Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

@szymon092
> Z kadry wypada Rybus i Milik.

A może to zasłona dymna?? :D No ale rzeczywiście brak obu panów może być wręcz kluczowy. Mam nadzieję, że Irlandczycy zostawili siły na boisku grając przeciwko Niemcom, podobnie jak my, kiedy później ledwo remisowaliśmy ze Szkocją. Wracając do kontuzji, czasami bywa, że niemożność jednego jest szansą dla drugiego. Czekam z niecierpliwością na ten mecz. Irlandczycy są pewni swojej dobrej postawy i bezpośredniego awansu naszym kosztem. Ajajaj czemu to dopiero jutro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skład na mecz z Irlandią
Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak – Paweł Olkowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski.
Nie ma Błaszczykowskiego. Jakaś kontuzja? Bo gorszy od Olkowskiego to raczej nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mam złe przeczucia. Jeszcze przed chwilą przypomniano mi, że z wyspiarzami jeszcze w tych rozgrywkach nie wygraliśmy. Na wyjeździe zremisowaliśmy 2 razy a u siebie przegraliśmy. Czyli: coś nam z nimi nie wychodzi.

Jedno jest pewne. Odniesiemy na pewno sukces jeżeli nie stracimy żadnej bramki. Ilość strzelonych nie ma wtedy znaczenia.
Natomiast Irlandczycy muszą strzelić przynajmniej 1 gola. Więc muszą atakować. Nasza taktyka powinna być więc prosta. Bardzo uważnie w defensywie i jeżeli będzie okazja, to szybka kontra.
Ale taka taktyka jest bardzo stresująca dla widzów. To nie dla ludzi o słabych nerwach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wygląda to dość obiecująco (chociaż Pazdan kartkę powinien dostać). Myślałem, że będziemy mieli większe trudności w ofensywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierwsza połowa, piękna bramka Krychowiaka, ładna akcja zakończona golem Lewego. Natomiast co do karnego to sam nie wiem czy powinien być, Pazdan stał przed polem karnym ale faulował zawodnika, który przekroczył już linie 16 metra. Ktoś wie co w takiej sytuacji, chyba karny słuszny, czy jednak powinien być wolny?
W każdym bądź razie zachowanie Pazdana debilne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mój błąd. W każdym razie: hip, hip, hura :-)
W przyszłym roku mam 2 duże imprezy do oglądania: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo, brawo!

Drżałem do ostatniej sekundy ale wyrachowanie Lewego pozwoliło cieszyć się ze zwycięstwo na kilkadziesiąt sekund przed końcem. Fantastycznie podkładał się co by go sfaulowali!
A pierwsza bramka Krychy- poezja.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

Tylko czekać na losowanie stadionów i mam nadzieję, na Saint Germain tudzież Paryż to w przyszłym roku odwiedzę rodzinkę właśnie w Saint Germain En Laye:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jeśli chodzi o przebieg meczu. Przecież pozwoliliśmy Irlandii na mniej 100% akcji w naszym polu karnym, niż Gibraltarowi. Praktycznie cały czas odbieraliśmy im piłki. Nigdy nie widziałem tak grającego Krychowiaka - chyba zagrał mecz życia. Olkowski zaliczył bardzo słaby występ i niestety tego właśnie się po nim spodziewałem. Grosickiemu też się za bardzo nie układało, na dodatek zmarnował prawie 100% okazję. Lewandowski po raz kolejny pokazał ile daje tej drużynie i grał za dwóch. Teraz czekam na jakieś mecze towarzyskie i ME 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> W każdym bądź razie zachowanie Pazdana debilne...

Podobno ma ksywkę " Kung Fu Panda " ;)
Co do meczu: mimo, że ze Szkocją graliśmy lepiej w pierwszej połowie to tutaj z Irlandią zagraliśmy dobrze cały mecz. Nie lepiej niż tamta pierwsza połowa, ale dobrze, uważnie i skutecznie i to jest najważniejsze.
Pierwszy raz Polacy nie mówią, że jadą na Euro zagrać trzy mecze lub wyjść z grupy, ale walczyć o mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lis - my oglądamy tą samą drużynę? Jasne - eliminacje zagrali naprawdę wzorowo, jak nie nasi. Ale liczyć, ze oni zawalczą o mistrzostwo, to "hurra-entuzjazm" imho =)
Jak dla mnie, to stety lub niestety znów zagramy 3 mecze i pojedziemy do domu. To jeszcze nie ten poziom, żeby się wykluć z grupy i coś zdziałać. Oczywiście niczego tak nie chcę, jak się sromotnie pomylić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie, to stety lub niestety znów zagramy 3 mecze i pojedziemy do domu. To jeszcze
> nie ten poziom, żeby się wykluć z grupy i coś zdziałać.
Z drugiej strony poziom tych mistrzostw będzie niższy niż dotychczasowych i nawet trzecie miejsce może dać awans. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lis - my oglądamy tą samą drużynę? Jasne - eliminacje zagrali naprawdę wzorowo, jak nie
> nasi. Ale liczyć, ze oni zawalczą o mistrzostwo, to "hurra-entuzjazm" imho =)
> Jak dla mnie, to stety lub niestety znów zagramy 3 mecze i pojedziemy do domu. To jeszcze
> nie ten poziom, żeby się wykluć z grupy i coś zdziałać. Oczywiście niczego tak nie chcę,
> jak się sromotnie pomylić!

Ja popieram słowa Tomaszewskiego: wcześniej mieliśmy trójkę z BVB i jednego, dwóch bramkarzy na światowym poziomie a obok nich różnych zawodników w każdym meczu, a teraz mamy pewną ósemkę - jedenastkę. Brakuje tylko trochę zaplecza i zmienników i parę kontuzji rozłoży ten zespół.

Nie chcę tu uprawiać polityki, ale mimo wszystko orliki robią swoje i można z pewnym optymizmem patrzeć w przyszłość i liczyć na to, że za 10-12 lat będziemy mieli nowych zawodników na światowym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lis - my oglądamy tą samą drużynę? Jasne - eliminacje zagrali naprawdę wzorowo, jak nie
> nasi. Ale liczyć, ze oni zawalczą o mistrzostwo, to "hurra-entuzjazm" imho =)
> Jak dla mnie, to stety lub niestety znów zagramy 3 mecze i pojedziemy do domu. To jeszcze
> nie ten poziom, żeby się wykluć z grupy i coś zdziałać. Oczywiście niczego tak nie chcę,
> jak się sromotnie pomylić!
Możemy być losowani z drugiego koszyka nawet, a w grupie mieć takie tuzy jak Albania, więc wyjście nie jest jakimś hurra optymizmem.

Mi się wydaje, że są w końcu piłkarze, którzy jak wyjdą na murawę na dużym turnieju to nie będą robić pod siebie ze strachu bo grają o taką stawkę co tydzień. Wczoraj Krychowiak jak profesor. Linetty mimo, że nie raz się gubił, tury z Irlandii przestawiali go jak chcieli to nie schował się tylko walczył i zaliczył kluczowe podanie. Mączyński po raz kolejny dobrze. Piszczek jak za najlepszych czasów. Fabiański potwierdził świetną grę nogami. Pazdan oprócz błędu (ale o karnym raczej nie było mowy) pewnie. Olkowski najgorzej. Grosicki kolejny słaby mecz i kolejna asysta.

lis_23 Kung Fu Pazdan albo Jean-Claude Pazdanne tak to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Możemy być losowani z drugiego koszyka nawet, a w grupie mieć takie tuzy jak Albania,
> więc wyjście nie jest jakimś hurra optymizmem.

Prawda, ale z kolei przy braku szczęścia możemy mieć bodaj Hiszpanię, Włochy i Walię. Inna sprawa, że dzięki zasadom turnieju nawet jeden remis może dać awans. Ogólnie jak na razie zdaje się, że to będzie wielka loteria. Pozostaje czekać na baraże i potem losowanie. Teraz, co by nie mówić, awans wywalczyliśmy jednak z bólem. Mieliśmy trochę pecha, ale i trochę szczęścia. Kluczowy jak się okazało był każdy zdobyty punkt, a nawet gole - kto wie, jak byśmy zagrali, mając np. gorszy bilans od Irlandczyków, gdy 1-1 nie dawałoby nam awansu.

Ogólnie jednak coś się w końcu dzieje z tą reprezentacją, i to naprawdę dobrego. Pozostaje tylko trzymać kciuki za formę kluczowych zawodników i dobre losowanie, a te mistrzostwa mogą dla nas wypaść całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dobra pierwsza połowa, piękna bramka Krychowiaka, ładna akcja zakończona golem Lewego.
> Natomiast co do karnego to sam nie wiem czy powinien być, Pazdan stał przed polem karnym
> ale faulował zawodnika, który przekroczył już linie 16 metra. Ktoś wie co w takiej sytuacji,
> chyba karny słuszny, czy jednak powinien być wolny?
> W każdym bądź razie zachowanie Pazdana debilne...
Faul był przed polem karnym. Powinien być rzut wolny. Choć Irlandczyk był w polu karnym to przy wyskoku odchylił się w stronę środka pola i znalazł się całym tułowiem poza polem. Na polu karnym zostały tylko jego nogi a jak wiemy dostał w okolice barku. Podobna sytuacja jak podczas spalonego. Nie ważne która część ciała jest za linią. Druga sprawa gdyby nawet faul był Pazdan robi to nieumyślnie. Nie patrzy nawet na napastnika Irlandii. W takiej sytuacji wg przepisów stosuje się rzut wolny pośredni... Sędzia przy tej sytuacji dał ciała na potęgę, nie wspominając już o tych czterech pionkach przy linii bocznej. Zresztą zobacz na zdjęcie :)

20151012154749734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od tematu reprezentacji.

Urban w Lechu. Ten klub wydawał mi się mądrze zarządzani, ale jak widać pracują tam kretyni. Nie dość, że to trener co nie osiągnął nic. Nigdy nie zrobił wyniku ponad stan. To jeszcze zmieniają go gdy kończy się przerwa reprezentacyjna, czyli gdy mieli sporo czasu na jakieś zmiany. Jasne, że aż ok. 10 piłkarzy było na zgrupowaniach. No chyba, że trenował ich wcześniej, a teraz to ogłosili dopiero, ale nie wydaje mi się. Nadzieją dla Lecha jest, że oprócz Kadara większość zagrała na prawdę spoko w meczach swoich kadr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować