Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

No i skończyło się na 1:0 dla Poznania. Mecz obejrzałem w całości (poza pierwszymi minutami) i muszę powiedzieć, że mi się nawet podobało, chociaż jak zwykle czegoś było brak. Lech zagrał dobrze w drugiej linii no i wykorzystał tą jedną sytuację, która przesądziła o tym, że 3 punkty zostały z Poznaniu. Dobrze, że zagrali "na zero z tyłu" jak to ostatnio modnie nazywają piłkarze i trenerzy. To cieszy. Co mi się nie podobało? Ano w kliku momentach obrona zachowywała się co najmniej dziwnie, zauważyłem też że od czasu do czasu piłkarze się przewracali, może to wina obuwia, może murawy, ale jednak. Nic to zdarza się najlepszym. Nie było źle, teraz w przerwie Lech musi pomyśleć nad tym co będzie grał, myślę, że drugie miejsce w lidze jest naprawdę bardzo realnym planem. Mistrza raczej już nie dadzą rady, Wisła jest po prostu za daleko i myślę, że takiej okazji z rąk nie wypuszczą, chociaż to zawsze piłka wszystko zdarzyć się może, jednak IMO to Kraków zdobędzie mistrza w następnym roku. Ciekawsza walka będzie o miejsca bezpośrednio za Wisłą no i te na samym dole, spadkowe pozycje. Choć jedna już też przesądzona.

Następny mecz dopiero 23 lutego, na wyjeździe w Zabrzu. Trzeba będzie zwyciężyć i liczyć na potknięcia Legii Warszawa i Korony Kielce i będzie dobrze. Czekam też na wyniki reszty spotkań tej kolejki, by w pełni ukształtowała się tabela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech bardzo ładnie wygrał mecz. (może trochę głupie określenie). Jak zwykle niezawodny Reiss zdobył bramkę tylko, że facet ma już swoje lata i powstaje pytanie kto będzie strzelał bramki jak jego zabraknie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

Lech musi pomyśleć nad tym co będzie grał, myślę, że drugie miejsce w lidze jest naprawdę bardzo
realnym planem.

Może nie bardzo, ale realnym na pewno. Korona myślę, że ostatnimi występami pokazuje, że jest co najmniej w kryzysie. Bo to zupełnie dobry zespół. No cóż. Zobaczymy jak będzie po przerwie ale nie wróżę im nic dobrego na koniec. Legia - chyba najgroźniejszy rywal dla Lecha do drugiego miejsca i do pierwszego największy rywal Wisły. Miewają wpadki co Lech może wykorzystać no i Wisła odskakując.

Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

IMO to Kraków zdobędzie mistrza w następnym roku.

Wiem, że nie chciałeś powtórzenia, ale błagam: nie pisz Kraków :D Bo Kraków to też Cracovia :P A co do tego typowania to mozna by rzec, że Wisła uciekła, ale możemy się na wiosnę troche pogubić. 10 punktów (zakładając, że obie drużyny tj Wisła i Legia uzyskają tyle samo punktów w ostatniej kolejce przed przerwą) to są raptem 4 spotkania. Ja wierze, że Wisła utrzyma tą przewagę, ale nie chcę przedwcześnie zamykać walki o Mistrza.

Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

Ciekawsza walka będzie o miejsca bezpośrednio
za Wisłą no i te na samym dole, spadkowe pozycje. Choć jedna już też przesądzona.

Jak Wisła utrzyma swój poziom to będzie tak jak mówisz: Ciekawa walka będzie już za plecami Wisły. No i co do spadkowiczów... to ja typuje te drużyny które obecnie są ostatnie.

Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

Następny mecz dopiero 23 lutego, na wyjeździe w Zabrzu. Trzeba będzie zwyciężyć i liczyć na
potknięcia Legii Warszawa i Korony Kielce i będzie dobrze.

Tylko, że wygrać w Zabrzu nie będzie łatwo ;] Raz, że Górnik nie gra w tym sezonie źle (co ja mówie: gra świetnie!) a dwa, że Lech nie gra szczególnie na wyjazdach. No ale do lutego się wiele może zmienić...

>Czekam też na wyniki reszty spotkań

Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

tej kolejki, by w pełni ukształtowała się tabela.

Ja czekam na mecz: Legia - Górnik i rzecz jasna spotkanie Wisły :)

PS. Ale mi ładnie typowania ostatnio podchodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Może nie bardzo, ale realnym na pewno. Korona myślę, że ostatnimi występami pokazuje, że jest
co najmniej w kryzysie.

Ja jednak na vice typuję Koronę. Może nie jestem jakimś zagorzałym fanem,ale najbardziej ich lubię z naszej ekstraklasy. A co do kryzysu to może rzeczywiście ostatnio nie grają najlepiej,ale spójrzmy jakie mieli mecze (Zagłębie,Bełchatów,Lech). Choć pierwsze dwa grali u siebie,więc powinni się lepiej spisać. Zresztą każda drużyna w tym sezonie (za wyjątkiem Wisły) miała mały kryzys.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

PS. Ale mi ładnie typowania ostatnio podchodzą :)

To chyba będę musiał wziąść jakieś korepetycje,bo u mnie zupełnie odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:54, mati285 napisał:

Ja jednak na vice typuję Koronę.

Ja na razie nie widzę ku temu podstaw poza tym, że jeszcze niecałe pół sezonu przed nami i wszystko sie może zdarzyć.

Dnia 08.12.2007 o 10:54, mati285 napisał:

spójrzmy jakie mieli mecze (Zagłębie,Bełchatów,Lech). Choć pierwsze dwa grali u siebie,więc
powinni się lepiej spisać.

Co do meczu z Lechem to było do przewidzenia. W Poznaniu łatwo sie nie gra. Ale te dwa mecze u siebie to totalna porażka. Co prawda to mistrz i vicemistrz Polski ale dla mnie to przegięcie. Co innego jakby te drużyny byly wyżej od Korony. Ale tak: drużyny są niżej i Korona grała na własnym stadionie. I szczególnie tu mam na myśli mecz z Bełchatowem. Ja Koronie jeszcze niedawno dawałam (znaczy typowałam :P) tego vicelidera, ale nie. Tak sie nie gra. Teraz typuję im co najwyżej trzecie.

Dnia 08.12.2007 o 10:54, mati285 napisał:

To chyba będę musiał wziąść jakieś korepetycje,bo u mnie zupełnie odwrotnie :)

Nie ma xD ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja. Widać,że Maćkowi zależy na reprezentacji i chce pojechać na Euro. A Stany to miejsce dobre jak każde inne,aby tylko regularnie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:55, temek napisał:

http://sport.onet.pl/0,1248708,1655035,,,maciej_zurawski_zmienia_klub,wiadomosc.html
Decyzja o zmianie klubu jest dobra, tylko czemu wybrał USA ?
Tam lepsze są tylko zarobki, a przecież dużo klubów z dobrych lig europejskich się nim interesowało

Może to i lepiej i tak przez ostatnie dni nic w Celtiku nie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:14, szerszeń45 napisał:

Następny mecz dopiero 23 lutego, na wyjeździe w Zabrzu.


I w tym spotknie niech Lech w końcu naprawdę pokaże, że gra o mistrza, a nie tylko że potrafi na włąsnym boisku jak Odra. Bo jak narazie to widać tam tylko wielki marketing, wielką firmę (i żeby była jasność, nie mówię, że to źle, a nawet trochę zazdroszczę).
Jak narazie w Krakowie Lech nie pokazał, że gra o mistrza. I to nie tylko przez Dolhę tak poległ...

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1654938,,oe_zaglebie_i_widzew_blisko_degradacji,wiadomosc.html

Zagłębie auf wiedersehen. Widzewa troszkę mi szkoda, bo Widzew to jednak Widzew pomimo tych ostatnich kompromitacji. I nie mam tu na myśli jakiś poszczególnych meczy, ale 13 dla takiego klubu jak RTS Widzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jak będzie ze spadkiem w tym roku.
Spadam Zagłębie, Widzew i drugie Zagłębie i dwie drużyny z końca czy jak? Czy jedna drużyn z końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:02, Vaxinar napisał:

Ja mam pytanie jak będzie ze spadkiem w tym roku.
Spadam Zagłębie, Widzew i drugie Zagłębie i dwie drużyny z końca czy jak? Czy jedna drużyn
z końca?

Nie przesądzaj jeszcze sprawy Zagłębia L. i Widzewa. Na razie (o ile się nie mylę) wygląda to tak,że spadają Sosnowiczanie + drużyna, która będzie najgorsza w lidze, jedna drużyna gra w barażach,ale jeśli zostaną zdegradowane Widzew i Lubin to nie wiem jak będzie,znowu będziemy mieli 4-5 nowych drużyn w OE? Śmiechu warte :) No,ale cóż to jest w końcu "oczyszczanie polskiej piłki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:53, Vaxinar napisał:

I w tym spotknie niech Lech w końcu naprawdę pokaże, że gra o mistrza, a nie tylko że potrafi
na włąsnym boisku jak Odra. Bo jak narazie to widać tam tylko wielki marketing, wielką firmę
(i żeby była jasność, nie mówię, że to źle, a nawet trochę zazdroszczę).
Jak narazie w Krakowie Lech nie pokazał, że gra o mistrza. I to nie tylko przez Dolhę tak poległ...

Lech ma problem , grają ładnie, skutecznie ale tylko u siebie .Myślę że jeśli nie będzie nerwowych ruchów to powinno być nieźle .Tyle tylko że w czołówce za niedługo może być ciasno .Wisła ,Legia, Korona, Groclin,Lech,Górnik więc coraz więcej zespołów stać na niespodziankę .Oczywiście jeszcze nie w tym sezonie ale robi się ciekawie .

Dnia 08.12.2007 o 12:53, Vaxinar napisał:

Zagłębie auf wiedersehen. Widzewa troszkę mi szkoda, bo Widzew to jednak Widzew pomimo tych
ostatnich kompromitacji. I nie mam tu na myśli jakiś poszczególnych meczy, ale 13 dla takiego
klubu jak RTS Widzew.


Widzewa jakoś mi nie szkoda , zwłaszcza po tym co słyszałem . Wyprawiają się tam podobno w tej chwili super jaja .Chcą się pozbyć wszystkich obcokrajowców a tak na prawdę to tylko oni grają .Jeśli rzeczywiście na wiosnę wszystkich się pozbędą to coś czuję że dwa ostatnie miejsca będą zarezerwowane dla Łodzi .

Co do spadków , tego tak na prawdę nie wie nikt .Dopiero po wszystkich decyzjach na polu prokuratura - PZPN - Ekstraklasa zapadną decyzje .Należy uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję że to ostatni taki sezon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 13:02, Vaxinar napisał:

Ja mam pytanie jak będzie ze spadkiem w tym roku.
Spadam Zagłębie, Widzew i drugie Zagłębie i dwie drużyny z końca czy jak? Czy jedna drużyn
z końca?

W tej sytuacji to ja nie wiem jak to będzie ze spadkami. Z jednej strony głupio znowu dokładać 6 nowych drużyn. Czy 5. Bez różnicy. A z drugiej strony jak kluby tzw nie zagrożone karną degradacją będą w świadomości że bez względu na to jak będą partaczyć i tak nie spadną to będzie bez sensu. Więc sama nie wiem...
Widzew z tego co bylo napisane w artykule leci prawie na bank. Czyli mamy dwie zdegradowane drużyny. + ew. dwie które spadną jako najsłabsze (lub jedna)
Z kolei w II lidze jest ciasno i jest 4-5 drużyn które obecnie mają szansę na awans. Tam sie praktycznie lider zmienia co kolejkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Może nie bardzo, ale realnym na pewno. Korona myślę, że ostatnimi występami pokazuje, że jest
co najmniej w kryzysie. Bo to zupełnie dobry zespół. No cóż. Zobaczymy jak będzie po przerwie
ale nie wróżę im nic dobrego na koniec. Legia - chyba najgroźniejszy rywal dla Lecha do drugiego
miejsca i do pierwszego największy rywal Wisły. Miewają wpadki co Lech może wykorzystać no
i Wisła odskakując.


Możliwe, że mały kryzys Korona przechodzi, ale sądzę, że może jeszcze coś wywalczyć w górze tabeli, jednym zdaniem, ja ich szans nie przekreślam.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Wiem, że nie chciałeś powtórzenia, ale błagam: nie pisz Kraków :D Bo Kraków to też Cracovia
:P


Wiem, ostatnio tak mi się zdarza pisać - np. Kraków, Lubin, Warszawa - zapominając, że nieraz jest kilka drużyn z jednego miasta. Sorka.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

A co do tego typowania to mozna by rzec, że Wisła uciekła, ale możemy się na wiosnę troche
pogubić. 10 punktów (zakładając, że obie drużyny tj Wisła i Legia uzyskają tyle samo punktów
w ostatniej kolejce przed przerwą) to są raptem 4 spotkania. Ja wierze, że Wisła utrzyma tą
przewagę, ale nie chcę przedwcześnie zamykać walki o Mistrza.


Prawda, ale widząc obecna formę Wisły Kraków nie sądzę by zaprzepaściła taką okazję do wygrania OE. W piłce wszystko jest możliwe, ale wpierw to Wisła musiałaby mieć kilka potknięć. Póki co jest poza zasięgiem Lecha.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Jak Wisła utrzyma swój poziom to będzie tak jak mówisz: Ciekawa walka będzie już za plecami
Wisły. No i co do spadkowiczów... to ja typuje te drużyny które obecnie są ostatnie.


Tutaj uważam podobnie.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Tylko, że wygrać w Zabrzu nie będzie łatwo ;]


Nigdzie nie jest łatwo wygrać. :)

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Raz, że Górnik nie gra w tym sezonie źle (co
ja mówie: gra świetnie!) a dwa, że Lech nie gra szczególnie na wyjazdach. No ale do lutego
się wiele może zmienić...


Dlatego tym bardziej interesuje mnie wynik w tym meczu na Śląsku w lutym.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

Ja czekam na mecz: Legia - Górnik i rzecz jasna spotkanie Wisły :)


Ja również, przede wszystkim na te dwa, ale na pozostałe również. :)

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

PS. Ale mi ładnie typowania ostatnio podchodzą :)


Serio? A mnie jakoś średnio, raz wejdzie kilka meczy, a raz ledwo parę punktów zbiorę...
____________________________________________________________________________

@ Vaxinar

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

I w tym spotknie niech Lech w końcu naprawdę pokaże, że gra o mistrza, a nie tylko że potrafi
na włąsnym boisku jak Odra. Bo jak narazie to widać tam tylko wielki marketing, wielką firmę
(i żeby była jasność, nie mówię, że to źle, a nawet trochę zazdroszczę).
Jak narazie w Krakowie Lech nie pokazał, że gra o mistrza. I to nie tylko przez Dolhę tak poległ...


Ogólnie nie sądzę by Lech miał tak naprawdę szansę poważna na zdobycie mistrza. Wiem, że i Smuda i piłkarze odgrażają się, że grają o tego mistrza do końca, ale jestem tutaj sceptyczny. Powiem tak: jeżeli Lech zakończy rozgrywki jako vicemistrze Polski to będę naprawdę bardzo zadowolony z tego sezonu, zresztą jak zajmie 3 lub 4 lokatę to też nie można mówić o tym, że to zła pozycja. Dopiero niżej będę czuł niedosyt. :)
Co do meczu ongiś w Krakowie z Wisłą, to sam pamiętasz jak byłem wtedy na nich wkurzony, na Dolhę swoją drogą, ale przede wszystkim na piłkarzy - całą drużynę. Nie mówiąc już o niektórych kibicach z Poznania... tu już mi szkoda słów.

Dnia 08.12.2007 o 10:46, mała16 napisał:

[...] Zagłębie auf wiedersehen. Widzewa troszkę mi szkoda, bo Widzew to jednak Widzew pomimo tych
ostatnich kompromitacji. I nie mam tu na myśli jakiś poszczególnych meczy, ale 13 dla takiego
klubu jak RTS Widzew.


Ja powiem tak. Mnie nie żal nikogo kto korumpuje sport. Nawet gdy dostało się mojemu ukochanemu Juventusowi, nadal im kibicuję, ale pamiętam o tym co się stało. Również jakby Lech był za podobne akcje karany nie byłoby mi ich żal. Nie mam tolerancji wtedy dla nikogo w tym względzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:14, szerszeń45 napisał:

Możliwe, że mały kryzys Korona przechodzi, ale sądzę, że może jeszcze coś wywalczyć w górze
tabeli, jednym zdaniem, ja ich szans nie przekreślam.

Ja też ich nie przekreślam, ale musieliby grać niemal bez wpadek a jeśli już to bez takich serii jak 3 ostatnie spotkania.

Dnia 08.12.2007 o 14:14, szerszeń45 napisał:

Wiem, ostatnio tak mi się zdarza pisać - np. Kraków, Lubin, Warszawa - zapominając, że nieraz
jest kilka drużyn z jednego miasta. Sorka.

Wiesz... jeśli mówimy o 1. lidze to tą Warszawę możesz zostawić wszak Polonia ciągle w 2 :D Ale Kraków to inna sprawa ^^

Dnia 08.12.2007 o 14:14, szerszeń45 napisał:

Prawda, ale widząc obecna formę Wisły Kraków nie sądzę by zaprzepaściła taką okazję do wygrania
OE. W piłce wszystko jest możliwe, ale wpierw to Wisła musiałaby mieć kilka potknięć. Póki
co jest poza zasięgiem Lecha.

Wiesz ja też myślę, że powinni wygrać tą ligę ale nie chcę już popadać w euforię :) Czy Wisła jest poza zasięgiem Lecha? To zależy. Górnik Wiśle leży, nie wiem jak Lechowi :D Jak Lech gra z Wisłą w Krakowie to raczej Wisła jest górą, w Poznaniu to różnie bywa. Choć Wisła w takiej formie...

Dnia 08.12.2007 o 14:14, szerszeń45 napisał:

Dlatego tym bardziej interesuje mnie wynik w tym meczu na Śląsku w lutym.

Tym bardziej, że Górnik musi jakieś punkty zdobyć bo mają lekki spadek. Choć trudno sie dziwić jak sie ma 3 najlepsze druzyny pod rząd :)

Dnia 08.12.2007 o 14:14, szerszeń45 napisał:

Serio? A mnie jakoś średnio, raz wejdzie kilka meczy, a raz ledwo parę punktów zbiorę...

Ja miałam raz obniżkę formy, taką tragiczną a tak to raz lepiej raz gorzej, ostatnio 15 punktów :D Ale ogólnie jest dobrze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:30, mikal15 napisał:

Kto się nim przepraszam interesował?


"Obecnie zainteresowanie wyraził wicemistrz Francji Olympique Marsylia. Sporadycznie pojawiają się także spekulacje na temat powrotu Macieja Żurawskiego do Lecha Poznań lub Wisły Kraków, których barwy reprezentował przed transferem do Celtic F.C.. W Grudniu 2007 podano że Maciek ostatecznie przenosi do Los Angeles." - cytat z wikipedii
Podobno interesowały się nim jeszcze kluby z angileskiej 1 ligi

Edit:
i szkockiej ekstraklasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wejdę na wikipedię, edytuję artykuł i napiszę, że Real chciał wyłożyć 100mln, ale Celtic się nie zgodził to uwierzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować