Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Polacy byli w stanie wygrać dzisiaj z Niemcami. Bardzo szkoda pierwszej bramki, przy której nasi obrońcy mocno zawalili (80% akcji Niemców było wyprowadzonych taktyką "podanie na skrzydło -> centra", a nasi za każdym razem byli zagubieni), ale najbardziej żałować można okazji Lewego na 2:2, pod sam koniec pierwszej połowy. Myślę, że gdyby piłka została uderzona dołem, a nie kopnięta na wysokości klatki piersiowej, to Neuer byłby bez szans. Cieszy wpadka Szkocji, choć mam nadzieję, że w poniedziałek będą gryźć murawę, aby pomścić tę porażkę.

BTW. Czy Grosicki potrafi mocno i celnie (a może raczej mocno lub celnie) uderzyć na bramkę? Od kilku meczów albo kopie prosto w bramkarza, albo obok bramki, a siłą strzału dorównuje finalistom Pucharu Tymbarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 23:03, Gumisiek2 napisał:

BTW. Czy Grosicki potrafi mocno i celnie (a może raczej mocno lub celnie) uderzyć na
bramkę? Od kilku meczów albo kopie prosto w bramkarza, albo obok bramki, a siłą strzału
dorównuje finalistom Pucharu Tymbarku.


Niestety w każdym meczu jest to samo. Potrafi szarżować przez pół boiska z piłką i nawet minąć kilku rywali, żeby na sam koniec oddać słaby strzał po ziemi prosto w ręce bramkarza, albo stracić piłkę. Dobrze, że dzisiaj zaliczył przynajmniej asystę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabianski tez sie w tym meczu nie popisal. Zle sie ustawial, wybijal latwe strzaly po ziemi pod nogi naszych rywali. Dlaczego nie bronil Szczesny? Lewandowski w koncu strzelil bramke powaznemu rywalowi ale pozniej spartaczyl idealna okazje... Zamiast kopnac po ziemi to strzela wysoka pilke w prawie 2 metrowego Neuera.

Bardzo zaskoczyl mnie grosicki i rybus- bylo widac mega zaangazowanie. MILIK przez caly mecz kompletnie niewidoczny. A o SZUKALE nawet nie wspomne... wystawianie go w 1 skladzie to jakis totalny zart.

Mam nadzieje ze bez problemow awansujemy na euro 2016 bo z tak dobrze grajacymi niemcami ani szkocja, ani irlandia raczej nie beda w stanie wygrac. My natomiast pokazalismy ze w koncu nie jestesmy tylko slabiakami do bicia. We wtorek oczywiscie licze na 3 punkty w meczu z gibraltarem, a pozniej (jesli Niemcy wygraja kazdy nastepny mecz) powinien nam wystarczyc chociaz 1 punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 23:03, Gumisiek2 napisał:

Cieszy wpadka Szkocji, choć mam nadzieję, że w poniedziałek będą gryźć murawę, aby pomścić tę porażkę.


Żartujesz? Przecież w tym meczu trzeba kibicować Niemcom, aby przy naszym zwycięstwie z Gibraltarem odskoczyć Szkotom na 6 pkt, bo w październiku gramy z nimi na wyspach, gdzie o zwycięstwo będzie niezwykle trudno, a Szkoci mają jeszcze 3 pkt w banku z Gibraltarem.

A co do Grosickiego, to taki piłkarz, który często irytuje swoją gra, robiąc dużo szumu, z którego niewiele wynika, przez niedokładne podania albo zupełnie nieudane strzały. Ale jednak czasami coś mu się uda i wychodzi z tego taka piękna asysta jak wczoraj :)

Niestety ale wciąż brakuje nam drugiego stopera na poziomie do pary z Glikiem, ogólnie gra obronna ciągle kuleje, bo Niemcy momentami wchodzili szybkimi podaniami w nasze pole karne jak w masło. Ciekawe jakby sobie Pazdan poradził w meczu z tak klasowym rywalem, być może gdyby był zdrowy to na niego postawiłby Nawałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo bzdur się nasłuchałem wszędzie w mediach, na forach, od samych piłkarzy, że niby było tak pięknie? A co za różnica, przegrać 1:3 po otwartej grze, czy 0:1 lub 0:2 po obronie Częstochowy. Moim zdaniem żadna. Jeden pies. Nadal mamy pojedyncze dobre jednostki i całą masę do niczego nie nadających się kopaczy. Jodłowiec człowiek, który bał się kiedykolwiek wyjechać za granicę, gra w pierwszym składzie na mecz z Niemcami i jest wg mnie najsłabszy? Dlaczego? Przecież błędy popełniał Piszczek, ale wg mnie to Jodła swoją biernością powodował, że było nas po prostu o jednego mnie. Dochodzi do tego Mączyński, kolejny gracz który robił po prostu tłok w drugiej linii. Wg mnie wieloletniego kibica, można powiedzieć eksperta jeśli chodzi o piłkę nożną i kadrę, bo obejrzałem wszystkie niemal mecze. Powiem tak, zagrać powinien Szczęsny, bowiem Fabiański broni, ale tylko strzały które może obronić, nic poza tym, może nie popełnia rażących błędów, ale Szczęsny robi różnice, wyciągają czasem piłki jak Neuer. Szukała dramat, koleś nie gra, a tu w pierwszej 11. Szybko trzeba znaleźć kogoś na obronę, grunt, że już tylko jednego stopera brakuje. Mączyńskiego i Jodłowca zastąpić, po pierwsze skrzydłowym, a po drugiej Linettym. Myślę, że już Trałka by lepiej zagrał od Jodłowca, który mam wrażenie gra w tej kadrze za karę jak niegdyś Wawrzyniak. A co do kadry nic się nie zmieniło, nadal przegrywamy z najlepszymi. Francja, Niemcy, Anglia, Hiszpania to tylko niektóre i tylko z Europy reprezentacje, których nie będziemy ogrywać z takim składem. Inne meczy wygramy Lewandowskim, Milikiem, ale z najlepszymi gdzie na każdą pozycję jest po 2 super graczy, takich jakich my mamy 4-5 to sorry z czym do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 11:24, SplitGrave napisał:

MILIK przez caly mecz kompletnie niewidoczny.

Raz wykonywał rzut wolny. Wtedy był przez chwilę dobrze widoczny :-)
Nawiasem pisząc, dlaczego rzut wolny w stronę bramki wykonuje wysoki rasowy napastnik, który w tym czasie jak najbardziej powinien się znajdować pod bramką?!
Kto tak wymyślił? Nawałka? Czy to inicjatywa samego Milika? :-/
(Pytania retoryczne.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na retoryczne pytania nie powinno się odpowiadać, ale weź pod uwagę, że widocznie nie ma w kadrze nikogo, kto potrafi celniej kopnąć piłkę z takiej odległości lewą nogą, czy to jako dośrodkowanie, czy jako strzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 18:51, Paoro napisał:

No to Oranje out! Nie pograją sobie na Euro.


Panie, nie siej dezinformacji! Mają jeszcze szanse na baraż, i wszystko będzie zależeć od postawy Czechów. Właśnie z nimi na wyjeździe gra Turcja, a w ostatniej kolejce przyjeżdżają do Amsterdamu.
Fakt, że Holandia gra fatalnie w tych eliminacjach, ale nie odbierajmy im szansy, którą jeszcze na papierze mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś sie nie udzielać na tym forum i wszystkim by to dobrze zrobiło, bo sorry ale pierdzielisz aż miło.

Dnia 05.09.2015 o 13:02, Paoro napisał:

Mnóstwo bzdur się nasłuchałem wszędzie w mediach, na forach, od samych piłkarzy, że niby
było tak pięknie? A co za różnica, przegrać 1:3 po otwartej grze, czy 0:1 lub 0:2 po
obronie Częstochowy. Moim zdaniem żadna. Jeden pies. Nadal mamy pojedyncze dobre jednostki
i całą masę do niczego nie nadających się kopaczy.


Te zachwyty są dlatego, że w zawsze było tak, że ustawialiśmy autobus i modliliśmy się, żeby nie strzelili nam więcej grając tylko długie piłki na Lewego. A tutaj były momenty, że graliśmy jak równi z równym. Walczyli do końca, co powinno być zawsze normą w meczach reprezentacji, ale nie jest.

Dnia 05.09.2015 o 13:02, Paoro napisał:

Jodłowiec człowiek, który bał się
kiedykolwiek wyjechać za granicę, gra w pierwszym składzie na mecz z Niemcami i jest
wg mnie najsłabszy? Dlaczego? Przecież błędy popełniał Piszczek, ale wg mnie to Jodła
swoją biernością powodował, że było nas po prostu o jednego mnie. Dochodzi do tego Mączyński,
kolejny gracz który robił po prostu tłok w drugiej linii. Wg mnie wieloletniego kibica,
można powiedzieć eksperta jeśli chodzi o piłkę nożną i kadrę, bo obejrzałem wszystkie
niemal mecze. Powiem tak, zagrać powinien Szczęsny, bowiem Fabiański broni, ale tylko
strzały które może obronić, nic poza tym, może nie popełnia rażących błędów, ale Szczęsny
robi różnice, wyciągają czasem piłki jak Neuer. Szukała dramat, koleś nie gra, a tu w
pierwszej 11. Szybko trzeba znaleźć kogoś na obronę, grunt, że już tylko jednego stopera
brakuje. Mączyńskiego i Jodłowca zastąpić, po pierwsze skrzydłowym, a po drugiej Linettym.
Myślę, że już Trałka by lepiej zagrał od Jodłowca, który mam wrażenie gra w tej kadrze
za karę jak niegdyś Wawrzyniak.


Zgoda, że Mączyński, Jodłowiec i Szukała się nie nadają, ale kto ma grać? Linetty kontuzja, a to jest jedyny nasz środkowy pomocnik, który może jako taki poziom dawać. Borysiuk, Furman, Trałka? Pewnie byliby lepszymi rozwiązaniami od Mączyńskiego (ogólnie solidny ligowy poziom ale stać ich na błysk), ale to nadal nie ten poziom. A za Szukałę kto miał grać? Pazdan był pewniakiem, ale kontuzja. Inni albo nie grają i po kontuzjach, albo bez formy (Kamiński, Rzeźniczak). Dyskusja nad bramkarzem to aktualnie najgłupsza dyskusja jaka może być. Plus Fabian gra nogami najlepiej z naszych. Liczę na powrót do formy Piszczka i Błaszczykowskiego.

Dnia 05.09.2015 o 13:02, Paoro napisał:

A co do kadry nic się nie zmieniło, nadal przegrywamy
z najlepszymi. Francja, Niemcy, Anglia, Hiszpania to tylko niektóre i tylko z Europy
reprezentacje, których nie będziemy ogrywać z takim składem. Inne meczy wygramy Lewandowskim,
Milikiem, ale z najlepszymi gdzie na każdą pozycję jest po 2 super graczy, takich jakich
my mamy 4-5 to sorry z czym do ludzi.


Sorry, ale czego ty oczekujesz? Sam widzisz, że nie mam piłkarzy, ale możemy mieć w końcu po paru ładnych latach znowuż zespół. Anglia czy Włochy przy naszej grze z piątku nie mogą podchodzić do nas na luzie.

A ode mnie Glik i Krychowiak to są koty straszne. Rybus mega zaskoczenie, ostatnio tak dobrze na lewej obronie zagrał Grzesiu Bronowicki z Portugalią za Leo.

Ogólnie ktoś mi mógłby napisać którzy środkowi pomocnicy w naszej kadrze mają rolę szóstki, a którzy ósemki, bo pod tym względem trzeba też patrzeć. Żeby nie grały dwie szóstki razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w piątkowym meczu z Niemcami najgorzej spisał się Fabiański. Gdzie, do jasnej ciasnej jest Szczęsny, który tak świetnie bronił w październiku ub. roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 06:34, lis_23 napisał:

Moim zdaniem, w piątkowym meczu z Niemcami najgorzej spisał się Fabiański. Gdzie,
do jasnej ciasnej jest Szczęsny, który tak świetnie bronił w październiku ub.
roku?


W Romie, i ostatnio odradza się piłkarsko(sądząc po całkiem niezłych notach w początkowych spotkaniach) po tym jak spędził dłuższy czas na ławce w Anglii. Nawałka chyba niezbyt przepada za tym zawodnikiem, i jeżeli ma słabszy okres w klubie jak ostatnio to automatycznie wypada z polskiej bramki.
Co do bycia najgorszym to niezbyt bym się zgodził. Pozycja bramkarza już taka jest, że jak bramki puści to ludzie mówią że słabo zagrał, chociaż winna w większości przypadków jest cała drużyna.
Dla mnie najgorzej wypadła sumarycznie cała linia pomocy, Jodłowiec i Mączyński tragedia(zwłaszcza ten drugi; ludzie marudzą że Piszczek słabo zagrał, a mając takie wsparcie jakie miał na swojej stronie to nie dziwne że nie dawał rady...), dobre zagrania Grosickiego można jak zawsze policzyć na palcach jednej ręki, a sam Krychowiak nie da rady grać za wszystkich(zwłaszcza, że zajmuje się głównie defensywą).
Co gorsze, w ogóle nie widać żeby taka sytuacja miała się w jakikolwiek sposób zmienić, póki co mamy 3 typy pomocników: skrzydłowych typu ''jeździec bez głowy'', defensywnych pomocników typu ''drewno'' i ofensywnych którzy są wiecznie bez formy i nie radzą sobie za granicą(jak Zieliński, Wolski, i pewnie niedługo Linetty).;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 12:33, Nephren-Ka napisał:

W Romie, i ostatnio odradza się piłkarsko(sądząc po całkiem niezłych notach w początkowych
spotkaniach) po tym jak spędził dłuższy czas na ławce w Anglii. Nawałka chyba niezbyt
przepada za tym zawodnikiem, i jeżeli ma słabszy okres w klubie jak ostatnio to automatycznie
wypada z polskiej bramki.


Nie no logiczne, że jak Szczęsny wylądował na ławce Arsenalu na wiosnę, to przestał być nr. 1 w bramce reprezentacji. Akurat na tej pozycji mamy kłopot bogactwa, więc najważniejsze żeby stawiać na goalkeepera, który w danym momencie gra regularnie i prezentuje dobry poziom. Ostatnio w Romie Szczęsny zaczął grać regularnie, więc teoretycznie Nawałka mógłby postawiać na niego, co być może w meczu z takim rywalem byłoby lepszą opcją , ale widocznie selekcjoner nie chcę póki co za bardzo mieszać na tej pozycji.

Dnia 07.09.2015 o 12:33, Nephren-Ka napisał:

Co gorsze, w ogóle nie widać żeby taka sytuacja miała się w jakikolwiek sposób zmienić,
póki co mamy 3 typy pomocników: skrzydłowych typu ''jeździec bez głowy'', defensywnych
pomocników typu ''drewno'' i ofensywnych którzy są wiecznie bez formy i nie radzą sobie
za granicą(jak Zieliński, Wolski, i pewnie niedługo Linetty).;s


Trzeba liczyć, że Kuba po przejściu do Fiorentiny zacznie grać regularnie i odzyska formę oraz oczywiście ominą go kontuzje, bo z tym jest kłopot. Niestety z typowym rozgrywającym wciąż mamy problem i nie widać na horyzoncie nikogo kto mógłby się pojawić w kadrze i zrobić różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nad bramkarzem jest trochę bez sensu, bo kogo Nawałka by nie wystawił to można bez problemu uargumentować. Nazwanie Fabiańskiego najsłabszym piłkarzem to też jakaś tragedia.

Skrzydłowych aktualnie nie mam. I wolę Grosika, którego stać na przebłysk niż Peszko, któremu piłka podbija się może od nóg i raz na 10 lat coś strzeli, ale w międzyczasie załapie 10 czerwonych kartek. Grosicki jakby to nie brzmiało jest bezpieczniejszy. O pomysłach typu Kucharczyk nie będę nawet mówił bo to absurd.

Oby Kuba odzyskał formę, ale on bazuje na szybkości i przyśpieszeniu, a po licznych kontuzjach w takim wieku może być mu się trudno odbudować. Jego organizm może po prostu nie wytrzymywać. Na razie dla mnie to wyglądać powinno tak: Bramkarz (Szczęsny, Fabian, Boruc - obojętnie, który) - Rybus - Glik - Pazdan - Piszczek (Olkowski, oczywiście jak wrócą do formy, w przyszłości może ten Kędziora z malutkiego leszka poznań, ale tutaj ten powrót do formy też jest konieczny) Krychowiak-Linetty Grosicki - Milik- Błaszczykowski Lewandowski. Milik trochę cofnięty, może zamieniać się z Lewym pozycjami. Jeszcze ciekawe czy Jędrzejczyk się ogarnie po kontuzji, bo to też jest zawsze alternatywa na obronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam pogoda w Warszawie (mieszka ktoś?) bo u mnie leje cały dzień xd
Pytanie tak odnośnie informacji, ze dach będzie otwarty - tak patrze po prognozach i podobno pada w stolicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 17:16, Traitor napisał:

Jak tam pogoda w Warszawie (mieszka ktoś?) bo u mnie leje cały dzień xd
Pytanie tak odnośnie informacji, ze dach będzie otwarty - tak patrze po prognozach i
podobno pada w stolicy :D

U mnie jeszcze kropi, ale nie wiem jak przy stadionie. Może do wieczora przestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że skład na mecz z dość słabym Gibraltarem jest naprawdę niezły (nie licząc Olkowskiego). Spodziewałem się więcej rezerwowych. I cieszę się, że Błaszczykowski wreszcie zagra od samego początku. Ciekawe jak to wszystko przełoży się na pierwszą połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkrywca wślizgu piłkarskiego, wolnorynkowy znawca wszystkiego, człowiek renesansu, najwybitniejszy z żyjących i nieżyjących, reptilianin, agent, cyborg Ozjasz Goldberg przemówił:
"Gdy arcymistrz gra w z nieznanym przeciwnikiem, wpatruje się w szachownicę, starannie buduje swoją pozycję, rozwija figury, tworzy dalekosiężne plany – i, istotnie, po dwudziestu ruchach daje mu mata.
Natomiast szachista kawiarniany patrzy bystro na przeciwnika – i wykonuje ruchy teoretycznie niepoprawne – ale potrafi dać frajerowi „szewskiego mata” już w trzecim ruchu. Albo w siódmym.
Dokładnie to sam dotyczy piłki nożnej. Dowolna II-ligowa drużyna wygrałaby z Gibraltarczykami najmarniej 10 do kółka. Bo reprezentacja wykonuje skomplikowane manewry mające zwieść obronę – podczas gdy piłkarze umiejący grać z kelnerami wiedzą, że żadnej obrony nie ma, trzeba (będąc dryblerem o trzy klasy lepszym) kiwnąć kilku frajerów i umieścić piłkę w siatce.
Raz na trzy razy się udaje. A taki rajd można robić co dwie minuty.
Bo tak się gra, jak przeciwnik pozwala. Ale trzeba to wykorzystać. Pamiętam, jak nasza wspaniała reprezentacja męczyła się przeciwko Najjaśniejszej Republice San Marino (sami amatorzy plus jeden zawodowiec z IV ligi!) - i wygrala bodaj 1:0. Bo przeciwnicy zamiast stać tam, gdzie stałby klasowy przeciwnik, włóczyli się po boisku bez planu i wpadali naszym graczom pod nogi tam, gdzie ich być, zgodnie z regułami sztuki, nie powinno.
Dlaczego przeciwko Gibraltarczykom wystawiamy reprezentację? II-ligowcy zagraliby za ćwierć pieniędzy. I podejrzewam, że właśnie po to wystawia się reprezentantów – by mogli sobie zarobić, specjalnie się nie przepracowując. Cóż: w kraju socjalistycznym nie liczy się koszt, tylko „dobro ludzi pracy”.
Naszych reprezentantów, w tym przypadku.
Oczywiście: na „Stadionie Narodowym”. Będzie tysiąc widzów z biletami, dopłacimy z kasy PZPN – i „Rząd” będzie dumnie twierdził, że Stadion jest mniej deficytowy, niż mówi Korwin-Mikke.
Selekcjoner pewno powie, że dzięki temu wypróbowuje różne zestawienia. To błąd. Tak samo jak mądre dzieci zmuszone do przebywania z głupolami głupieją – tak samo gra z Gibraltarczykami powoduje obniżanie poziomu. To samo zresztą jest w szachach!!
Tak więc nasi reprezentanci grając z Gibraltarczykami zepsują sobie nogi. W meczu z Niemcami grali świetnie – bo musieli dopasować się do ich poziomu. Trudności hartują – łatwizna demoralizuje.
I po meczu z Gibraltarczykami reprezentanci Polski będą grali gorzej, niż jeszcze kilka dni temu!
Na zdjęciu: p.Roderyk Biffa (Malta) strzela na bramkę Gibraltaru."

Ja od siebie dodam, że ten mecz prawdopodobnie będzie końcem prawdziwej kariery wielu Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 13:10, szymon092 napisał:

Dyskusja nad bramkarzem jest trochę bez sensu, bo kogo Nawałka by nie wystawił to można
bez problemu uargumentować. Nazwanie Fabiańskiego najsłabszym piłkarzem to też jakaś
tragedia.

Ja patrzę na to przez pryzmat ubiegłorocznego meczu z Niemcami, gdzie Szczęsny był jednym z najlepszych zawodników na boisku i myślę, że gdyby bronił też w Niemczech to mogłoby ( choć nie musiało ) być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po I połowach

Gruzja 0:0 Irlandia
Niemcy 2:2 Szkocja
Poslka 4:0 Gibraltar

aż trudno uwierzyć, że Szkocja, która dopiero co przegrała z Gruzją, teraz jakoś sobie radzi z Niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować