Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Zgadzam się.

Oczywiście historyczne zwycięstwo nad Niemcami to wielka sprawa, tym większa zważywszy na mierność naszej piłki w ostatnich latach i na pewno ogromny powód do radości, ale mam nadzieję, że media nie przesadzą z hurraoptymizmem i że chłopakom nie ubzdura się, że jak ograli Mistrzów Świata to reszta meczów sama się wygra, bo droga do awansu wciąż daleka.

Dla mnie bohater meczu: Kamil Glik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że w ogóle się przed tym meczem nie spodziewałem takiego obrotu sprawy. szczerze to nawet nie bardzo mnie on interesował. A tu taka miła niespodzianka ;) Przede wszystkim wielkie brawa za ambicje i waleczność, bo to dzięki nim wygraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 19 razy sztuka :-) Przypomina mi się mecz z MŚ w 1974r. Tam myśmy cisnęli ale wygrali Niemcy. Teraz wreszcie wzięliśmy rewanż za tamten mecz.
Teraz, nie przegrać ze Szkotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu niewiarygodne ale prawdziwe. Nie istniejemy na boisku, a wygrywamy z Niemcami 2:0 ;] Wynik cieszy, gorzej z tym, że nasi nie potrafili sklecić składnej akcji, poza tymi zakończonymi golami. Za to Glik dziś w obronie jak profesor ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepiej siać więcej nienawiści internetowej, sceptycyzmu i umniejszać wagę dokonania jakie miało przed chwilą miejsce? To coś więcej niż wygrana z Portugalią 8 lat temu czy Czechami bodajże 6. To były Niemcy, jakaś granica oddzielająca nas od wszystkich sukcesów, a przynajmniej mam taką nadzieję. Lepszej okazji do uwierzenia w siebie nie będzie. A, że osłabione Niemcy? Nadal lepsze od Szkocji, Anglii, Irlandii i większości zespołów z jakimi mieliśmy problemy. To ogromna szansa dla piłkarzy. Kibice znów są z nimi, wierzą w nich, napinacze siedzą cicho (albo zostają tylko Ci, których przekonać się nie da do niczego) a oni w głowie mają cieplej. Wygrali z Niemcami- mogliby to wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik. Brawo!

Tylko dlaczego od 15min na Polsacie lecą same durne reklamy? Zakończyła się transmisja ze stadionu, przekazali głos Bożydarowi i tak mija już kilkanaście minut i zamiast studia oglądam durne reklamy.
Brawo! Odechciało mi się już czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że to był mecz na przełamanie i przerwanie tej dotychczasowej żenady. Wydaje się, że obecna kadra ma pewien potencjał. Może mecz nie był wybitny w kontekście statystyk, ale liczy się efekt. Kto wie, może wyrasta nam taka drużyna na wzór Grecji? Ok, już widzę, że zaczynam pompować balonik, niczym przed Euro ;)

Natomiast, jak wspominam to nasza kadra ma z zasady udane spotkania z mocnymi drużynami. Natomiast ze słabiaki to już róznie bywa. Oby tym razem nie było powtórki tego trendu, że nagle potracą punkty na Szkocji, Irlandii i Gruzji, po czym z grupy nie wyjdą. Oby, bo jeden mecz wiosny nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 22:58, Traitor napisał:

> Panowie zluzujcie (...) Przypominam ze gramy z MISTRZAMI ŚWIATA!
mhm :D


Coz lepiej czasem nie pompowac balonika i sie mocno zdziwic. Trzymam głowe w doł i jestem spalony ze wstydyu. Ale serio byli nam to winni. W koncu pokazali walecznosc co jest chyba nasza cecha narodowa. Niech robia kolejne kroki. Za duzo ich ogladam zeby im ufac w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrają dobry mecz ze Szkocją i ich ograją to wtedy będę mega zadowolony i z apetytem na sukces będę czekał na kolejne spotkania.

A teraz? Butelka cydru w ramach świętowania ogrania Niemców- wreszcie;)

Wawa chyba prędko spać dziś nie pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 23:11, Ziggy napisał:

Za duzo ich ogladam zeby im ufac w ostatnich latach.

Co racja to racja. Nie ma co się też oszukiwać. Dzisiaj naszym "kopaczom" dopisało sporo szczęścia...no, ale po tylu latach niepowodzeń z Niemcami, nie można powiedzieć, że to zwycięstwo się im nie należało( i myślę że nawet ci najbardziej sceptyczni w głebi serca mieli nadzieje na taki rezultat) :D Miłoby było gdyby Polacy wyszli z pierwszego miejsca, aczkolwiek najważniejsze żeby w ogóle awansowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 22:57, Accid napisał:

To lepiej siać więcej nienawiści internetowej, sceptycyzmu i umniejszać wagę dokonania
jakie miało przed chwilą miejsce?

To nie jest nienawiść tylko realne spojrzenie na sprawę. Graliśmy słabo i wygraliśmy tylko dlatego, że Niemcy byli jeszcze gorsi. Lewy, Piszczek, Glik, Krychowiak, Szczęsny. Tylko oni się do czegoś nadają. Reszta siada kondycyjnie w 55. minucie i nie potrafi wyprowadzić piłki po ziemi z własnego pola karnego o wyrzucie z autu już nie mówiąc. Nawet jeśli Lewy jakiś cudem pociągnie nas na to Euro, to za 5 latek skończy karierę reprezentacyjną razem z Piszczem i Błaszczem i co wtedy?

Dnia 11.10.2014 o 22:57, Accid napisał:

To były Niemcy, jakaś granica oddzielająca nas od wszystkich sukcesów,

Granica, która oddziela nas od wszystkich sukcesów to okropny poziom naszej ligi i systemu szkolenia młodzieży (i ich mentalność).

Dnia 11.10.2014 o 22:57, Accid napisał:

Kibice znów są z nimi, wierzą w nich,

Ci sami, którzy zaczną ich wygwizdywać jak dostaniemy z Irlandią.
Chciałbym się cieszyć z tego zwycięstwa, ale może gdybyśmy dostali wszystkie mecze w grupie po 2-0 to coś by się na tym podwórku ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2014 o 23:51, filip29 napisał:

Chciałbym się cieszyć z tego zwycięstwa, ale może gdybyśmy dostali wszystkie mecze w
grupie po 2-0 to coś by się na tym podwórku ruszyło.

Ta, i co jeszcze. Może Złota piłka dla Glika?
Wierzyć trzeba zawsze, jeśli z serca wychodzi stres związany z takim meczem to coś jest z nami nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 22:56, Wszystkozajete napisał:

Z cyklu niewiarygodne ale prawdziwe. Nie istniejemy na boisku, a wygrywamy z Niemcami
2:0 ;]


Bo Niemcy to nie jest drużyna kompletna. Nie ma bocznych obrońców, nie ma nominalnego napastnika co to powalczy w powietrzu, przepcha albo zaabsorbuje obrońcę czy dwóch, pogra tyłem do bramki i zgra piłkę do nabiegającego kolegi - a ani Muller ani Goetze takim typem napastnika nie jest. Do tego dzisiaj miała tylko jedno skrzydło bo Schurrle znowu grał piach. A i w środku pomocy brakowało kogoś kreatywnego. Grało dzisiaj może 6-7 zawodników a mimo to nas zdominowali. Doliczyć do tego błędy indywidualne i mamy historyczny sukces.

A co robi Wawrzyniak w reprezentacji to ja nigdy nie zrozumiem. A żeby mu nie było smutno, to bym wyrzucił go razem z Jodłowem. Dla mnie ci dwaj mogliby walczyć o koronę najsłabszego na boisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam Bundesligi (właściwie to nie oglądał piki regularnie prawie wcale bo zbyt często nudą wieje) wiec nie wiem jak tam Boenish się sprawuje i czy czasem nie wypadałoby się z nim przeprosić. A nawet jeśli nie to trzeba kogoś przekwalifikować już lata temu. To nie jest problem tej kadry tylko ciągnie się latami. I jak Borek powiedział podczas transmisji - sprawdzano wielu, ale gdy przychodziło co do czego to selekcjonerzy w ważnych meczach wracali po Wawrzyniaka. Co nie pokazuje że on taki dobry tylko jak fatalne szkolenie mamy. Bo wiedząc o tych problemach nie zrobiono nic.

Wawrzyniak nie ma kondycji, nie ma zwrotności, nie ma dynamiki a i potrafi się potknąć o własne nogi albo piłkę. Według mnie Bellarabi był dzisiaj najlepszym zawodnikiem reprezentacji Niemiec, ale nie powinien za każdym razem wchodzić jak w masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boenisch z tego co wiem nie grał przez kontuzję, jaką złapał na krótko przed zgrupowaniem. Pokłócony z selekcjonerem jest Polański i już podobno odmówił próbom pogodzenia się (argumentował to chyba tak, że nic się nie zmieniło w kwestii, z której powodu zrezygnował, chodziło chyba o metody szkoleniowe Nawałki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo! :D Czy jestem zaskoczony?? Może minimalnie, chyba już za dużo w piłce widziałem, chodź nie powiem, że gol Milika mnie zaskoczył. Straszny błąd obrony i Neuera. Nie spodziewałem się, że w meczu z nami Neuer może tak źle ocenić sytuacje. Ja na razie podchodze sceptycznie. Tak, fajnie, wygraliśmy po raz pierwszy z Niemcami, którzy od zawsze byli naszym celem. Ale tak na prawdę wynik z Niemcami to będzie to co ugramy ze Szkocją. Bo to z pozostałymi rywalami musimy wygrywać. Jeśli wtopimy to to zwycięstwo moim zdaniem było na marne. Ale jeśli wygramy, to rzeczywiście zrobimy kawał dobrej, a wręcz świetnej roboty. Jestem też pod wrażeniem momentów gry naszych. Potrafili czasem wyjść z naprawdę trudnej sytuacji. Tu gdzieś gra z pierwszej, jakiś zwód (chociaż te na zamach były bardzo słabe i łatwe do przewidzenia przez Niemców). Mamy natomiast znów problemy w ataku i z wyjściem z atakiem. Za długo momentami trzymamy piłke, trochę mało widzimy, bo aż prosiło się o zagranie do jednego czy drugiego w sytuacjach o wiele lepszych niż próbowali dorgrywać wcześniej. Jeszczę ciągle jest za mało ruchu, za mało pokazywania się i ciągle gdzieś stoimy za zawodnikami rywala, dajemy się łatwo kryć. Postęp w tym meczu był widoczny, chociaż zbyt łatwo dawaliśmy pograć Niemcom. Gdyby wykorzystywali sytuacje jak my to byłoby 5/6:2. Ale oczywiście liczą się bramki, wynik idzie w świat mamy komplet pkt po 2 meczach, czas na Szkocje, a będzie trudniej niż z Niemcami. Zmęczenie po tym spotkaniu może dać się we znaki naszym. Ale wierze w nich jak zawsze (może jak głupi ale wierze :) ). Czekamy na Szkocje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować