Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Co myślicie o lidze hiszpanskiej? Parę lat temu królowała w lidze mistrzów liga angielska. Strasznie dużo druzyn w grupie pucharowej było angielskiej a teraz coś krucho;/ Do rzeczy na przestrzeni lat zaczyna się budzić liga hiszpańska myślicie ze będzie taką samą ligą jak angielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 18:37, godgoska napisał:

Co myślicie o lidze hiszpanskiej? Parę lat temu królowała w lidze mistrzów liga angielska.
Strasznie dużo druzyn w grupie pucharowej było angielskiej a teraz coś krucho;/ Do rzeczy
na przestrzeni lat zaczyna się budzić liga hiszpańska myślicie ze będzie taką samą ligą
jak angielska?


Dla mnie europejskie puchary nie są wcale jakimś wielkim wyznacznikiem tego czy liga jest mocna czy też nie jest. Ważne jak mi się daną ligę ogląda, nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne.
W Anglii gra się - na moje oko - szybciej jak w Hiszpanii, i nie jest to wcale jakieś banalne ''kick&go'' jak bywało przed laty, i chyba właśnie tę ligę ogląda mi się najlepiej. Hiszpania czy Niemcy też są fajne, ale jeśli gra Real, Barcelona czy Bayern to przeważnie przeciwnik broni się całym zespołem na swojej połowie(jak nie na polu karnym) i z ciekawego meczu nici.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 18:37, godgoska napisał:

Do rzeczy na przestrzeni lat zaczyna się budzić liga hiszpańska myślicie ze będzie taką samą ligą
jak angielska?

A czy La Liga w ostatnich latach bywała w cieniu Europy? Real Madryt czy Barcelona FC, to nie tylko ekipy przodujące w Hiszpanii a i w całej Europie. Do tego dochodzą drużyny jak: Sevilla FC, Valencia CF czy Atletico Madryt - zespoły wiele wnoszące do rozgrywek na Starym Kontynencie (nie bez sukcesów).
W naturze wszystko jest cykliczne i stare siły zastępują nowe. Kluby z Anglii w ostatnich latach odgrywał niemałą rolę w rozgrywkach międzynarodowych, ale czy intensywnie osiągały najwyższe laury?
Premiere League ma ostatnio lekką zadyszkę. Primera Divisione, to nie nagła zwyżka - lecz stała dobra tendencja.
To Serie A się odbudowuje i teamy z Italii zaczynają znów odgrywać znaczące role.
Ostatnimi czasy koncentrowali się Włosi na Champions League, lecz bez sukcesów. Puchar UEFA, obecnie Puchar Europy traktowali jako zło konieczne bez przykładności. Teraz się to zmieniło i znów się starają na każdym polu rozgrywek wewnątrz europejskich.
Stara Dama po karach i upadkach z udziałem Maggio odzyskała na stałe należną pozycję we Włoszech - teraz czekać aż znów będzie potężnym potentatem rozgrywek Ligi Mistrzów.
P.S. Czemu nie mówimy o Bundeslidze? Tu aż wrze! Fakt, poza Bayernem duża rotacja, ale ambitnych nie brak. Może w przyszłym sezonie Wolfsburg kogoś postraszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 19:35, Transylvanian_Hunger napisał:

P.S. Czemu nie mówimy o Bundeslidze? Tu aż wrze! Fakt, poza Bayernem duża rotacja, ale
ambitnych nie brak. Może w przyszłym sezonie Wolfsburg kogoś postraszy?


Bardzo marne szanse. Finansowo Bayern jest o kilka klas wyżej niż każda inna niemiecka drużyna(podobnie jeśli chodzi o reputacje), dla mnie są na równi z Realem, Barceloną i Chelsea, co zapewnia im hegemonię w Niemczech. Samo to, że mogą bez problemu podkupić dowolnego zawodnika ze składu największych rywali(Ballack i Ze Roberto kiedyś z Leverkusen, ostatnio Goetze i Lewandowski z Dortmundu) mówi wiele.
Co nie zmienia faktu, że sama Bundesliga jest świetna do oglądania, i jej poziom będzie się raczej cały czas zwiększał(świetne szkolenie młodzieży, brak zadłużenie wśród klubów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal po łądnych akcjach rozklepał West Ham 3-0. Wygrał 8 z 9 ostatnich spotkań. Eh, pompują balonik przed wtorkowym rewanżem z Monaco. Rozum podpowiada, że szanse są nikłe, ale chce się wierzyć, że będą w stanie wpakować te 3 bramki i nie stracić więcej, niż jednej. Acz Monaco też w formie, wygrali swój mecz, bodaj również 3-0. Do tego w Arsenalu dziś każdy w ofensywie zagrał co najmniej dobrze. NAwet Walcott, który co prawda zmarnował kilka setek, ale świetnie do nich dochodził. Jeśli z Monaco grałby tak samo, ale wykorzystał swoje szanse, to mógłby sam ich ograć. Wenger będzie miał niezły ból głowy z ustalaniem składu. Coquelin ma pewne miejsce, do tego świetnie pokazał się Ramsey, w formie są Giroud i Ozil, Cazorla także nie zwalnia tempa. Welbeck w końcówce też parę razy nieźle się zerwał. No a to, że Sanchez zagra, jest pewne. Ciekawe jak to Wenger poukłada, już nie mogę się doczekać tego meczu. Choć wrodzony pesymizm podpowiada, że skończy się jak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 19:58, duzy_paczek napisał:

Bardzo marne szanse. Finansowo Bayern jest o kilka klas wyżej niż każda inna niemiecka

No tak, nie uwzględniłem tego faktu w moim poście - ale to oczywiste. Chodziło mi o rotację za plecami Bayernu.
Do nie dawna w górze tabeli były drużyny takie jak Hamburg SC, Werder czy Stuttgart - teraz to się wywróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 11:10, Transylvanian_Hunger napisał:

Do nie dawna w górze tabeli były drużyny takie jak Hamburg SC, Werder czy Stuttgart -
teraz to się wywróciło.


Hmm, możliwe że to jest indywidualna kwestia, ja zapamiętałem że ''gdzieś tam za plecami Bawarczyków'' przeważnie znajduje się Schalke, Leverkusen i Dortmund, tak na przestrzeni kilkunastu lat. Ofc nie zawsze w tabeli tak to wyglądało, tam pojawiały się też inne zespoły. Wolfsburg(ten silny) pojawił się nieco później, kiedy zainwestowano tam większą kasę(a Bayern miał sportowy dołek), potem jakoś nieco przygaśli, a w tym sezonie znów nieźle się pokazują(i sportowo i finansowo).
Ciekawe też co będzie się działo w Lipsku, jako że tam swój obecny ''główny klub'' ulokował Red Bull. Co prawda dopiero co niedawno awansowali z 3 do 2 ligi(gdzie póki co idzie im przeciętnie), ale mają świetne perspektywy przed sobą(finanse czy obiekty to topowy poziom pierwsze Bundesligi).
Chciałbym, żeby te kluby rosły w siłę(i pewnie w jakimś stopniu będą) żeby Bayern miał większą konkurencję, wtedy i same rozgrywki na tym skorzystają i będą na równi z tym co dzieje się obecnie w Anglii czy Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ligę niemiecką to ja też widzę taką zdecydowaną różnicę między poziomem tych 3 pierwszych miejsc w tabeli a dalszymi drużynami i miejscami - najbardziej to nadal jest wyrównanie w Anglii z tym się zgodzę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 15:50, Ha_Xior napisał:

Czy ktoś jeszcze myśli podobnie do mnie i stawia dziś na awans Arsenalu??


Sytuacja nie jest lekka. 3-1 dla Monaco w pierwszym meczu daje przewagę mentalną. Dodaj do tego jeszcze własne boisko, na którym przegrali tylko raz, w dodatku w sierpniu zeszłego roku... Z drugiej strony Arsenal po blisko 10 latach posuchy zaskakuje, bo sezon powoli ma się ku końcowi, a oni grają coraz lepiej. Na pewno szykuje się ciekawy mecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 15:50, Ha_Xior napisał:

Czy ktoś jeszcze myśli podobnie do mnie i stawia dziś na awans Arsenalu??


Mimo, że Kanonierzy ostatnio radzą sobie bardzo dobrze w lidze, wygrali w FA Cup z Manchesterem United, to jednak będzie im cięzko przebić się przez szczelną i zorganizowaną obronę Monaco. Mecz jednak powinien być ciekawy, bo Arsenal nie ma nic do stracenia i od pierwszej minuty musi się rzucić do ataku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obronę West Hamu klepali momentami jak za najlepszych czasów. To daje nadzieję. Ale ja mam zamglony osąd, bo im kibicuję, więc dla mnie zawsze będzie jakiś promyk nadziei. Zobaczymy. Wygląda na to, że wszyscy są w dobrej formie. A co do przebijania się przez obronę Monaco... poprzednio szło im to całkiem nieźle, niestety pudłowali (szczególnie Giroud) na potęgę. Zagrać lepiej w obronie, a szanse będą znaczne. Choć z drugiej strony coś mi mówi, że będzie jakieś 2-0 i znow zabraknie jednego gola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, pierwszym półfinalistą Pucharu Polski będą Błękitni Stargard (ciekawe, jak wiele osób wie, która to liga), niemal pewne jest, że awansują (3:0 w dwumeczu z Cracovią, w chwili pisania 74-76 minuta).

Nawet obejrzałem pierwsze 25 min z czystej ciekawości, by zobaczyć jaki jest poziom wyszolenia zawodowców (a raczej amatorów z Błękitnych, bo ci ludzie normalnie pracują, a trener jest nauczycielem wfu). Poziom meczu to gra rodem z orlika, a Cracovia, delikatnie mówiąc wiele lepsza nie jest, choć w oglądanym czasie dominowała.

Ciekawe czy to da komuś do myślenia, jak w istocie przepłacanii się piłkarze w naszej lidzie, a nagminne ściąganie obcokrajowców wcale w niczym nie pomaga. No, ale najwyraźniej łatwiej kupować, niż szkolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam kapsel z Hainekena z kodem na mecz, czy ktoś da mi instrukcję co zrobić by dziś obejrzeć mecz bo jestem mocno nieogarnięty i nie potrafię tego ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chyba działa to tylko na wybrane mecze. Sam też się naszukałem gdzie to wpisać, w końcu jedyne co znalazłem, to zapis do konkursu.

Arsenal odpadł, tradycyjnie już zabrakło jednego gola. Awans Monaco praktycznie sprezentowany w pierwszym meczu przez głupie błędy, bo ogółem była to drużyna ewidentnie słabsza. Znów brak cudu, znów odpadnięcie "w dobrym stylu". Bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 14:23, Ha_Xior napisał:

Panowie obowiązuje teraz drabinka przy parowaniu do 1/8 finałów czy będzie jeszcze losowanie??


1/8 finału już powoli się kończy, teraz czas na ćwierćfinały. I tak odbędzie się losowanie par 1/4, z tego co pamiętam to w zeszłym sezonie nawet półfinały były losowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2015 o 14:39, Wszystkozajete napisał:

1/8 finału już powoli się kończy, teraz czas na ćwierćfinały. I tak odbędzie się losowanie
par 1/4, z tego co pamiętam to w zeszłym sezonie nawet półfinały były losowane.


Aj, faktycznie mój błąd, chodziło oczywiście o 1/4 ;) Dziękuję za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować