Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Obyśmy z 6 koszyka nie wylosowali Czarnogóry ;) A tak poza tym to fajnie jakbyśmy trafili na Włochów,a nuż obrońcy tyułu po raz pierwszy nie pojechaliby na Mundial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 07:44, mikal15 napisał:

Przecież ilość już jest ograniczona z powodu pozwolenia na pracę. A, że piłkarz to jest zawód,
to FA nic nie może zrobić- nie może zakazać graczom z innych krajów UE gry u siebie, w końcu
specjalnie dla nich nie zamkną granic :)

Nie, ale federacja może ograniczyć liczbę piłkarzy zagranicznych, którzy mogą wystąpić naraz w podstawowym składzie. Np. w 11 wyjściowej może zagrać tylko 2 obcokrajowców. Albo 3. Taką decyzję federacja może podjąć. Piłkarzom zagranicznym w ten sposób nie zabrania się pracy, a jeśli chodzi o ogranie w meczach to piłkarze angielscy zdobędą je właśnie w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Kibic jest to osoba, która interesująca się daną dyscypliną.
Osobą, która zawsze wierzy to fanatyk.

Cóż... z jednej strony się zgodzę z innej nie. Nie każda osoba interesująca się daną dyscypliną jest kibicem. Czy ktoś kto wierzy zawsze musi być od razu fanatykiem? Można być przecież niepoprawnym optymistą, nie? xD

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Wiara czy pycha?

Moim zdaniem i to i to. Troszeczkę złoto jest przesadzone, ale co mamy mówić? Że pojedziemy i pomodlimy sie żeby nie odpaść w pierwszej rundzie?

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Przez prawie cały post pisałeś słową wiara w różnej formie i konfiguracjach, że zawsze,
że ma, a na końcu piszesz, że ważne, żeby starał się wierzyć. Sam sobie zaprzeczyłeś.

Ja w tym fragmencie co zacytowałeś wyczytałam "starał się wierząc" xD Ja już wolę, żeby wierzyli za dużo niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:31, walgierz napisał:

Anglicy nie pojechali głównie dlatego, że mają takie sławy. Im więcej gwiazd, tym trudniej
zrobić z nich drużynę. Inaczej Brazylia zdobywałaby mistrzostwo co 4 lata ;)


Moim zdaniem jest to uzależnione od trenera, który albo jest w stanie odpowiednio "ustawić" swoich piłkarzy, albo nie, jeśli każdy zawodnik będzie odpowiednio umotywowany to nie ma problemu, nawet w reprezentacji Brazylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Skoro to co robił Engel i jego reprezentacja to była pycha.
To jak określisz to:

Dziennikarz: Czyli jedziemy po złoto?

Leo: Tak. Gdybym myślał inaczej, zostałbym w domu.

źródło wp.pl -> http://tnij.org/leopozloto

Wiara czy pycha?

> I wtedy nieważne czy przegra czy nie, ważne że starał się wierząc i nie wyszedł "pograć
o remis".

A co, Twoim zdaniem jedziemy na stracenie? Zawsze trzeba wierzyć w zwycięstwo, zawsze się jedzie po złoto - gdy myślisz inaczej - nie masz szans. Gdyby Górski i jego Orły nie wierzyły w sukces, Polska piłka nadal czekałaby na medal większej imprezy. Można też się odnieść do repsy siatkarskiej - ta sama sytuacja. Powtarzam - zawsze się jedzie po zwycięstwo :) Co do kibica - IMO nie masz racji. Wg Twojej teorii kibicem jest fan - kibic zawsze wierzy. Fanatyk? To jest przesada. Oni nie wierzą - najczęściej fanatykami określani są kibole. Być może niesłusznie, nie mnie to sądzić.
@@Mat

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Obyśmy z 6 koszyka nie wylosowali Czarnogóry ;)

Czy ja wiem? :) U nich nikt ciekawy nie gra chyba ;)
@walgierz
>Anglicy nie pojechali głównie dlatego, że mają takie sławy. Im więcej gwiazd, tym trudniej

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

zrobić z nich drużynę. Inaczej Brazylia zdobywałaby mistrzostwo co 4 lata ;)

Signed ;) Ale z tą Brazylią się nie zgadzam - Anglia ma IMO więcej gwiazd ^^. Ale bramka kuleje - nic dziwnego, skoro w EPL stoją głównie obcokrajowcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 17:33, demrenfaris napisał:

@@Mat
> Obyśmy z 6 koszyka nie wylosowali Czarnogóry ;)
Czy ja wiem? :) U nich nikt ciekawy nie gra chyba ;)

Mirko Vucinic,Simon Vukcevic to chyba nieprzeciętni zawodnicy. Zresztą popatrz na inne zespoły w tym koszyku. Typowe "ogórki",a Czarnogóra jest tam tylko dlatego,że istnieje od niedawna,a sportowo to 5 albo nawet 4 koszyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Osobą, która zawsze wierzy to fanatyk.

Nawet tego nie komentuję...

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Skoro to co robił Engel i jego reprezentacja to była pycha.
To jak określisz to:
Dziennikarz: Czyli jedziemy po złoto?
Leo: Tak. Gdybym myślał inaczej, zostałbym w domu.
Wiara czy pycha?

Wiara, Leo nie powiedział, że nic ich nie zatrzyma, albo że sa najlepsi. Powiedział, że jadą po tytuł - po to właśnie jedzie się na turniej.
Napisałem przykładową wypowiedź z pychą, nie będę oceniał Engela, chyba że poszczególne jego wypowiedzi. Musiałbym dostać wybraną wypowiedź Engela, aby ocenić wg siebie.

Dnia 23.11.2007 o 11:23, Rzezim napisał:

Przez prawie cały post pisałeś słową wiara w różnej formie i konfiguracjach, że zawsze,
że ma, a na końcu piszesz, że ważne, żeby starał się wierzyć. Sam sobie zaprzeczyłeś.

Nie zaprzeczyłeś - Ty po prostu źle przeczytałeś.
Napisałem - "ważne że starał się wierząc", a nie żeby "starał się wierz". Wierzyć to on ma zawsze i przy tym starać się wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 17:24, mała16 napisał:

Moim zdaniem i to i to. Troszeczkę złoto jest przesadzone, ale co mamy mówić? Że pojedziemy
i pomodlimy sie żeby nie odpaść w pierwszej rundzie?


No jak to? Powinniśmy pojechać i jak będziemy grali np z Asutrią to "pograć o remis", a jak np z Włochami, albo Holandią to proponowałbym paść na kolana i błagać ich aby nie wbili nam za dużo goli. Tak z 7 im starczy.

---> Rzezim
Literówka w poście wyżej, oczywiście miało być "nie zaprzeczyłem". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to nie mogą tego zrobić przy piłkarzach z Unii Europejskiej np. w wyjściowej jedenastce może grać tylko dwóch zawodników zagranicznych w tym z UE. Nie widziałem, żeby gdzieś istniał taki przepis- w Hiszpanii jest o trzech obcokrajowcach ale spoza UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jedziemy po Puchar Świata." Tak brzmiałą dosłowna wypowiedź Engela.
"-Czyli jedziemy po złoto? -Tak " Leo Beenhakker. Nie widzę różnicy, żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by sobie pomyśleli zawodnicy, jakby Leo powiedział: "wiecie, jak wyjdziemy z grupy to będzie świetnie". Trener jako pierwszy powinien wierzyć w sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:11, mikal15 napisał:

"-Czyli jedziemy po złoto? -Tak " Leo Beenhakker. Nie widzę różnicy, żadnej.


A po co jedzie się na Euro? Każda z 16 drużyn jedzie tam by walczyć o zwycięstwo, gdyby tak nie było to powinna zostać w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:11, mikal15 napisał:

"Jedziemy po Puchar Świata." Tak brzmiałą dosłowna wypowiedź Engela.
"-Czyli jedziemy po złoto? -Tak " Leo Beenhakker. Nie widzę różnicy, żadnej.


Tak więc wycofuję się ze zdania - Engel również dobrze powiedział, a przynajmiej w tym przypadku.
Dziękuje za sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:15, Bambusek napisał:

Co by sobie pomyśleli zawodnicy, jakby Leo powiedział: "wiecie, jak wyjdziemy z grupy to będzie
świetnie". Trener jako pierwszy powinien wierzyć w sukces.


Dokładnie. Ja nawet nie przywiązuję wagi do wypowiedzi trenera odnośnie celów. Nie wyobrażam sobie innego twierdzenia, niż że jedziemy wszystkich ograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:15, Bambusek napisał:

Co by sobie pomyśleli zawodnicy, jakby Leo powiedział: "wiecie, jak wyjdziemy z grupy to będzie
świetnie". Trener jako pierwszy powinien wierzyć w sukces.

Jak wierzy trener, wierzą piłkarze. Jak wierzą piłkarze, wierzą kibice. Jak ma kibic wierzyć jak np. trener powie: "no zobaczymy jak to będzie, ale na wiele bym nie liczył, słabi jesteśmy" albo piłkarze by mowili: "nie chcemy grać z (tu nazwa druzyny) bo pewnie znowu z nimi przegramy". Trzeba wierzyć. Wierzyliśmy w awans pomimo początkowych niepowodzeń - wierzyliśmy. Uwierzmy i teraz, choć na dzien dzisiejszy to trudne. Ale jest troszkę czasu, mam nadzieję, że nie prześpimy okresu przygotowawczego i damy rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo kłótni "czy Casillas jest dobry, czy jest be" filmik
http://www.youtube.com/watch?v=f6ssVPu8uBs
Oglądnijcie, zobaczcie parady i uświadomcie, że to tylko 1 sezon!! 38 spotkań w lidze z 8 w LM.46 spotkań i takie interwencje. A dodam, że nie był to najlepszy sezon w wykonaniu Ikera (nie w sensie nienajlepszy = słaby, tylko w sensie nie najlepszy = prawie najlepszy), bo poprzednie miał jeszcze lepsze. Mam nadzieję, że choć trochę Was przekonałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:35, Erton napisał:

Jeszcze apropo kłótni "czy Casillas jest dobry, czy jest be" filmik
http://www.youtube.com/watch?v=f6ssVPu8uBs
Oglądnijcie, zobaczcie parady i uświadomcie, że to tylko 1 sezon!! 38 spotkań w lidze z 8 w
LM.46 spotkań i takie interwencje. A dodam, że nie był to najlepszy sezon w wykonaniu Ikera
(nie w sensie nienajlepszy = słaby, tylko w sensie nie najlepszy = prawie najlepszy), bo poprzednie
miał jeszcze lepsze. Mam nadzieję, że choć trochę Was przekonałem :)

Kompilacjami, to chyba nikogo nie przekonasz ;>. Ale i tak Casillas THE BEST :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:36, mesiu59 napisał:

Kompilacjami, to chyba nikogo nie przekonasz ;>. Ale i tak Casillas THE BEST :)

No ciężko zapodać linki do wszystkich spotkań Królewskich w ostatnim sezonie. Ale jeśli ktoś będzie w stanie zapodać tego typu kompilację na temat Gianluigiego Buffona czy Petra Cecha, to mogę przyznać rację, że mogą równać się z Casillasem. Inna sprawa, że Buffon bronił strzały piłkarskich wirtuozów z 2 ligi włoskiej, podczas gdy Casillas strzały Eto''o, Villi czy Diego Milito.... a także własnych obrońców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 18:39, Erton napisał:

Inna sprawa, że Buffon bronił strzały
piłkarskich wirtuozów z 2 ligi włoskiej, podczas gdy Casillas strzały Eto''o, Villi czy Diego
Milito.... a także własnych obrońców :)


Inna sprawa, że temu wirtuozowi, może wyjść strzał życia, a Gigi to obroni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować