Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2006 o 20:01, pawlo131 napisał:

Jest w planach jakiś sparing reprezentacji? (ciekawe czy Rasiak zagra:))


Od razu gramy eliminacyjne mecze z Finlandią i Serbią.
Grzesiu nie zagra, bo ma chrzciny i u obecnego trenera jest już spalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 18:27, .Darnok napisał:

Miałem napisać trzecia, musiałem przez przypadek wpisać złą cyferke... przecież z rezerwami
Wisły w małych derbach pogrywają w 3 lidze właśnie, więc nie mogłem sie pomylić ;)

Też mnie się zdało, że się palec omsknął, bo niby skąd takie rozkojarzenie :]

Dnia 25.08.2006 o 18:27, .Darnok napisał:

Cracovia jakoś tak dołowała, ale kojarze, że "gwiazdą" był u nich jakoś wtedy niejaki Paweł
Zegarek.

Taa, a poza tym pamiętam jak dziś duet Duda-Hajduk. Kimkolwiek onie są :P

Dnia 25.08.2006 o 18:27, .Darnok napisał:

Faktycznie, to były czasy ;)
U was chyba Wichniarek wtedy jeszcze śmigał? Echh, nostalgia mnie przez Ciebie łapie :P

Stwierdzenie, że "śmigał" w stosunku do Wichniarka jest mocno naciągane :) Chyba największa primadonna jaką pamiętam. Ale fakt, że wtedy w Lechu jeszcze był. I możliwe, że próbowano go akurat wtedy na lewej pomocy (nonsens!). A Wichniarek i Kosowski obaj tak samo się chyba mają do określenia "hard-work" :D

Sevilla prowadzi 1:0. Nie ma jak przerwa w obstawkach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 21:00, Badzi napisał:


Taa, a poza tym pamiętam jak dziś duet Duda-Hajduk. Kimkolwiek onie są :P


Duda to był chyba Krzysztof... a pamiętam jak parę lat później "nasz murzyn" Fetchuine został do nich wypożyczony i nawet parę bramek strzelił :)

Dnia 25.08.2006 o 21:00, Badzi napisał:

Stwierdzenie, że "śmigał" w stosunku do Wichniarka jest mocno naciągane :) Chyba największa
primadonna jaką pamiętam. Ale fakt, że wtedy w Lechu jeszcze był. I możliwe, że próbowano go
akurat wtedy na lewej pomocy (nonsens!). A Wichniarek i Kosowski obaj tak samo się chyba mają
do określenia "hard-work" :D


Smigał to on dopiero w Widzewie, z tym Lechem to było rzecz jasna na wyrost ;) A co do gwiazdek tego typu, to brakuje mi w polskiej lidze Marcina Mięciela - nie ma jak żeluś :P

Z tym porównaniem nie do końca się zgodzę, bo jednak w 2 Bundeslidze coś Wichniarek osiągnął... chociaż może jego lenistwo po prostu mu w tym nie przeszkadzało ;)

Dnia 25.08.2006 o 21:00, Badzi napisał:

Sevilla prowadzi 1:0. Nie ma jak przerwa w obstawkach :]


Hehehe, dokładnie o tym pomyślałem jak Sevilla strzeliła na 2-0 :D

Co do samego meczu - nie tyle Barca zawodzi (syndrom Galacticos?), co przede wszystkim zdobywcy pucharu UEFA są znakomicie zorganizowanym i poukładanym zespołem. Zycze im wygranej, zawsze to będzie większy splendor jak do Krakowa przyjadą na stulecie Wisły :]

Natomiast coraz bardziej działa mi na nerwach Ronaldihno. Ja rozumiem, że jest sławny, że zarabia mnostwo kasy i chce jej mieć najwięcej. Ale niech już poprzestanie na reklamowaniu chipsów czy pepsi, zamiast ubierać się w jakieś kretyńskie opaski. Może od razu strzeli sobie tatuaż Nike''a na czole? A propo, widziałem ostatnio na basenie typa co miał wytatuowany znaczek Pumy w miejscu, gdzie normalnie widnieje jej logo na skarpetkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając na moment do krajowego podwórka - Zagłebie osłabione brakiem sprzedanego do Turcji Iwańskiego pokonało u siebie lidera z Bełchatowa 2-1. GKS - Wpadka, spodziewana zadyszka formy czy zamieszanie wywołane aferą korupcyjną?

W drugim meczu Cracovia zremisowała u siebie z Groclinem 1-1. Jak sie patrze za okno to wydaje mi się, że musieli tam mieć piłkę wodną :)


A Barcelona przy takiej grze może dostać więcej niż 0-2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sevilla!! Jako wierny madritista uwielbiam widziec Barcelone na kolanach :-) Szanuje ja jako klub, ale nie lubie :-]
Mam nadzieje, ze tak tez bedzie grala w sezonie i dozna sromotnej kleski w Gran Derby /musi byc rewanz za zeszly rok :P/ i meczach z Chelsea w LM :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda, że nie wyszła mu ta bramka na 4-0 po tym pięknym rajdzie w samej końcówce... byłoby coś pięknego, przeszedł czterech obrońców...

Sevilla była pod każdym względem lepsza a Barcelona powinna się cieszyć, że przegrała tak "mało". Dopóki Ronaldihno będzie zajęty zarabianiem kasy a nie cięzką pracą, dopóty Barca będzie miała więcej takich meczów. Zaczyna ich już dopadać syndrom Galacticos, może uda im się szybko z tego wyleczyć, bo inaczej marnie skończą.

I podtrzymuję opinię, że potrzebują porządnego bramkarza, a nie pseudogolkipera o typu Valdez. Wyjątkowo słabo zagrał też Marquez.... chociaż trudnoby wyróżnić kogokolwiek z ich zespołu. Olali mecz, taka prawda. A mecz sam z siebie sie nie wygra, nazwiska same nie grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:35, Kamiloos napisał:

Sevilla!! Jako wierny madritista uwielbiam widziec Barcelone na kolanach :-) Szanuje
ja jako klub, ale nie lubie :-]
Mam nadzieje, ze tak tez bedzie grala w sezonie i dozna sromotnej kleski w Gran Derby /musi
byc rewanz za zeszly rok :P/ i meczach z Chelsea w LM :))


Ty isie lepiej martw tym, czy Real nie zagra jak dwa sezony i sezon temu. Bo jak zagrają tak samo galaktycznie to znowu figę zobaczą a nie jakiekolwiek trofeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:45, Bambusek napisał:

Ty isie lepiej martw tym, czy Real nie zagra jak dwa sezony i sezon temu. Bo jak zagrają tak
samo galaktycznie to znowu figę zobaczą a nie jakiekolwiek trofeum.


Z natury nie martwie sie rzeczami na ktore nie mam wplywu. Licze, ze Don Fabio bedzie potrafil zmobilizowac graczy Realu. Wystarczy popatrzyc na jego wplyw na Cassano, mlody Wloch zrzucil 5 kg i pokazuje chec do gry. Poza tym, co dziwne, sparingi pokazaly, ze pieta achillesowa Realu w tym ezonie moze byc ofensywa. Los Merenegues nie zdobywali zbyt wielu gli na sparrach. Capello wzmocnil defensywa, ale Real dalej nie ma skrzydel. O ile Cicinho/Beckham na prawej moga grac, o tyle nominalnych lewoskrzydlowych nie ma w ogole. Robinho czy Cassano graja tam z musu. Ciagle licze na transfer Reyesa do kastylijskiego giganta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 16:50, .Darnok napisał:

Ja nic nie mówię, bo nie wiem czy mogę być w tej sprawie obiektywny :)


Obiektywizm??!!
Jest to coś co nie istnieje podczas dyskusji wśród kibiców/fanów.
Też nie podjąl bym sie obiektywnej oceny, jeśli chodzi o popularność Legii w kraju. Jednak opierając się na badaniach statystycznych (Sportfive kiedyś takowe zlecilo) stwierdzam że Legia jest na Poalskim podwórku czym Bayern Monachium na Niemieckim - zachowując należyte prporcje.

Dnia 25.08.2006 o 16:50, .Darnok napisał:

Wystarczy porównać frekwencję, uwzględniając pojemność stadionów bądź różnego rodzaju ograniczenia
stadionowe..


Co masz na myśli pisząć o ograniczeniach. Czyżby fakt że bodajże przez trzy lata nie wpuszczano kibiców gości na stadion Wisly - tlumacząc to remontami itp??

Dnia 25.08.2006 o 16:50, .Darnok napisał:

Poza tym jest jeszcze Hutnik. W zdecydowanej mniejszości, ale jednak jest.


Kiedyś to byla nawet firma. Tak jak u nas Gwardia, a w Poznaniu Olimpia czy Warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po Zubizaretcie Barca albo nie miała dobrego bramkarza albo ci dobrzy nagle tracili formę (lub na nich nie stawiano - Baia czy Rustu). Dziwię się strasznie, że nikogo nie kupują. A gdzie znaleźć dobrego bramkarza? Oczywiście, w Polsce (oprócz Bułgarskiej ;) Może tak Gubiec, bo mimo wszystko Kotora nie oddamy ;D

2. Ronaldinho. Jakoś nie wiem czemu ciężko mi się pogodzić z tym, że jest najlepszym piłkarzem na świecie (choć oczywiście uznaję jego bajeczną technikę etc.), a to dlatego, że uważam iż (uwaga, liczne powtórzenia :) wybitni gracz grają wybitne mecze, w wybitnie ważnych momentach - jak Mundial, Euro czy kluczowe momenty LM (finał!). A Ronny jakoś w tak szczególnie ważnym momencie nigdy swą grą mnie nie urzekł, a poza tym wydaje mi się, że jest trochę mało charakterny. Ale oczywiście uznaję jego dominację - szczególnie patrząc jak z uśmiechem na ustach mija kolejnych rywali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:09, Quire napisał:

opierając się na badaniach statystycznych (Sportfive kiedyś takowe zlecilo) stwierdzam że Legia
jest na Poalskim podwórku czym Bayern Monachium na Niemieckim - zachowując należyte prporcje.

Coś w tym może być - z jednej strony najpopularniejsze, a z drugiej - reszta kraju ich delikatnie mówiąc nie lubi :)

Dnia 26.08.2006 o 00:09, Quire napisał:

> Poza tym jest jeszcze Hutnik. W zdecydowanej mniejszości, ale jednak jest.
Kiedyś to byla nawet firma. Tak jak u nas Gwardia, a w Poznaniu Olimpia czy Warta.

Co do faktu, że Hutnik to była kiedyś firma ok. Co do porównania do Olimpii (w Poznaniu tak naprawdę mało kto ich lubił :) i Warty (klub z wielkimi tradycjami, przedwojenny Mistrz Polski) troszkę bym polemizował. Ale to takie moje poznańskie wtręty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:09, Quire napisał:

(....)
Też nie podjąl bym sie obiektywnej oceny, jeśli chodzi o popularność Legii w kraju. Jednak
opierając się na badaniach statystycznych (Sportfive kiedyś takowe zlecilo) stwierdzam że Legia
jest na Poalskim podwórku czym Bayern Monachium na Niemieckim - zachowując należyte prporcje.


To znaczy połowa kibicuje, połowa nienawidzi? ;)

Dnia 26.08.2006 o 00:09, Quire napisał:

Co masz na myśli pisząć o ograniczeniach. Czyżby fakt że bodajże przez trzy lata nie wpuszczano
kibiców gości na stadion Wisly - tlumacząc to remontami itp??


Możesz sobie darować takie uwagi, bo co jak co, ale kibiców gości to naprawdę nam zawsze brakuje. Powtarzam - nam, kibicom, bo szefostwo klubu to inna bajeczka. Do dziś nie mogę odżałować, że nie wpuścili pasiaków na ostatnie Derby.

A chodziło chociażby o takie porównanie, że mając ograniczenie do 8 tys. kibiców zapełniamy wszystkie te miejsca, natomiast po drugiej stronie Błoń co prawda zostało niedawno zmniejszona ogólna pojemność stadionu do 6,5 tysiąca, ale na mecze przychodzi przeciętnie 3-4 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:09, Badzi napisał:

1. Po Zubizaretcie Barca albo nie miała dobrego bramkarza albo ci dobrzy nagle tracili formę
(lub na nich nie stawiano - Baia czy Rustu). Dziwię się strasznie, że nikogo nie kupują. A
gdzie znaleźć dobrego bramkarza? Oczywiście, w Polsce (oprócz Bułgarskiej ;) Może tak Gubiec,
bo mimo wszystko Kotora nie oddamy ;D


Rustu powinien tam iść zaraz po Korea&Japan... tylko nie wiem czy dobrze kojarzę, on jakoś na rok zrobił sobie przerwę z piłką czy jak?

A na temat Kotorowskiego porozmawiamy w niedzielę późnym wieczorem, bo nie chcę nic zapeszać :P

Dnia 26.08.2006 o 00:09, Badzi napisał:

2. Ronaldinho. Jakoś nie wiem czemu ciężko mi się pogodzić z tym, że jest najlepszym piłkarzem
na świecie (choć oczywiście uznaję jego bajeczną technikę etc.), a to dlatego, że uważam iż
(uwaga, liczne powtórzenia :) wybitni gracz grają wybitne mecze, w wybitnie ważnych momentach
- jak Mundial, Euro czy kluczowe momenty LM (finał!). A Ronny jakoś w tak szczególnie ważnym
momencie nigdy swą grą mnie nie urzekł, a poza tym wydaje mi się, że jest trochę mało charakterny.
Ale oczywiście uznaję jego dominację - szczególnie patrząc jak z uśmiechem na ustach mija kolejnych
rywali :)


Obawiam się, że ta definicja nie ma prawa bytu w dzisiejszym futbolu. Największe gwiazdy są już z reguły przemęczone (albo inaczej - nie są w szczycie formy) w momencie kiedy grane są finały europejskich pucharów, że o takich mundialach nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:17, .Darnok napisał:

To znaczy połowa kibicuje, połowa nienawidzi? ;)


Też. A dodatkowo, % Legia ma najwięcej kibiców w Polsce i nie chodzi tu o fakt że Legia to Warszawski klub, czyli klub z największego miasta w Plolsce, bo badanie byly robioone glównie w terenie.

Dnia 26.08.2006 o 00:17, .Darnok napisał:

Możesz sobie darować takie uwagi, bo co jak co, ale kibiców gości to naprawdę nam zawsze brakuje.
Powtarzam - nam, kibicom, bo szefostwo klubu to inna bajeczka. Do dziś nie mogę odżałować,
że nie wpuścili pasiaków na ostatnie Derby.


Nie odbieraj tego osobiście. Wiem doskonale że kibiców wina w tym żadna. Wkurza mnie jedynie fakt że coś takiego mam miejsce. W końcu czym bylby sport, ogólno pojęty, bez kibiców?
Ja rozumiem zakazy wyjazdów (zresztą i tak namiętnie omijane), ale nie zrozumiem zakazu udzialu kibiców przyjezdnych z powodu wydumanych widzimisię.
Pilka dla kibiców.

Dnia 26.08.2006 o 00:17, .Darnok napisał:

A chodziło chociażby o takie porównanie...


W Poslce panuje przekonanie że to Cracovia, ma najwięcej kibiców pod Wawelem.
Dlaczego ich mniej przychodzi na mecze swojej drużyny, zachowując należyte proporcje jak pojemność stadionu itp?
Może na Reymonta ludzie nie boja się chodzić??? Caly czas mam w pamięci obrazki z poprzednich derbów na Cracovi jak to bandyci ot tak sobie spacerowali między pilkarzami Wisly, grożąc im czy wyzywając.
Skoro nawet nikt nie potrfi pilnowa porydku na murawie to co dopiero dzieje sie na trybunach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:23, .Darnok napisał:

Rustu powinien tam iść zaraz po Korea&Japan... tylko nie wiem czy dobrze kojarzę, on jakoś
na rok zrobił sobie przerwę z piłką czy jak?


Zaraz po mistrzostwach zlapal kontuzję. Bodajże nie mógl grać przez 3 miesiące a w między czasie kto inny wywalczyl pierwszy plac i nie chcieli już mu dać szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:09, Quire napisał:

> Ja nic nie mówię, bo nie wiem czy mogę być w tej sprawie obiektywny :)

Obiektywizm??!!
Jest to coś co nie istnieje podczas dyskusji wśród kibiców/fanów.
Też nie podjąl bym sie obiektywnej oceny, jeśli chodzi o popularność Legii w kraju. Jednak
opierając się na badaniach statystycznych (Sportfive kiedyś takowe zlecilo) stwierdzam że Legia
jest na Poalskim podwórku czym Bayern Monachium na Niemieckim - zachowując należyte prporcje.

> Wystarczy porównać frekwencję, uwzględniając pojemność stadionów bądź różnego rodzaju
ograniczenia
> stadionowe..

Co masz na myśli pisząć o ograniczeniach. Czyżby fakt że bodajże przez trzy lata nie wpuszczano
kibiców gości na stadion Wisly - tlumacząc to remontami itp??

> Poza tym jest jeszcze Hutnik. W zdecydowanej mniejszości, ale jednak jest.

Kiedyś to byla nawet firma. Tak jak u nas Gwardia, a w Poznaniu Olimpia czy Warta.

ograniczenia pojemnosci stadionu były zwiazane z jego remontem,wlatach 80tych zamiast trybun były dwie wielkie dziury,pozamontowaniu krzesełek pojemnosc była około 7tys.i niebyło sektorów dla gosci,do tego doszła wojna z cracovia która nie wpusciła kibiców wisły i tak zostało jakis czas.co do popularnosci legii to jak bys sie spytał w krakowie kogo najbardziej nie lubia to 100% powie ze legie,podobnie powiedza w poznaniu,wrocławiu i innych wielkich miastach,wisła ma na pewno wiecej kibiców a zwiazane to jest dobra gra w pucharach 3 lata temu.nie bardzo mi sie wydaje zeby hutnik był trzecia siła kibicowania w krakowie,po mojemu to jest garbarnia,podam przykład.byłem na meczu o wejscie do 3 ligi z kolejarzem stroze i tyło 5 tysiecy ludzi a była to tylko 4 liga,to sie zdarzyło chyba 2 razy (gks katowice)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatni w CDA był taki fajny RIplej gość podał piłkę drugiemu ten trzeciemu ten chciał ją podrzucić ale źle trafił odbiła się od głowy (nieplanowane) i bramka gość przez 5 minut nie wiedział co się stało bo chyba dostał w oko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować