Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 11:06, Vaxinar napisał:

Na polskich boiskach jak najbardziej, na zagranicznych dla mnie było średnio, ale to już wiesz...

Tak tak wiem... ;)

Dnia 04.11.2007 o 11:06, Vaxinar napisał:

I zdobyła mistrza jesieni, zapomniałaś dodać... :) Jeszcze fantastyczniejsze jest to, że Lech
przegrał z Jagą...

No zapomniałam dodać specjalnie bo wiesz... co tu innych będziemy dobijać :D a to, że Lech przegra to Nertis przewidział więc żadna to niespodzianka xD A tak na poważnie to super sprawa.

Dnia 04.11.2007 o 11:06, Vaxinar napisał:

Tak czy siak Lechia derbami walczy o drugie miejsce (że nie wspomnę o prymie w Trójmieście...)

Arka nie jest łatwa do pokonania. Gdyby nie kara w tym momencie mieliby lidera... i jest jeszcze coś. Jak Lechia wygra to Arka nieco straci do tej czołowej trójki... ale będzie bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 11:21, mała16 napisał:

co tu innych będziemy dobijać :D

No właśnie nie wiem gdzie jest pan Quirie (eh, napewno źle napisałem) co zastrzegał sobie mistrza dla Legii... :P

Dnia 04.11.2007 o 11:21, mała16 napisał:

Arka nie jest łatwa do pokonania. Gdyby nie kara w tym momencie mieliby lidera... i jest jeszcze
coś. Jak Lechia wygra to Arka nieco straci do tej czołowej trójki... ale będzie bardzo trudno.

Derby rządzą się swoimi prawami.. liczymy na wygraną, a są transmitowane na TVP3, więc też możesz obejrzeć.
15.30 jakoś... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 11:27, Vaxinar napisał:

Derby rządzą się swoimi prawami.. liczymy na wygraną, a są transmitowane na TVP3, więc też
możesz obejrzeć.
15.30 jakoś... :)


WOW! TVP transmituje ten mecz, to super ;)
Tylko mam nadzieję, że nie będzie przerywany konferencjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:34, kolektor napisał:

Nie dlatego że wczoraj Korona przegrała (2 gole były dyskusyjne),

Ale bez względu na te dwa gole trzeba przyznać, że Korona była słabsza :P xD
ale oczywiście...

Dnia 04.11.2007 o 12:34, kolektor napisał:

ale by takie sytuacje się więcej nie powtarzały. To bardzo ułatwiłoby życie zarówno sędziom,
piłkarzom jak i kibicom.

...masz racje. Kibice chcą prawdy. Wolą już chyba poczekać te pare minut dłużej, ale mieć pewność, że podejmuje sie sprawiedliwe decyzje... Jak sam Drzymała powiedział: teraz w Polsce sędziują - nie ma co ukrywać - słabi sędziowie. Reszta odpadła po aferze. A nieraz jest tak, że sędzia sam po prostu NIE WIE, jak powinien zdecydować. Bo nie widział, albo coś takiego.
No ale cóż... FIFA to FIFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zrobienie w Polsce zawodowych sędziów - bo narazie ich nie ma - wiele by dało.
A dziś sędzia na sędziowaniu sobie dorabia, nic takiego się nie stanie jak się pomyli.
A co do pomysłu... Można zabić ducha piłki jeśli zrobi się to źle. Bo co to będzie za mecz jeśli co chwila będzie przerywany na minutę... :/ Trzeba to zrobić tak, że sędzia ma kontakt z jakimś gościem, który siedzi przed sprzętem i owy gość mówi czy był gol itp... W takim wypadku nawet nie będzie zauważalne to, że coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:46, mała16 napisał:

Ale bez względu na te dwa gole trzeba przyznać, że Korona była słabsza :P xD
ale oczywiście...

Zgadza się, przyznaję to. Z niechęcią, ale przyznaję.

Dnia 04.11.2007 o 12:46, mała16 napisał:

...masz racje. Kibice chcą prawdy. Wolą już chyba poczekać te pare minut dłużej, ale mieć pewność,
że podejmuje sie sprawiedliwe decyzje... Jak sam Drzymała powiedział: teraz w Polsce sędziują
- nie ma co ukrywać - słabi sędziowie. Reszta odpadła po aferze. A nieraz jest tak, że sędzia
sam po prostu NIE WIE, jak powinien zdecydować. Bo nie widział, albo coś takiego.
No ale cóż... FIFA to FIFA.

Też racja. Ten który wczoraj sędziował, to podobno jeden z najlepszych sędziów w Polsce (tak komentatorzy mówili). Rozumiem, każdy ma słabszy dzień. A gdyby takie błędy popełnił w bardzo wyrównanym meczu ? Skrzywdziłby jedną z drużyn. A jeśli on jest jednym z najlepszych, to przepraszam - jakie błędy popełniają najsłabsi ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:14, kolektor napisał:

Zgadza się, przyznaję to. Z niechęcią, ale przyznaję.

Podejrzewam, że tak czy siak Groclin by to wygrał. Z tego co czytałam - obrona Korony grała fatalnie.

Dnia 04.11.2007 o 13:14, kolektor napisał:

Rozumiem, każdy ma słabszy dzień. A gdyby takie błędy popełnił w bardzo wyrównanym meczu ?
Skrzywdziłby jedną z drużyn.

I co gorsza: skrzywdziłby jedną z drużyn zupełnie nieświadomie i niecelowo. Bo nie mówimy tu o przypadku gdy sędzia zechce sobie dorobić tylko popełnia błedy wynikające z innych powodów...
Dopiero po meczu by wyszlo, że popełnił błędy i psioczyli by wszyscy, że ten sędzia na pewno celowo przekręcił jedną z drużyn. I znowu mamy nieświeżą atmosfere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 12:34, kolektor napisał:


Nie do końca się zgadzam. Samo stwierdzenie, że w przerwach można puszczać reklamy, już działa mi na nerwy. Nie starczy tego, że zdarzało się niektórym stacjom spóźniać na drugą połowę z powodu przedłużających się reklamówek?
Poza tym, co chyba ważniejsze - takie często przerwy mogą źle wpłynąć na piłkarzy. Przecież nie raz zdarzało się, że po jakiejś dłuższej przerwie ktoś tracił impet, z którym wcześniej atakował. I pytanie - kto miałby decydować o konsultacjach? Sam sędzie, czy mieliby prawo żądać tego także trenerzy i zespoły? Bo tutaj nasuwa się taka refleksja - jeśli wszyscy, to jestem absolutnie pewien, że drużyna prowadząca 1-0 będzie w ostatnich 10 minutach co chwilę żądać przerw i konsultacji. Jeśli tylko sędzia, to znajdą się tacy co zarzucą mu, że specjalnie robi przerwy...
Można jeszcze gdybać w nieskończoność na temat wad tego pomysłu.

Co do jednego na pewno się zgadzam z Drzymałą - FIFA to organizacja niesamowicie skorumpowana, wręcz momentami przestępcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO powtórki w czasie meczy czy konsultacje z kimś innym niż sędzia techniczny/liniowy zabiją piękno futbolu. Od ponad wieku sędziowie się mylili i nikomu to nie przeszkadzało, ale nagle szefowie klubów zaczęli siać ferment, że to nieuczciwe itd. Według mnie równie nieuczciwe jest podawanie środków dzięki, którym organizm szybciej się regeneruje, a także rękawice bramkarskie Reeboka dzięki, którym piłka się klei do dłoni bramkarza. Tylko, że to nikomu nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 13:27, fataem napisał:

IMO powtórki w czasie meczy czy konsultacje z kimś innym niż sędzia techniczny/liniowy zabiją
piękno futbolu. Od ponad wieku sędziowie się mylili i nikomu to nie przeszkadzało, ale nagle
szefowie klubów zaczęli siać ferment, że to nieuczciwe itd. Według mnie równie nieuczciwe jest
podawanie środków dzięki, którym organizm szybciej się regeneruje, a także rękawice bramkarskie
Reeboka dzięki, którym piłka się klei do dłoni bramkarza. Tylko, że to nikomu nie przeszkadza...

Bo to jest naturalne, że piłka wraz ze światem się zmienia. Tylko jeszcze niech powtórki wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj są wielkie derby Włoch. Nie wie ktoś, gdzie można w necie obejrzeć ten mecz?? Mam Sopcast, ale nie wiem, czy na kanałach, które są w tym programie będzie można obejrzeć to spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/74327.4,1248705,1634016,,trzy_wloskie_kluby_chca_pomocnika_wisly_krakow,wiadomosc.html

Lazio i tylko Lazio to niegłupi pomysł. Co prawda Juventus swym powrotem pewnie wybjie Lazio z "wielkiej czwórki", ale w takim PUEFA zawsze zagrają... Narazie to tylko gadanie, Żurawiem i Frankiem swego czasu tez było zainteresowanych tyle klubów, że ho ho... Niech Zieniu spokojnie dalej świetnie gra i dalej strzela, a potem zobaczymy... :)
Jest też inna sprawa... Zieniu ma już swoje lata, żeby tylko nie skończyło się totalną klapą na zachodzie i powrotem już nie do Wisły, ale do gorszego klubu i grą w kartkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:30, Vaxinar napisał:

Jest też inna sprawa... Zieniu ma już swoje lata, żeby tylko nie skończyło się totalną klapą
na zachodzie i powrotem już nie do Wisły, ale do gorszego klubu i grą w kartkę...

No właśnie. Myślę że Marek powinien zostać w Wiśle. Kiedy odejdzie, stanie się z nim to samo co z Kosowskim czy Niedzielanem. Prędzej czy później wróci do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:38, kolektor napisał:

No właśnie. Myślę że Marek powinien zostać w Wiśle. Kiedy odejdzie, stanie się z nim to samo
co z Kosowskim czy Niedzielanem. Prędzej czy później wróci do Polski


Z drugiej jednak strony, może akurat pomoże mu doświadczenie i wiek... Młodym się nie udaje, może więc Zieniu... Chociaz nie będę miał nic przeciwko jeśli nie odejdzie i będzie prowadził Wisłę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:45, Vaxinar napisał:

Z drugiej jednak strony, może akurat pomoże mu doświadczenie i wiek... Młodym się nie udaje,
może więc Zieniu... Chociaz nie będę miał nic przeciwko jeśli nie odejdzie i będzie prowadził
Wisłę...

No właśnie ... Ale z każdym piłkarzem który odchodzi zagranicę mówione jest "może akurat jemu się powiedzie". A na prawdę niewielu polskim piłkarzom udaje się wybić zagranicą ... No bo komu ? Dudek, Boruc, może Żurawski. Źle nie wyszli na tym też Irek Jeleń, czy Krzynówek. Ew. można też Wichniarka zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:30, Vaxinar napisał:

(...)
Jest też inna sprawa... Zieniu ma już swoje lata, żeby tylko nie skończyło się totalną klapą
na zachodzie i powrotem już nie do Wisły, ale do gorszego klubu i grą w kartkę...


30-stka na karku, więc jeśli chciałby wyjechać za granicę, to jak najszybciej. Na szczęście pomimo życiowej formy jakoś specjalnie nie pali się do wyjazdu, chociaż nie mówi także zdecydowanego "nie"... według mnie jednak taka forma wiecznie trwać nie będzie [niestety] i w takim wypadku może skończyć się grzaniem ławki ma zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 14:51, kolektor napisał:

No właśnie ... Ale z każdym piłkarzem który odchodzi zagranicę mówione jest "może akurat jemu
się powiedzie". A na prawdę niewielu polskim piłkarzom udaje się wybić zagranicą ... No bo
komu ? Dudek, Boruc, może Żurawski. Źle nie wyszli na tym też Irek Jeleń, czy Krzynówek. Ew.
można też Wichniarka zaliczyć.


Dudek i Boruc napewno, Żurawskiemu - moim zdaniem - nie wyszło. Jeden sezon dobry.
Krzynówkowi moim zdaniem wyszło, z Bayerem w LM... co prawda później gość wygryzł Krzynia ze składu, ale dobrze jest. Jeleń? No nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować