie prezentuje zbyt wiele w Europie i na ten moment zdaje się być dopiero trzecią jej siłą. Z trudem mi to przechodzi przez gardło, ale trzeba patrzeć na toobiektywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 20:14, Luk04229 napisał:

Panowie naprawdę aż tak wam przeszkadza Szpakowski???

Mnie się u niego nie podoba, ze często jest stronniczy podczas komentowania. Jak sobie upatrzy drużynę, to komentuje po jej kątem. Poza tym, mam dość słuchania przy każdej akcji kiedy zawodnik przetrzymuje piłkę w narożniku, "że to jak kiedyś Smolarek" - to jest notoryczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Szpakowskiego dokładnie to co mówisz + przy ostatnim meczu już powoli wychodziłem z siebie kiedy za 100 razem powtórzył nazwisko "Lewandowski". Rozumiem że można je odmienić przez wszystkie przypadki i nie mieć dosyć, ale mógłby choćby raz użyć jakiegoś zamiennika jego nazwiska. W następnym meczu będzie śpiewał o "polskim Bayernie".

Chciałbym również zwrócić uwagę na zapraszanych gościnnie ekspertów. O ile taki Żewłakow nie prezentuje się negatywnie to o wielu takich "ekspertach" nie można powiedzieć tego samego. To że ktoś grał w piłkę nie oznacza że będzie błyszczał jako prezenter. Co prawda nazwisk nie wymienię jednak kiedyś oglądając mecz na TV4 dopiero w okoliczach 70 minuty regulaminowego czasu gry zorientowałem się że jest drugi komentator - od tamtego czasu zwracam uwagę na gości. W większości są to bezbarwne postaci - choć może wydają się takie w zestawieniu z "prosami" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 18:05, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Chciałbym również zwrócić uwagę na zapraszanych gościnnie ekspertów.

Najlepszy był Majdan, jak Legia grała z jakimiś cieniasami z St. Patrick, to on jak muł ciągle swoje St. Louis gadał xD taką bekę miałem z kolesia, ten drugi ciągle go poprawiał, a ten za chwile znów St. Louis hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 14:35, Transylvanian_Hunger napisał:

> Panowie naprawdę aż tak wam przeszkadza Szpakowski???
Mnie się u niego nie podoba, ze często jest stronniczy podczas komentowania.

No to w tym masz racje, ale to nie tylko on bo panowie z polsatu mam na myśli pana Borka, Kołotnia czy Kowalczyka (bo oni też często komentowali coś na żywo) również upatrują sobie drużyna za którą są, choć więcej oglądałem meczy polkich drużyn z nimi w roli komentatorów, ale zdarzyło się, że pomimo braku polskiego akcentu ''byli'' za jakąś ekipą. Polsat ogólnie ma słabych komentatorów piłkarskich wg mnie. A Panu Szpakowskiemu została stronniczość z dawnych czasów i innych dyscyplin gdzie zawsze kibicował i cieszył się z sukcesów rodaków, choć oczywiście w tej kwestii go nie bronie, bo jednak przy meczu takim jak np. Bayern-City mimo Lewego powinno być jednak nadal spotkanie Bayern-City a nie mecz Polski z jakimś rywalem. O ile można wspomnieć o Lewandowskim w kontekście naszej reprezentacji przy okazji takiego meczu (co jest jak najbardziej zrozumiałe) to nie powinien zamieniać tak jak napisałem tego meczu na mecz tylko i wyłącznie naszego reprezentanta. Więc w tej kwesti jeśli chodzi o ''Szpaka'' zgadzam sie.

Paoro Jeśli chodzi o Majdana to się nazywa brak myślenia i gadanie od rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 11:26, Luk04229 napisał:

> Mnie się u niego nie podoba, ze często jest stronniczy podczas komentowania. > Kołotnia czy Kowalczyka (bo oni też często komentowali coś na żywo) również upatrują
sobie drużyna za którą są, choć więcej oglądałem meczy polkich drużyn z nimi w roli komentatorów,
ale zdarzyło się, że pomimo braku polskiego akcentu ''byli'' za jakąś ekipą.

Pan Kowaliczyk głośno mówi że z racji swojej gry w Hiszpanii kibicuje drużynom z Iberii. Też nawija ciągle to samo: Espana to, Espana tamto - tylko jeden punkt odniesienia.
Mile wspominam w roli komentatora trenera Wojciecha Łazarka. Komentował transmitowany na Eurosporcie Puchar Narodów Afryki. Moje ulubione stwierdzenie (co prawda nie przytocze tu zdania słowo w słowo, ale sens jest ten sam): "trener twierdzi inaczej - najważniejsze jest jego szkiełko i oko" :D Kiedy zawodnicy podczas rzutów karnych czytali Koran tez miał parę uwag - i celnie, i dowcipnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 18:22, Morrdin napisał:

Real wygrywa w lidze 8:2. z Deportivo la Coruna. "Troszkę" się chłopaki rozstrzelali
:D

No dokładnie. Gol Chicarito na 2:7 wisienką na torcie. Oby passa poszła bo za słabo w sezon weszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 16:20, Wszystkozajete napisał:

Leicester - Manchester Utd: kapitalne widowisko!


Nie można tracić 4 goli pod rząd, ale kapitalny to był w tym meczu pan Clattenberg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pomyślcie, ile kasy wielu straciło na zakładach na ManU. Całe szczeście, że nie jestem na tyle pomylony by na nich stawiać od zeszłego sezonu. Niskie kursy, a drużyna gra w kratkę.

Się czasem zastanawiam, czy to to Ferguson był geniuszem i z syfu (bo trudno nazwać mi inaczej tak przepłaconą zbieraninę) robił drużynę, czy też widząc, że więcej się nie wyciśnie, a wręcz idzie ku gorszemu (wszakże znał ich potencjał doskonale), uciekł. Bo po się męczyć i psuć renomę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze, odnośnie SAFa.

A teraz, patrząc na tabelę, to drużyny takie jak Everton, Liverpool i Totki mają farta, że media patrzą na van Gaala i United, bo również grają piach obecnie. Ba, City ma tylko 3 punkty przewagi. Tylko Chelsea dobrze wystartowała z potentatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować