Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Hehe trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście w losowaniu. Trudno byłoby oczekiwac lepszego. Jedynie Czechy będą stanowić problem. Ale reszta mam nadzieję nie pokaże pazurków i spokojnie wyjdziemy zwycięsko z eliminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła jak na razie prowadzi po bramce Rafała Boguskiego z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 jeżeli takim wynikiem zakończy się ten mecz Wiśle dopiszemy kolejne 3 pkt i wyjdzie tak, że Wisła zostanie Mistrzem Jesieni z aż 10 pkt przewagą nad drugą Koroną. Poprzedni sezon był bardzo wyrównany i tam Zagłębie zdobyło Mistrzostwo w ostatniej kolejce z przewagą 1 pkt nad GKS Bełchatów. w tym sezonie wygląda na to, że Wisłą pozostawi wszystkich rywali w tyle bo skoro w 15 meczach wygrali 13 ( wliczając mecz z Zagłębie, że mecz skończy się na przynajmniej 1:0 ) remisując 2 razy i nie przegrywając wcale robi pozytywne wrażenie ale nie można zapominać, że sezon jeszcze się nie skończył a w dodatku w rundzie wiosennej Wisłę czeka kilka bardzo trudnych wyjazdów jak chociażby mecz na Łazienkowskiej z Legią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Losowanie można przyznać że nam wyszło , ale tak na prawdę nie ma grupy śmierci . Myślę że praktycznie z każdej grupy mielibyśmy duże szanse na wyjście .Może grupa 1 była by dla nas ciężka bo jest tam Portugalia i Dania .Grupa 2 to Grecja i Szwajcaria , 4 to praktycznie tylko Niemcy ,5 Hiszpania ,6 to grupa gdzie wszystko jest możliwe , reszta grup to wiadomo Francja ,Włochy i Holandia .

Trzeba więc jednak przyznać że szczęście może i mieliśmy , ale jako że ( co dziwne ) z Czechami graliśmy bardzo mało , przynajmniej ja sobie jakoś nie przypominam ostatnio naszych meczy to i nasza grupa stoi pod znakiem zapytania . Nie należy jednak zapominać że eliminacje wygrywa się wygrywając z najsłabszymi . Tu jednak problemów myślę nie powinno być , jeśli tylko nie będziemy nikogo lekceważyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:23, spider88 napisał:

Nie należy jednak zapominać że eliminacje wygrywa się wygrywając z najsłabszymi .

Myślę, że to może być sposób. Musimy się skupić na tym, żeby grać dobrze i równo i przede wszystkim - nie robić głupich wpadek. Kto wie, Czesi sie gdzieś pewnie potkną, poza tym oni są do ogrania.

>Tu jednak problemów myślę nie powinno być , jeśli tylko nie

Dnia 25.11.2007 o 18:23, spider88 napisał:

będziemy nikogo lekceważyć .

Na to nie możemy sobie pozwolić. Każdy rywal może powalczyć (hmm.. no dobra. Bez San Marino xD) Ale taka Słowacja czy Irlandia Płn to mogą zrobić nam psikusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:31, mała16 napisał:

Czesi sie gdzieś pewnie potkną, poza tym oni są do ogrania.

Oni pewnie liczą na to samo , oby tylko naszych wpadek było mniej . Cieszy jeszcze to , że po za Słowenią i San Marino nie będzie dalekich podróży i boiska powinny być w bardzo dobrym stanie . Koniec z Arminią , Kazachstanem itd.

Dnia 25.11.2007 o 18:31, mała16 napisał:

Na to nie możemy sobie pozwolić. Każdy rywal może powalczyć (hmm.. no dobra. Bez San Marino
xD) Ale taka Słowacja czy Irlandia Płn to mogą zrobić nam psikusa.

Słowacja i Irlandia to chyba nasze największe wyzwania , zwłaszcza na wyjazdach . Na Czechy mobilizacja będzie na pewno na 120 % .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:10, Damian14BO napisał:

Zakładam, że będziemy na drugim miejscu. (...) co w takim przypadku?(...) Bo naprawdę nie wiem...

Robi się tabelę drużyn z 2. miejsc nie uwzględniając meczy z ostatnimi drużynami (po za najmniej liczną grupą). Ostatnia drużyna (9.) odpada a z 8 robi się pary, które grają ze sobą dwa mecze. Tak wyłonione 4 drużyny dołączają do 9 zwycięzców grup i jadą na mistrzostwa. Mam nadzieje, że wytłumaczyłem to w miarę jasno :)

Dnia 25.11.2007 o 18:10, Damian14BO napisał:

Może. Ale wylosowaliśmy Czechów ;) Choć życzę "orłom Beenhakkera" jak najlepiej, wątpię, że
pokonają Czechów. Chyba że ktoś inny nas wyręczy, ale to już w ogóle byłby cud ;)

No ja też się obawiam czeskiej młodzieży, która tak dobrze sobie radziła na MŚ U-20, bo tam mają dobre władze ZPN, które nie pozwalają swoim młodym talentom na grę w innych reprezentacjach (u nas takie przykłady można mnożyć). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:55, spider88 napisał:

Oni pewnie liczą na to samo , oby tylko naszych wpadek było mniej . Cieszy jeszcze to , że
po za Słowenią i San Marino nie będzie dalekich podróży i boiska powinny być w bardzo dobrym
stanie . Koniec z Arminią , Kazachstanem itd.

Jak już to Armenią :D Pewnie literówka ;] A co do tych dalekich podróży to Słowenia nie jest przecież tak znowu daleko... i boiska powinni mieć lepsze ;] Zobaczymy co będzie

Dnia 25.11.2007 o 18:55, spider88 napisał:

Słowacja i Irlandia to chyba nasze największe wyzwania , zwłaszcza na wyjazdach . Na Czechy
mobilizacja będzie na pewno na 120 % .

Zwłaszcza na wyjazdach...

A Wisła wygrała 3-1 z Zagłębiem Sosnowiec. Nie jest źle tym bardziej, że.. co tu dużo mówić. Do 86 minuty było 1-1. Tak po prawdzie to bałam sie, że będzie remis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupa 1
Baaardzo ciekawa grupa. Techniczni Portugalczycy oraz Skandynawowie ze Szwecji i Danii. Naprawdę wygląda to bardzo ciekawie, zwłaszcza że Węgrzy czy Albańczycy tanio punktów nie oddadzą.

Grupa 2
Tutaj również ciekawie, trzy w miarę równorzędne zespoły. Osobiście uważam za faworyta Szwajcarię, ale zobaczymy jak to będzie. Stosunkowo słabe drużyny z niższych koszyków.

Grupa 3
Nasza grupa. Pierwszy koszyk, hmm nie ukrywam, że oprócz Holendrów i Greków właśnie na Czechów chciałem trafić. A czemu? Bo to drużyna grająca ładną, ofensywną piłkę, a my możemy kontrować. Trzeci koszyk to jedno z najgorszych wyjść, nie lekceważmy jednak tej drużyny bo niedawno z nią nam dobrze szło. Można było trafić lepiej niż na Słowację, Słowenia świetny los podobnie jak San Marino, tu może paść rekord. Nie będzie łatwo, ale stać nas na wygranie tej grupy.

Grupa 4
Zdecydowanie pewny awans Niemiec i walka Finlandii oraz Rosji o drugie miejsce. Wątpię, żeby dochodziło tu do niespodzianek.

Grupa 5
Można zgubić punkty w Armenii czy Bośni. Turcja to również bardzo gorący teren, ale stawiam na awans Hiszpanów i Turków z drugiej pozycji.

Grupa 6
No no tu jest w końcu ciekawie. Chorwacja-Anglia i chyba wszystko jasne. Także Andora była w tej grupie. Oprócz tego Ukraina, która będzie już powoli przygotowywać ekipę na Euro 2012, zobaczymy co z tego wyniknie.

Grupa 7
Mocna Francja a reszta drużyn taka nijaka...moim zdaniem najsłabsza grupa z jednym, jedynym wyraźnym faworytem. Ten, kto wejdzie do barażów będzie pewnie łakomym kąskiem dla innych zespołów z drugich miejsc.

Grupa 8
Z jednej strony słabe drużyny z koszyków 2 i 3, z drugiej zaś chyba najsilniejsze z 5, 6 i 7. To jest dopiero ciekawa grupa, awans do barażów żadnej reprezentacji mnie nie zdziwi.

Grupa 9
Stosunkowo niestety słaby zespół z pierwszego miejsca. Szkoci i Norwegowie będą chcieli się zrehabilitować za ostatnie eliminacje, gdzie awans stracili na własne życzenie w ostatnich meczach, Macedonia może być ciekawa, słabeusz Islandia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w naszych i w Leo. W końcu on powinien nas w tych eliminacjach prowadzić (przynajmniej tak ma w kontrakcie), a skoro potrafił zagrać na nosie Portugalii to i Czechom damy radę. Chyba że się w między czasie pojawi więcej obrażonych Kuszczaków i się kadra rozpadnie, ale wątpię.

Nieco nie rozumiem tego strachu przed Irlandią Północną. Ok, eliminacje ME im dobrze poszły, mimo braku awansu to postraszyli, ale to może być tak jak z Bełchatowem w naszej lidze - jednorazowy wyskok, a potem powrót do szarzyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:15, mała16 napisał:

Jak już to Armenią :D Pewnie literówka ;] A co do tych dalekich podróży to Słowenia nie jest
przecież tak znowu daleko... i boiska powinni mieć lepsze ;] Zobaczymy co będzie

Oczywiście literówka ;)
Co do Słowenii to i ona i Irlandia z obecnych przeciwników leżą chyba najdalej .San Marino to bardziej wycieczka .

Dnia 25.11.2007 o 19:15, mała16 napisał:

A Wisła wygrała 3-1 z Zagłębiem Sosnowiec. Nie jest źle tym bardziej, że.. co tu dużo mówić.
Do 86 minuty było 1-1. Tak po prawdzie to bałam sie, że będzie remis...

No to ładna przewaga się zaczyna robić, tym bardziej że Korona zanotowała wpadkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję i przeczucie że zajmiemy pierwsze miejsce w naszej grupie bo tylko Czechów możemy sie obawiać ale da sie z nimi wygrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:19, spider88 napisał:

Co do Słowenii to i ona i Irlandia z obecnych przeciwników leżą chyba najdalej .San Marino
to bardziej wycieczka .

Czyli San Marino nie uważasz za przeciwnika czy z geografią u Ciebie tak kiepsko? :)

Dnia 25.11.2007 o 19:19, spider88 napisał:

> A Wisła wygrała 3-1 z Zagłębiem Sosnowiec. Nie jest źle tym bardziej, że.. co tu dużo
mówić.
> Do 86 minuty było 1-1. Tak po prawdzie to bałam sie, że będzie remis...
No to ładna przewaga się zaczyna robić, tym bardziej że Korona zanotowała wpadkę .

A aj tam wolę, żeby Legia i Korona podgoniła z dwóch powodów:
1. Lubię Legię.
2.Rywalizacja o mistrza była by na pewno ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:52, Rad7 napisał:

Czyli San Marino nie uważasz za przeciwnika czy z geografią u Ciebie tak kiepsko? :)

Kojarzysz jakiekolwiek w historii zwycięstwo San Marino, pamiętasz kiedy ostatnio choć zremisowali, komu ostatnio strzelili bramkę ? Rzadko lekceważę rywali, ale San Marino jest jak worek treningowy który nie oddaje ciosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 20:02, paweusz napisał:

Rzadko lekceważę rywali, ale San Marino jest jak worek treningowy
który nie oddaje ciosów.

Ja się zgadzam , bo w końcu jak ma być jak tam występuje(-ował) chyba tylko jeden piłkarz, który gra(-ł) zawodowo - w 4 lidze włoskiej a reszta to amatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wypowiem się krótko na temat innych grup,bo mówiłem tylko o naszej.
Grupa 1
Zdecydowanie najsilniejsza grupa. Dwa bardzo silne zespoły: Portugalia i Szwecja,a na dokładke nieobliczalna Dania. Będzie się działo! W dodatku są też Węgrzy i Albańczycy,którzy raczej o awans nie powalczą,ale mogą pourywać punkty faworytom.
Grupa 2
Grupa nie tak silna jak pierwsza,ale równie wyrównana. Szwajcaria,Izrael i Grecja do ostatniej kolejki powinny walczyć o pierwsze miejsce. Ja postawiłbym na Izrael.
Grupa 4
Jedna z najsłabszych grup,chyba tylko nasza jest słabsza. Niemcy i Rosja powinny walczyć o pierwsze miejsce i myślę,że jeżeli nic niespodziewanego się nie zdarzy to zdobędą je Niemcy. Są też Finowie,którzy tworzą ciekawy zespół,ale myślę,że trafili na zbyt trudnych rywali i zostaną w domu.
Grupa 5
Też bardzo silna grupa. Hiszpanie zdają się być faworytem,ale Turcy też sa bardzo silni. Poza tym są Belgowie,którzy budują młody,ciekawy zespół i mogą się pokusić o awans. No i Bośnia z którą będzie bardzo ciężko na wyjeździe i wg. to oni będą "czarnym koniem" w tej grupie i kto wie...jest szansa na baraże.
Grupa 6
Anglia vs.Chorwacja i wszystko jasne. Myślę jednak,że tym razem Anglicy okażą się lepsi. A jak wiadomo,gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta,więc...szansa dla Ukraińców. Reszta zespołów jako tło.
Grupa 7
Też jedna ze słabszych. Francja raczej na pierwszym,za to o drugie będzie zacięta walka pomiędzy Serbią i Rumunią. Stawiam na Rumunów,bo mają ciekawszy zespół.
Grupa 8
Mistrzowie Świata raczej nie powinni mieć problemów z jej wygraniem,ale drugie miejsce.... Powalczą Bułgarzy,Irlandczycy i Gruzini, a "czarnym koniem" może być Czarnogóra,który chyba zbyt mało doświadczony zespół by włączyć się do walki o awans,ale może namieszać. Paradoksalnie najsłabszy zdaje się być Cypr.
Grupa 9
Też jedna z silniejszych. Holandia zdaje się być faworytem,ale Szkocja też może się pokusić o pierwsze miejsce. No i jest jeszcze Norwegia,której niewiele zabrakło do awansu na Euro i z pewnością też będzie groźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 19:52, Rad7 napisał:

Czyli San Marino nie uważasz za przeciwnika czy z geografią u Ciebie tak kiepsko? :)


Rozczaruję Cię , byłem na tej górce więc wiem gdzie to leży . Nawet kupiłem sobie tam kilka tanich prezentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odziwo niema jakiś b.mocnej grupy śmierci. Gr. I wydaje sie najsilniejsza, Gr. VII też mocna. Bardzo ciekawi mnie gr.IV rywalizacja niemiec i rosji, jak wiemy oba kraje nie przepadają za sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się cieszę ma pojedynki z Czechami. Jeśli się nie mylę, to nie graliśmy z nimi od 8 lat, a o stawkę nigdy. Czas zobaczyć jak tam u nich z formą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować