Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2015 o 23:31, Paoro napisał:

Jest źle, każdy z naszych pucharowiczów zagrał mecz, za tydzień rewanże, a tylko jeden
Lech zagrał jak należy.


A czego Ty się spodziewałeś, wygranych po 3:0? Niestety tym razem za rywali nasze drużyny nie miały Litwinów, którzy do tego jeszcze próbują dorobić na boku przegrywając jak najwyżej ;) Liczyłem na jakieś skromne wygrane, szkoda że Jaga i Śląsk nic nie ustrzeliły, bo 1:0 było by niezłym wynikiem, ale 0:0 nie jest tragiczne, przynajmniej ciągle są w grze. W rewanżach nie ma wyjścia, trzeba zagrać ofensywnie i strzelać gole, żeby przynajmniej te remisy bramkowe wywalczyć. Choć realnie patrząc to szanse na awans obu zespołom daje jakieś 33%. Legia zagrała swoje, pierwsza połowa padaka i brak koncepcji w rozgrywaniu akcji, dopiero gdy już rywal opadł z sił wymęczyli minimalne zwycięstwo. Z tym trenerem to już chyba nie mają przyszłości.

Szkoda Lecha, bo Basel to naprawdę solidny zespół, szczególnie u siebie są w stanie wygrać z każdym. Nie mamy w tym roku szczęścia w losowaniach. Jednak Lech w pewnym stopniu jest sam sobie winny fatalnymi występami w dwóch poprzednich sezonach.

Btw. Grasz w Ustaw Ligę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 13:03, Wszystkozajete napisał:

te remisy bramkowe wywalczyć. Choć realnie patrząc to szanse na awans obu zespołom daje
jakieś 33%.

Ja im daje podobnie, więc gadanie trenerów, że szanse są 50 na 50 to gruba przesada.

Dnia 17.07.2015 o 13:03, Wszystkozajete napisał:

Szkoda Lecha, bo Basel to naprawdę solidny zespół, szczególnie u siebie są w stanie wygrać
z każdym. Nie mamy w tym roku szczęścia w losowaniach. Jednak Lech w pewnym stopniu jest
sam sobie winny fatalnymi występami w dwóch poprzednich sezonach.

Wiedziałem, że ktoś rzuci ten argument, no ale na 2 losowania mieć takiego pecha.. że wylosujemy Bazyleę szanse było jak 1 do 10.. mimo to jakby wszyscy się tego spodziewali :(

Dnia 17.07.2015 o 13:03, Wszystkozajete napisał:

Btw. Grasz w Ustaw Ligę?

A co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potencjalni rywal polskich drużyn. IMO to CF portugalskie nic mi nie mówi, rywale nie wiele mocniejsi, jeśli przejdą II rundę, równie dobrze wszyscy mogą zagrać w IV.

CF Belenenses - Śląsk Wrocław / IFK Goeteborg

FK Kukesi / Mladost Podgorica - Legia Warszawa / FC Botosani

PFC Beroe Stara Zagora / Broendby IF - Jagiellonia Białystok / Omonia Nikozja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 15:02, Paoro napisał:

Wiedziałem, że ktoś rzuci ten argument, no ale na 2 losowania mieć takiego pecha.. że
wylosujemy Bazyleę szanse było jak 1 do 10.. mimo to jakby wszyscy się tego spodziewali
:(


Dzięki zabiegom UEFA już tylko 1 do 5 :) Mam jedynie nadzieję, że Lech przypomni sobie jak kilka sezonów temu walczył jak równy z równym z Man. City i Juventusem i nawiąże do tych czasów. W zasadzie to lepiej Poznaniacy radzili sobie z teoretycznie mocniejszymi zespołami, niż z typowymi ogórkami. Ale realnie (brutalnie) rzecz biorąc to szanse na awans określam na jakieś 20%.

Dnia 17.07.2015 o 15:02, Paoro napisał:

Btw. Grasz w Ustaw Ligę?
A co to?


No taka fantasy liga ekstraklasy. Ja właśnie tworzę drużynę, bo o 18:00 pierwszy mecz :)
http://ustawlige.com/

Co do losowania III rundy el. LE, to w końcu można napisać, że losowanie dobre dla naszych drużyn, szczególnie dla Legii. Ale na razie się tym nie przejmuje, bo jeszcze wszystkie 3 drużyny mogą się w tej rundzie nie znaleźć - o Śląsku i Jadze napisem już wyżej, a w przypadku Legii, to w obecnej formie wszystkiego można się po nich spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 20:50, Chlorofil napisał:

U Was też mecz Lecha w HD to nie jest żadne HD ? Jakość jest ohydna. ..

A nie zwróciłem uwagi, ale faktycznie nie było to to co na Euro 2012. Wielki Kolejorz pewnie wyeliminował rywala i awansował do 3 rundy, gdzie zmierzy się z Bazyleą. Ciężki dwumecz to będzie, ale cieszmy się tym co jest, komplet wygranych, oby Jaga i Śląsk awansowały, Legia ma awans w kieszeni, tak jak dziś miał go Lech. Pozdro dla kumatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 20:05, Traitor napisał:

Jaga odpadła :/ szkoda, niby im nie kibicuje, ale zawsze to polski klub, w dodatku z
mojego regionu :/

Hehe tak jak z losowaniem FC Basel, tak i z awansami, a raczej ich braku w przypadku Jagi i Śląska miałem racje. W przypadku Jagi wystarczyło strzelić gola, no ale jak się nie potrafi strzelić przez 90 minut to mi nawet Białostoczan nie żal, Śląsk miał podobne zadanie i też dał ciała. Szkoda, że mamy tylko dwa kluby na europejskim poziomie i są to Lech i Legia. Szkoda, że np. Wisła ma problemy finansowe, Cupiał przestał ją wspierać, bo sam ma problemy z Telefoniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 17:02, MisticGohan_MODED napisał:

Cienko widzę Lecha w starciu z FC Basel... ostatnio gra regularnie w LM i nie jest to
drużyna z 6-8 miejsca pierwszej lepszej ligi ziemniaczanej :P

To jest walka o Ligę Mistrzów, nie oczekiwał bym rywali niskich lotów. Ekipa ze Szwajcarii i owszem jest ograna, regularnie walczy w pucharach europejskich z przyzwoitymi wynikami. Jednak żeby się znaleźć w elicie, to trzeba co najmniej pokonać rywala tego pokroju. Nie jest ani dobrze, ani źle. Z resztą w Polsce z reguły się myśli jakiego to mamy rywala - lepiej skupić się na sobie i zrobić co w mocy by awansować.
FC Basel jak prawie każdy jest do ogrania - to już kwestia jak lechici się zaprezentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basel to rzeczywiście mocna drużyna, ale z drugiej strony jak się polskim zespołom w eliminacjach trafiały zespoły teoretycznie w spokojnym zasięgu, jak Sparta Praga czy zespoły z Cypru, to nie było za różowo, za to potrafiły się nasze zespoły zebrać na teoretycznie mocniejszych rywali, jak Legia z Lokomotiwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 18:29, ManweKallahan napisał:

Basel to rzeczywiście mocna drużyna, ale z drugiej strony jak się polskim zespołom w
eliminacjach trafiały zespoły teoretycznie w spokojnym zasięgu, jak Sparta Praga czy
zespoły z Cypru, to nie było za różowo, za to potrafiły się nasze zespoły zebrać na teoretycznie
mocniejszych rywali, jak Legia z Lokomotiwem.

Wiesz, Sparta Praga z czasów gdy rywalizował z nią Lech to regularny uczestnik LM, z kilkoma gwiazdami czeskiej piłki, starymi już wtedy ale jednak, teraz to nie te Czechy co kiedyś i nie ta Sparta. Wolałbym Sparte niż Basel, ale nic się już nie zrobi. Rywali mógłbym podzielić na tych na fali wznoszącej np. Salzburg i FC Basel i tych którzy raczej pikują w dół to jest Celtic, Steaua, Ludogorec, Maribor. Te drugie grały jeszcze nie dawno w LM, ale są słabe obecnie. FC Basel jest teraz na fali wznoszącej. Jest jeden plus jeśli Lech odpadnie, nadal będzie w grze o faze grupową LE, mam nadzieje, że będzie rozstawiony, choć tego nie jestem pewien. Jak spadać to z wysokiego konia. A jak wygrają sprawią niespodziankę większą od Legii która pokonała Celtic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszyki w strefie europejskiej przed losowaniem eliminacji MŚ 2018:
Koszyk 1: Niemcy, Belgia, Holandia, Portugalia, Rumunia, Anglia, Walia, Hiszpania, Chorwacja
Koszyk 2: Słowacja, Austria, Włochy, Szwajcaria, Czechy, Francja, Islandia, Dania, Bośnia i Hercegowina
Koszyk 3: Ukraina, Szkocja, Polska, Węgry, Szwecja, Albania, Irlandia Północna, Serbia, Grecja
Koszyk 4: Turcja, Słowenia, Izrael, Irlandia, Norwegia, Bułgaria, Wyspy Owcze, Czarnogóra, Estonia
Koszyk 5: Cypr, Łotwa, Armenia, Finlandia, Białoruś, Macedonia, Azerbejdżan, Litwa, Mołdawia
Koszyk 6: Kazachstan, Luksemburg, Liechtenstein, Gruzja, Malta, San Marino, Andora

Jaka jest wg Was grupa śmierci i grupa marzeń dla naszej kadry?
Grupa śmierci wg mnie:
Anglia (ale nie wiele lepiej będzie jak wylosujemy kogoś z Belgia/Hiszpania/Holandia), Francja/Włochy, Polska, Turcja, Finlandia, Luksemburg

Grupa marzeń:
Rumunia, Słowacja, Albania, Wysypy Owcze, Cypr, San Marino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 14:53, Paoro napisał:

Wiesz, Sparta Praga z czasów gdy rywalizował z nią Lech to regularny uczestnik LM, z
kilkoma gwiazdami czeskiej piłki, starymi już wtedy ale jednak...


Trochę nagiąłeś historię ;) Sparta licząc od sezonu, gdy rywalizował z nią Lech, ostatni raz grała w LM pięć sezonów wcześniej (2005/06). Regularnie w fazie grupowej drużyna z Pragi występowała na początku XXI wieku.

Dnia 25.07.2015 o 14:53, Paoro napisał:

Ludogorec


Oni to właśnie wydawali się, że rosną w siłę - bardzo dobre dwa ostatnie sezony, budżet ok. 2 razy większy niż najbogatsza w Polsce Legia, a tu odpadają w II rundzie z mołdawskim Milsami ;p
W ogóle ciekawa para w III rundzie się zrodziła: Milsami (Mda) - Skenderbeu (Alb), a my mamy znowu pod górkę.

Dnia 25.07.2015 o 14:53, Paoro napisał:

Jest jeden plus jeśli Lech odpadnie, nadal będzie w grze o faze grupową LE, mam nadzieje, że będzie
rozstawiony, choć tego nie jestem pewien.


Ciekawe czy będą rozstawieni, przypuszczam że niestety nie, skoro już w III rundzie eliminacji LM nie byli, a w el. LE jest sporo niezłych drużyn z czołowych lig Europy. Pozostaje wierzyć, że nie będzie się trzeba o tym przekonywać ;)

A co do losowania eliminacji, to dziwne te koszyki. Czy ten ranking FIFA liczy się tylko za ostatni rok czy co, bo taka Walia dopiero ostatnio zaczęła uzyskiwać dobre wyniki i już jest w 1 koszyku, podobnie Islandia w 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, może Portugalia w końcu wejdzie na jakiś turniej z 1 miejsca xD Choć pewnie i tak będą się niemiłosiernie męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 22:21, Rokuto napisał:

Gdzie jest Gibraltar? Nie startują? Czy też ja źle widzę lub o czymś zapomniałem?


Nie startują pewnie dlatego, że Gibraltar póki co nie jest zrzeszony w FIFA.
UEFA uznała ich członkostwo, więc mogli wystartować w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować