Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2016 o 17:55, McFlash napisał:

Piękna pierwsza połowa, ale druga i dogrywka to totalna dominacja Szwajcarów. Wymęczone
zwycięstwo, ale zwycięstwo.

Fakt, w pierwszej połowie królowaliśmy, potem było sporo gorzej i to Szwajcarzy atakowali nas raz, za razem. No ale wygrana!

Udostępnij ten post

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bardzo się cieszę z naszego zwycięstwa, ale... tak szczerze powiedziawszy, mieliśmy sporo szczęścia - gdyby również w 78. minucie udałoby się Szwajcarom strzelić gola , to nie wiem, czy byśmy wygrali. Tak czy siak, mamy co świętować! ;-)

Wielki sukces naszej reprezentacji, brawa dla całej drużyny, a zwłaszcza dla Fabiańskiego i Kuby, ale obawiam się, że przed ćwierćfinałem przynajmniej jedna zmiana powinna zostać wykonana.

Niestety, to nie jest jak na razie turniej Milika i chyba powinien usiąść na ławce - być może odblokuje to też Lewego, który jak na razie dość słabo współpracuje z Arkiem.

Dnia 25.06.2016 o 21:05, pawbuk napisał:

Wielki sukces naszej reprezentacji, brawa dla całej drużyny, a zwłaszcza dla Fabiańskiego
i Kuby, ale obawiam się, że przed ćwierćfinałem przynajmniej jedna zmiana powinna zostać
wykonana.

Niestety, to nie jest jak na razie turniej Milika i chyba powinien usiąść na ławce -
być może odblokuje to też Lewego, który jak na razie dość słabo współpracuje z Arkiem.

A kim mięliby zastąpić Milika? Ja kogoś takiego nie widzę.

Dnia 25.06.2016 o 23:40, Ecko09 napisał:

Eh, szkoda, że Chorwacja odpadła. Zamiast tego trzeba będzie dalej oglądać te padaczną
Portugalię...

Miejmy nadzieje, że niedługo ;)

Dnia 25.06.2016 o 18:18, Prince_Miki napisał:

Oczywiście bardzo się cieszę z naszego zwycięstwa, ale... tak szczerze powiedziawszy,
mieliśmy sporo szczęścia - gdyby również w 78. minucie udałoby się Szwajcarom strzelić
gola , to nie wiem, czy byśmy wygrali. Tak czy siak, mamy co świętować! ;-)

Pech wprost proporcjonalny do szczęścia- Milik vs poprzeczka z 78''.

Dnia 01.07.2016 o 00:47, Wipu napisał:

Tak ci na imię, wracaj na onet.

Mam nadzieję, że to miał być trolling, bo takich komentarzy nie piszą nawet najwięksi janusze piłki nożnej z onetu. W sumie nawet baby z bazaru, które oglądają mecze piłki nożnej raz na dwa lata nie powiedziałby czegoś takiego. Nie wiem kim trzeba być, żeby Błaszczykowskiego, dzięki któremu graliśmy o ten ćwierćfinał nazywać palantem xD

Szkoda, bo półfinał był na wyciągnięcie ręki. Niestety jak to mawiają: karma is a bitch i jak ze Szwajcarią to nam dopisało szczęście w karnych przez 1 błąd przeciwnika, tak teraz my popełniliśmy ten 1 decydujący błąd. W samym meczu za to wyglądaliśmy bardzo dobrze na tle Portugalczyków, mecz ogólnie bardzo wyrównany, ale fragmentami to my byliśmy stroną przeważającą. Szkoda że nie udało się podwyższyć na 2:0, by dobić rywala. Później gol po rykoszecie na 1:1 i już do końca mecz układał się na remis. Trochę dziwne, że drużyna, która nie przegrała meczu odpada z drużyną, która tylko remisuje.

Podsumowując nasz udział, na największe oklaski zasługuje Polska obrona, która pozwoliła sobie wbić tylko 2 gole, po strzale życia i rykoszecie, ani razu nie zostaliśmy potocznie mówiąc rozklepani, ani nie straciliśmy gola po stałym fragmencie. W zasadzie ciężko kogoś wyróżnić bo cała formacja defensywna zagrała na poziomie, nawet Pazdan i Jędrzejczyk, czyli reprezentanci naszej słabej ligi, o których były największe obawy zagrali chyba na maxa swoich możliwości. Świetną robotę wykonał sztab Nawałki przed turniejem, biorąc pod uwagę to, że w eliminacjach traciliśmy sporo goli i z obroną zawsze mieliśmy problemy. W ataku też wyglądaliśmy dobrze, jeśli chodzi o kreowanie sytuacji. Wiadomo, że na wielkich turniejach większość ekip stawia głównie na obronę i ciężko stworzyć sobie dużo okazji, ale te kilka w każdym meczu mieliśmy, niestety szwankowała skuteczność. Milika ratuje bardzo ważny gol w meczu otwarcia, bo inaczej jego występ na Euro nie oceniałbym pozytywnie, Lewy pracował głównie dla drużyny, często się cofał do rozegrania, ściągał na siebie obrońców, przez co robił miejsce innym, dobrze że kończy te Euro z golem, bo bez tego pewnie wielu Januszy by go hejtowało ;) Kuba skończył turniej tragicznie, ale on akurat wielce przysłużył się drużynie, strzelając i asystując i to w dużej mierze dzięki niemu byliśmy w ćwierćfinale. Muszę jeszcze podkreślić świetną grę Krychowiaka, który jest obecnie w ścisłym topie def. pomocników na świecie, jego zastawianie się i gra pod faul bardzo odciąża resztę obrony.

Trzeba się teraz skupić na eliminacjach do MŚ, bo grupę mamy taką, że spokojnie stać nas na awans z 1 miejsca.

Nie ma co obwiniać Błaszczykowskiego za tego karnego. Sam strzał był normalny i to bramkarzowi należy pogratulować, a nie winić strzelającego. Jak już to do Fabiańskiego można się trochę przyczepić, że nie próbował zmylić przeciwników przed oddaniem strzału. Stał zbyt sztywno przy tych karnych i nie obronił ani jednego. W meczach bronił świetnie, ale przy karnych wydaje mi się, że Szczęsny by się spisał lepiej. Brakowało też dobrego rozgrywającego. Te polskie akcje budowane przez Grosickiego przypominały mi Forresta Gumpa - dostaje piłkę i biegnie do przodu.