Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2015 o 16:02, wolverine napisał:

> Powinien być mecz najlepszych drużyn, a nie drużyn z innych lig.

Jak nazwa wskazuje Liga Mistrzów, powinna skupiać tylko i wyłącznie Mistrzów - to tak
na marginesie.
Dlatego też w finale ja bym wolał obejrzeć starcie drużyn z różnych krajów, bo Barca
- Real, to żadna atrakcja, co roku jest kilka takich spotkań w Lidze hiszpańskiej.

Wolałbym w Lidze Mistrzów nie z 15 drużyn poziomem zbliżonym do mistrza polski. A najlepsze drużyny Europy. I trochę beka jakby taki Real czy Barca nie grały w LM bo jedno mistrza zdobyło Atletico. Dzięki temu są dużo większe emocje. Możesz nazywać to Ligą Najlepszych Klubów Europejskich, ale przecież to bezsensu. Tak jak jest jest najlepiej.

Kadaj
Mam to samo, dla mnie nie dało oglądać się tamtej Barcelony. Catenaccio na połowie przeciwnika. Na pewno ten system był bardzo dobry, ale zupełnie nie efektowny dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 18:02, sajmon00 napisał:

Dzięki temu są dużo większe emocje. Możesz nazywać to Ligą Najlepszych
Klubów Europejskich, ale przecież to bezsensu. Tak jak jest jest najlepiej.


Coś za coś :) większe emocje i więcej ciekawych spotkań, ale na końcu możliwe mało atrakcyjne z punktu widzenia LM spotkanie. Na szczęście Juve wygrało pierwsze starcie, po cichu liczę że Krystyna i spółka się nie podniosą. MOże tez zdarzyć się cud i Bayern wygra 4-0, w końcu to tylko piłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki Kolejorz wygrywa na Łazienkowskiej 2:1 i prowadzą w tabeli Ekstraklasy! Mamy lidera i idziemy na majstra!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 18:02, sajmon00 napisał:

Wolałbym w Lidze Mistrzów nie z 15 drużyn poziomem zbliżonym do mistrza polski. A najlepsze
drużyny Europy. I trochę beka jakby taki Real czy Barca nie grały w LM bo jedno mistrza
zdobyło Atletico. Dzięki temu są dużo większe emocje. Możesz nazywać to Ligą Najlepszych
Klubów Europejskich, ale przecież to bezsensu. Tak jak jest jest najlepiej.

Skąd wiesz, jakby taki Lech grał kilka sezonów w LM, ogromne zyski z UEFA, dni meczowych na 40 tys. stadionie, prawa telewizyjne, to i Kolejorz byłby wielkim klubem z mocnym składem, ale grupa trzymająca władze już nie raz ostrzegała, że jak UEFA będzie szła w tym kierunku to sobie zrobią własną LM. Najśmieszniejsze było to, że najbardziej na tym zależało Milanowi czyli klubowi który sobie teraz kompletnie nie radzi, pewnie spodziewali się ze będzie źle i chcieli taką LM utworzyć by kasa zawsze do nich trafiała.
Mistrzem będzie Kolejorz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:28, Paoro napisał:

Wielki Kolejorz wygrywa na Łazienkowskiej 2:1 i prowadzą w tabeli Ekstraklasy! Mamy lidera
i idziemy na majstra!! :)

Najważniejszy mecz w tym sezonie Legia wygrała tyd. temu z Lechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:41, Paoro napisał:

> Wolałbym w Lidze Mistrzów nie z 15 drużyn poziomem zbliżonym do mistrza polski.
A najlepsze
> drużyny Europy. I trochę beka jakby taki Real czy Barca nie grały w LM bo jedno
mistrza
> zdobyło Atletico. Dzięki temu są dużo większe emocje. Możesz nazywać to Ligą Najlepszych

> Klubów Europejskich, ale przecież to bezsensu. Tak jak jest jest najlepiej.
Skąd wiesz, jakby taki Lech grał kilka sezonów w LM, ogromne zyski z UEFA, dni meczowych
na 40 tys. stadionie, prawa telewizyjne, to i Kolejorz byłby wielkim klubem z mocnym
składem, ale grupa trzymająca władze już nie raz ostrzegała, że jak UEFA będzie szła
w tym kierunku to sobie zrobią własną LM. Najśmieszniejsze było to, że najbardziej na
tym zależało Milanowi czyli klubowi który sobie teraz kompletnie nie radzi, pewnie spodziewali
się ze będzie źle i chcieli taką LM utworzyć by kasa zawsze do nich trafiała.
Mistrzem będzie Kolejorz!

Nie wiem, Ty też nie. To tylko gdybanie, ja wolę tak jak jest. Skąd wiesz, że wtedy nie spadnie poziom ligi mistrzó i straci ona swoją renomę, spadną pieniądze z praw telewizyjnych, frekwencje na stadionach będą mniejsze.
Wolałbym, żebyśmy wychowali sobie piłkarzy, którzy będą potrafili grać na takim poziomie, a nie ich kupowali nie wiadomo ilu. Jak Twój największy z największych klubów piłkarskich świata wywalczy sobie awans na boisku, to też dostanie pieniądze. Będziecie mieli na jakiś transfer czy co ważniejsze na skauting i szkolenie. Bo to zapewni prędzej regularną grę w LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:53, Accid napisał:

> Wielki Kolejorz wygrywa na Łazienkowskiej 2:1 i prowadzą w tabeli Ekstraklasy! Mamy
lidera
> i idziemy na majstra!! :)
Najważniejszy mecz w tym sezonie Legia wygrała tyd. temu z Lechem :)

Będziesz porównywał Puchar Polski do Mistrzostwa Polski? Sorry, ale wiadomo, że jakbym miał coś wybierać to tylko Mistrza! No i będzie szansa na LM dla Lecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:56, sajmon00 napisał:

ciach

Zastanów się co Ty mój drogi piszesz, ja jestem w sprawach piłki mega obeznany, a Ty chyba nie. Nie wiesz, że bogatsze "kradną", albo łagadniej mówiąc kupują za bezcen naszych? Lewy poszedł za 5 mln. A teraz jest wart 50 mln. W polskiej lidze gra wielu drewniaków, ale kilku jak Linetty, Kownacki, Duda, będzie grało w najlepszych klubach świata, ale z polskiej ligi wyjadą za niewielką sumę odstępnego, tylko dlatego, że polskie kluby nie grają rok rocznie w LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 18:24, Paoro napisał:

Zastanów się co Ty mój drogi piszesz, ja jestem w sprawach piłki mega obeznany, a Ty
chyba nie. Nie wiesz, że bogatsze "kradną", albo łagadniej mówiąc kupują za bezcen naszych?
Lewy poszedł za 5 mln. A teraz jest wart 50 mln. W polskiej lidze gra wielu drewniaków,
ale kilku jak Linetty, Kownacki, Duda, będzie grało w najlepszych klubach świata, ale
z polskiej ligi wyjadą za niewielką sumę odstępnego, tylko dlatego, że polskie kluby
nie grają rok rocznie w LM.


I Ty się niby znasz na piłce? Może i tak, ale Twoja argumentacja przeczy temu zdaniu. Takich pierdół już dawno nie czytałem. Zrobiłeś mi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:56, Paoro napisał:

> > Wielki Kolejorz wygrywa na Łazienkowskiej 2:1 i prowadzą w tabeli Ekstraklasy!
Mamy
> lidera
> > i idziemy na majstra!! :)
> Najważniejszy mecz w tym sezonie Legia wygrała tyd. temu z Lechem :)
Będziesz porównywał Puchar Polski do Mistrzostwa Polski? Sorry, ale wiadomo, że jakbym
miał coś wybierać to tylko Mistrza! No i będzie szansa na LM dla Lecha :)

Problem w tym, że PP jest juz pewne dla Legii, a MP może wygrać każdy team z grupy mistrzowskiej. Legia Warszawa jest zdecydowanie faworytem,a jeden mecz mistrzem Nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 19:36, Accid napisał:

Legia Warszawa jest zdecydowanie faworytem,a jeden mecz mistrzem Nie czyni.

Daj spokój co oni prezentują, legioniści są słabi, Lech ma więcej pkt. więc póki co to on jest faworytem, a meczy rozegrali 31 tyle samo :) wyżelowane pseudogwiazdki, z takimi mistrzostwa się nie zdobędzie, może jedynie puchar ;) Mistrzostwo jest nasze, potem LM i odskakujemy finansowo na lata świetlne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzukuję tezę, iż Barca ma mistrza, przy obecnym wyniku Realu (0:2 z Valencią). Przy porażce z Atletico wracamy do niedawnej przewagi 2 pkt, a raczej Deportivo nie jest tym, ktory pobije Barce przy jej obecnej formie.

Pewnie, u krolewskich postawiono wszystko na LM.

A i wyczytałem w hiszpańskiej prasie, że Guardiola w City od kolejnego sezonu. Powód odejścia z FCB ma być to co i tak wszyscy wiedzą, zbyt słabe wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 21:21, vonArnold napisał:

Zaryzukuję tezę, iż Barca ma mistrza, przy obecnym wyniku Realu (0:2 z Valencią).


2:2 się skończyło, wielka szkoda. Barca ma mistrza kraju (nie widzę innej opcji niestety)

Teraz pozostaje LM i pokonanie Juventusu i byłby arcyciekawy finał.
Barca zagarnęła mistrzostwo kraju a Real chciałby się za to odgryźć i zagarnąć puchar LM.

Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 18:24, Paoro napisał:

> ciach
Zastanów się co Ty mój drogi piszesz, ja jestem w sprawach piłki mega obeznany, a Ty
chyba nie. Nie wiesz, że bogatsze "kradną", albo łagadniej mówiąc kupują za bezcen naszych?
Lewy poszedł za 5 mln. A teraz jest wart 50 mln. W polskiej lidze gra wielu drewniaków,
ale kilku jak Linetty, Kownacki, Duda, będzie grało w najlepszych klubach świata, ale
z polskiej ligi wyjadą za niewielką sumę odstępnego, tylko dlatego, że polskie kluby
nie grają rok rocznie w LM.


Ale Ci piłkarze wyjeżdżając z polskiej ligi nie są warci więcej. Lewy tak super rozwinął się z Borussi. A stwierdzenie, że Ci co wymieniłeś będą grać w najlepszych klubach świata jest mocno na wyrost. Bo Wolski, Sobiech, Borysiuk czy Stępiński też mieli grać. Wydanie większej kwoty na piłkarza z polskiej ligi jest zbyt bardzo dużym ryzykiem. Jak nazywasz to kradzieżą to idź pozdrów swój gdzieś tam. Jakby więcej Polaków sprawdzało się zagranicą to inne kluby nie bałyby się przepłacić. I może kiedyś z Ekstraklasa mogłaby osiągnąć status podobny do portugalskiej ligi chociaż.

Co do ligi. To na ten moment Lech jest faworytem, łatwiejszy terminarz bo jeszcze 4 mecze u siebie. Ale w tej lidze wszystko może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 17:56, sajmon00 napisał:

Wolałbym, żebyśmy wychowali sobie piłkarzy, którzy będą potrafili grać na takim poziomie,
a nie ich kupowali nie wiadomo ilu. Jak Twój największy z największych klubów piłkarskich
świata wywalczy sobie awans na boisku, to też dostanie pieniądze. Będziecie mieli na
jakiś transfer czy co ważniejsze na skauting i szkolenie. Bo to zapewni prędzej regularną
grę w LM.

I Kolejorz wychowuje, przykłady? Bielik czy Salamon. Jeden wylądował w Arsenalu, drugi był w Milanie, obaj jednak zabrani za niewielkie pieniądze z Lecha. Na szczęście Linetty, Kownacki, Kędziora grają u nas i zapewne też zrobią karierę. A Legia czym się ona może pochwalić, Wolskim, Żyro - obaj póki co nie zrobili kariery, nie wspominając o Koseckim. Najlepszą akademię w Polsce ma Kolejorz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 22:35, sajmon00 napisał:

Ale Ci piłkarze wyjeżdżając z polskiej ligi nie są warci więcej. Lewy tak super rozwinął
się z Borussi. A stwierdzenie, że Ci co wymieniłeś będą grać w najlepszych klubach świata
jest mocno na wyrost. Bo Wolski, Sobiech, Borysiuk czy Stępiński też mieli grać. Wydanie
większej kwoty na piłkarza z polskiej ligi jest zbyt bardzo dużym ryzykiem. Jak nazywasz
to kradzieżą to idź pozdrów swój gdzieś tam.

Większość z tych wyżej wymienionych to słabeusze z Legii, więc się nie będę wypowiadał. Niestety wyciąganie Bielika przez Legię to łąjdactwo, no ale na szczęście mega dużo to oni na nim nie zarobili, bo on to karierowicz, tzn. jego rodzice nie mają poukładane w główce, więc tak jak z Lecha to Legii tak z Legii do Arsenalu czmychnął. Kusili Linettego oraz Kowanasia, ale na szczęści oni są wierni naszym barwom i dobrze, o Linettego pyta ciągle Tottenham, a Kownaś za dwa, trzy lata przejdzie za duże pieniądze na zachód.

Dnia 09.05.2015 o 22:35, sajmon00 napisał:

Co do ligi. To na ten moment Lech jest faworytem, łatwiejszy terminarz bo jeszcze 4 mecze
u siebie. Ale w tej lidze wszystko może się zdarzyć.

Kolejorz wygra zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam trochę mniej zapatrzenia w Lecha, a więcej obiektywizmu.

Linetty, Kownacki, Kędziora - nie wiesz czy skończą jak Lewandowski, czy jak Wolski. To że Lech ma lepszą akademię się zgodzę.

Dobra Wolski, Furman to nie zrobili, ale nie dlatego, że byli z Legii tylko że byli za słabi. Kosecki to nie powinien marzyć o podbijaniu świata tylko o znalezieniu formy. Z Żyro podobnie. Z Lecha też kilku było co wyjechali i gówno ugrali. Stilić, Tonev czy Teodorczyk, choć mu jeszcze może się udać.

Zresztą ja nie chcę Ci udowadniać wyższości Legii nad Lechem czy odwrotnie. Bo oba te kluby w polskiej lidze mam równo głęboko w dupie, jak i obu życzę jak najlepiej w pucharach. Ale wyjeżdżanie teraz, że Lech awansuję LM jest nie poparte niczym oprócz tego, że jesteś optymistą.

Co do akademii i bardzo dobrze, że się przebijają. Niech wyjadą zagranicę w odpowiednim momencie. To byłoby korzystne dla wszystkich. Dla całej polskiej piłki. Bo głównie tu o to chodzi, a nie o dobro Legii czy Lecha.

Co do LM mistrzów już mówiłem jest dobrze jak jest. I tak ułatwili dostęp słabszym ligom do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2015 o 23:27, sajmon00 napisał:

Ale wyjeżdżanie teraz, że Lech awansuję LM jest nie poparte niczym oprócz tego, że jesteś
optymistą.


Patrząc na ostatnie wyczyny Lecha w europejskich pucharach, to trzeba być hurraoptymistą, aby myśleć, że są oni w stanie awansować do LM ;)
Plusem w tym przypadku jest obecność Skorży na ławce, bo jednak drużyny przez niego prowadzone coś tam w przeszłości w pucharach ugrywały.

Dnia 09.05.2015 o 23:27, sajmon00 napisał:

Co do LM mistrzów już mówiłem jest dobrze jak jest. I tak ułatwili dostęp słabszym ligom
do niej.


Obecny system jest jak najbardziej w porządku. Mistrzowie słabszych lig grają ze sobą i nie muszą się martwić rywalizacją np. z Arsenalem. Niestety dla nas ta reforma przyszła trochę za późno, bo jeszcze 8-10 lat temu nasze drużyny ogrywały tych teoretycznych średniaków, ale wtedy na drodze stawał Real czy Barcelona ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 00:41, Wszystkozajete napisał:

> Ale wyjeżdżanie teraz, że Lech awansuję LM jest nie poparte niczym oprócz tego,
że jesteś
> optymistą.

Patrząc na ostatnie wyczyny Lecha w europejskich pucharach, to trzeba być hurraoptymistą,
aby myśleć, że są oni w stanie awansować do LM ;)
Plusem w tym przypadku jest obecność Skorży na ławce, bo jednak drużyny przez niego prowadzone
coś tam w przeszłości w pucharach ugrywały.

> Co do LM mistrzów już mówiłem jest dobrze jak jest. I tak ułatwili dostęp słabszym
ligom
> do niej.

Obecny system jest jak najbardziej w porządku. Mistrzowie słabszych lig grają ze sobą
i nie muszą się martwić rywalizacją np. z Arsenalem. Niestety dla nas ta reforma przyszła
trochę za późno, bo jeszcze 8-10 lat temu nasze drużyny ogrywały tych teoretycznych średniaków,
ale wtedy na drodze stawał Real czy Barcelona ;D


Mi nie musisz tego tłumaczyć :P Paoro jest zapatrzonym hurraoptymistą. Trochę tak jakby kuce sądzące, że jak Korwin wygra wybory to z miejsca staniemy się rajem :D

Zróbmy najpierw z naszej ligi produkt, który będzie się kojarzył z solidnością i młodymi talentami, które radzą sobie zagranicą. Coś żeby szkółka Lecha była kojarzona z taką szkółką Dinama Zagrzeb, czy kiedyś z Porto czy Ajaxem. Ogólnie co do szkolenia powinniśmy wdrożyć system taki jak w Belgii jest. Tam to wyszło świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 01:04, sajmon00 napisał:

Mi nie musisz tego tłumaczyć :P Paoro jest zapatrzonym hurraoptymistą. Trochę tak jakby
kuce sądzące, że jak Korwin wygra wybory to z miejsca staniemy się rajem :D


Jak to? Przecież jak Krul będzie rządził to wszyscy w kraju będą milionerami, będzie rynek pracownika, wszystkie firmy będą walić do kraju i w ogóle 15% przyrost gospodarczy co roku. To raczej brednie, a nie huraoptymizm.

Dnia 10.05.2015 o 01:04, sajmon00 napisał:

Zróbmy najpierw z naszej ligi produkt, który będzie się kojarzył z solidnością i młodymi
talentami, które radzą sobie zagranicą. Coś żeby szkółka Lecha była kojarzona z taką
szkółką Dinama Zagrzeb, czy kiedyś z Porto czy Ajaxem. Ogólnie co do szkolenia powinniśmy
wdrożyć system taki jak w Belgii jest. Tam to wyszło świetnie.


Ale to właśnie jest przykład huraoptymizmu. Co prawda jestem podobnego zdania, ale wydaje się to nierealne. Na szkolenie nikt kasy nie chce łożyć (ani PZPN - bo to nie ich obowiązek, ani nie leży w ich zainteresowaniach), ani kluby (bo dobrze wyszkolenii zawodnicy zwykle uciekną przy pierwszej okazji, więc jak się ich nie sprzeda po dobrej cenie - to jest strata), a przecież to kosztuje (inwestycje w infrastrukturę i kadrę). A skoro tu trzeba zainwestować, to gdzieś indziej (czyt. do kieszeni) trafii mniej.

Teoretycznie można do tego podejść na sposób portugalski, tam zawodników w szkółkach sponsorują (niektórzy mówią, że to po prostu handel ludźmi) podmioty korporacyjne, stąd po prostu kluby łożą na nich mniej kasy. Przy transferach - podział zysków stosownie do stopnia zaangażowania kapitału. Chociaż proceder ten chce FIFA czy tam UEFA ukrócić, więc może już za późno kopiować.

Problem naszej ligi to najwyraźniej nie tylko to, że raczej pełni ona rolę ewentualnego źródła transferów, ale i to, że obecny status zadawala kluby. Skoro hajs się zgadza (przychody z biletów/sponsorów/praw transmisyjnych/itd) to lepiej status quo zostawić, niż kombinować, bo jeszcze parę podmiotów zbankrutuje. To pochodna faktu, że Polska jest dość dużym i chłonnym rynkiem jeśli idzie o piłkę. Portugalska Superliga jest pod tym kątem o wiele gorsza, wiec kluby musiały kombinować by hajs wyciągnąc.

I tak jestem zdania, że powinniśmy stawiać na szkolenia i promować własnych zawodników, a nie ściągać dziesiatki przepłacanych obcokrajowców. Takie parodie drużyn jak Cracovia w starciu ze Stargardem tylko mnie w tym utwierdzają. Rzecz w tym, że pewnie nie pasuje to do przyjętego modelu biznesowego.

A czy inaczej jest na rynku pracy? No znajdźcie w tym kraju pracodawców, którzy są chętni przyjąć, płacić i wyszkolić pracowników na wykwalifikowanych specjalistów (i nie piszę tu od prostych pracach biurowych). Nie ma takich. Wszędzie tylko wygórowane wymogi (x-lat doświadczeń, płynna znajomośc paru języków, niewiadomo jakie oceny ze studiów, wiek najlepiej poniżej 25 lat, itd) za minimalną krajową na śmieciówce.
Model w stylu: wycisnąć z bydła ile wlezie, my-wielcy panowie, nie raczymy ani grosza zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować