Zaloguj się, aby obserwować
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Obserwuje ktoś Ligue 1? Caen widzę póki co czarnym koniem od początku roku - 6 wygranych, jeden remis i porażka w pierwszym ligowym meczu z Lille. Co do remisu, to warto podkreślić, że wywalczyli go z PSG strzelając dwie bramki w 89 i 92 minucie. Dzisiaj Marsylia prowadziła już z nimi 2:0 by przegrać 2:3.

A Bayern po świetnym początku meczu wygrał 4:1 z ekipą Olkowskiego i Peszki, którzy zagrali pełne 90 minut. Lewy też cały mecz i bramka.

Udostępnij ten post

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 22:34, haderQ napisał:

Obserwuje ktoś Ligue 1? Caen widzę póki co czarnym koniem od początku roku - 6 wygranych,
jeden remis i porażka w pierwszym ligowym meczu z Lille. Co do remisu, to warto podkreślić,
że wywalczyli go z PSG strzelając dwie bramki w 89 i 92 minucie. Dzisiaj Marsylia prowadziła
już z nimi 2:0 by przegrać 2:3.

Liga Francuska już taka jest, że każdy z każdym wygrać może, nawet pomimo obecności bogaczy z PSG czy Monaco w ostatnim czasie.
Generalnie też nie można odmówić Caen że ostatnio grają bardzo dobrze. Z PSG mieli dużo szczęścia - tam klub z Paryża chyba kończył spotkanie bez 3 zawodników(i o dziwo bez kartek, ot dziwaczny przypadek kiedy po 3 zmianach przytrafiły się 3 kontuzje graczy). Ale dziś z Marsylią już na równi z równym zwycięstwo, szacunek dla nich!

Kiedyś każdy znał Lyon - kilka tytułów krajowych z rzędu, dobra postawa w LM(w tym odprawianie w fazie pucharowe Realu Madryt które zdarzyło się bodaj 2 razy), niesamowite bramki z wolnych Juninho Pernambucano...a potem jakoś ucichło o nich, nie było takich sukcesów. Tekst ładnie wyjaśnia czemu nie było, i czemu pewnie teraz będą znów, tylko już zbudowane na zupełnie innej zasadzie, którą zresztą bardzo pochwalam.
Pozdrawiam!;)

BVB jak widać kryzys opanowało - dzisiaj wygrana 3:0 z Schalke 04 co spowodowało awans na 10 lokatę. Z 28 punktami na koncie mają teraz 8 pkt straty do czwartego Leverkusen.

W naszej Ekstra Bełchatów ograł Wisłę 3:1, Zawisza wygrała z Piastem 2:0. Ostatni dzisiejszy mecz Górnika Zabrze ze Śląskiem skończył się wynikiem 3:3.

Dnia 28.02.2015 o 20:22, haderQ napisał:

BVB jak widać kryzys opanowało - dzisiaj wygrana 3:0 z Schalke 04 co spowodowało awans
na 10 lokatę. Z 28 punktami na koncie mają teraz 8 pkt straty do czwartego Leverkusen.

Meczu niestety nie mogłem obejrzeć, ale jak patrze w statystyki do BVB miażdżyło 31 sytuacji bramkowych przy zaledwie 3 Schalke. Aż dziw że pierwsza bramka padła dopiero chwilę przed 80 minutą. Trochę za późno się obudzili, by powalczyć w lidze o czołowe lokaty, ale może się okazać, że z formą trafili w sam raz na najważniejsze mecze w LM.

Dnia 28.02.2015 o 22:33, Wszystkozajete napisał:

Meczu niestety nie mogłem obejrzeć, ale jak patrze w statystyki do BVB miażdżyło 31 sytuacji
bramkowych przy zaledwie 3 Schalke. Aż dziw że pierwsza bramka padła dopiero chwilę przed
80 minutą. Trochę za późno się obudzili, by powalczyć w lidze o czołowe lokaty, ale może
się okazać, że z formą trafili w sam raz na najważniejsze mecze w LM.

Mi się wydawało, że skończy się jak zwykle w ostatnim czasie (remis, albo jeszcze 0-1), BvB powinna była strzelić jeszcze ze 2-3 bramki do 70 minuty. Po prostu po raz kolejny udowodnione zostały następujące 3 prawdy:
- brak prawdziwej 9 w BvB to wciąż problem
- Reus jest motorem napędowym drużyny i dlatego akurat najgorsze momenty w tym sezonie przypadły na jego nieobecność
- Aubameyang to świetny skrzydłowy i sprinter, ale technikę strzelania bramek ma drewnianą

Po prostu warto rzucić okiem na spartaczone sytuacje w tym meczu. No i jeszcze jedno, Schalke grało dno, bardzo rzadko na połowie przeciwnika.

A co do LM. Wygrana 1:0 z Juve to nie jest wielkie wyzwanie. A ci pierwsi jeszcze bramkę zamurują. To zapowiada się na jeden z ciekawszych rewanżów.