Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 19:08, Vaxinar napisał:

Jednakże zobacz, wychowanek Lecha, rodowity Poznaniak. Grał w Lechu, później trochę Bundesligii
i teraz znowu Lech i się nigdzie nie rusza, a napewno by się nadał gdzieś na zachód.
Takich piłkarzy w Polsce moim zdaniem trzeba, z sercem gra.

Miał swego czasu nie pamiętam czy w zeszłym sezonie czy przed dwoma laty ofertę z Wisły K. i grzecznie podziękował ,wielki szacunek dla tego piłkarza i szkoda że tylko w reprezentacji nie poszło tak jak trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:43, spider88 napisał:

(...)

Miał swego czasu nie pamiętam czy w zeszłym sezonie czy przed dwoma laty ofertę z Wisły K.
i grzecznie podziękował ,wielki szacunek dla tego piłkarza i szkoda że tylko w reprezentacji
nie poszło tak jak trzeba .


Grzecznie podziękował? :D
Pofatygował się osobiście do Krakowa i kilka dni targował się o wysokość kontraktu, w wywiadach mówił o możliwości wspólnej gry z Maćkiem Zurawskim, no ale później rzecz jasna z wielkiej miłości wrócił do Lecha :D
Nie żeby powodem była zbyt niska stawka kontraktu... ależ skąd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:27, Vaxinar napisał:

Właśnie tak ostatnio myslałem, że jakby najlepsi piłakrze nie odchodzili za granice to może poziom ligii by się poprawił. :/

- Jakby w Polsce zarabiali rownie dobrze, lub lepiej niz np w takiej 2 Bundeslidze, to wyjezdzaliby tylko do naprawde dobrych klubow. I poziom ligii automatycznie by sie podniosl. A zmuszac nikogo by na sile zostal nie mozna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:52, .Darnok napisał:

Nie żeby powodem była zbyt niska stawka kontraktu... ależ skąd :D

A jakiś dowód jest na to ? :) Archiwalny news np. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:54, Vaxinar napisał:

> Nie żeby powodem była zbyt niska stawka kontraktu... ależ skąd :D
A jakiś dowód jest na to ? :) Archiwalny news np. ?


Trochę tego jest, podaję kilka przykładowych:

http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=4353&highlight=reiss
http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=4337&highlight=reiss
http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=4339&highlight=reiss

Ktoś jeszcze powie, że piłkarze to nie są zwykli najemnicy? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:02, .Darnok napisał:

Ktoś jeszcze powie, że piłkarze to nie są zwykli najemnicy? :>


Może istnieją gdzieś jeszcze jacyś piłkarze, którzy naprawdę są związani z klubami. :/ Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:02, .Darnok napisał:

Ktoś jeszcze powie, że piłkarze to nie są zwykli najemnicy? :>

No cóż tego nie wiedziałem ;p
Jak widać każdy mówi co mu wygodne i myśli że pewnych faktów się nie połączy , dzięki za sprostowanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:07, Vaxinar napisał:

Może istnieją gdzieś jeszcze jacyś piłkarze, którzy naprawdę są związani z klubami. :/ Eh...


Ja myślę, że nie ma takich wielu, a nawet jeśli piłkarz jest w tym samym klubie przez długi czas to raczej wiązał sięnie z klubem, a z jego pieniędzmi. Możemy to często zaobszerwować szczególnie w światowej piłce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:40, ko?nik napisał:

/.../

Jednak jest taki np Boruc. Zawsze z Legią, ale jednak odszedł.
Mimo wszystko jednak szacunek do Niego mam bo nie wielu dziś takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wdług mnie piłkarzem całkowicie związanym z klubem jest Francesco Totti. Jest wychowankiem AS Roma, gram tam już ładnych kilka lat i choć otrzymywał wiele ofert (m.in. MU, Inter, Real), to on wciąż chce zostaćw Romie i tam skończyć kariere. Mało jest teraz takich piłkarzy jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 21:46, graczomaniak napisał:

Wdług mnie piłkarzem całkowicie związanym z klubem jest Francesco Totti. Jest wychowankiem
AS Roma, gram tam już ładnych kilka lat i choć otrzymywał wiele ofert (m.in. MU, Inter, Real),
to on wciąż chce zostaćw Romie i tam skończyć kariere. Mało jest teraz takich piłkarzy jak
on.


No tutaj to chyba można się zgodzić. Nie odszedł nawet kiedy Roma wałęsała się po środkowych rejonach tabeli, a on sam miał mnóstwo ofert z klubów z "wyższej półki".
W ogóle wydaje mi się, że akurat we włoskiej piłce tego typu przypadków jest najwięcej - Maldini z Milanem, Buffon i reszta z Juve... ale być może wynika to pośrednio z ich mentalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się. Wątpię aby ktokolwiek grający obecnie w polskiej lidze, nie przyjąłby oferty z Celticu, który jest klubem o klasę lepszym od każdego rodzimego klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:04, .Darnok napisał:

Buffon i reszta z Juve... ale być może wynika to pośrednio z ich mentalności.


Juve to zły przykład, bo trochę z niego ludzi poodchodziło Np ulubieniec kobiet Fabio Cannavaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 22:11, Vaxinar napisał:


Juve to zły przykład, (...)


Dobry przykład, bo nie mówię przecież o wszystkich, zdecydowana większość odeszła, Del Piero i Nedved to jeszcze można zrozumieć (raczej nikt specjalnie mocny już by ich w tym wieku nie kupił), ale taki Buffon to totalne zaskoczenie na plus (o niego to naprawdę światowa czołówka powinna się bić). I Camoranesi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 19:52, .Darnok napisał:

Grzecznie podziękował? :D
Pofatygował się osobiście do Krakowa i kilka dni targował się o wysokość kontraktu, w wywiadach
mówił o możliwości wspólnej gry z Maćkiem Zurawskim, no ale później rzecz jasna z wielkiej
miłości wrócił do Lecha :D
Nie żeby powodem była zbyt niska stawka kontraktu... ależ skąd :D
Ktoś jeszcze powie, że piłkarze to nie są zwykli najemnicy? :>

To nie tak :] (choć nie odmawiam krakowskiego punktu widzenia)
To był okres w którym w Lechu naprawdę się nie przelewało i często miały miejsce obsuwy w wypłatach. Dla mnie jest oczywiste, że Reissik chciał po prostu ''poprzekomarzać'' się z poznańskimi działaczami i trochę im pogrozić palcem, żeby pospieszyli się z sianem. Parę razy też rzekomo miał kontakty z klubami I i II Bundesligi. Puszczało się takie coś do prasy, porobiło parę niepewnych min na temat pozostania w Lechu do kamery i działaczy strach oblatywał :) Zbyt niska stawka kontraktu w Wiśle w porównaniu do (ówczesnego) Poznania?! Nie żartuj :) Sasinkowi ledwo na tramwaj wystarczało ;)

W powyższym kontekście Reiss był jest i będzie dla mnie jednoznacznym (i niespotykanym w Polsce - po emeryturze Zielińskiego) symbolem Lecha. A i sam wyjazd do Niemiec też był w jakiś sposób związany z ówczesnymi pustkami w kasie Lecha - suma transferu była wtedy całkiem całkiem i w większości poszła na wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:41, Vaxinar napisał:

> /.../
Jednak jest taki np Boruc. Zawsze z Legią, ale jednak odszedł.
Mimo wszystko jednak szacunek do Niego mam bo nie wielu dziś takich.


Przywiązanie przywiązaniem, ale Polska liga to nie Hiszpania czy Wlochy. Boruc zostając w kraju popadl by w marazm i wtopil się w poziom polskiej ligi. Praktycznie bardziej by się już nie rozwinąl. Ja do niego pretensji nie mam . Legia na nim zarobila, a on nie zapomnial o klubie i kibicach (przypomne 1000 browarów dla kibiców - za tytul w ostatnim sezonie). Zresztą przy nadarzających się okazjach zawsze wspomina jakim szacunkiem darzy kibiców Legii. Jest to też forma przywiązania do klubu.
Chociaż w Polskiej lidze są przyklady przywiazania do klubu (Jacek Zieliński np.) ale nigdy raczej nie doczekamy się pzrykladu jakim jest Maldini czy Raul. Nasza liga jest na to po prostu za slaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LEgia teraz wygrywa 1-0 po bramce Janczyka. Nie wiecie może czy Włodarczyk gra? Przywrócenie go do pierwszego składu nie zaskoczyło mnie, ale czy jest w pierwszej jedenastce?
Do boju Legio!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2006 o 18:09, Quire napisał:

/.../

Zaraz tam Hiszpania i Włochy. Nie lubie tych porównać, bo zawsze tam wspaniale a u nas dziadostwo. :/ I może więcej kibiców by było, ale niektórzy zamiast iść w sobotę, niedzielę na Łazienkowską, Bułgarską albo Reymonta to wolą przed telewizorem dopingować Barcę, albo inny Juventus.
I cóż to za porównanie ? Raul gra w Realu o ile dobrze pamiętam ? Za co ten szacunek dla Niego ? Real to jeden z najlepszych klubów, to po co ma odchodzić, kasa mu leci jak cholera to wiesz. Szacunek mam do tych, którzy siedzą w swoich klubach z przywiązania i tak dalej, a nie... Raul. Dla mnie to żadne porównanie.
P.S.
Zaraz po lidze hiszpańskiej, jaka liga jest w Europie najlepsza ? Angielska ? Niemiecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować