Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Zgoda, ale Szczęsny zagrał ile? Dwa, trzy mecze po ponad półroczu nie grania? Fabian się wyróżnia w Swansea, w reprezentacji gra dobrze. Może bez jakiegoś wielkiego błysku, ale ma świetną grę nogami, fajnie jest nie tracić piłki od razu po wznowieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik cieszy, ale trochę szkoda tej straconej bramki. Tym bardziej, że Gibraltar miał kilka sytuacji podbramkowych z czego dwie 100%. Fabiański przez większość meczu nie był w stanie łapać prostych piłek i ciągle wybijał je w pole karne (to samo co z Niemcami). Na szczęście w miarę zrehabilitował się interwencjami z drugiej połowy. Błaszczykowski w fatalnej formie, na dodatek ślizgał się po boisku, tracił łatwe piłki. Za to Rybus i Grosicki zagrali świetny mecz.

Irlandia ledwo wygrywa ze Szkocją 1:0 i niestety depcze nam po piętach.

Szkocja po porażce z Niemcami 2:3 jest już raczej ugotowana i każdy następny mecz będzie grała z nożem na gardle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 23:07, SplitGrave napisał:

Irlandia ledwo wygrywa ze Szkocją 1:0 i niestety depcze nam po piętach.


Polska ma prawie awans, jedno zwycięstwo i możemy świętować, bo wątpię w zwycięstwo Irlandii z Niemcami.
Ba, nas nawet 2 remisy ustawiają.
Szkoda, ze mecz z Irlandią będzie ostatni, bo to w istocie mecz decydujący o awansie, tak byśmy mieli jasność w przedostatniej kolejce.
Porażka ze Szkotami to byłby fatalny scenariusz, ale chyba tego nie zepsują. Chociaż przy tej obronie...

Szkocja już się nie liczy. Piszę oczywiście o walce o drugie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 23:40, vonArnold napisał:

Polska ma prawie awans, jedno zwycięstwo i możemy świętować, bo wątpię w zwycięstwo Irlandii
z Niemcami.
Ba, nas nawet 2 remisy ustawiają.


Nie jestem niestety taki spokojny przed październikowymi meczami. Liczę na to, że Niemcy ograją Irlandię (mistrzowie świata znów złapali rytm po ubiegłorocznych słabszych występach i teraz ciężko będzie z nimi o jakiekolwiek punkty). W tym momencie bardzo istotny będzie nasz mecz ze Szkotami. Jeśli wygramy - to mamy awans, jeśli zremisujemy - to mamy zapewnione co najmniej baraże i w meczu z Irlandią musimy tylko zremisować, aby awansować z 2 miejsca. Gorzej jeśli przegramy, bo wtedy Szkoci zbliżą się do nas na 3 pkt, będą mieć lepszy bilans bezpośrednich meczów, a do tego mecz z Gibraltarem, a my będziemy grać o wszystko z Irlandią. Ze Szkotami czeka nas ciężki bój, bo na wyspach prawie zawsze mamy problemy, w sumie ja nie pamiętam, kiedy ostatni raz wygraliśmy na wyjeździe z jakąś brytyjską reprezentacją - chyba z Walią lata temu. Poza tym Szkoci u siebie osiągają znacznie lepsze wyniki, wystarczy spojrzeć w tabele: u siebie tylko wczorajsza porażka z Niemcami i reszta wygrane, a na wyjeździe same remisy i porażki. Tak więc o wygraną będzie tam niezwykle trudno, wszystko wskazuje na to, że o awans będziemy drżeć do ostatnich minut ostatniego meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 11:48, Wszystkozajete napisał:

Nie jestem niestety taki spokojny przed październikowymi meczami. Liczę na to, że Niemcy
ograją Irlandię (mistrzowie świata znów złapali rytm po ubiegłorocznych słabszych występach
i teraz ciężko będzie z nimi o jakiekolwiek punkty). W tym momencie bardzo istotny będzie
nasz mecz ze Szkotami. Jeśli wygramy - to mamy awans, jeśli zremisujemy - to mamy zapewnione
co najmniej baraże i w meczu z Irlandią musimy tylko zremisować, aby awansować z 2 miejsca.
Gorzej jeśli przegramy,

Coś chyba źle liczysz. Szkoci jeżeli nawet wygrają oba pozostałe mecze, to będą mieli tylko 17 pkt i co najwyżej zrównają się w tym momencie z nami. Zakładając, że Irlandia przegra mecz z Niemcami, a nawet jeżeli zremisuje, to do ostatniego meczu z nami przystapi z bilansem 15 lub 16 pkt. I wóczas remis, na własnym stadionie, wystarcza nam żeby mieć więcej punktów i od Szkocji i od Irlandii.
Irlandia nie może tylko wygrać z Niemcami, bo wtedy my będziemy musieli wygrać z nią (choć nie jest to niemożliwe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 23:22, A-cis napisał:

Coś chyba źle liczysz. Szkoci jeżeli nawet wygrają oba pozostałe mecze, to będą mieli
tylko 17 pkt i co najwyżej zrównają się w tym momencie z nami. Zakładając, że Irlandia
przegra mecz z Niemcami, a nawet jeżeli zremisuje, to do ostatniego meczu z nami przystapi
z bilansem 15 lub 16 pkt. I wóczas remis, na własnym stadionie, wystarcza nam żeby mieć
więcej punktów i od Szkocji i od Irlandii.


Nie no dobrze liczyłem, po prostu być może źle to ująłem - wiem, że w opisanym przypadku wystarczy nam remis z Irlandią do zajęcia 2 miejsca, ale jednak będzie to bardzo "niebezpieczny" mecz, bo przegrywając go, możemy wylądować nawet na 4 miejscu. Dlatego ze Szkocją trzeba wygrać albo przynajmniej zremisować, aby mieć w miarę komfortową sytuacja przed ostatnim spotkaniem.

Btw. Wczoraj Litwa wygrała z San Marino 2:1 po golu w doliczonym czasie gry. W Europie nie ma już słabych drużyn ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 11:15, Wszystkozajete napisał:

Nie no dobrze liczyłem, po prostu być może źle to ująłem - wiem, że w opisanym przypadku
wystarczy nam remis z Irlandią do zajęcia 2 miejsca, ale jednak będzie to bardzo "niebezpieczny"
mecz, bo przegrywając go, możemy wylądować nawet na 4 miejscu. Dlatego ze Szkocją trzeba
wygrać albo przynajmniej zremisować, aby mieć w miarę komfortową sytuacja przed ostatnim
spotkaniem.

Taka prawda, że teraz poprzednie, dobre mecze el. mogą nie mieć sensu, wystarczy, że nasi dadzą ciała ze Szkocją oraz z Irlandią i możemy nawet nie zagrać w barażach?! To byłoby oczywiście frajerstwo, wg mnie nawet zajęcie 3 miejsca można byłoby tak nazwać. Próba ognia naszej kadry odbędzie się właśnie na koniec eliminacji. Boniek nawet mówi, jeśli nie wygramy z Irlandią to nie zasługujemy na Euro. Bardzo dobra opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 02:30, szymon092 napisał:

Miałeś sie nie udzielać na tym forum i wszystkim by to dobrze zrobiło, bo sorry ale pierdzielisz
aż miło.


Nie masz prawa zabraniać się komuś udzielać na forum publicznym o ile nie jesteś jego właścicielem. Jeśli będziesz właścicielem serwisu gram.pl to daj znać. Na tę chwilę ostrzeżenie.

EDIT:
Warn cofnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, sorry za spam, ale gdzie tu zabranianie? On odnosił się do konkretnego posta Paoro ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72&pid=67527 ), w którym ten SAM napisał, że nie będzie się tu więcej odzywał. Także ostrzeżenie IMO jest bez sensu. szymon092 jedynie ubolewał nad faktem, że Paoro nie dotrzymał słowa, do czego chyba ma prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 16:37, JayL napisał:

Eee, sorry za spam, ale gdzie tu zabranianie? On odnosił się do konkretnego posta
Paoro
( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72&pid=67527 ), w którym ten SAM
napisał, że nie będzie się tu więcej odzywał. Także ostrzeżenie IMO jest bez sensu.
szymon092
jedynie ubolewał nad faktem, że Paoro nie dotrzymał słowa, do czego chyba
ma prawo?


Ok, tego posta nie widziałem, więc cofam warna. Reagowałem na zgłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 16:37, JayL napisał:

Eee, sorry za spam, ale gdzie tu zabranianie? On odnosił się do konkretnego posta
Paoro
( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72&pid=67527 ), w którym ten SAM
napisał, że nie będzie się tu więcej odzywał. Także ostrzeżenie IMO jest bez sensu.
szymon092
jedynie ubolewał nad faktem, że Paoro nie dotrzymał słowa, do czego chyba
ma prawo?


Napisałem przynajmniej na razie, tydzień mi wystarczył by wrócić, więc pisanie do mnie kiedy mam pisać czy nie uważam za atak na moją osobę i mam do tego prawo, także bez takich. Mogę zawsze wrócić kiedy chce i kiedy uznam za stosowne. Nie napisałem, że nigdy tu nic nie napisze!

Co do meczu Szkocja - Polska, Szkoci już się odgrażają, że Polska ma się czego obawiać, zwłaszcza po tym co pokazali z Niemcami.

W weekend wraca polska liga po przerwie, zobaczymy jak ona zadziałała na kluby. Mówię tu o Piaście, czy go nie wytrąciła oraz o drużynach które do tej pory zawodzą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 16:39, Isildur napisał:

> Eee, sorry za spam, ale gdzie tu zabranianie? On odnosił się do konkretnego posta

> Paoro
( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=72&pid=67527 ), w którym ten
SAM
> napisał, że nie będzie się tu więcej odzywał. Także ostrzeżenie IMO jest bez sensu.

> szymon092
jedynie ubolewał nad faktem, że Paoro nie dotrzymał słowa, do czego
chyba
> ma prawo?

Ok, tego posta nie widziałem, więc cofam warna. Reagowałem na zgłoszenie.


JayL biję internetową piątkę z Tobą.

Ja jeszcze chciałem dodać, że nawet jakby kibic malutkiej amici poznan tego nie napisał, a ja bym napisał coś w stylu że mógłby się nie udzielać to jest nie jest zabranianie, tylko delikatna sugestia. Mam też prośbę, żeby w razie dostania warna za ten post jakiś moderator podklepał link do regulaminu, żebym w przyszłości wiedział co mogę, a czego nie.

Aha i paoro proszę cię bądź konsekwentny. Bo na razie zmieniasz zdanie jak kobieta. Chciałbym zauważyć szanowna moderacjo, że porównanie w żaden sposób nie jest obraźliwe. Zwłaszcza, że Twój apel żeby pozbyć forumowej bezpieki był bardzo dramatyczny, odgrażałeś się nie będziesz pisał do zmiany moderacji, a tutaj nawet tydzień nie minął. I od razu poleciałeś do swojego ulubionego moderatora wielce szanownego Isildura no offence. Ale ciekawe co by Twoi koledzy z Amici powiedzieli, że donosisz?

Żeby nie spamować to chciałem dodać, że to Van Gaal zrobił z transferem Martiala, chodzi o kwotę to się w pale nie mieści. Za typa, który nic nie osiągnął rzucać takie kwoty to brak słów już lepiej dać emigrantom lub uchodźcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 00:23, szymon092 napisał:

Żeby nie spamować to chciałem dodać, że to Van Gaal zrobił z transferem Martiala, chodzi
o kwotę to się w pale nie mieści. Za typa, który nic nie osiągnął rzucać takie kwoty
to brak słów już lepiej dać emigrantom lub uchodźcom.


Można to potraktować jako inwestycję ;) Sztab szkoleniowy United uważa, że Martial się rozwinie i będzie jednym z najlepszych zawodników na świecie - czas pokaże. Natomiast dla klubu to nie taki znowu wydatek - nowa umowa z Adidasem, nowa umowa telewizyjna w PL, powrót do LM - klub ma sporo kasy, którą chce zainwestować. W dodatku van Gaal sprzedał sporo zawodników, zgarnąl za nich sporo kasy, odciążyl budżet płacowy... Kto wie ile Monaco za Martiala by chciało w przyszłym okienku letnim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 00:34, pawbuk napisał:

Kto wie ile
Monaco za Martiala by chciało w przyszłym okienku letnim :D

Aż się boję pomyśleć ile Tottenham może niedługo za Harry''ego Kane''a zawołać. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to jest dopiero kandydat na gwiazdę, a hajs jak za gracza pokroju Vidala. Można było za takie pieniądze mieć na prawdę dobrego, już ukształtowanego napastnika bo taki jest potrzebny. Jak się sprawdzi to ekstra, ale to inwestycja obarczona bardzo dużym ryzykiem. Chociaż ManU i tak lepiej niż Milan, który tak odbudował skład, że może to 4 miejsce wyszarpią.

Kadaj myślę, że ta kwota przebije Sterlinga. Może teraz coś pomotam, ale w wakacje obiło mi się o uszy 80 albo 100 mln eurokołchozowej monety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 01:17, Kadaj napisał:

Aż się boję pomyśleć ile Tottenham może niedługo za Harry''ego Kane''a zawołać. ;d


Oby wołali za dużo, póki co to materiał na nieco lepszego Andy Carrolla.;p
Napastnik jakiś ''na teraz'' by się przydał, to fakt, ale jakoś pojęcia nie mam kto by się mógł nadawać. Zresztą może i dobrze że ja nie wiem, niech wie van Gaal.

Co do transferów, to mnie taka suma jak za Martiala nie dziwi, nawet młodzi piłkarze potrafią już sobie wyrobić markę na tyle dobrą(co nie mam ogóle przełożenie na ich rozpoznawalność wśród kibiców), żeby ich klub mógł zażyczyć sobie naprawdę dużą kwotę.
Inna rzecz jest też taka, że ceny strasznie idą w górę, wiele transferów sprzed kilku lat dziś byłaby wielokrotnie większa(choćby taki Silva do City za ~30 milionów euro w 2010, dziś pewnie kosztowałby w okolicach transferu De Bruyne).
Jeszcze inną innością jest to, że to United chcieli bardziej kupić Martiala niż Monaco go sprzedać, co też podbija kwotę. Nie zawsze trafiają się takie okazje jak Pogba na którym się w Manchesterze nie poznano(oj, będę to Fergusonowi pamiętał...) i puszczono za marne 3,5 miliona euro.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 01:51, szymon092 napisał:

Tak ale to jest dopiero kandydat na gwiazdę, a hajs jak za gracza pokroju Vidala. Można
było za takie pieniądze mieć na prawdę dobrego, już ukształtowanego napastnika bo taki
jest potrzebny. Jak się sprawdzi to ekstra, ale to inwestycja obarczona bardzo dużym
ryzykiem. Chociaż ManU i tak lepiej niż Milan, który tak odbudował skład, że może to
4 miejsce wyszarpią.


Mówi się, że za Neymara Barcelona zapłaciła ponad 100 milionów euro (a w tej chwili jego koszt to może być i 200 milionów), więc te 50 mln euro za Martiala to znowu nie tak dużo - podobno obserwowany był przez United od dawna.
Jasne, też bym chciał, żeby LvG sprowadził Lewandowskiego, ale nie było na to szans. Praktycznie żaden z czołowych napastnikow był nie do wyjęcia, więc pewnie zapadla decyzja, żeby już teraz zakupić Martiala.
Zresztą, letnie wzmocnienia United były naprawdę sensowne - Morgan Schneiderlin (czołowy defensywny pomocnik Premier League), Memphis Depay (najlepszy strzelec Eredivisie), Matteo Darmian (najlepszy zawodnik włoskiej kadry w roku 2014) i Schweinsteiger (podobno był tani) - na koniec okienka postanowili jednak zaszaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować