Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2006 o 14:14, walgierz napisał:

Kilkukrotnie już wspominałem, że lubię Boruca nie tylko za jego umiejętności, ale też za inteligentne
lansowanie się :D

Kto by nie lubił naszego Boruka :) Z Legii nie z Legii, sympatyczny chopoczek :)

Dnia 23.11.2006 o 14:14, walgierz napisał:

Oczywiście jest to tylko takie gadanie, ale myślę, że sympatyczniejsze niż bufonada w wykonaniu
niektórych. I pośmiać się można.

I jeszcze jedna: "Myślałem o tej sytuacji i nie ukrywam, że sądziłem, że znów wykorzysta jedenastkę (! :D ). Bo dla każdego bramkarza obronienie rzutu karnego nieodłącznie wiąże się ze szczęściem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 23.11.2006 o 15:00, Quire napisał:

No państwo w państwie. No wku.... się nie na żarty. Do tego stopnia że zacze zaraz chyba popierać
ministra sprawiedliwości. Wyciąć ten cały bajzel z Listkiem na czele i "posadzić nowych drzew".

Spoko, Listek na pewno będzie umiał to jakoś wytłumaczyć w stylu: "w kadrze było paru nowych zawodników, a integracja w autokarach przebiega sprawniej niż w czarterowych samolotach. Jak wiadomo bieda konsoliduje" ;)

A co do działań ministra sprawiedliwości to w przypadku afery korupcyjnej popieram go w pełnej rozciągłości, dla PZPB-u to są tylko nieliczne czarne owieczki. Inną kwestią jest już minister sportu i jego zagrania, ale do Ziobry i prokuratorów pretensji nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 08:49, Rafal G napisał:

> Czyli coś podobnego jak na mundialu np: 1A z 2B, 1B z 2A i tak dalej...

Dnia 23.11.2006 o 08:49, Rafal G napisał:

Nie, nie:) Równie dobrze może to być 1A-2H. Wszystko zależy od losowania.


Tak, tak, tak. Napisałem, coś podobnego, czyli chodziło o sam schemat.

Co do Listka to już słyszałem parenaście razy, że odchodzi. Przecież mozna było nawet obstawiać kasę czy, a jak tak to kiedy go aresztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 22:56, Bambusek napisał:

... W starej LM też nie było mistrzów Albanii, Gruzji, Lichtenstainu, Kazachstanu czy innych
"potęg" footballu. Ale chociaż mieli szanse się dostać.

a teraz nie mają? pierwsze słyszę,każda z tych drużyn może wywalczyć sobie awans w eliminacjach, a że sa słabe.to ich wina.powrót do starej formuły jest niemożliwy. bo kto zdecyduje się zaniżać poziom rozgrywek?

no tak bogaci maja większe możliwości...to może wprowadzić przepis, że biedne kluby grają z bogaczami z przewagą jednego zawodnika. sprawiedliwość, równość i braterstwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 14:33, pro evo napisał:


> Moim zdaniem Boruc obecnie jest naszym numerem 1 w bramce.


uważam,że mamy trzech równorzędnych bramkarzy.to kto będzie gral zależeć będzie od tego kto najwięcej grał ostatnio.na razie najmniej szans ma kuszczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:19, jaceloth napisał:

>
> > Moim zdaniem Boruc obecnie jest naszym numerem 1 w bramce.

uważam,że mamy trzech równorzędnych bramkarzy.to kto będzie gral zależeć będzie od tego kto
najwięcej grał ostatnio.na razie najmniej szans ma kuszczak


tak,bo isedzi na lawie ale i tak świetnie isę spisuje w barwach "czerwonych diabłów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:20, pro evo napisał:

tak,bo isedzi na lawie ale i tak świetnie isę spisuje w barwach "czerwonych diabłów"


Ale zacznie grać, a jak już zacznie to w najlepszej lidze (fani Barcy, Realu i tak dalej nie muszę mnie oświecać, że to hiszpańska liga jest najlepsza). Ja tam Kuszczaka lubię chyba najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:20, pro evo napisał:

> >
> > > Moim zdaniem Boruc obecnie jest naszym numerem 1 w bramce.
>
> uważam,że mamy trzech równorzędnych bramkarzy.to kto będzie gral zależeć będzie od tego
kto
> najwięcej grał ostatnio.na razie najmniej szans ma kuszczak

tak,bo isedzi na lawie ale i tak świetnie isę spisuje w barwach "czerwonych diabłów"

bardzo czekam kiedy wreszcie zastąpi van der saara.wiem,że to nie predko, ale wtedy tez moze zmienic sie jego sytuacja w kadrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale kusz też słaby niejest (Mecz z Kolumbią nieliczyć)

No właśnie nie jest słaby, a nawet mogę ze stanowczością stwierdzić, że był dobry. A po tym meczu a kolumbią zawsze jakś zmaza pozostanie i nie da się jej tak łatwo zmyć :D Ja osobiście nie mam już do niego żalu o tą bramkę, chociaż w pierwszym momencie to makabrycznie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 16:14, jaceloth napisał:

a teraz nie mają? pierwsze słyszę,każda z tych drużyn może wywalczyć sobie awans w eliminacjach,
a że sa słabe.to ich wina.powrót do starej formuły jest niemożliwy. bo kto zdecyduje się zaniżać
poziom rozgrywek?


Przy obecnych zasadach własciwie nie mają. Najpierw majapierwsząrundę eliminacji z kimś na swoim poziomie. Ok. Potem grają sobie drugą turę, gdzie już trafiają np. na nasz klub. Jeszcze ok. Jednak jeśli już jakimś cudem przejdą dalej, to sobie wpadną na 3-4 miejsce z ligi hiszpańskiej, angielskiej, włoskiej. I tutaj już na 99% odpadną.

Dnia 23.11.2006 o 16:14, jaceloth napisał:

no tak bogaci maja większe możliwości...to może wprowadzić przepis, że biedne kluby grają z
bogaczami z przewagą jednego zawodnika. sprawiedliwość, równość i braterstwo:-)


Tyle że na zachodzie masz kluby-pewniaki, które co rok grają w pucharach i nabijają punkty do klasyfikacji UEFA. A potem z tego dorobku korzysta taka Celta Vigo, która zwykle siedzi gdzieś w środku tabeli, ale raz na kilka lat będzie miała cudowny sezon. Co prawda Celta ostatecznie w LM nie ma, no ale to tylko jej wina. I teraz mamy błędne koło - Hiszpania wystawia 8 klubów w pucharach. Teraz załózmy, że kazdy z nich wygra tylko jeden mecz i potem odpadnie (absolutna utopia, no ale). To daje 8x3 = 24 punkty w klasyfikacji UEFA. Polska, żeby tylko wyrównać ten dorobek, musi wystawić 4 kluby i kazdy musi wygrać dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 15:55, Badzi napisał:

Spoko, Listek na pewno będzie umiał to jakoś wytłumaczyć w stylu: "w kadrze było paru nowych zawodników, a
integracja w autokarach przebiega sprawniej niż w czarterowych samolotach. Jak wiadomo bieda konsoliduje" ;)

Badzi na rzecznika prasowego PZPN!!! Kto jest za?
Ja pierwszy (a Pan Michał oponentów wysiecze)
Badzi przynajmniej umie rozbawić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 15:55, Badzi napisał:

Spoko, Listek na pewno będzie umiał to jakoś wytłumaczyć w stylu: "w kadrze było paru nowych
zawodników, a integracja w autokarach przebiega sprawniej niż w czarterowych samolotach. Jak
wiadomo bieda konsoliduje" ;)


To co puchar dla Listka??!! I tak już dostałeś jeden głoś jak kandydat na rzecznika PZPN-u, ja dokładam drugi i już masz elektorat zbliżony do Wierzejskiego w wyborach na prezydenta Warszawy;)

Dnia 23.11.2006 o 15:55, Badzi napisał:

A co do działań ministra sprawiedliwości to w przypadku afery korupcyjnej popieram go w pełnej
rozciągłości, dla PZPB-u to są tylko nieliczne czarne owieczki. Inną kwestią jest już minister
sportu i jego zagrania, ale do Ziobry i prokuratorów pretensji nie mam żadnych.


No i walnąłem babola. Miałem na myśli ministra sportu, który jest zagubiony, jak dziecko we mgle w dodatku na polu kukurydzy.
Co do Ziobry to zaczą im się dobierać do dupska i chwała mu za to. Piszę to ja któy załkowicie inne preferencje polityczne - jak najdalej od prawicy dodam. Zresztą on jest i tak najlepiej ocenianym ministrem w tym khy, khy ,khy...rządzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 17:55, Bambusek napisał:

Przy obecnych zasadach własciwie nie mają. Najpierw maja pierwszą rundę eliminacji z kimś na
swoim poziomie. Ok. Potem grają sobie drugą turę, gdzie już trafiają np. na nasz klub. Jeszcze
ok. Jednak jeśli już jakimś cudem przejdą dalej, to sobie wpadną na 3-4 miejsce z ligi hiszpańskiej,
angielskiej, włoskiej. I tutaj już na 99% odpadną.

piłka nozna to dyscyplina, w której awansu nie dostaje sie za zasługi,trzeba go wywalczyć na boisku.kryterium równości nie jest dobre w piłce,bo z reguły obniża poziom. tak samo na mistrzostwach jest niesprawiedliwe,bo najwięcej drużyn gra z europy.dlaczegóżby oceania nie może dostać tyle samo miejsc, przeciez fidżi tez chce zagrac na mundialu, a tak nie moze sie przebić. tego typu myslenie do niczego nie prowadzi.
zgadzam sie z toba w jednym. tym druzynom,dla których LM to za wysokie progi trzeba umozliwiac wystepy na boiskach europejskich.tutaj własnie puchar uefa,czy intertoto spełeniaja swoje zadania.

Dnia 23.11.2006 o 17:55, Bambusek napisał:

Tyle że na zachodzie masz kluby-pewniaki, które co rok grają w pucharach i nabijają punkty
do klasyfikacji UEFA.

tyle,że najpierw muszą przebić sie w niezwykle silnej lidze.trudno to ocenić ale taki mistrz cypru,czy albanii pewnie poziomem odpowiada czołówce trzeciej ligi angielskiej,czy hiszpańskiej.

zreszta pomyśl,kogo by pasjonowały mecze typu chelsea-apoel nikozja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2006 o 17:55, Bambusek napisał:

Tyle że na zachodzie masz kluby-pewniaki, które co rok grają w pucharach i nabijają punkty
do klasyfikacji UEFA. A potem z tego dorobku korzysta taka Celta Vigo, która zwykle siedzi
gdzieś w środku tabeli, ale raz na kilka lat będzie miała cudowny sezon. Co prawda Celta ostatecznie
w LM nie ma, no ale to tylko jej wina. I teraz mamy błędne koło - Hiszpania wystawia 8 klubów
w pucharach. Teraz załózmy, że kazdy z nich wygra tylko jeden mecz i potem odpadnie (absolutna
utopia, no ale). To daje 8x3 = 24 punkty w klasyfikacji UEFA. Polska, żeby tylko wyrównać ten
dorobek, musi wystawić 4 kluby i kazdy musi wygrać dwa razy.

Ekhm z tego co wiem to dorobek punktowy klubów z danego skraju dzieli się przez ilosc klubów uczestniczacych w rozgrywkach. Polacy mają inny problem, mianowicie punkty do rankingu UEFA zdobywają glównie w elinminacjach do LM czy PU, a tam można zdobyć tylko polowę tgo co w regularnych już rozgrywkach. Swoją drogą jeszcze kilka lat temu nie zdarzało się naszym drużynom odpadnięcie w eliminacjach do PU, zazwyczaj odpadały po 1-2 rundzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 fajne i budujące sprawy:

primo - Radek Matusiak przekazuje swoją koszulkę z meczu z Belgią na aukcję charytatywną. To był jego chyba najważniejszy mecz w karierze i najważniejszy gol. Wielki szacunek:
http://www.allegro.pl/item143174815_naszeserce_koszulka_z_autografem_r_matusiaka.html

secundo - PZPN czyni starania by rozegrać mecz pomiędzy kadrą a klubami śląskimi, z którego dochód byłby przeznaczony na pomoc ofiarom tragedii w kopalni. Ładnie, szkoda tylko, że ostatnio za często są okazje do takich meczy (wcześniej z Kolumbią). Ten Listek to nie jest zły chłopak, tylko taki hm, nieudany (albo zagubiony) :)
http://www.pzpn.pl/?inf=11308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 21:21, Badzi napisał:

primo - Radek Matusiak przekazuje swoją koszulkę z meczu z Belgią na aukcję charytatywną. To
był jego chyba najważniejszy mecz w karierze i najważniejszy gol. Wielki szacunek:

Trzy i pół tysiąca, nieźle chociaż przydałoby się troszkę więcej. :)

Dnia 24.11.2006 o 21:21, Badzi napisał:

secundo - PZPN czyni starania by rozegrać mecz pomiędzy kadrą a klubami śląskimi, z którego
dochód byłby przeznaczony na pomoc ofiarom tragedii w kopalni. Ładnie, szkoda tylko, że ostatnio
za często są okazje do takich meczy (wcześniej z Kolumbią). Ten Listek to nie jest zły chłopak,
tylko taki hm, nieudany (albo zagubiony) :)
http://www.pzpn.pl/?inf=11308

O rany, ale świetnie. Ostatnio akurat o takim meczu myślałem, ostatnio - z miesiąc temu. Tylko ja myślałem Reprezentacja Polski VS Reprezentacja Śląska złożona z najlepszych zawodników z tamtąd. To byłoby super, ale nierealne, ponieważ jakby wziąść samych Ślązaków to mogliby nie mieć szans, a jakby wziąść po prostu zawodników najlepszych ze Śląskich klubów to nie wiem czy znalazłby się tam jeden Ślązak, a to już bez sensu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1248770,1439721,wiadomosc.html - Beenhakker ogłosił kadrę na zgrupowanie w ZEA.
Hmm no nie spodziewalem sie calkowicie takiego skladu, uwazam ze Leosiowi ;) naleza sie duze brawa, gdyby to ta kadra wygrala z Portugalia, wogole nie martwilbym sie o przyszlosc polskiej pilki :) Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo przeciwnicy niby nie sa bardzo wymagajacy, ale wiekszosc z nich bedzie grac razem pierwszy raz... Mam nadzieje, ze podolaja ZEA :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedna sprawa - wynik meczu Portugalia Polska. Może i gramy lepiej, dużo lepiej, ale Portugalia wciąż pozostaje Portugalią i będa grać u siebie. Heh, będę wierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 09:49, jaceloth napisał:

tak samo na mistrzostwach
jest niesprawiedliwe,bo najwięcej drużyn gra z europy.dlaczegóżby oceania nie może dostać tyle
samo miejsc, przeciez fidżi tez chce zagrac na mundialu, a tak nie moze sie przebić. tego typu
myslenie do niczego nie prowadzi.
zgadzam sie z toba w jednym. tym druzynom,dla których LM to za wysokie progi trzeba umozliwiac
wystepy na boiskach europejskich.tutaj własnie puchar uefa,czy intertoto spełeniaja swoje zadania.


Nietrafiony argument, gdyż z eliminacjami do MŚ masz nieco inazej. Europa jest w stanie wystawić najwiecej reprezentacji, też same eliminacje w Europie są najtrudniejsze. Nie jest winą państw europejskich, że taka Ameryka Południowa ma realnie 10 krajów zdolnych do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować