Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2008 o 10:02, mlynar911 napisał:

Tylko dlaczego akurat miał taki
kaprys w ostatniej minucie meczu?! Czemu nie zrobił tego na początku drugiej połowy albo
gdzieś w środku. Tym karnym jednoznacznie skazał nas na remis. . .

Mógł podyktować karnego wcześniej kiedy to Golański faulował Ivanschitza. Jednak tylko brak sprytu Austriaka,który położył się za późno sprawił,że jedenastki nie było. Wygląda to tak,że my graliśmy wspaniałe spotkanie a "głupi" sędzia okradł nas z trzech punktów,a tak nie było. Paradoksalnie możemy dziękować temuż sędziemu,że wcześniej popełnił błąd uznając bramkę Rogera i Arturowi Borucowi,że w ogóle w tym spotkaniu jakieś punkty ugraliśmy. Nie można też mówić,że Lewandowski nie faulował,bo na pewno nie zagrał zgodnie z przepisami,tyle,że piłka nożna jest tak kontaktowym sportem,że nie każdy taki faul się gwiżdże (ot choćby przykład z wczorajszego meczu Rosja-Grecja, identyczne starcie Amantidisa z którymś z obrońców w polu karnym Rosjan,ale jedenastki nie było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 11:47, mlynar911 napisał:

Jak dobrze pamiętam w ostatnisz mistrzostwach europy jak i świata to gospodarze byli albo w finale
albo w półfinale.

Podobnie jak mała16, nie zgadzam się z tym. Gospodarzem była Portugalia, która jest bardzo mocnym przeciwnikiem.
Tak samo Niemcy, gospodarze MŚ 06. W ich meczach sędzia jakichś kontrowersyjnych błędów nie popełniał. Pamiętajmy też, że gospodarze zawsze są niesieni dopingiem swoich jakże wiernych kibiców ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wałkowanie tematu Howarda Webba staje się już nużące... Stało się. I nic już tego nie zmieni.

Ja natomiast chciałam pogratulować sędziemu Henning Ovrebo, który potrafił przyznać się do błędu popełnionego w meczu Włochy - Rumunia.
http://www.sport.pl/sport/1,90725,5313796,Sedzia_przyznal_sie_do_bledu.htm l
Fakt że wyniku to nie zmieni, bo UEFA i FIFA są zbyt uparte, ale i tak warte uznania. W większości przypadków sędziowie udają że nic się nie stało i wszystko jest w najlepszym porządku.

Brawo za postawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 11:52, mała16 napisał:

Tylko, że nie przypominam sobie zbytnio tak kontrowersyjnej sytuacji w ostatnim EURO.
Uważam, że to, że Portugalia weszła wtedy do finału wynikało z ich dobrej formy. Co do
MŚ2006, można podejrzewać, że sędziowie nieco pomogli Niemcom w starciu z Argentyną,
ale też to wtedy było wynikiem błędu ludzkiego (nie było takich kontrowersji). Co do
obecnego EURO to zauważ, że zarówno Austria jak i Szwajcaria (szczególnie ci pierwsi
bo Helveci grają bardzo ambitnie) to są przeciętne europejskie drużyny. Zarówno gospodarz
Euro2004 jak i MŚ2006 to czołowe drużyny Świata.

No tak dlatego ,że to były wielkiego formatu reprezentacje to im zbytnio nie trzeba było "pomagać". Byli po prostu świetnie przygotowani. Ale w tym roku to sędziowie takie dziwne szopki odstawiają ,że aż czasami żal cokolwiek powiedzieć. Czy oni specjalnie szukają przewinień czy widzą zupełnie coś innego niż im się wydaje? ;p Wszyscy wiedzą ,że ani Austria ani Szwajcaria nie są aż tak świetnymi drużynami by znaleźć się w półfinale a nawet w ćwierć finale.. Dlatego potrzebują czasami pomocy. Może nawet nieświadomej ...

mati285
Nie mówie ,że Polska zagrała świetny mecz. Bo oni zawsze grają i grac będą jak dzieci z podwórka... Przez te 20 minut meczu pierwsze to tylko cud ,że nie udało im się strzelić bramki. To nie my mieliśmy szczęście tylko Austriacy go nie mieli. Lewandowski nie trzymał go za koszulke ani go chamsko nie ciągał. Ja tam widze tylko jak on trzyma ręke na jego klacie ;] Tak samo ja bym dyskutował czy ten gol Rogera autentycznie był ze spalonego. To było takie zamieszanie ,że każdy w jednej chwili zmieniał pozycje. Ale i tak sędzia jest najgorszy bo w takim momencie podyktował karny. Pomimo faulu przy pierwszym wolnym na Bąku ;] Moja rada niech on się w Polsce nie pokazuje ;D

maciek999
Może w ich przypadku wysoka pozycja drużyny była skutkiem świetnego przygotowania i prestiżowych gwiazd w zespole. Jednak tutaj gdzie gospodarzami są troche słabsi gospodarze. Sedziowie uważają ,że trzeba im pomóc. Pewnie tak samo będzie w 2012 roku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nieco przesadasz w kwestii faworyzowania gospodarzy. OK Webb pomylił się na korzyść Austriaków to już wałkowaliśmy przez ostatnie kilka postów,ale innych przykładów na faworyzowanie gospodarzy brak. Bo w jaki sposób sędziowie pomogli takim Szwajcarom? Nie dyktując dla nich ewidentnego karnego w meczu otwarcia? (ręka Ujfalusiego). Nie tak chyba wygląda "gospodarskie" sędziowanie. Sędziowie popełniają na tej imprezie masę błędów,ale to wynika z braku umiejętności,a nie faworyzowania jednej czy drugiej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:12, mati285 napisał:

Moim zdaniem nieco przesadasz w kwestii faworyzowania gospodarzy. OK Webb pomylił się
na korzyść Austriaków to już wałkowaliśmy przez ostatnie kilka postów,ale innych przykładów
na faworyzowanie gospodarzy brak. Bo w jaki sposób sędziowie pomogli takim Szwajcarom?
Nie dyktując dla nich ewidentnego karnego w meczu otwarcia? (ręka Ujfalusiego). Nie tak
chyba wygląda "gospodarskie" sędziowanie. Sędziowie popełniają na tej imprezie masę błędów,ale
to wynika z braku umiejętności,a nie faworyzowania jednej czy drugiej drużyny.

Może po prostu jedni sędziowie sędziujący dane mecz faworyzują bardziej a inni mniej. Ale dobra zakończmy ten temat bo jego rozstrzygnąć się nie da. Co do umiejętności sędziów zgodzę się. Może powinno się wymyslić jakiś inny system sędziowania niż poleganie na oczach człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wszystkie mecze grupowe w ostatniej kolejce będą rozgrywane o tej samej godzinie?Bo na polsacie coś takiego mówili a w gaziecie z programem pisze że będą dwa mecze o 18 i 21.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz wszystkie mecze w fazie grupowej beda rozgrywane o 20:45 (czasu polskiego). Jeden mecz bedzie transmitowany na zywo, retransmisja drugiego o 23:10 dzis i we wtorek, 0:10 jutro i w srode.
Nie wiem ktore mecze beda na zywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:30, Damian14BO napisał:

Nie wiem ktore mecze beda na zywo.

Na zywo będą: Szwajcaria - Portugalia, Polska - Chorwacja, Francja - Włochy, Grecja - Hiszpania. Wolalbym Rosja - Szwecja, mecz o awans, a tu mecz o "pietruszkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mecze będą na żywo,tyle,że -tak jak pisałem- na dwóch antenach . Jeżeli ktoś ma cyfrowy Polsat to może wybrać,które spotkanie obejrzeć w przeciwnym wypadku jest skazany na to co transmituje Polsat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:33, wip_01 napisał:

> Nie wiem ktore mecze beda na zywo.
Na zywo będą: Szwajcaria - Portugalia, Polska - Chorwacja, Francja - Włochy, Grecja
- Hiszpania. Wolalbym Rosja - Szwecja, mecz o awans, a tu mecz o "pietruszkę".


To marnie wybrali (lub trafili), bo Szwajcaria - Portugalia i Grecja - Hiszpania to mecze o nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2008 o 15:33, wip_01 napisał:

Na zywo będą: Szwajcaria - Portugalia, Polska - Chorwacja, Francja - Włochy, Grecja
- Hiszpania. Wolalbym Rosja - Szwecja, mecz o awans, a tu mecz o "pietruszkę".


Na Polsacie na żywo będzie Turcja - Czechy a nie Szwajcaria - Portugalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisalem z perspektywy osoby, ktora co prawda dekoder ma, ale pakietu obejmujacego m.in. PSE juz nie :/

@wip
Tak samo jak z grupa A - Portugalia na pewno wyjdzie z grupy, Szwajcarzy nie maja raczej juz na to szans, wiec czemu nie pokazuja w otwartym meczu o wyjscie z grupy pomiedzy Turcja i Czechami?

edit
@Ratefi - no to zes mnie pocieszyl ;)

@azure: no to witam w klubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:33, wip_01 napisał:

Na żywo będą:
Grecja - Hiszpania. Wolalbym Rosja - Szwecja, mecz o awans, a tu mecz o "pietruszkę".

Zwłaszcza, że ja osobiście nie mogę patrzeć na Greków i ich "grę", bo mnie krew zalewa. Może 4 lata temu mogli wygrać stosując technikę stania pod bramką, ale tym razem na szczęście zwyciężyła prawdziwa gra. Wylatują, i to całkiem zasłużenie. A że będą transmitowani LIVE... w końcu "mistrzowie". Trzeba puścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:42, Damian14BO napisał:

Pisalem z perspektywy osoby, ktora co prawda dekoder ma, ale abonamentu obejmujacego
m.in. PSE juz nie :/

Według telegazety drugi mecz będzie transmitowany na Polsacie Sport (zwykłym,nie Extra,nie HD).

>Tak samo jak z grupa A - Portugalia na pewno wyjdzie z grupy, Szwajcarzy nie maja raczej juz na to szans, >wiec czemu nie pokazuja w otwartym meczu o wyjscie z grupy pomiedzy Turcja i Czechami?
Decyzja na temat transmitowania meczy ostatniej kolejki zapadła jeszcze przed mistrzostwami,a wtedy widać spotkanie Portugalii ze Szwajcarią wydało się Polsatowi ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:42, Damian14BO napisał:

Tak samo jak z grupa A - Portugalia na pewno wyjdzie z grupy, Szwajcarzy nie maja raczej
juz na to szans, wiec czemu nie pokazuja w otwartym meczu o wyjscie z grupy pomiedzy
Turcja i Czechami?

Hmm, możliwe że już wcześniej mieli tak przygotowany program i go nie zmieniają. Może uważają że Portugalia zagra ciekawszy mecz, albo skoro Szwajcaria jest organizatorem... Chociaż moim zdaniem masz rację. Ważniejszy jest raczej mecz o wyjście z grupy. I tu Polsat daje pupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:43, azure83 napisał:

LIVE... w końcu "mistrzowie". Trzeba puścić...


Smaczku dodaje fakt, że mecz ten sędziować będzie ś.p. Howard Webb, aż ciekaw jestem w jaki sposób pomoże aktualnym Mistrzom Europy uratować honor i pozwolic im ugrać chociaż jeden punkt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:43, azure83 napisał:

Zwłaszcza, że ja osobiście nie mogę patrzeć na Greków i ich "grę", bo mnie krew zalewa.
Może 4 lata temu mogli wygrać stosując technikę stania pod bramką, ale tym razem na szczęście
zwyciężyła prawdziwa gra. Wylatują, i to całkiem zasłużenie. A że będą transmitowani
LIVE... w końcu "mistrzowie". Trzeba puścić...


Mi to osobiście nie przeszkadza, bo chętnie popatrzyłbym sobie na Hiszpanów (Grecy będą wtedy tłem), ale zdaje sobie sprawę, że dla innych to bedzie nuda. ;) Może jeszcze Polsat pokombinuje i jednak obejrzymy Rosjan ze Szwedami.

A Grecy rzeczywiście są tragiczni i stali się chyba najmniej lubianym zespołem tych mistrzostw. Dobrze im tak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować