Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2006 o 14:11, Quire napisał:

Chociażby PSG czy Herta.


Hertha 6 miejsce Bundesligii, a ostatnio głośno, że poziom Bundesligii strasznie spadł, w porównaniu do poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszczętna analiza :)

06/07
el.LM
FK Austria Wien Aut SL Benfica (Lisboa) Por 1-1 0-3

05/06
UEFA
MSK Żilina Svk FK Austria Wien Aut 1-2 2-2
Viking FK (Stavanger) Nor FK Austria Wien Aut 1-0 1-2

04/05
UEFA
Illichivets'' Mariupol'' Ukr FK Austria (Wien) Aut 0-0 0-3
FK Austria (Wien) Aut Legia Warszawa Pol 1-0 3-1
(grupa)
FK Austria (Wien) 1 Real Zaragoza 0
Dnipro Dnipropetrovs''k 1 FK Austria (Wien) 0
FK Austria (Wien) 1 Club Brugge KV 1
FC Utrecht 1 FK Austria (Wien) 2

FK Austria Wien Aut Athletic Bilbao Esp 0-0 2-1
FK Austria Wien Aut Real Zaragoza Esp 1-1 2-2 1/8
FK Austria Wien Aut Parma AC Ita 1-1 0-0 1/4

03/04
el. LM
FK Austria Wien Aut Olympique de Marseille Fra 0-1 0-0
UEFA
FK Austria Wien Aut Borussia Dortmund Ger 1-2 0-1

02/03
UEFA
FK Austria Wien Aut Shakhtar Donets''k Ukr 5-1 0-1
FK Austria Wien Aut FC Porto Por 0-1 0-2

Skład nie jest tak silny jak rok, czy przede wszystkim 2 lata wcześniej. Odeszli m.in. Roland Linz (strzelec 2 goli w meczu z Polską), bramkarz Didulica, Norweg Rushfeldt, Czech Libor Sionko czy Belg Dheedene (wszyscy reprezentanci swych krajów). Obecnie w kadrze ze znanych nazwiska są Blanchard (b. zawodnik Juve), Słoweniec Nastja Cech, Czech Vachousek i w końcu Polacy: Arek Radomski i Seba Mila :]
Austria na pewno jest w zasięgu Legii, pod warunkiem, że wróci ona do formy z wiosny. Rok temu uporał się z nimi norweski Viking Stavanger...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

00/01
UEFA
FC Gueugnon Fra Iraklis (Thessaloniki) Gre 0-0 0-1
Iraklis (Thessaloniki) Gre 1.FC Kaiserslautern Ger 1-3 3-2

02/03
Iraklis (Thessaloniki) Gre Anorthosis Famagusta Cyp 4-2 1-3

W kadrze m.in. reprezentant Nigerii (51) Garba Lawal, Kamerunu - Joël Epalle (wcześniej Panata), Georgios Georgiadis (taki łysek, strzelił parę goli w LM dla Olympiakosu, grał też w Newcastle), no i Sznaucner, były obrońca Gieksy. Nie ma co - Wisła musi awansować. Musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła gra niestety pierwszy mecz u siebie. Mam nadzieję, że przypomną sobie wyciągnięte błędy z meczu z Panathinaikosem z przed roku (acz trzeba przyznać także, że sędzia wydrukował wynik), kiedy drugi mecz graliśmy na wyjeździe (wszyscy go chyba dobrze pamiętają). Oczywiście, że Iraklis się nie umywa do koniczynek, ale sam fakt.

Co do Legii to trafili najlepiej jak mogli.
Pomimo, że PSG przegrało ostatnio z nimi, ale sparingi są mało obiektywne. Przeciwnik może wykorzystać to, iż próbuje się nowe warianty gry, które jeszcze nie wychodzą do końca.
Herta średnio gra w lidze jednak to nadal solidna drużyna.
Panathinaikos uważam za lepszy klub od Austryjaków.
No i Bułgarzy, którzy w ostatnim sezonie tak jak rumuńskie kluby pokazały, że zanają się na piłce i barzo dobre teamy odpadały z nimi.
Jest to moja opinia (nie koniecznie obiektywna) o potencjalnych przeciwnikach polskich klubów w Pucharze UEFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 15:06, Bambusek napisał:

No jak Mila zagra to tak jakby było 11 z Legii na 10 z Austrii. xD

Ja bym jego kreatywności i waleczności nie obrażał, szczególnie przy obecnej formie warszawiaków ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 15:48, Cheed napisał:

> No jak Mila zagra to tak jakby było 11 z Legii na 10 z Austrii. xD
Ja bym jego kreatywności i waleczności nie obrażał, szczególnie przy obecnej formie warszawiaków
;P


Pomimo że jestem kibicem Legii, to popieram twierdzenie. Są siebie warci ale... wyłączył bym z tego grona Fabiańskiego i Choto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:12, Vaxinar napisał:

(...)
No właśnie, jak czytałem to u Was najbardziej zacięta ta święta wojna. Nie wiem jak z Warszawą
i Łodzią.
(...)


Z tego co się orientuję, bazując jednak na opinii innych osób, to w Warszawie Polonia jest nieco zmarginelizowana ;)
Natomiast Lódź jest w miarę równo podzielona i tam też jest momentami gorąco.

Dnia 25.08.2006 o 13:12, Vaxinar napisał:

Od Chorzowa ? -_-" Nie wiem co tam atrakcyjnego, stadion to już nie to co kiedyś, poza tym
w Krakowie ma być odnawiany ten Wisły nie ?
A co do stadionów, to podobno najlepszy ma być - po remoncie - Lecha nowego. 44 tys.
A wracając do tematu, jak pisałem o Krakowie to mi chodziło ogólnie o Kraków, a nie "sportowy
Kraków", nie wiem jak Tobie. (...)


Ranking atrakcyjności miast dotyczył wszystkich ich aspektów - walorów turystycznych, lokalizacyjnych, sportowych... co do stadionów, to realne prace mają miejsce tylko i wyłącznie w Krakowie i w Poznaniu, więc to te miasta powinny być na pierwszych miejscach jeśli chodzi o wybór miast-gospodarzy EURO. No ale widocznie bardziej przekonujący jest projekt Bałtyk Arena w Gdańsku czy stadionu w Warszawie, które są jak narazie pustymi projektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 16:31, .Darnok napisał:

Z tego co się orientuję, bazując jednak na opinii innych osób, to w Warszawie Polonia jest
nieco zmarginelizowana ;)

To ja wiem, co nie znaczy, że nie może być wojny. Znajdzie się paru na ustawkę. Jest jedna chyba dzielnica 100 % Polonia.

Dnia 25.08.2006 o 16:31, .Darnok napisał:

Natomiast Lódź jest w miarę równo podzielona i tam też jest momentami gorąco.

Ano, a jak z Krakowem ? Wisła chyba rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:31, Quire napisał:

>(...)
Niestety, moim zdaniem, to jest (...)


Słyszałem tą opinię i w sumie mógłbym się zgodzić, ale czemu przez tyle lat kadra grywała na Widzewie, nawet w latach kiedy razem z LKS walczyli o mistrzostwo? Poza tym można to powiedzieć wprost, a nie wykręcać się argumentem o chęci "pokazania futbolu w mniejszych miastach" i organizowania meczów w Ostrowcu świętokrzyskim czy we Wronkach. Nie będę rozpoczynał dyskusji na temat tego gdzie bardziej "opłaca" się PZPN-owi sprowadzać reprezentację.

I tak największym kretynizmem jest organizowanie meczów na śląskim. Po błazenadzie jaka miała miejsce w meczu z Kolumbią, kadra nie powinna tam grać co najmniej przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:39, Quire napisał:

> Legia kontra Austria Wiedeń nie jest źle.

Z nimi mamy rachunki do wyrównania.
Mogło być znacznie gorzej. Trzeba się zmobilizować i kolejnych Austriaków odesłać do domu:P


Ciekawe czy też zagracie na Praterze? :)
Macie grzeczni być jakby co, myśmy już dali przykład :P

Austriacy już się boją Legii, zaliczając ją do jednego z tych rywali, na których najbardziej nie chcieli trafić. Podejrzewam, że jeśli w przerwie reprezentacyjnej Wdowczyk weźmie zespół na taki sam obóz jak w tamtym sezonie, to możemy zobaczyć całkowicie odmieniony zespół.

Ja żałuję, że myśmy jednak nie trafili na Słowaków. Do Grecji już raczej nie pojadę, a szkoda tym bardziej, że gramy tam przecież rewanż. Na temat potencjalnych szans mogę powiedzieć to samo co przed losowaniem - wielka niewiadoma, z mimo wszystko sporymi obawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 16:40, Vaxinar napisał:

(...)
>
Ano, a jak z Krakowem ? Wisła chyba rządzi.


Ja nic nie mówię, bo nie wiem czy mogę być w tej sprawie obiektywny :)

Wystarczy porównać frekwencję, uwzględniając pojemność stadionów bądź różnego rodzaju ograniczenia stadionowe..

Poza tym jest jeszcze Hutnik. W zdecydowanej mniejszości, ale jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 16:50, .Darnok napisał:

Poza tym jest jeszcze Hutnik. W zdecydowanej mniejszości, ale jednak jest.


Hmm a to nie jest jakaś 4 liga ?
U mnie Zagłębie trzyma z 4 ligowymi Czarnymi Sosnowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 17:06, Vaxinar napisał:

(...)
Hmm a to nie jest jakaś 4 liga ?


2 liga, choć jeszcze kilka lat temu grali w PUEFA z AS Monaco. Pamiętam, przegrali w Krakowie 0-1 po golu Viktora Ikpeby w 87 minucie :]

Dnia 25.08.2006 o 17:06, Vaxinar napisał:

U mnie Zagłębie trzyma z 4 ligowymi Czarnymi Sosnowiec.


Ale czekaj, czekaj, z Hutnikiem nikt u nas nie trzyma, chyba źle sie zrozumieliśmy :] To trzecia siła, zdecydowanie najmniej liczna, ale jest. Nie wiem jak dokładnie sytuacja z nimi wygląda, bo dzięki Bogu nie mieszkam w Nowej Hucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 17:20, .Darnok napisał:

2 liga, choć jeszcze kilka lat temu grali w PUEFA z AS Monaco. Pamiętam, przegrali w Krakowie
0-1 po golu Viktora Ikpeby w 87 minucie :]

Chyba trzecia panocku, trzecia. A w tamtym sezonie to w ogóle ładnie się zaprezentowali - sprali jakichś Azerów 9:0 (nawet bramkarz Szypowski sobie strzelił z karnioka) a potem wyeliminowali czeską Sigmę Ołomuniec 0:1 i 3:1. A i w samym Monaco umieli gola strzelić. Tak tak, były takie czasy, że Hutnicze było na wierzchu, Wisła pałętała się chyba wtedy po II lidze, a Cracovia to ho ho albo jeszcze niżej. No ale wtedy to Poznań był dopiero co po sezonie w którym miał 3 drużyny w I lidze, więc to naprawdę prehistoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 16:47, .Darnok napisał:

Austriacy już się boją Legii, zaliczając ją do jednego z tych rywali, na których najbardziej
nie chcieli trafić. Podejrzewam, że jeśli w przerwie reprezentacyjnej Wdowczyk weźmie zespół
na taki sam obóz jak w tamtym sezonie, to możemy zobaczyć całkowicie odmieniony zespół.


No bierze, bierze :) Mają po tej kolejce ligowej jechać do Mrągowa na tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co prawda nie a propos, ale zapomniałem najważniejszego. Prawdziwy modniś z tego naszego Kamilka :) Ciekaw tylko jestem, gdzie on się podział, poza tym, że buszuje pewnie w sklepach z fatałaszkami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 25.08.2006 o 18:06, Badzi napisał:

Chyba trzecia panocku, trzecia.


Miałem napisać trzecia, musiałem przez przypadek wpisać złą cyferke... przecież z rezerwami Wisły w małych derbach pogrywają w 3 lidze właśnie, więc nie mogłem sie pomylić ;)

Dnia 25.08.2006 o 18:06, Badzi napisał:

A w tamtym sezonie to w ogóle ładnie się zaprezentowali - sprali
jakichś Azerów 9:0 (nawet bramkarz Szypowski sobie strzelił z karnioka) a potem wyeliminowali
czeską Sigmę Ołomuniec 0:1 i 3:1. A i w samym Monaco umieli gola strzelić.


Jeśli dobrze pamiętam, to chyba jako pierwsi strzelili gola w Monaco i gospodarze byli nieco przestraszeni. Co prawda do przerwy wyrównali, ale nadal było niebezpiecznie, choć skończyło się szczęśliwie dla księstwa wygraną 3-1.

Dnia 25.08.2006 o 18:06, Badzi napisał:

Tak tak, były takie
czasy, że Hutnicze było na wierzchu, Wisła pałętała się chyba wtedy po II lidze, a Cracovia
to ho ho albo jeszcze niżej. No ale wtedy to Poznań był dopiero co po sezonie w którym miał
3 drużyny w I lidze, więc to naprawdę prehistoria :)


Wisła akurat wtedy pukała do 1 ligi :) Wygraliśmy rywalizację o awans z Jeziorakiem Iława i w ''96, na 90-lecie klubu graliśmy już w pierwszej lidze. W "debiucie" było 1-0 z GKS Bełchatów, wszedłem na ostatnie dziesięć minut (wpuszczali wtedy ludzi za darmo na końcówki) i zdążyłem jeszcze zobaczyć niewykorzystanego przez naszych karniaka :)
Potem w drugiej kolejce były derby z Hutnikiem i przegraliśmy chyba 0-2 (co ciekawe, Hutnik w tym samym sezonie... spadł do 2 ligi).
Cracovia jakoś tak dołowała, ale kojarze, że "gwiazdą" był u nich jakoś wtedy niejaki Paweł Zegarek.
Faktycznie, to były czasy ;)
U was chyba Wichniarek wtedy jeszcze śmigał? Echh, nostalgia mnie przez Ciebie łapie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 18:16, Badzi napisał:

No i co prawda nie a propos, ale zapomniałem najważniejszego. Prawdziwy modniś z tego naszego
Kamilka :) Ciekaw tylko jestem, gdzie on się podział, poza tym, że buszuje pewnie w sklepach
z fatałaszkami :]


Z nim to jest niemałe zamieszanie. Wisła chciałaby go sprzedać, ale daje swoją "odpowiednią" cenę. Chciał go Panathinaikos, ale kwota okazała się dla nich zbyt wysoka. Natomiast 1.FCK chyba go w ogole nie chce, bo go podobno na treningach nawet nie ma :) Co on teraz zrobi to nie wiem, bo z takim trenerem jak "hard-work" Petrescu nie ma tutaj czego szukać i w sumie nawet dobrze, bo mógłby popsuć klimat w zespole.

A ciuszki... no przez szacunek za to co swego czasu dla Wisły zrobił nie będę go dobijał :P
Chociaż sweterek Boruca też jest niezły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 17:20, .Darnok napisał:

Ale czekaj, czekaj, z Hutnikiem nikt u nas nie trzyma, chyba źle sie zrozumieliśmy


Dobrze się zrozumieliśmy, wiem, że nikt z nim nie trzyma, ja Ci powiedziałem jak jest u nas dla informacji, że jest inaczej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować