Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2015 o 09:17, pawbuk napisał:

Mówi się, że za Neymara Barcelona zapłaciła ponad 100 milionów euro (a w tej chwili jego
koszt to może być i 200 milionów), więc te 50 mln euro za Martiala to znowu nie tak dużo
- podobno obserwowany był przez United od dawna.

Za Bale''a też zapłacono ponad 100 mln euro. Wg mnie to już przesada, nawet te 60 mln euro za Zidane''a.
Piłkarzom płaci się stanowczo za dużo, jest wiele innych zawodów które są tego warte. Co do płac gwiazd światowej piłki odbieram to jako szczęśliwy los na loterii. Kto choć przez chwile miał szanse na piłkarską kariere ten wie, że potrzeba wiele począwszy od zdrowia po znajomości. Same umiejętności i talent bez tych dwóch wcześniejszych w przypadku przynajmniej polskiej ligi nie dają za wiele. Szczerze mam nadzieje, że rynek piłkarski w końcu padnie pod naporem kosmicznych płac piłkarzy, chodzi mi o coś takiego, że słaby piłkarz dostaje ogromną pensje, po czym okazuje się słaby lub przeciętny, traci miejsce w składzie i w meczowej "18". Jest na liście płac, ale nie gra i nikt go nie chce kupić, ale nawet jak chce to piłkarz nie chce przejść by nie stracić super kontraktu. I tak kupiłem sobie dziś Skarb Kibica LM i czytam, że Hulk zostaje w Zenicie, bo nikt nie jest mu wstanie zaoferować chociażby te 9,5 mln euro które zarabia w Rosji, więc tam gra.. moim zdaniem nie zasługuje na granie za tą kasę, chociażby Neymar zarabia lub zarabiał mniej. Czytałem komentarz w którym już ktoś mówił, że BPL padnie pod naporem kosmicznych wynagrodzeń, na takie płac jakie są w Anglii nie stać klubów niemieckich. Kadry angielskich klubów się rozrastają i bardzo możliwe, że w końcu rynek stanie się niewydolny, kluby zaczną bankrutować. Mam nadzieje, że to będzie szansa dla polskich klubów które starają się nie wydawać więcej niż zarobią. Niemniej zawodnicy tyle zarabiają dzięki nam, wszystkim którzy oglądają LM i ogólnie interesują się piłką nożną. Pieniądze z transmisji (przede wszystkim), meczy, koszulek, nawet butów idą na konta piłkarzy. Jakaś masakra, ale wg mnie przyjdzie taki moment opamiętania. I tłumaczenia, że piłkarz pracuje tylko 20 lat to mnie nie przemawiają. Martial to już nie lekka przesada, a głupota spowodowana tym, że Czerwonym Diabłom odmówili inni najlepsi gracze, ale to, że czegoś nie można kupić to nie powód by w zamian za coś co tyle nie jest wart zapłacić aż tyle. MU zachowuje się jak rozkapryszony bogacz, który podciera się dolarami, bo go na to stać. Zero szacunku dla pracy. Real czy Barca to giganci na glinianych nogach, gdyby nawet sprzedali swoich najlepszych graczy, wyszli by w najlepszym razie może na zero, mają tak wielkie długi. Biorą jednak kredyty, bo gdyby tego nie zrobili wypadli by z obiegu jak MU, do którego nikt już nie chce przyjść.

Dnia 10.09.2015 o 09:17, pawbuk napisał:

Jasne, też bym chciał, żeby LvG sprowadził Lewandowskiego, ale nie było na to szans.
Praktycznie żaden z czołowych napastnikow był nie do wyjęcia, więc pewnie zapadla decyzja,
żeby już teraz zakupić Martiala.

Po co Lewy miałby przenosić się do tak słabej drużyny. Teraz jest w klubie z top 3 i niemal pewny awans do półfinału, o ile nie trafią na Barcelone to mogą grać w finale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 14:56, Kadaj napisał:

A De Gea przedłużył kontrakt z MU do 2019, jednak transferowa szopka wyszła na plus.
:3

#KrólEd

W końcu jakaś dobra wiadomość, o ile przeprosi się z Van Gaalem. Co do tego co napisał ten gość wyżej to szybciej pojawią się kolejni miliarderzy gotowi inwestować pieniądze niż upadną te kluby. No i mi nie przeszkadza że jakiś tam avengers zarabia 9 mln, nie moje pieniądze. Jakbym był miliarderem też bym przepłacał żebym mógł coś mieć. Myślę, że MU nie wypadło z obiegu przez brak kredytów, tylko przez słabą politykę transferową w ostatnich latach zaczętą jeszcze za sir Alexa. Bo ten klub wielkich gwiazd nie ma od dużo dawniej niż dwóch ostatnich sezonów. A jak ściągał to się nie sprawdzali jak Di Maria, czy Falcao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 14:56, Kadaj napisał:

A De Gea przedłużył kontrakt z MU do 2019, jednak transferowa szopka wyszła na plus.
:3

#KrólEd


Śmiech na sali.

@Paoro

Bale kosztował 91 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 15:21, Ecko09 napisał:

Bale kosztował 91 milionów.

Na transfermarkt jest 94 ojro, a z tego co pamiętam, to kosztował na początek 90-94, a za wygranie LM przez Real (co miało miejsce), Tottenham dostał kolejne 10 mln, także sam widzisz, że kosztował ponad 100 mln euro. Z Neymarem było podobnie, taki z nim przekręt Barca zrobiła, że pewnie w rzeczywistości kosztował koło 150 mln euro. Zresztą czy ma to znaczenie. Przesada.

De Gea pewnie miał do wyboru, podpisać kontrakt lub nie zagrać przez rok, zwykły szantaż znany z polskiej ligi, tyle, że na reprezentanta Hiszpanii jednak działa bardziej. Real i tak go wykupi. Nie zdziwię się jak ma klauzulę odstępnego mniej więcej tyle ile Real chciał za niego dać. MU mogli stracić go przecież za darmo latem 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 21:16, Paoro napisał:

De Gea pewnie miał do wyboru, podpisać kontrakt lub nie zagrać przez rok, zwykły szantaż
znany z polskiej ligi, tyle, że na reprezentanta Hiszpanii jednak działa bardziej. Real
i tak go wykupi. Nie zdziwię się jak ma klauzulę odstępnego mniej więcej tyle ile Real
chciał za niego dać. MU mogli stracić go przecież za darmo latem 2016.


I w tej sytuacji ciężko mówić, że ktoś wyszedł z tej sytuacji wygrany. Przynajmniej na razie. Dziś soptkanie odwiecznych rywali w Anglii. Man UTD gra z Liverpoolem. Może być całkiem niezłe widowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bayern wygrywa, Lewy przeprowadził piękną akcje na 1:1, zespół z Monachium oczywiście nie zadowalał się remisem, a tu nagle karny z kapelusza dla Bayernu. Mueller strzela i jego zespół zdobywa komplet punktów, smiech na stali, niektórzy psioczą na Legię, ale w innych krajach też sędziowie sędziują pod niektóre zespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Pod Lecha też czasami sędziują. Ba! Nawet w Lidze Mistrzów widać (czasami) jak sędziują pod wybrane zespoły
Serio ktoś uważa (lub uważał), że tylko w Polsce i tylko pod Legię sędziują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 17:56, Rokuto napisał:

Nie martw się. Pod Lecha też czasami sędziują. Ba! Nawet w Lidze Mistrzów widać (czasami)
jak sędziują pod wybrane zespoły
Serio ktoś uważa (lub uważał), że tylko w Polsce i tylko pod Legię sędziują?

W każdej lidze tak jest, w Niemczech pod Bayern, w Hiszpanii pod Real i Barce, ale to niszczy futbol, żal mi tych chłopaków z Augsburga. Zasłużyli na remis i w mojej opinii pewnie by taki wynik pozostał, bo bronili świetnie. Najlepsze, że w newsach na transfermarkt.de zawsze jest fotka bohatera meczu, oczywiście Mueller mimo, że to Lewy doprowadził do wyrównania, poza tym przez cały mecz był najlepszy. No ale trzeba promować Niemca. 6 bramek ma, ale dwa z karnych, a Lewy mimo, że jest w tym świetny to karnych nie strzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 18:13, Paoro napisał:

W każdej lidze tak jest, w Niemczech pod Bayern, w Hiszpanii pod Real i Barce, ale to
niszczy futbol, żal mi tych chłopaków z Augsburga. Zasłużyli na remis i w mojej opinii
pewnie by taki wynik pozostał, bo bronili świetnie.

Oczywiście. Dodałbym jeszcze do tej listy, że najczęściej sędziuje się pod gospodarzy (hehe, Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii 2002).
Żal piłkarzy z Augsburga, ale czy oni pierwsi? Albo, co gorsza, czy oni ostatni? Niestety nie. Ot "magia futbolu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnia Lecha i jest w stanie mi powiedzieć czy wyszedł dzisiaj najsilniejszy skład? Rozumiem zadyszkę na koniec sezonu, ale żeby na sam początek ją mieć, to jakaś kpina.
PS. Przepraszam za post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 22:23, Rokuto napisał:

Czy ktoś ogarnia Lecha i jest w stanie mi powiedzieć czy wyszedł dzisiaj najsilniejszy
skład? Rozumiem zadyszkę na koniec sezonu, ale żeby na sam początek ją mieć, to jakaś
kpina.
PS. Przepraszam za post pod postem.


Tak można powiedzieć, że to najsilniejszy skład. Robak i Thomalla na razie prezentują się podobnie marnie. Obrona w najsilniejszym ustawieniu. Przynajmniej z końca zeszłego sezonu. W pierwszym składzie nie było co prawda Węgra i Kownackiego, ale tam jest duża konkurencja, nie wspominając że Kownacki po kontuzji. Coś mi się wydaje, że ten malutki klubik z Poznania jest najsłabszym mistrzem w historii. Wątpie, żeby można było mieć gorszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 23:12, szymon092 napisał:

Tak można powiedzieć, że to najsilniejszy skład. Robak i Thomalla na razie prezentują
się podobnie marnie. Obrona w najsilniejszym ustawieniu. Przynajmniej z końca zeszłego
sezonu. W pierwszym składzie nie było co prawda Węgra i Kownackiego, ale tam jest duża
konkurencja, nie wspominając że Kownacki po kontuzji. Coś mi się wydaje, że ten malutki
klubik z Poznania jest najsłabszym mistrzem w historii. Wątpie, żeby można było mieć
gorszy start.


Juve idzie w ich ślady. :D
Najwyraźniej, jak się chce, to można.

A jak jeszcze jutro Piast rozgromi Pogoń, to naprawdę ekstraklasa zacznie robić się przewrotną ligą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gol z przewrotki w tym sezonie, tym razem Benteke i jeszcze ładniej niż James. Kto następny w kolejce? :D
Martial w debiucie też nieźle się pokazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martial zrobił w 30 minut to, co Depay nie potrafił zrobić w ciągu 5 kolejek ;)

Co do słabej gry Chelsea w Anglii i Lecha w Polsce, to według mnie oni źle mentalnie weszli w ten sezon. Obydwie drużyny zdobyły mistrzostwo swoich lig i widocznie brak im aż takiej woli walki na początku nowego sezonu. Przecież zarówno jedni jak i drudzy nie osłabili się podczas letniej przerwy, tak więc dziwne, żeby Ci zawodnicy zapomnieli jak się gra. Do tego dochodzi jedna wspólna cecha Ekstraklasy i Premierleague - mimo różnicy poziomów obie ligi charakteryzuje to, że nie ma w nich drużyn, z którymi można by wygrać "na stojąco" i już przed meczem dopisywać sobie 3 pkt, z każdym rywalem trzeba w ciężkim boju wyszarpać zwycięstwo, co przy braku formy jest bardzo trudne. W przypadku Chelsea dochodzi słaba gra lidera tej drużyny - Hazarda. Jeśli chodzi o Juventus, to tutaj sytuacja wygląda trochę inaczej, bo z drużyny odeszło kilku kluczowych graczy i w tym sezonie będzie im o wiele trudniej sięgnąć po kolejne z rzędu mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak są w Lechu ludzie, którym mózg nie wyparował. Dobra decyzja, może paru lalusiów uderzenie po kieszeni rozrusza. ;)

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,lech-poznan-ostre-decyzje-u-mistrza,artykul,603933,1,720.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpage

Aczkolwiek dzieje się to o czym wspominałem, że może przy takim obrocie spraw. Trudno tego farsą nie nazwać. Lech ma odpuścić LE :D

Polska piłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby postawa piłkarzy Lecha wynikała z chęci wyrzucenia Skorży (może im dokręcił za bardzo śrubkę na treningach). Oczywiście to tylko taka moja teoria spiskowa.
Ciekawe jak zareagują na brak wypłat i premii.
Edit. LE się nie liczy. Wiadomo, w Ekstraklasie muszą walczyć o to, żeby nie spaść. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować