Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Chaos, chaos, chaos. Jedna ładna akcja zakończona strzałem Błaszczykowskiego, to zdecydowanie za mało.
Zastanawiam się co może dać Nawałce tyle zmian. Przecież jak jest zbyt dużo zmiennych to prawie nigdy nie uda się wyciągnąć prawidłowych wniosków. Jedna zmiana (Szukała) była na ok. 5 min przed końcem meczu. Co to miało dać?! Przecież chyba na czas nie graliśmy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy świeżo po losowaniu pierwszych rund eliminacyjnych europejskich pucharów.
W el. LM w drugiej rundzie Lech zagra z mistrzem Bośni i Hercegowiny - FK Sarajevo. Jak na tą rundę rywal dość wymagający, ale mogła być jeszcze gorsza Astana. Patrząc na wyczyny Poznaniaków w ostatnich latach na pewno nie można być spokojnym o awans, Lech będzie faworytem ale dużo zależy od tego jak trafi z formą w połowie lipca.
Do tego Sarajevo to bardzo "gorący" teren, szykuje się więc ciekawy wyjazd dla kibolstwa :)

Jeśli chodzi o el. LE to Jagiellonia zagra z litewską Kruoją, rywal raczej słaby, a i wyjazd niedaleki, więc w Białymstoku powinni być zadowoleni z losowania. Znacznie gorzej wylosował Śląsk. Wrocławianie zagrają z drugą drużyną Słowenii NK Cejle. Ciężko mi oceniać siłę tego rywala, ale biorąc pod uwagę, że Maribor grał całkiem nieźle w poprzedniej edycji LM, widać że ta liga do słabych nie należy. Jak dla mnie szanse na awans mniej więcej pół na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 14:35, Ecko09 napisał:

Strasznie słabe Copa America w tym roku, chyba nie ma żadnej drużyny, która by była w
formie.

Gospodarze prezentują się całkiem ok, Argentyna miewa momenty (zwłaszcza Di Maria, który przez ostatnie pół roku dobrze wypoczął w Manchesterze. ;d).

Ale fakt - faza grupowa wyglądała biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 13:43, Wszystkozajete napisał:

Jesteśmy świeżo po losowaniu pierwszych rund eliminacyjnych europejskich pucharów.
W el. LM w drugiej rundzie Lech zagra z mistrzem Bośni i Hercegowiny - FK Sarajevo. Jak
na tą rundę rywal dość wymagający, ale mogła być jeszcze gorsza Astana. Patrząc na wyczyny
Poznaniaków w ostatnich latach na pewno nie można być spokojnym o awans, Lech będzie
faworytem ale dużo zależy od tego jak trafi z formą w połowie lipca.
Do tego Sarajevo to bardzo "gorący" teren, szykuje się więc ciekawy wyjazd dla kibolstwa
:)

Tak świetna informacja dla kibiców, ale jak coś ja się nie wybieram na wyjazdowy :P Takich rywali trzeba ogrywać jesli sie mysli o fazie grupowej LM.

Dnia 22.06.2015 o 13:43, Wszystkozajete napisał:

Jeśli chodzi o el. LE to Jagiellonia zagra z litewską Kruoją, rywal raczej słaby, a i
wyjazd niedaleki, więc w Białymstoku powinni być zadowoleni z losowania. Znacznie gorzej
wylosował Śląsk. Wrocławianie zagrają z drugą drużyną Słowenii NK Cejle. Ciężko mi oceniać
siłę tego rywala, ale biorąc pod uwagę, że Maribor grał całkiem nieźle w poprzedniej
edycji LM, widać że ta liga do słabych nie należy. Jak dla mnie szanse na awans mniej
więcej pół na pół.


Warto dodać, że Legia zagra ze studentami, jakieś no name''y :P Co do Jagi i śląska nawet jeśli przeją tą rundę w następnej już mocne drużyny, raczej poza zasięgiem. Niestey jeśli drużyna nie jest rozstawiona to w el. LE po prostu prędzej czy później zostanie pokonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka tam ciekawostka. Klub FC Botosani (Rumunia), jeden z potencjalnych rywali Legii w następnej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, zajął 8 miejsce w swojej lidze. Dlaczego pozwolono im zagrać? Bo wygrał puchar Rumunii? Nie! 4 zespoły przed nimi nie dostały licencji. Link do tabeli http://www.livesports.pl/pilka-nozna/rumunia/liga-1/tabela/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 22:13, Paoro napisał:

Tak świetna informacja dla kibiców, ale jak coś ja się nie wybieram na wyjazdowy :P Takich
rywali trzeba ogrywać jesli sie mysli o fazie grupowej LM.


Coś czuje, że będą mieli o czym znowu trąbić w mediach ;p No chyba, że kibice Lecha utrzymają nerwy na wodzy, bo ci z Sarajeva z pewnością będą chcieli pokazać kto rządzi w tym mieście :)

Dnia 22.06.2015 o 22:13, Paoro napisał:

Warto dodać, że Legia zagra ze studentami, jakieś no name''y :P Co do Jagi i śląska nawet
jeśli przeją tą rundę w następnej już mocne drużyny, raczej poza zasięgiem. Niestey jeśli
drużyna nie jest rozstawiona to w el. LE po prostu prędzej czy później zostanie pokonana.


No raczej w 8 drużynie ligi rumuńskiej studenci nie grają. I jeśli nawet tak jak wspominał Rokuto drużyna ta dostała się do pucharów, bo inni nie otrzymali licencji to leszczami nie są. Skoro liga rumuńska jest wyżej w rankingu niż nasza, to takie Botosani może być na poziomie mniej więcej Górnika czy Lechii. Ogólnie z całej czwórki pucharowiczów tylko Jaga miała szczęście w losowaniu, bo nawet z Omonią może powalczyć jeśli przejdzie Litwinów. Śląsk był w obu rundach rozstawiony, a trafił na dwóch solidnych rywali, podobnie Legia i Lech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:43, Wszystkozajete napisał:

No raczej w 8 drużynie ligi rumuńskiej studenci nie grają. I jeśli nawet tak jak wspominał
Rokuto drużyna ta dostała się do pucharów, bo inni nie otrzymali licencji to leszczami
nie są. Skoro liga rumuńska jest wyżej w rankingu niż nasza, to takie Botosani może być
na poziomie mniej więcej Górnika czy Lechii. Ogólnie z całej czwórki pucharowiczów tylko
Jaga miała szczęście w losowaniu, bo nawet z Omonią może powalczyć jeśli przejdzie Litwinów.
Śląsk był w obu rundach rozstawiony, a trafił na dwóch solidnych rywali, podobnie Legia
i Lech.

Nie szukaj usprawiedliwienia dla Legii, przecież oni przez "przypadek" przegrali mistrza, gdyby nie błąd administracyjny grali by w LM, gdyby nie odejście Radovicia zdobyliby mistrzostwo (własnie ukazał się wywiad Berga, gdzie tak mówi), także rywali z 8 miejsca powinni rozwalać na śniadanie. Najgorsze jest jednak dla Legii to, że póki co nikt nie odszedł za te astronomiczne kwoty (8 mln euro za Dudę, 5 mln euro za Żyro miało być), okazuje się, że nikt za te kwoty ich nie chce, a jak Leśny powiedział, póki kogoś nie sprzedadzą to nie będą mieli siana na nowych i koło się zamyka. Transfery robi się przed okresem przygotowawczym, tak by się zgrali. Ogromny komfort pracy ma Skorża, 4 wzmocnienia, mówię wzmocnienia, bo za drewniaka Vojo, przyszedł Thomalla, który był najlepszy strzelcem swojej drużyny w lidze austriackiej, do tego Robak, doświadczony napadzior idealny na naszą ligę. Za Belga z łapanki przyszedł Tetteha, kapitan i podstawowy zawodnik swojej drużyny z ligi greckiej, za słabego Luisa Henriqueza przyszedł uniwersalny Dudka. Do tego póki co nikt nie odszedł, zostaje wypożyczany dotąd Sadajew, jeśli ktoś odejdzie to może jedynie Linetty, ale jest kim go zastąpić :) Co do Jagi, to klub ten jest mądrze prowadzony, myślę, że gdyby nie te decyzje z meczu z Legią, to oni by zostali wicemistrzem, wiadomo ten klub nie ma i nie będzie miał możliwości Lecha czy Legii, ale jest poukładany, a to myślę pozwoli im awansować do przynajmniej 3 rundy, a potem o ile nadal będą mieli szczęście to wiele się może zdarzyć. Śląsk trafił źle i pewnie odpadnie szybko, mówię to widząc jego organizację i jest ona taka jak drużyn które odpadały we wczesnych rundach el. LE w poprzednich sezonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Jagi odchodzą czołowi gracze, więc ciężko im będzie powtórzyć poprzedni sezon. Co do Lecha to na papierze wszytko wygląda super... przed sezonem patrząc na Man UTD też się tak wydawało, a wyszło jak wyszło :) Tak więc zobaczymy w praniu co to za gracze.
Co do transferów Legii to rozmowy transferowe trwają, więc wszystko może się zdarzyć. Zauważ też ze o sprzedaży za ogromne kwoty trąbili i ciągle trąbią dziennikarze, a nie klub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:26, wolverine napisał:

Zauważ też ze o sprzedaży za ogromne kwoty trąbili i ciągle trąbią dziennikarze, a nie
klub :)

Nie omieszkałem zauważyć, że Legia swego czasu wysłała listy do "wielkich" klubów z info, że Żyro to największy talent od czasów Lewandowskiego i chcą go sprzedać za min. 5 mln euro. Sama forma już odstraszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było niefortunne, ale człowiek uczy się na błędach :) Niemniej tę informację również podała prasa. Za żyro były oferty ale za małe. Legia jak widać nie musi sprzedawać zawodników za wszelką cenę.
A na razie o transferach Legii piszą tylko dziennikarze. Wczoraj np. Kosecki był w Lechii dziś jest już w Niemczech... ciekawe gdzie wyląduje jutro :)
Legia lub osoby z kierownictwa mówią tylko o tym co pewne, jak np wczoraj prezes o testach Pazdana. Tylko o testach, o podpisaniu kontraktu czy o transferze dalej nie ma oficjalnego info.

Trudno winić klub czy osoby z nim związane na podstawie kaczek dziennikarskich lub niesprawdzonych newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia lubi się powtarzać. Copa America 2011 - Brazylia przegrywa z Paragwajem ćwierćfinał w rzutach karnych 0:2. Copa America 2015 - Brazylia przegrywa z Paragwajem ćwierćfinał w rzutach karnych 3:4. W sumie jakiś postęp jest, bo trochę im te karne lepiej szły, ale to jeszcze nie to. Sam mecz mało porywający, Brazylia bez formy w pierwszej połowie jeszcze coś tam tworzyła, druga już zdecydowanie pod dyktando Paragwajczyków. Szkoda mi tylko, że znowu ominie nas klasyk Brazylia - Argentyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nasi już zainaugurowali nowy sezon, w związku ze startem w I rundzie el. LE. O dziwo Śląsk zagrał nieźle i powinien wygrać co najmniej 2:0 na wyjeździe, a Jaga? Tragedia, wynik co prawda na to nie wskazuje, ale podobno była kopanina i jeszcze w 82'' czerwień dla kapitana Jagi, a w końcówce ktoś trafił 1:0.. i Jaga przyjeżdża z Litwy z tarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 23:10, Paoro napisał:

No to nasi już zainaugurowali nowy sezon, w związku ze startem w I rundzie el. LE. O
dziwo Śląsk zagrał nieźle i powinien wygrać co najmniej 2:0 na wyjeździe, a Jaga? Tragedia,
wynik co prawda na to nie wskazuje, ale podobno była kopanina i jeszcze w 82'' czerwień
dla kapitana Jagi, a w końcówce ktoś trafił 1:0.. i Jaga przyjeżdża z Litwy z tarczą.


Oglądałem pierwszą połowę Jagi, potem dałem sobie spokój. Ogólnie mecz rodem z okręgówki, a nawet Litwini mieli optyczną przewagę, choć bardzo dobrych okazji na gola to nie było. Niech się cieszą w Białymstoku, że trafili na takich ogórków, bo z jakimiś Azerami czy choćby z drużyną bałkańską mogli by skończyć marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2015 o 11:24, MisticGohan_MODED napisał:

No i git... Chile zwycięża w Copa America :]


Jak zobaczyłem Higuaina wchodzącego z ławki, to pierwsze co pomyślałem, iż pewnie dojdzie do karnych i on będzie tym, który nie trafi ;p Trzeba było Teveza wpuścić, to prawie na pewno wykorzystał by swoją jedenastkę.
W zasadzie nikomu nie kibicowałem w tym meczu, ale może dobrze, że wygrało Chile przed własną publicznością i na swojej ziemi, zdobywając pierwszy tytuł w historii. A Argentyna znów po roku musi przeżywać bolesną porażkę w finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2015 o 12:43, Wszystkozajete napisał:

> No i git... Chile zwycięża w Copa America :]

Jak zobaczyłem Higuaina wchodzącego z ławki, to pierwsze co pomyślałem, iż pewnie dojdzie
do karnych i on będzie tym, który nie trafi ;p Trzeba było Teveza wpuścić, to prawie
na pewno wykorzystał by swoją jedenastkę.

Tevez z Męssim grać razem nie będą... w sumie szok, że go w ogóle powołali do repry.
Też obstawiałem, że Igła chybi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2015 o 12:55, MisticGohan_MODED napisał:

> na pewno wykorzystał by swoją jedenastkę.
Tevez z Męssim grać razem nie będą... w sumie szok, że go w ogóle powołali do repry.
Też obstawiałem, że Igła chybi :]


Czemu szok ? dobry sezon rozegrał, zasłużył wg mnie. Higuain zabawił się w Ramosa, za to Alexis Sanchez stalowe nerwy i pięknie wykonana "11". Argentyna to ma jednak pecha, chociaż myślę, że zeszłoroczna porażka boli bardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować