Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

A ja tam Celtic lubię i z ich awansu się cieszę, no ale już kiedyś pisałem, że w futbolu lubię co innego niż fenomenalne zwody Ronaldo czy innego Ronaldinho.
Magic wszedł, ale nic nie zczarował, inna sprawa że wejścia Polaka wywołało u mnie uśmiech politowania na twarzy. Kiedy ostatni raz ten gość zagrał tak naprawdę? Wchodzi i co może zrobić, jak podań nie ma.
Jednak pozytywnie w sumie mnie zaskoczył, bo jak na te warunki dobrze zagrał, chodzi o tą jedną akcję szczególnie. Boruc bardzo dobrze, co prawda minął go Kaka, ale Kaka to Kaka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby Barcelona trafiła na Celtic w następnej rundzie. Poważnie. Przecież ta drużyna na wyjazdach w LM nie gra w piłkę. To jest lepsza wersja naszych drugoligowców ''na aferę i może wpadnie''. Czyli długa piłka najczęściej od Boruca i radźcie sobie.

Gratuluję Hetmanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 23:42, mikal15 napisał:

Chciałbym, żeby Barcelona trafiła na Celtic w następnej rundzie. Poważnie. Przecież ta drużyna
na wyjazdach w LM nie gra w piłkę. To jest lepsza wersja naszych drugoligowców ''na aferę i
może wpadnie''. Czyli długa piłka najczęściej od Boruca i radźcie sobie.

Ja bym chciał już na tym etapie LM Real - Barca... Przypomniałbym sobie jak to jest kibicować Barcelonie.... :P
Tak już bardziej poważnie jaja byłyby gdyby Barca odpadła z Celtami.
Losowanie jest w 100%... losowe? Pytam w sensie takim czy nie ma żadnych haczyków typów "ten nie może na tego trafić"?
I w PUEFA to samo?

Dnia 04.12.2007 o 23:42, mikal15 napisał:

Gratuluję Hetmanie :)

Dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 23:42, mikal15 napisał:

Chciałbym, żeby Barcelona trafiła na Celtic w następnej rundzie. Poważnie. Przecież ta drużyna
na wyjazdach w LM nie gra w piłkę. To jest lepsza wersja naszych drugoligowców ''na aferę i
może wpadnie''. Czyli długa piłka najczęściej od Boruca i radźcie sobie.

Gratuluję Hetmanie :)

A kto by nie chciał ;]. Znając życie, Barca na Liverpool wpadnie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich dwóch stronach wątku nic nie ma, więc mam nadzieję, że nikt jeszcze tego nie dawał:

Musimy pomóc Niemcom utwierdzić ich w przekonaniu, że nie wyjdą z grupy!
1. Wchodzimy na stronę: http://www.kicker.de/
2. Zjeżdżamy niżej, po prawej stronie mamy sondę - Frage der Woche:
Pytanie Tygodnia: Które miejsce zajmą Niemcy na ME2008 w grupie B?
3. Wybieramy opcję 4 i klikamy abstimmen.
4. Pojawiaję się aktualne wyniki.


Opis z: http://www.tvn24.pl/-1,1531006,wiadomosc.html
O sondzie poinformował mnie Modest-Vermin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 09:08, Klimos napisał:

Na ostatnich dwóch stronach wątku nic nie ma, więc mam nadzieję, że nikt jeszcze tego nie dawał:


Musimy pomóc Niemcom utwierdzić ich w przekonaniu, że nie wyjdą z grupy!
1. Wchodzimy na stronę: http://www.kicker.de/
2. Zjeżdżamy niżej, po prawej stronie mamy sondę - Frage der Woche:
Pytanie Tygodnia: Które miejsce zajmą Niemcy na ME2008 w grupie B?
3. Wybieramy opcję 4 i klikamy abstimmen.
4. Pojawiaję się aktualne wyniki.


Opis z: http://www.tvn24.pl/-1,1531006,wiadomosc.html
O sondzie poinformował mnie Modest-Vermin ;)

Już zagłosowałem :)
Ale nie spodziewałem się takich świetnych wyników. A z resztą sami zobaczcie:

20071205092403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę można drużyna z 2 miejsca może trafić tylko na drużynę z 1 miejsca i to z innego kraju niż swój. Czyli np. taka Roma jak wyjdzie z 2 miejsca będzie mogła teoretycznie trafić na 7 drużyn, ale zostanie jej tylko 5, bo swoje grupy wygrają pewnie Inter i Milan. Albo Sevilla, która nie będzie mogła trafić na Barcę i Real.

Klimos
Było chyba, ktoś Kickera podawał, ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 09:33, mikal15 napisał:

Było chyba, ktoś Kickera podawał, ale pewien nie jestem.


Tak, to z Kickera. Dla mie takie zachowanie polskich internautów to dziecinada. Ja głosowałem na drugie miejsce Niemców, bo liczę, że będą za Polską;)
Podjęcia tematu przez tvn24 nie skomentuję, bo szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jeśli Polacy odniosą jakiś sukces w EURO 2008 i nie chodzi tu o wygranie, ale żeby byli "czarnym koniem" to może to popchnąć trochę nas do przodu, a przynajmiej naszych piłkarzy, którzy będą grać w dobrych zachodnich klubach, a nawet wschodnich. O lidze naszej nie mówię, bo zamiast poziom iść w górę to idzie w dół. Albo stoi w miejscu...
Analizując każdego, po trochu:

Bramkarze:
Artur Boruc (Celtic Glasgow) - najlepszy chyba w tej chwili polski bramkarz, być może nawet piłkarz. Artur gra regularnie w szkockiej lidze, w LM i przerasta poziomem kolegów.
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - Fabian jest trzecim bramkarzem, ale jest jeszcze bardzo młody. Lehmann coś teraz planuje odejść do Niemiec, więc to może być jakaś szansa dla Łukasza. Tutaj trzeba czekać.
Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - w ogóle nie gra, nie wiem co z nim, niech szuka klubu.
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - bardzo dobrze się pokazywał kiedy Holender był kontuzjowany. sir Alex coraz częsciej wpuszcza go, nawet gdy van der Saar jest zdrowy, pytanie tylko czy po to aby go uspokoić, aby nie odszedł czy przygotowuje go do roli pierwszego bramkarza. Po EURO van der Saar ma skończyć karierę już na stówkę, mam nadzieję że wtedy Tomemk wejdzie do bramki Diabłów.

Obrońcy:
Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - emeryt, ale gra regularnie. Póki co, póki nie cierpi na kręgosłup pewny punkt kadry.
Marcin Baszczyński (Wisła Kraków) - gra, ale niestety tylko w polskiej lidze i już niestety też swoje lata ma.
Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad) - z tego co wiem gra, nie jest to klub marzeń, ale (nie)stety lepszy od polskich klubów. Oby wyjechał dalej.
Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - grał regularnie, teraz z tego co wiem nie za bardzo. Jednak w kadrze raczej mu idzie.
Mariusz Jop (FK Moskwa) - nie gra w ogóle z tego co wiem, szuka klubu?
Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - gra w miarę regularnie, zważywszy na to, że z ligi holenderskiej przeszedł do austriackiej to chyba już większej kariery nie zrobi. Jak narazie w porządku.
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - gra regularnie, nieraz gola strzeli w renomowanym europejskim klubie. Oby szedł dalej. Podobają mi się w kadrze jego rajdy po flance.
Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - polska liga, raczej rezerwowy w kadrze.
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - gra regularnie, poziom trzyma, ale niestety "emeryt" - taki Jacek Bąk, jednak póki co jest.

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - nie będę ukrywał, że obecnie mój ulubiony, dla mnie najlepszy polski piłkarz. Młody, a gra w dobrym klubie, w dobrej lidze. Gra regularnie (a dziś jest to bardzo ważne, szczególnie w jego wieku). Klasę potwierdził wchodząc na końcowe minuty z Belgami. W BVB idzie mu nieraz lepiej nieraz gorzej, ale tak jak całemu zespołowi w tym roku. Życzę, aby grał z Borussią w europejskich pucharach i vicemistrzostwa ( ;-) ) Niemiec.
Dariusz Dudka (Wisła Kraków) - nie tak dawno jeszcze wyśmiewany, dziś bardzo dobry piłkarz, dla mnie z perspektywą na przyszłość, oby tylko dobrze trafił, w Wiśle gra regularnie i gra dobrze.
Szanuję gościa za poświęcenie.
Łukasz Garguła (GKS Bełchatów) - nie chce się okazać złym prorokiem, ale nie wiem czy przez kontuzję nie zmarnował sobie talentu... Mimo iż powoli wraca to nie ten sam Garguła. Tak czy siak życzę wyjazdu i aby w 2008 poprowadził Polskę do zwycięstw.
Przemysław Kaźmierczak (FC Porto) - dziwna sprawa z tym facetem. Nie gra długo, bardzo długo. Wchodzi - zalicza asystę, zespół wygrywa, schodzi, zespół przegrywa... :] Nie gra regularnie, a w tym wieku powinien. Oby zaczął.
Kamil Kosowski (Wisła Kraków) - swoje lata już ma. Jak wszedł z Serbią niczego wielkiego nie pokazał. Kosa chyba zostanie tylko (i aż dla kibiców Wisełki) gwiazdą Orange Ekstraklasy.
Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - nieraz gra, nieraz nie gra. Nieraz zagra świetny mecz i zostaje zdjęty, a nieraz nie gra nic i Magath go trzyma na boisku. Krzyniu to dobry piłkarz, ale nie wiem czy nie spadnie lekko z formą po przejściu do Wisły, chociaż z drugiej strony nie powinien bo ma swoje lata.
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - dobry piłkarz, gra regularnie w lidze, gra w pucharach. W reprezentacji dobry. Jeszcze ma szansę wyjechać do silniejszej ligi, mimo iż gra już 10 latek.
Wojciech Łobodzinski (Zagłębie Lubin) - jak narazie tak w polskiej lidze, jak w reprezentacji dla mnie zawodzi. Dośrodkowuje w trybuny, w lidze strzela w bandy reklamowe. Dalej nie komentuję.
Rafał Murawski (Lech Poznań) - mało go narazie widziałem, w Lechu dobrze gra. Oby dalej grał i się rozwijał.

Napastnicy:
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - pewnie zaraz mnie zlinczujecie, ale dla mnie na obecne czasy słabiak. Nie dość, że nie gra, a jak już gra to nic nie strzela, jest oceniany najgorzej (nie licze tego hard tricka, wyjątek potwierdza regułę) to robi wielkie halo, że go Leo nie powołał. Niech coś pokaże, niech zacznie grać, a jak nie idzie to zmienić klub.
Radoslaw Matusiak (SC Heerenveen) - człowiek legenda. Dla mnie za szybko wyjechał z Polski. Jak wyjechał z Palermo to się akurat miejsce dla napastnika zwolniło, a w Holandii gdzie przyjechał, akurat zapełniło... -_-"
Nie gra regularnie, ale jeszcze ma szansę. Moim zdaniem to bardzo dobry napastnik, tylko grać, grać, grać musi.
Grzegorz Rasiak (Southampton FC) - Rasiak to dobry piłkarz, ale w reprezentacji ma pecha. Sam nie wiem co nim myśleć...
Marek Saganowski (Southampton FC) - j.w.
Euzebiusz Smolarek (Racing Santander) - gra regularnie, gra dobrze, o nim chyba nic nie muszę pisać.
Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - chłopak ma szanse na przyszłość. Nawet jak nie strzeli to asystuje. Dobry piłkarz, mam nadzieję, że dzieki kadrze jakoś rozwinie skrzydła. Byleby nie był to lot Ikara jak w przypadku Matusiaka.
Maciej Żurawski (Celtic Glasgow) - nie gra, w kadrze gra słabo. Dziękujemy i do widzenia. Chyba że zmieni klub i coś pokaże.

A więc tak:
Podkreśliłem zawodników, którzy grają regularnie za granicą i nie wygląda to najlepiej.
Pogrubiłem zawodników, którzy moim, prywatnym, subiektywnym zdaniem "mają szansę na lepszą przyszłość". Mogą się rozwinąć jeszcze bardziej i być stałym elementem kadry przez następnym parę ładnych lat.

Na koniec słówko o trenerze. Nawet jak zajmiemy 4 miejsce w grupie ja dałbym szansę Leo. To dobry trener, może potrzebować jeszcze czasu i na Mundialu 2010 pokażemy się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sie zrobiło... ciekawie :P Celtic awansował dalej o tym sie dowiedziałam właściwie z forum. W sumie szkoda Szachtara, że tak u siebie przegrali, ale cóż. Wolę Celtic ;)

Druga sprawa: słyszeliście, że jak zagramy z Niemcami na stadionie w Klagenfurcie (bagatela 32 tys pojemności) to polscy i niemieccy kibice dostaną... po 6 tys. biletów od reprezy. Jest to oczywiście ogromna ilość (ironia) zresztą z Chorwatami gramy na tym samym obiekcie. I co z tego? I to, że polska i niemiecka federacja interweniują... słowa Listkiewicza:
"Będziemy interweniować w tej sprawie, ale sądzę, że nie mamy szans. Maszyneria już ruszyła, wszystko jest już ustalone. Poza tym protestują niemal wszyscy. Co mają powiedzieć Włosi, którzy z Francją zagrają w Zurychu, a z Holandią w Bernie? Nikt nie chce grać na małych stadionach, a takich obiektów na tym Euro jest sześć na osiem"
[by onet.pl]
Kurcze... coś małe te stadiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:23, Vaxinar napisał:

http://euro2008.wp.pl/scenariusz.html

Pobawiłem się nie w wymarzony, ale w miarę realny scenariusz.
Polska odpada z Czechami w 1/4 finału, a dalej:
1. NIEMCY
2. HOLANDIA
3. CZECHY


Hehe niedawno sam sie bawiłem i podobnie jak u Ciebie. Polacy odpadają po meczu z Czechami w 1/4. Końcówka juz ciut inna: 1.Włochy 2. Portugalia 3. Holandia. Nie do końca to końcowa klasyfikacja marzeń (nie przepadam za włoskim futbolem), ale jakoś tak wyszło z drabinki i pojedynczych meczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:16, mała16 napisał:

No to sie zrobiło... ciekawie :P Celtic awansował dalej o tym sie dowiedziałam właściwie z
forum. W sumie szkoda Szachtara, że tak u siebie przegrali, ale cóż. Wolę Celtic ;)

Ja też lubię Celtic, oj tak Szachtara troszkę szkoda ale takie życie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem Celticowi się udało. Jakby Szachtar wygrał u siebie to by było zupełnie inaczej. A tak z drugiej strony to pewnie nikt z Szachtara nie dopuszczał myśli, że mogą przegrać, a tu niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:43, pretorianie napisał:

Ale fakt faktem Celticowi się udało. Jakby Szachtar wygrał u siebie to by było zupełnie inaczej.
A tak z drugiej strony to pewnie nikt z Szachtara nie dopuszczał myśli, że mogą przegrać, a
tu niespodzianka.

Mało tego... to był mecz na ich własnym stadionie z tego co wiem. Właściwie przed tymi meczami to Celtic był w gorszej sytuacji. Inny rywal... wyjazd... a tu niespodzianka. Tak, uważam, że porażka z Benfiką, której jak już szło to przeważnie u siebie i która właściwie nie grała o nic z tego co wiem to niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:23, Vaxinar napisał:

http://euro2008.wp.pl/scenariusz.html

Pobawiłem się nie w wymarzony, ale w miarę realny scenariusz.

Też sie pobawiłam w to, ale scenariusz wymarzono-realny, tj. część spotkań realnie (np. 1/2 finału Polska - Niemcy już obstawiłam realnie) :)
I mam tak:

1. HOLANDIA
2. NIEMCY
3. SZWECJA
Szczerze mówiąc to podobało mi by się takie pudło ;] A miałam nawet taką sensacje jak wyjście Szwajcarów z grupy czy wygraną Polski z Czechami w 1/4 :) Coś dla mnie :P Uwielbiam takie typowania i uważam, że takie podium jest jak najbardziej możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować