Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2015 o 22:47, lis_23 napisał:

2:2 ...
Było bardzo źle w drugiej połowie, było źle w 93 minucie, na szczęście jest ciut lepiej
w 94 i jeszcze mamy szansę.
Lewandowski i Milik nie zawiedli, ale reszta?

Zawiedli zmiennicy... ale kto wprowadza przy 1:2 na murawę Jodłowca, Warzywniaka.. nawet Olkowski jest słaby, ale nie aż tak jak ci dwaj pierwsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż . Musze jutro iść do kościoła bo zwątpiłem. Brak słów . Że my możemy strzelić w ostatniej sekundzie . Brawo za wynik a grę zostawmy w tyle . Serio , już nie ma nikogo lepszego do komentarza niż Hajto ? Polsacie serio ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 22:50, vonArnold napisał:

bez walki, bez

Jedyny który biegał to był Lewy, jeszcze raz niech ktoś powie, że się nie stara w kadrze, jedyny który naciskał, pozostali albo pijaki bez kondycji albo ze słabą psychą. Widać, że najpierw poprzez grę w topowym klubie Bundesligi - BVB, a teraz w Bayernie nabył mentalność zwycięscy - myślałem, że z tym trzeba się urodzić, ale Lewy pokazał, że można się tego nauczyć. Wielokrotnie oglądałem Bayern odkąd gra tam Robert i oni nawet jak w 80 minucie wyrównają, mimo że im nie idzie to nie odpuszczają, ale nadal cisną póki nie wyrywają. U nich remis to porażka i oto w tym wszystkim chodzi. Za mało Polaków gra w topowych zespołach byśmy coś ugrali na ME, ale awans musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irlandia wygrała z Niemcami, więc może być jeszcze gorąco i to miłośnicy ostu ( czy koniczyny? ) mogą wygrać awans, a my mamy ponoć pewne baraże, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej minucie meczu myślałem, że zrealizował się najgorszy z możliwych scenariuszy w Szkocji i Irlandii. Zacząłem już nawet próbować liczyć ile tych scenariuszy było możliwych w dwumeczu. Na szczęście Lewandowski dopchnął w ostatniej chwili i ... nie musiałem dalej liczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2015 o 22:56, Paoro napisał:

Jedyny który biegał to był Lewy, jeszcze raz niech ktoś powie, że się nie stara w kadrze,
jedyny który naciskał, pozostali albo pijaki bez kondycji albo ze słabą psychą. Widać,
że najpierw poprzez grę w topowym klubie Bundesligi - BVB, a teraz w Bayernie nabył mentalność
zwycięscy - myślałem, że z tym trzeba się urodzić, ale Lewy pokazał, że można się tego
nauczyć. Wielokrotnie oglądałem Bayern odkąd gra tam Robert i oni nawet jak w 80 minucie
wyrównają, mimo że im nie idzie to nie odpuszczają, ale nadal cisną póki nie wyrywają.
U nich remis to porażka i oto w tym wszystkim chodzi. Za mało Polaków gra w topowych
zespołach byśmy coś ugrali na ME, ale awans musi być!


Nie przesadzajmy.
Coraz więcej naszych rodaków gra już w topowych zespołach. Nie takich jak mistrz Niemiec, ale jednak znanych.
Moim zdaniem, Polakom od zawsze brakuje kondycji i gry bez piłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szczęśliwie wyrwaliśmy jeden punkt, w ostatniej akcji. I jeszcze Niemcy musieli przegrać. ;(

Będzie się działo w niedzielę. Oby nasi zagrali lepiej niż dziś, po szybkim pierwszym golu jakby już spoczęli na laurach i sobie odpuścili. Niby są baraże, ale lepiej nie kusić losu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy równej ilości punktów w tabeli liczą się mecze bezpośrednie, a dopiero potem bramki jak się domyślam? Czyli potrzebujemy teraz zwycięstwa albo remisu 0:0/1:1 z Irlandią.

Dziś dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu i słaba druga. Po raz kolejny mam wrażenie, że ta drużyna ma problem z grą, gdy wynik układa się niekorzystnie dla nas. Uratował nas powiedzmy sobie szczerze niesamowity fuks i klasa Lewego, który świetnie potrafi się odnaleźć w takiej sytuacji i dostawić nogę kiedy trzeba. Zawiedli Niemcy, myślałem że oni już złapali rytm i będą wygrywać wszystko jak leci, ale jednak nie - chyba że dziś im nie zależało zbytnio na wygranej, kto wie? Mecz z Irlandią to będzie kolejny ciężki bój z wynikiem na styku, bo widać jak naszym ciężko gra się z Wyspiarzami, ale oby udało się wyszarpać ten awans bezpośredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem po remisie z Irlandią, że ta reprezentacja jest słaba i dalej to myślę. Cały czas mecz z niemcami zamazuje ten obraz i niektórzy myślą, że ta reprezentacja to nie wiadomo co. Za czasów innych awansów wyniki i gra była o wiele lepsza gdy wygrywaliśmy dzięki Olisadebe lub Smolarkowi (to że później na turniejach się źle kończyło to inna sprawa). Najbardziej to mi szkoda obecnie najlepszego zawodnika na świecie czyli Lewandowskiego, że musi się tak produkować i ryzykować kontuzje grając z tymi ciamajdami. Grosicki dzisiaj dno, prawe skrzydło z Piszczkiem i Błaszczykowskim dno w porównaniu do dawnych czasów. Zawsze mieliśmy kontrowersyjnych bramkarzy typu Boruc czy Szczęsny ale jednak potrafili wyciągać niesamowite strzały, a Fabiański taki nie jest. Jest może solidny ale u nas nigdy tacy nie grali tylko jednak bramkarze którzy ratowali mecz więc nie jestem do niego przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wszystko będzie zależało od ostatniego meczu. Pocieszeniem jest to, że mogło być wręcz tragicznie, gdybyśmy dzisiaj przegrali. Wielka szkoda, że w pierwszej połowie swoich sytuacji nie wykorzystali Błaszczykowski i Milik... Natomiast Lewandowski grał dzisiaj za trzech.

I jak na złość Irlandia wygrywa z Niemcami. Będzie bardzo ciężko w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 23:10, Wszystkozajete napisał:

Zawiedli Niemcy, myślałem


Niemcy bez względu na wyniki mają pierwsze miejsce, więc może odpuścili? (zakładam 3 pkt z Gruzją w Niemczech)
Składu nie sprawdzałem, ale grał choć pierwszy? Może wyszli z takiego założenia? Ten odpuścić, ścisnąć Gruzję - cel i tak osiągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że Niemcy zagrają na utrudnienie nam pozycji w grupie. Odgórny rozkaz z góry za to, że Polska wybrała Prezydenta innego niż chciały tego władze niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 23:33, vonArnold napisał:

Niemcy bez względu na wyniki mają pierwsze miejsce, więc może odpuścili? (zakładam 3
pkt z Gruzją w Niemczech)

Przed dzisiejsza kolejką nie mieli, nie sądzę by chcieli tak ryzykować.
Nawet teraz mogą teoretycznie zając trzecie miejsce w grupie. xD

Dnia 08.10.2015 o 23:33, vonArnold napisał:

Składu nie sprawdzałem, ale grał choć pierwszy?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 23:52, Kadaj napisał:

> Niemcy bez względu na wyniki mają pierwsze miejsce, więc może odpuścili? (zakładam
3
> pkt z Gruzją w Niemczech)
Przed dzisiejsza kolejką nie mieli, nie sądzę by chcieli tak ryzykować.
Nawet teraz mogą teoretycznie zając trzecie miejsce w grupie. xD


Ale to wystarczyło policzyć, więc sprawa jasna.
A przeciez czasem rzutuja na to widzimisię klubów, co by bez sensu zawodników nie przemeczac. Acz, nieistotne.

A teraz pomyslcie, że Polska by mecz z Niemcami przegrała. Co wręcz kalkulowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 00:15, vonArnold napisał:

Ale to wystarczyło policzyć, więc sprawa jasna.

Ale co?

Dnia 09.10.2015 o 00:15, vonArnold napisał:

A teraz pomyslcie, że Polska by mecz z Niemcami przegrała. Co wręcz kalkulowano.

Cieszylibyśmy się z wygranych z Gruzją i San Marino. Jedynych. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ironia losu, że zawsze ciśnięty za psucie wszystkiego i najsłabszy na boisku Grosicki tak zepsuł, że zepsuliśmy. Jak nauczą się kontrolować grę tak jak w pierwszych 30 minutach to będzie spoko. Ta kadra jest najmocniejsza od przynajmniej 2007 roku, ale nadal nie jest dobra, brak takiej stabilizacji.

Fabiański bez szans przy bramkach. Rybus słabiej niż z Niemcami, ale nie grał w klubie na LO w ogóle, znowu żółta, ale od Wawrzyniaka, może lepiej byłoby sprawdzić tam Jędrzejczyka, znowu gra w klubie, z drugiej strony co prawda, ale on już grywał na tej lewej. Piszczek i Błaszczykowski o poziom wyżej niż ostatnio, ale mogą grać wyraźnie lepiej, mam nadzieję, że wrócą do formy. Błaszyczkowski ma chociaż miejsce pewne, gorzej z Piszczkiem. Glik potwierdził, że jest królem, a Pazdan, że to on powinien grać obok. Fajnie bo to też walczak, który zostawi serducho na boisku. A no i Glik jeszcze często wyprowadzał piłkę, coś nowego u niego w reprze. Krychowiak spoko, ale za dużo balonów posyłał. Największe zaskoczenie Mączyński, wieszałem na nim psy, a dzisiaj najlepszy z pomocników. Grosicki najsłabszy na boisku. Lewy klasa. Milik spoko. Zmiany? Beznadziejne. Nawałka trochę stracił w moich oczach najpierw powoływaniem jakichś marniaków jak Sławek P. A później odesłaniem kreatywnych, ofensywnych gości na trybuny, gdy po zejściu Milika, brakowało kogoś kogo można byłoby do przodu wpuścić.

Z Irlandią będzie ciężko, znowu kopanina, twardy rywal. Ale jak chcemy być traktowani poważnie to powinniśmy z takimi rywalami wygrywać. Dzisiaj Szkocja lepsza nie była, ale każdy przyzna, że wyszły im dwa genialne strzały. Remis raczej zasłużony. Trzeba nauczyć się kontrolować rywala i nie panikować jak to miało w okresach straty bramek, czy jak przegrywaliśmy. Tak to mogę ja w Fifie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 23:11, Nightdew napisał:

Zawsze mieliśmy kontrowersyjnych bramkarzy typu Boruc czy Szczęsny ale jednak potrafili
wyciągać niesamowite strzały, a Fabiański taki nie jest. Jest może solidny ale u nas
nigdy tacy nie grali tylko jednak bramkarze którzy ratowali mecz więc nie jestem do niego
przekonany.


Mam takie same odczucia. Na dodatek pierwsza bramka puszczona przez Fabiańskiego wcale nie była "czymś nie do obrony". Nie dość, że strzał oddany z naprawdę sporej odległości, to jeszcze szkot przyjął sobie piłkę i kopnął ją stojąc w miejscu. Glik w tym momencie kładzie się na murawie, żeby nie było rykoszetu, bo jest pewny, że Fabiański bez problemu ją wybije. Nie mówię, że Fabiański jest słabym bramkarzem, ale po jego niepewnych interwencjach w poprzednich meczach (gdzie wybijał łatwe strzały prosto w pole karne) można stwierdzić, że nie potrafi się on dobrze ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, że Polska zagrała do końca aczkolwiek w ostatnich minutach było za dużo podawania sobie z tyłu i za mało (?) odwagi by ruszyć na przód. Szczypta szczęścia i plan minimum osiągnięty.
Cieszy mnie fakt, że to nie nam ktoś w ostatniej sekundzie zepsuł mecz a zrobiliśmy to my.
Zazwyczaj to my nie mieliśmy farta i w kuriozalnych sytuacjach traciliśmy wydawałoby się wygrany mecz.
Bramki Szkotów- pozazdrościć, bardzo ładne.
Nie wiem czy dam radę obejrzeć niedzielny pojedynek- boję się o swoje serce :P

Lewy- cieszę się, że trafił się taki człowiek w naszych czasach; można tylko podziwiać;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ofensywni.przegladsportowy.pl/2015/10/09/jan-urban-nowym-trenerem-lecha/
Podobno Urban ma zastąpić Skorżę.

Co do meczu. Mam wrażenie, że Nawałka specjalnie wziął taką defensywną "ławkę" na ten mecz, bo liczył na to, że wyjściowa 11 nastrzela kilka bramek, a potem będzie można się bronić. Dobry mecz, chociaż czasami brakowało koncentracji. Bramka na 1:1, to dużo szczęścia Szkotów. Tak samo przy bramce na 2:2, ale tym razem szczęście dopisało Polakom. Mączyński zagrał mecz życia. Oby tak grał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kadry wypada Rybus i Milik, zwłaszcza brak tego drugiego to duża strata. Pierwszego mógłby zastąpić Wawrzyniak albo Jędrzejczyk, ja optuję za drugą opcją. Wawrzyniak ostatnio gra chyba równo, ale on jest zbyt pechowy. Gorzej z Milikiem, który dobrze rozumie się z Lewym i potrafi mu świetnie dograć, ale najlepszą alternatywą chyba będzie Zieliński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować