Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2014 o 11:36, Wszystkozajete napisał:

To dobra okazja dla słabszych drużyn by powalczyć o awans, który sam w sobie byłby dla
nich sukcesem.

Tych słabych coraz częściej brakuje. Taka Polska czy Islandia świetnie zaczęły. Włochy ledwo pokonały Maltę 0:1. Europejska piłka nożna zrównuje się poziomem. Ekipy teoretycznie słabe z racji nacji robią trudności i niespodzianki. Do tego grona dorzucam Albanię. Na naszym kontynencie coraz trudniej znaleźć drużynę do tzw. bicia. To jest piękne w tym sporcie, że trudno stwierdzić jak będzie. Faworyci zaliczają kolejne wpadki, a wybijają się "nowe" składy. Teraz się liczy obecna forma, a nie że "my jesteśmy z kraju Alfa, a Omega jest dla nas tłem i źródłem punktów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 20:58, Paoro napisał:

gDZIE MOŻNNA OBEJRZEĆ MECZ pOLSKA sZKOCJA W NECIE

W myśl zasady "Lepiej widoczni, widocznie lepsi" ;)
Ipla - jeśli nie padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 21:00, Wipu napisał:

> gDZIE MOŻNNA OBEJRZEĆ MECZ pOLSKA sZKOCJA W NECIE
W myśl zasady "Lepiej widoczni, widocznie lepsi" ;)
Ipla - jeśli nie padła.

Padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no słabo graliśmy w tej pierwszej połowie. Najlepiej to pokazała końcówka kiedy to Szkoci trzymali nas w hokejowym zamku. A po zdobyciu wreszcie piłki nasi już ewidentnie grali na czas, aby dotrwać do gwizdka.
Nie mamy najwyraźniej koncepcji.
Z drugiej strony widać, że Szkoci przyciśnięci, gubią się w obronie a ich bramkarz też nie jest najpewniejszy. Tylko że my nie chcemy (nie potrafimy) ich przycisnąć.
Czy druga połowa będzie lepsza, tak jak w meczu z Niemcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po strzale na 2:2 myślałem sobie, że powinniśmy wziąć ten remis z pocałowaniem ręki, bo mecz był na serio trudny. Ale jednak szkoda tego słupka i ostatnich minut, kiedy ostro cisnęliśmy Szkocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będą nazywać kolejną żenadę "ciężkim meczem". Prawda jest taka, ze połowa jak nie więcej zawodników prezentuje żenujący poziom. Kolejny raz ledwo oglądać się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przycisnęliśmy w końcówce i mogliśmy to jeszcze wygrać, szkoda tych nie wykorzystanych sytuacji. Gole stracone przez błędy w kryciu w obronie, to czego nie umieli wykorzystać Niemcy, Szkoci wykorzystali z kretesem. Tymczasem Niemcy tracą gola na 1:1 z Irlandią w 94 minucie, w sumie nie wiem czy to dobrze dla nas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo wygrana dałaby nam mały zapas punktów na przyszłe mecze. Niemcy zremisowały z Irlandią, co jest dobrym dla nas wynikiem. Wygrana z Irlandią dałaby dobrą pozycję w tabeli, ale będzie bardzo ciężko. Drużyna musi grać równo przez cały mecz. Są perspektywy i mały optymizm. Fajnie się ogląda Reprezentację na jakiejś większej imprezie. Jak wiadomo ostatnio można było się tylko denerwować podczas Euro 2012 i MŚ 2006, ale mimo wszystko jest ten klimat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 22:45, Nightdew napisał:

Zaraz będą nazywać kolejną żenadę "ciężkim meczem". Prawda jest taka, ze połowa jak nie
więcej zawodników prezentuje żenujący poziom. Kolejny raz ledwo oglądać się dało.


Nie przesadzałbym. To najlepiej grająca repra od czasów Beenhakkera (co może osiągnięciem nie jest, konkurencja lepiej nie mówić), a może i nieco dłużej. Akurat Nawałka, choć leją na niego wiadro pomyj, póki co krok po kroku robi coś z tej kadry. Mi się naszą drużynę z meczu na mecz ogląda coraz lepiej. Gra jest już jako tako składna, są akcje. Widać też, że pracują nad taktyką. Oczywiście, masa błędów w obronie, kiepskawe I połowy ostatnio (jakby bez kondycji), zauważalna nerwowość, nieprzemyślane zagrania, itd. I połowa meczu dzisiejszego była kiepska, ale druga? Daleka od żenady. No chyba, że w szkockim wykonaniu, bo mogli spokojnie wywieźć 1:2.

Ale po ostatnich meczach, ja im tam daję kredyt zaufania. Panowie sobie jednak na to zasłużyli.

Natomiast życzyłbym sobie, żeby jednak dziś pękł ten balonik "arcymistrzów świata", trochę trzeźwiejszego spojrzenia ze strony mediów byłoby pożądane. Chociaż, pewnie przy obecnym, naprawde niezłym dla nas, układzie w tabeli, tylko zostanie od rozdymany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda szkoda tego prowadzenia w meczu i tego, że nie udało się wygrać ale remis zasłużony.
Grali jak grali, z meczu na mecz ogląda się to coraz lepiej, nie rozumiem maruderów dla których gra Polski to tylko i wyłącznie żenada od której oczy bolą- to przełącz jeden z drugim na inny program i po problemie.

Podoba mi się to, że wreszcie w meczach Polski coś się dzieje; do tej pory to w meczu nie padało więcej niż 1-2 gole a jak Polska wygrywała to najwyżej 1:0 (oczywiście trochę przekoloryzowałem ale zawsze takie odczucia miałem; wiało nudą i minimalne ilości goli w meczu).

Piękny gol Milika na 2:2, pogratulować, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 23:25, Citkowsky napisał:

Co prawda szkoda tego prowadzenia w meczu i tego, że nie udało się wygrać ale remis zasłużony.
Grali jak grali, z meczu na mecz ogląda się to coraz lepiej, nie rozumiem maruderów dla
których gra Polski to tylko i wyłącznie żenada od której oczy bolą- to przełącz jeden
z drugim na inny program i po problemie.


A dlaczego mam niby przełączyć, na innym programie rozumiem leci lepiej grająca reprezentacja? Mam wrażenie, że większość zadowolonych z gry to niedzielni kibice reprezentacji + od czasu do czasu polska liga lub ewentualnie spotkanie ligi mistrzów. Cały czas śledzę ligę niemiecką, hiszpańską i angielską nie na livescore tylko normalnie oglądając spotkania. Widzę, jak się powinno grać we współczesnej piłce aby do czegoś dojść. Rozumiem optymizm po meczu Polska - Portugalia kilka lat temu, tam naprawdę super graliśmy (wystarczy przypomnieć sobie jak znakomicie grali boczni obrońcy Golański i Bronowicki). A tutaj? Obrona gra tak, że strach patrzeć. Nie potrafimy się utrzymać przy piłce kiedy każda reprezentacja na wysokim poziomie musi grać piłką. Jeżeli my nawet grając u SIEBIE przez większość spotkania dajmy Szkocji większe posiadanie piłki, to rozumiem że tylko z Giblartarem jesteśmy w stanie prowadzić grę. Pomocnicy ofensywni nie istnieją, może biegają ale nie ma kogoś kto przytrzyma i rozegra piłkę. Straty to już kosmos. W sobotnim spotkaniu chyba był rekord świata, dzisiaj też sporo oddanych piłek. Z największych gwiazd Krychowiak gra taką padakę w porównaniu do spotkań w Sevilli, że kolejny raz zastanawiam się czy to na pewno ten sam zawodnik. Do słabo wyszkolonych szkockich zawodników ustawiają się jakby zaraz miał ich Messi dryblingiem robić, a powinno się po prostu podejść i zmuszać do błędu/zabierać piłki co tylko kilka razy pokazaliśmy. Nie prowadzimy gry, nie gramy w piłkę a wyjeżdżanie z tekstem abym sobie przełączył na inny program jest co najmniej dziwne (nie będę używał tu mocniejszych słów).

Nie będę tu się więcej produkował chociaż mógłbym jeszcze zapisać z kila stron. Reprezentację w piłkę nożną traktuje z przymrużeniem oka od MŚ 2006 kiedy to kolejny raz zawodzili. Dopinguje w ostatnich latach trochę więcej przez zamiłowanie do ligi niemieckiej, gdzie Lewy i Piszczek są dla mnie graczami genialnymi. Staram się widzieć pozytywy, coś się rzeczywiście minimalnie zmienia po ostatnich latach ale cały czas jesteśmy DALEKO za światowym poziomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa bo już nie mogę edytować, że sędzia to chyba przyleciał z innej planety. Cały mecz tragiczny, a doliczonych dwóch minut to już nawet nie skomentuje...

Największego pozytywu szukałbym chyba w tym, że po tak męczącym spotkaniu z Niemcami potrafiliśmy dzisiaj wytrzymać kondycyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 22:48, SongoX napisał:

Jak wiadomo ostatnio można było się tylko denerwować podczas Euro 2012 i MŚ 2006


A Euro 2008?

Co do meczu, to szkoda, że nie udało się wygrać, ale i tak jest dobrze. Zdecydowanie bardziej cieszy mnie wygrana z Niemcami i remis ze Szkocją niż remis z Niemcami i wygrana ze Szkocją ;> Nie podoba mi się jedynie pasywna gra naszej reprezentacji. Niemcy i Szkoci od razu byli przy naszych, gdy tylko ci dostawali piłkę do nogi, natomiast nasi nie dość, że nie podchodzą, to jeszcze potrafią cofać się do swojej bramki i pozwolić przeciwnikowi na oddanie strzału. Być może pozwala to zachować więcej sił na później, ale doprowadziło do ogromnej ilości sytuacji korzystnych dla przeciwnego teamu, co szczególnie było widać w sobotnim meczu. Zauważyłem też, że od czasu Euro 2012 nic nie zmieniło się w jednej kwestii - potrafimy zagrać dobrze tylko jedną połowę, druga natomiast jest w najlepszym wypadku średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 00:04, Gumisiek2 napisał:

A Euro 2008?


Tak, zapomniałem. Pamiętny karny Webba, który "niesprawiedliwie wyrzucił nas z Mistrzostw Europy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 00:04, Gumisiek2 napisał:

Co do meczu, to szkoda, że nie udało się wygrać, ale i tak jest dobrze. Zdecydowanie bardziej
cieszy mnie wygrana z Niemcami i remis ze Szkocją niż remis z Niemcami i wygrana ze Szkocją

A ja wolałbym odwrotnie. IMHO mimo wszystko należy zarezerwować pierwsze miejsce w grupie dla Niemców. Wpadki tegoroczne są w stanie spokojnie odrobić w przyszłym roku. A w tym układzie w dalszym ciągu pozostaje otwarta sprawa II miejsca. Aspirujemy my oraz Szkoci (i widzę, że apetytu nabrali Irlandczycy). Jeżeli u siebie zremisowaliśmy, to żeby w ostatecznym bilansie być od nich lepsi, będziemy musieli w przyszłym roku wygrać u nich na wyjeździe. A to będzie dużo trudniejsze.
I nie bardzo powinniśmy liczyć na ich podknięcia i wpadki ze słabszymi drużynami, bo my też będziemy mieli podknięcia. I kto wie czy nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak można narzekać na grę Polski w eliminacjach do euro 2016. Wiadomo, że nie grają na wysokim poziomie, ale w porównaniu do tego, co było w 2013 roku, to jest mega postęp. Przypominam, że wtedy nie dawaliśmy rady Czarnogórze i Mołdawii, a nawet takie San Marino było w stanie strzelić nam bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 09:18, SplitGrave napisał:

Nie wiem, jak można narzekać na grę Polski w eliminacjach do euro 2016.

Czy kiedykolwiek można było dogodzić Polakowi? ;) U nas zawsze się narzeka.
Progres na pewno jest i dobre wyniki, jak i wzrost poparcia wśród kibiców mam nadzieję zaowocuje równą grą i kolejnymi punktami. Nasi piłkarze jeszcze nie prowadzą płynnie piłki na boisku, ale z czasem powinno się to poprawić. Kilku zawodników co mecz pokazuje, że warto im dać spokój z powoływaniami ale wiadomo - każdy trener ma swoich upatrzonych graczy i daje im grać trochę na wyrost.
Kto stawiał, że po trzech pierwszych meczach będziemy liderem grupy z dorobkiem 7 punktów?
Jest całkiem dobrze, a liczę że będzie lepiej. W listopadzie w Gruzji nie ma innej opcji jak nasza wygrana i kolejne 3 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować